Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 03, 2020 6:25 amUtwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Kościół katolicki - łączy ludzi 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 2:26 pm
Posty: 416
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Kościół katolicki - łączy ludzi
Jeśli deklaruję, że jestem wegetarianinem, ale właśnie zajadam się hamburgerem z pyszną wołowinką, a na kolację planuję kiełbaskę wieprzową z cebulką, to jestem wegetarianinem czy nie. Raczej nie. Czy mówienie, że "praktykuję wegetarianizm na swój własny sposób" - coś zmienia? Czy samo oświadczenie o przynależności do pewnej grupy sprawia, że jesteś jego członkiem niezależnie od twoich działań wbrew jej regułom? Nazywać się inżynierem nie mając pojęcia o dziedzinie? Uważać się za ekologa jednocześnie paląc toksyczne śmieci? Nie wydaje mi się. Ale w Polsce za to możesz być katolikiem, nie wierząc w jego nauki. Jak zapytasz? To bardzo proste, powiadam. Wystarczy, że będąc ochrzczonym ktoś cię zapyta o wiarę to powiesz, żeś katolik i to wszystko. To naprawdę takie proste. Nie musisz chodzić do kościoła ani się z nim zgadzać, nie musisz zdawać żadnych egzaminów. BA nawet nie musisz wierzyć w dogmaty katolickie.
Czy wiesz, że:
Cytuj:
Okazuje się, że odsetek katolików, którzy wierzą (mniej lub bardziej zdecydowanie) we wszystkie mawiane elementy wiary katolickiej, a więc w to, że Bóg wysłuchuje modlitwy, w istnienie grzechu pierworodnego, zmartwychwstanie, życie pozagrobowe, nieśmiertelną duszę, sąd ostateczny, niebo, piekło oraz w cuda, stanowią aktualnie 37% spośród wszystkich pełnoletnich wyznawców tej religii, którzy wzięli udział w naszym badaniu. Jeśli odejmiemy od tej grupy tych, którzy dodatkowo wierzą w przynajmniej niektóre elementy wierzeń pozachrześcijańskich, takie jak przeznaczenie, reinkarnacja czy w to, że zwierzęta mają duszę, to odsetek ten zmniejszy się do zaledwie 8%. ( http://cbos.pl/SPISKOM.POL/2012/K_049_12.PDF )

Dlatego dołącz do Kościoła Katolickiego. Z nami będąc katolikiem możesz być kim chcesz.
Kościół katolicki - łączy ludzi (w statystyki) :-D


Pt mar 30, 2018 2:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15161
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
To smutne zjawisko, ale w KK jest nadal najlepiej.
Porównanie np. trwałości rodzin mówi co innego. Drobny, ale charakterystyczny fakt: jeśli w USA dziewczyna odmawia chłopakowi seksu przed ślubem, bardzo prawdopodobne, że spotka się z pytaniem: A co Ty, katoliczką jesteś?
Podobnie ma się sprawa z uczestnictwem w życiu religijnym – np. przeciętny protestant w Niemczech był ostatnio w swoim zborze… 2 lata temu.

Pewnym kryterium obiektywnej oceny i porównań może być sytuacja w kraju, gdzie katolików i protestantów jest mniej–więcej tyle samo. Takim państwem są Niemcy. Bilans jest porażający; w praktykach religijnych uczestniczy tam regularnie 15% katolików i 3% protestantów (inna rzecz, że oba wyniki są żałosne…).


To, co napiszę nie ma być bynajmniej oskarżeniem protestantów – zbyt dobrze znam grzechy swoje i innych członków Kościoła, by się kusić o łatwe oceny. Wiem ponadto, iż "Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego... " /Rz 3,10b/. Nie sądzę także by to, że protestanci też wyrządzali zło, było jakimś pocieszeniem czy usprawiedliwieniem dla naszych, „katolickich” grzechów. Jednak kiedy Ci, którzy sami mają znacznie więcej na sumieniu, wysuwają argument moralności w stosunku do Kościoła czuję się w obowiązku wykazać obłudę takich zarzutów. Stąd ten polemiczny tekst, mający udowodnić, iż – jako katolik – nie jestem wielbłądem..

Zatem parę faktów - pierwszych z brzegu:
 • Kraje protestanckie jako pierwsze zajęły się legalizacją zabijania nienarodzonych
 • W krajach protestanckich spalono 80% „czarownic” – przypisując potem propagandowo ten fakt Inkwizycji (patrz rozdział „Palenie czarownic”)
 • Kraje protestanckie jako pierwsze poszły na kompromis ze światem w sprawie antykoncepcji
 • To w krajach protestanckich dopuszcza się (a nierzadko promuje) eutanazję
 • Kraje protestanckie – w sposób oczywisty przecząc przesłaniu Nowego Testamentu – zalegalizowały homoseksualizm (Ktoś powie, że trafiają się i księża homoseksualiści, a część katolików akceptuje to zboczenie (Rz 1,27), podobnie jak aborcję. Zauważmy jednak, że w katolicyzmie wszystkie te problemy pozostają wynikiem grzechu poszczególnych ludzi przeciw nauce Kościoła, zaś denominacje protestanckie (nie wszystkie, na szczęście) godzą się na te praktyki jako ugrupowania chrześcijańskie!)
 • Kraje protestanckie jako pierwsze wprowadziły na wielką skalę legalne wydawnictwa pornograficzne
 • Najgłośniej obchodzonym świętem w wielu krajach protestanckich nie jest ani Wielkanoc, ani Boże Narodzenie lecz… demoniczne Halloween
 • Kraje protestanckie dokonały wielkich eksterminacji – zarówno w ubiegłych wiekach (patrz odpowiedź na zarzut 153) jak i w XX wieku (oczywiście nie tak wielkich jak ateiści w Rosji czy podczas tzw. Wielkiej Rewolucji Francuskiej)
 • Kraje protestanckie najdłużej hołdowały niewolnictwu, a także najdłużej dyskryminowały inne rasy – czarnoskórzy obywatele USA nie mieli równych praw jeszcze w połowie XX wieku (najbardziej było to widoczne w ultra protestanckim „Pasie Biblijnym”), nie mówiąc już o apartheidzie w kalwińskim RPA
 • Wskaźnik rozwodów jest w krajach protestanckich o wiele wyższy niż w katolickich
 • Wśród największych „państwowych rabusiów” przeważają kraje protestanckie (Wielka Brytania, USA)

Listę można by rozwinąć – nieprzypadkowo reformator Marcin Luter pisał w swoich listach pod koniec życia:
„Odkąd opowiadana jest nasza nauka, świat staje się coraz gorszym, coraz bezbożniejszym, coraz bezwstydniejszym, a ludzie chciwszymi, nieskromniejszymi jak dawniej pod Papieżem. Wszędzie tylko chciwość, nieumiarkowanie, obżarstwo, nieczystość, nieporządek i wstrętna namiętność”

A czy Niemcy, którzy napadli na Polskę i urządzili obozy zagłady na jej terenie, nie byli przypadkiem w ogromnej większości protestantami?
Mógłbym tak w nieskończoność. Niestety, niektórzy protestanci usiłują budować swoje dobre samopoczucie na negacji katolicyzmu, a nie na własnym poziomie bogobojności. Gorzej jest być zadowolonym z siebie grzesznikiem niż po prostu grzesznikiem – co polecam pod uwagę.
A przecież Prawda dla nas wszystkich (katolików i protestantów) jest jedna – jesteśmy grzesznikami: "Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego, nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał Boga." (Rz 3,10b)

Wydaje się, że szczególną rolę w tworzeniu mitu „pobożnych protestantów” ma (skądinąd godna pozazdroszczenia) specyficzna amerykańska mentalność przyjmująca aksjomat „USA rules”. Jednak czy ta, stawiana za wzór przez protestantów, bogata Ameryka nie jest synonimem konsumpcyjnego, materialnego stylu życia, w przy tym czy nie jest ojczyzną New Age, nie produkuje się w niej najwięcej brutalnych filmów? Czyż społeczność USA nie uwielbiała wręcz prezydenta Billa Clintona (przedstawiającego się jako praktykujący baptysta) już nie tylko mówiącego nieprawdę i uprawiającego seks ze stażystką (jak to niestety zdarza się politykom na całym świecie), ale tez promującego ustawę o aborcji „urodzeniowej” (zabija się dziecko w trakcie porodu pod pretekstem, że jeśli widać tylko główkę to dziecko jeszcze jest „nienarodzone”)? W jakim to kraju powstają najdziwniejsze (Hare, Dawida itp.) oraz niedorzeczne (Świadkowie Jehowy, Scjentyści) ugrupowania religijne?

W jednym protestanci nad nami górują – w pozytywnym mówieniu o sobie i współwyznawcach. Czy spotkaliście Państwo kiedykolwiek Świadka Jehowy przyznającego, iż w jego zborze ktoś zrobił coś niegodnego? Jeśli tak, to z pewnością była akurat mowa o kimś, kto właśnie wyraził chęć odejścia z „Organizacji”. Tymczasem wszyscy znamy narzekania na „tych księży” i „czarnych” jakie usłyszeć można z ust katolików przy dowolnej okazji.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt mar 30, 2018 8:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3340
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Słynne sienkiewiczowskie- "Jestem Polak i katolik!
Barney napisał(a):
To smutne zjawisko, ale w KK jest nadal najlepiej.Niestety nie znaczy tyle samo co wtedy...
Porównanie np. trwałości rodzin mówi co innego. Drobny, ale charakterystyczny fakt: jeśli w USA dziewczyna odmawia chłopakowi seksu przed ślubem, bardzo prawdopodobne, że spotka się z pytaniem: A co Ty, katoliczką jesteś?
".

W Polsce - kraju na wskroś katolickim niestety pijemy najwięcej,
połowa z nas popiera zabijanie nienarodzonych, liczba małżeństw zawieranych z powodu ciąży, utrzymuje się na wysokim poziomie.
Rośnie liczba małżeństw rozpadających się przed upływem roku.
O burzy spowodowanej zakazem handlu w niedzielę - lepiej nie wspominać.
Najlepiej posłuchać dr Półtawskiej; http://www.youtube.com/watch?v=dqz1WG3ehYU&t=3675s

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Ostatnio edytowano Wt kwi 03, 2018 10:36 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta linkuWt kwi 03, 2018 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Barney napisał(a):
Zatem parę faktów - pierwszych z brzegu:
Kraje protestanckie...

Potrafisz wskazać jakiś związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy wiarą protestancką a skłonnością do rzeczy, które wymieniłeś? Jeśli nie, to chyba się trochę zapędziłeś we wnioskach. Równie dobrze można by napisać np., że korelacja państw, którym Polska wypowiedziała ostatnio wojnę i państw zbombardowanych bronią jądrową wynosi 100% :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt kwi 03, 2018 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15161
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Boro napisał(a):
Równie dobrze można by napisać np., że korelacja państw, którym Polska wypowiedziała ostatnio wojnę i państw zbombardowanych bronią jądrową wynosi 100% :wink:
Nie, nie można by. Ani "równie dobrze" ani w ogóle

Mareta napisał(a):
W Polsce - kraju na wskroś katolickim niestety pijemy najwięcej,
To popularny mit, nieprawdziwy.
Oto pierwsza dzies.iątka:
Miejsce 10: Australia (średnie spożycie 12,6 litrów)
Miejsce 9: Serbia (średnie spożycie 12,6 litrów)
Miejsce 8: Rumunia (średnie spożycie 12,9 litrów)
Miejsce 7: Andora (średnie spożycie 13,8 litrów)
Miejsce 6: Ukraina (średnie spożycie 13,9 litrów)
Miejsce 5: Czechy (średnie spożycie 14,1 litrów)
Miejsce 4: Rosja (średnie spożycie 14,5 litrów)

Polska ma Średnio 11,5 litrów

Cytuj:
połowa z nas popiera zabijanie nienarodzonych
80 proc. Polaków uważa, że "życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci zawsze i niezależnie od okoliczności". A tylko 46 proc. z nas popiera aborcję wtedy, gdy dziecko ma się urodzić upośledzone.
Jak pisałem, nie jest DOBRZE, tylko LEPIEJ niż gdzie indziej

Cytuj:
, liczba małżeństw zawieranych z powodu ciąży, utrzymuje się na wysokim poziomie.
Owszem. Lepsze to jednak niż wyjście aborcyjne, tak popularne w krajach Zachodu.

I tak dalej i tym podobne. Nie twierdzę że jest swietnie, ani nawet dobrze - ale pokazuję, że jest znacznie lepiej niż u tych, którzy wskazują polskich katolików palcem i mówią "patrzcie jak jest źle".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 04, 2018 12:13 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 2:26 pm
Posty: 416
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Polska to co najwyżej kraj "katolicki od święta". I trzeba wziąć poprawkę na to, że pijemy mniej, albo więcej sprzeciwia się aborcji itp. ponieważ nie zawsze musi wynikać to z przekonań religijnych.

A tutaj taka ciekawostka w nawiązaniu do tematu:
https://www.youtube.com/watch?v=wakl69xds5Q


Cz kwi 05, 2018 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15161
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
GTO napisał(a):
Polska to co najwyżej kraj "katolicki od święta". I trzeba wziąć poprawkę na to, że pijemy mniej, albo więcej sprzeciwia się aborcji itp. ponieważ nie zawsze musi wynikać to z przekonań religijnych.
Jaaasne. Jak wiadomo katolickie przekonania religijne nie pozostają w korelacji ze sprzeciwem wobec aborcji.
Za to bezdyskusyjnie bycie katolikiem bezpośrednio wpływa na duże spożycie alkoholu...
Ot, taka "nieco" stronnicza narracja :roll:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 05, 2018 4:34 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 5449
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
No cóż.. Taki sposób myślenia.. Wszystkie złe rzeczy, to wiadomo - Polak-katolik, a to co dobre to przecież niekoniecznie związane z wyznaniem..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz kwi 05, 2018 6:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 2:26 pm
Posty: 416
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Cytuj:
. Jaaasne. Jak wiadomo katolickie przekonania religijne nie pozostają w korelacji ze sprzeciwem wobec aborcji.
Za to bezdyskusyjnie bycie katolikiem bezpośrednio wpływa na duże spożycie alkoholu...
Ot, taka "nieco" stronnicza narracja :roll:

Przecież napisałem "nie zawsze". Nie rozumiem...


Cz kwi 05, 2018 10:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15161
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Jasne. A jak napiszę, że "nie zawsze jesteś (....)" to też będzie OK? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 06, 2018 9:29 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 2:26 pm
Posty: 416
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Barney napisał(a):
Jasne. A jak napiszę, że "nie zawsze jesteś (....)" to też będzie OK? ;)

Napisałem tylko, że mniejsze pijaństwo, sprzeciw aborcji lub ślub z powodu ciąży, nie zawsze podyktowany jest pobudkami religijnymi. I trzema mieć to na uwadze jeśli ktoś koreluje te zachowania tylko z religijnością. Nie wiem o co ci chodzi.


Pt kwi 06, 2018 9:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 13739
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół katolicki - łączy ludzi
Ciekawi mnie jednak tytuł wątku. Prześmiewczy, czy rzeczywiście widzisz rolę scalającą? Potrafisz patrzeć krytycznie i widzieć rolę scalającą? Łączy/ rozdziela poprzez analogię do wódy i diety? Tak naprawdę po kie licho nam ten Kościół? No i gdzie szukać szefa? Jak się go znajdzie to i odpowiedzialność można na kogoś zrzucić. Wstępniak odbieram jako jałowy i tak naprawdę niczego mi nie wyjaśnia, do niczego nie zachęca, brakuje nawet przyzwoitej analogii, by skomponowac to z tematem wątku. Dasz radę autorze wątku mi to wyjaśnić?


Pt kwi 06, 2018 9:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL