Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 13, 2019 5:36 pm

Wyrośnie gałązka z pnia Jessego 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Wyrośnie gałązka z pnia Jessego
Szalom
Chciałem napisać tylko, że nie jestem już od pewnego czasu związany z żadnym kościołem, misją, czy organizacją religijną. Czytam Pismo Święte i staram się podążać samemu za ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH). Jednak najbliżej mi chyba do kościoła judeochrześcijańskiego, czyli Mesjańskiego judaizmu.
Ukochany JEZUS CHRYSTUS (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH) był Żydem, tak samo jak Apostołowie i nie stworzyli całkiem nowej religii, tylko trochę pozmieniali judaizm.
Cytuj:
Wyrośnie gałązka z pnia Jessego, wypuści się pęd z jego korzenia. Spocznie na nim DUCH JEHUAH, Duch Mądrości i rozumu, Duch rady i męstwa, Duch znajomości i bojaźni JEHUAH.

[Księga Izajasza 11:1]

Pt kwi 06, 2018 9:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyrośnie gałązka z pnia Jessego
44. napisał(a):
Szalom
Chciałem napisać tylko, że nie jestem już od pewnego czasu związany z żadnym kościołem, misją, czy organizacją religijną. Czytam Pismo Święte i staram się podążać samemu za ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH). Jednak najbliżej mi chyba do kościoła judeochrześcijańskiego, czyli Mesjańskiego judaizmu.
Ukochany JEZUS CHRYSTUS (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH) był Żydem, tak samo jak Apostołowie i nie stworzyli całkiem nowej religii, tylko trochę pozmieniali judaizm.
Cytuj:
Wyrośnie gałązka z pnia Jessego, wypuści się pęd z jego korzenia. Spocznie na nim DUCH JEHUAH, Duch Mądrości i rozumu, Duch rady i męstwa, Duch znajomości i bojaźni JEHUAH.

[Księga Izajasza 11:1]

Oczywiście że masz rację. Chrześcijaństwo jest kontynuacją tego w co wierzyli starożytni żydzi. Chrystus, a za nim Apostołowie tak w zasadzie nie nakazali odejścia od tego w co wierzyli żydzi, ale raczej wyjaśnili na czym ma polegać wiara w prawdziwego Boga - bez niepotrzebnych (i szkodliwych) interpretacji, w których zaplątywali się żydzi. Chrystus - Mesjasz (jak wolisz JEHUSZUA ha MASZIJACH) był i jest tym Oczekiwanym Zbawicielem, którego żydzi na swoje nieszczęście jakoś przeoczyli.

Pt kwi 06, 2018 9:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Być może żydzi nie są w stanie przyjać ewangelizacji z zewnatrz, dlatego wstrzemięźliwość Kościoła jest tu bardzo mądra. Pozwala na głoszenie Ewangelii żydom przez żydów.

Pt kwi 06, 2018 10:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Być może żydzi nie są w stanie przyjać ewangelizacji z zewnatrz, dlatego wstrzemięźliwość Kościoła jest tu bardzo mądra. Pozwala na głoszenie Ewangelii żydom przez żydów.
To teraz weź do ręki Pismo i pokaż to, że chrześcijanie z pogan mają się wstrzymać z głoszeniem Ewangelii Żydom !
Obawiam się, że ten diabelski pomysł ( myśl :twisted: ) polega na usprawiedliwieniu niegłoszenie Ewangelii Żydom :-(

So kwi 07, 2018 8:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie tak idzie ciąg logiczny jak sobie wujo odczytał. Nie ma też sztywnych zasad ewangelicznych. Obowiązuje mądrość. Czytałam trochę świadectw żydów, potem żydów mesjanistycznych. Czasem to tylko etap przejściowy w drodze do katolicyzmu. poprzez protestantyzm, gdzie (w katolicyzmie) dostrzegają już pełnię depozytu wiary. Mawiają, że w USA są miliony uprzedzonych do katolicyzmu, bo go nie znają i kilkunastu uprzedzonych ze znajomością tego wyznania. Czasem ta agresywna krytyka pobudza ludzką ciekawość, by szukać prawdy. Czy ja muszę grać wujowymi kartami i jego konkretnymi cytatami, które wujo uznaje za wykladnię Pisma? Przerabialiśmy ten temat i Jockey niedawno to zaakcentował. :)
Nie ma w Piśmie instrukcji nawrócenia żydow. Wiadomo, że nastąpi. Może to akurat ta droga (nie jedyna), poprzez żydów mesjanstycznych? W katolicyzmie widzą bowiem kontynuację i wypełnienie Pism.

So kwi 07, 2018 8:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Wiadomo, że nastąpi. Może to akurat ta droga (nie jedyna), poprzez żydów mesjanstycznych? W katolicyzmie widzą bowiem kontynuację i wypełnienie Pism.
Oj to się wujo popłacze. A on tak pielęgnuję w sobie to ziarenko nienawiści do katolików.

So kwi 07, 2018 9:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Czy ja muszę grać wujowymi kartami i jego konkretnymi cytatami, które wujo uznaje za wykladnię Pisma?
Nie musisz grać, tylko pytanie brzmi - w co ty grasz w takiej sytuacji ?
Zobacz, co piszesz:
merss napisał(a):
Być może żydzi nie są w stanie przyjać ewangelizacji z zewnatrz ...
Jaki sens ma pisanie na zasadzie "być może" ... w ten sposób pisanie odbywa się na zasadzie " bicia piany", bo być może nie oznacza w istocie nic ( rozmawiamy o ewangelizowaniu Żydów). Tak swoją drogą zajmujesz się ewangelizacją Żydów, że się wypowiadasz ? Bo wiesz jak się tym tematem zajmujesz, to ok. warto posłuchać osoby, która jest w temacie, ale jak tego nie robisz, to po kiego grzyba się odzywasz, i to w taki sposób, że być może nie należy ich ewangelizować 8O
Albo jest tak, że Bóg ( DŚ) powiedział ci, że Żydów nie należny w tym momencie ewangelizować, albo pokaż werset z Pisma, który potwierdzi, że ich w tym momencie nie należy ewangelizować.
To są dwa źródła, które mogą nam coś powiedzieć, reszta to właśnie takie twoje " być może".
merss napisał(a):
Nie ma też sztywnych zasad ewangelicznych.
Otóż jest sztywna zasada - należy ewangelizować, chyba że np.: Dz 16:7 bw "A gdy przyszli ku Mizji, chcieli pójść do Bitynii, lecz Duch Jezusa nie pozwolił im;"

merss napisał(a):
oże to akurat ta droga (nie jedyna), poprzez żydów mesjanstycznych? W katolicyzmie widzą bowiem kontynuację i wypełnienie Pism.
To ciekawe, a możesz pokazać źródła swojego twierdzenia, że Żydzi mesjanistyczni widzą w katolicyzmie kontynuację i wypełnienie Pism.

N kwi 08, 2018 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście że należy ewangelizować. A co Zydzi z tym zrobią, to już ich sprawa.
Jaką drogą Bóg nawróci Żydów - to Jego sprawa.
My róbmy swoje.
Nawet z Wujem trzeba się zgodzić, kiedy Wujo ma rację.

Pn kwi 09, 2018 8:28 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak ktoś się czuje posłany do Żydów to niech idzie i ewangelizuje. Mamy w okół siebie mnóstwo ludzi zagubionych i częściowo niewierzących i na pewno do tych których spotykamy na co dzień Bóg nas posyła. Mamy być Jego świadkami w miejscu pracy, mieszkania, wypoczynku itp.

Pn kwi 09, 2018 8:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To prawda na 100%. Ale nie ma powodu by jakoś wyróżniać Żydów i ich z tego wyłączać.

Pn kwi 09, 2018 8:58 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney ale ja nie wyłączam Żydów. Ja napisałem a ludziach których spotykamy. Nic tam nie ma o narodowościach. Przecież wsrod nas mogą tez mieszkać Żydzi, Cyganie Polacy, Ukraińcy, Białorusini, Kazachowie itp. Pisałem ze jeśli ktoś się czuje posłany do Żydów tak jak np. św. Paweł był posłany do pogan to niech do nich idzie.

Pn kwi 09, 2018 8:23 pm