Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 7:10 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Antykoncepcja hormonalna - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Antykoncepcja hormonalna - wydzielony
Źródło: Andersen L et al. „Hormonal contraceptive use and risk of glioma among younger women: a nationwide case-control study.”
Wpływ antykoncepcji hormonalnej na występowania niektórych nowotworów jest znany. To pierwsze zdanie artykułu adresowanego do lekarzy onkologów.

Mazliczek połączyła wolność z możliwością stosowania antykoncepcji hormonalnej i nie widzi w niej żadnych zagrożeń. Czy to zaklinanie rzeczywistości, czy ma rację? (merss)

mazliczek napisał(a):
Np. teraz umierają kobiety które zaczynały brać antykoncepcję w latach sześćdziesiątych. Okazuje się że żyły dłużej niż te które nie brały i że jest to różnica statystycznie istotna. Dla mnie jest to najmocniejszy argument za tymi środkami - i nie muszę się martwić że ktoś mi każe myśleć inaczej.

Gdzieś to wyczytała? Na jakimś "onecie"? Bo zupełnie niedawno (7 grudnia 2017) pokazał się artykuł w najczęściej cytowanym czasopiśmie medycznym NEJM, potwierdzający że antykoncepcja hormonalna promuje raka piersi u kobiet, a ta sama grupa na tej samej grupie badanej w innym czasopiśmie pokazała, że antykoncepcja hormonalna powoduje także zwiększona ilość prób i samobójstw kobiet.
Nie wiem czy wiesz jakiej rygorystycznej wieloetapowej recenzji są poddawane takie badania zanim zostana opublikowane w takich pismach.

So kwi 07, 2018 9:48 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nierówna walka praktykującego katolika z pokusą ateizmu
Wespecjan
w pubmedzie
Merss
jak mniemam nie jesteś lekarzem? Bo ja nie dopuszczam żeby ideologia wpływała na odbiór wyników badan. A u Ciebie widzę myślenie życzeniowe i przemieszanie ideologicznych sloganów z okruchami wiedzy.
Możesz pisać jaśniej i nie używać ogólników?

N kwi 08, 2018 10:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
(...)
Dwa -wolność intelektualna. Np. teraz umierają kobiety które zaczynały brać antykoncepcję w latach sześćdziesiątych. Okazuje się że żyły dłużej niż te które nie brały i że jest to różnica statystycznie istotna. Dla mnie jest to najmocniejszy argument za tymi środkami - i nie muszę się martwić że ktoś mi każe myśleć inaczej.
(...)

Czy w tym badaniu brano pod uwagę status majątkowy tych kobiet? Stawiam tezę, że kobiety, które brały pigułkę, mogły mieć ogólnie lepsze warunki życia, niż te, które nie brały. Czy to zagadnienie jest poruszone w badaniu, i jeśli tak, to jak jest rozwiązane? Piszesz "Dla mnie jest to najmocniejszy argument za tymi środkami". Te środki były używane wtedy, a teraz są takie same, czy są inne? Jeśli są inne, to jak wypada ich ocena dla różnych grup wiekowych kobiet?

Wt kwi 10, 2018 5:39 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Owszem, brano pod uwagę status majątkowy. I to że antykoncepcja zmusza do badań. Ale nie można mówić że antykoncepcja jest szkodliwa - w najgorszym razie obojętna. Choć wszystko jak na razie wskazuje na przedłużenie życia.
Czy ktoś mi odpowie gdzie ten przyrost informacji? Czy w takich wypadkach nabiera sie wody w usta?

Wt kwi 10, 2018 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Owszem, brano pod uwagę status majątkowy. I to że antykoncepcja zmusza do badań. Ale nie można mówić że antykoncepcja jest szkodliwa - w najgorszym razie obojętna. Choć wszystko jak na razie wskazuje na przedłużenie życia.
Czy ktoś mi odpowie gdzie ten przyrost informacji? Czy w takich wypadkach nabiera sie wody w usta?

Czy Ty przeczytałaś i przeanalizowałaś całe badanie (?), bo jakoś nie przytaczasz negatywnych wyników, które są podawane nawet w popularnej prasie. :| Nie piszesz o tym jak antykoncepcja jest skorelowana z gwałtownymni śmierciami, czy o tym jak wyniki badań się mają do współcześnie stosowanych środków. Jak to jest z korelacją i związkami przyczynowo-skutkowymi w tym badaniu? Badają korelacje czy też podają związki przyczynowe?

Wt kwi 10, 2018 6:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Ale nie można mówić że antykoncepcja jest szkodliwa - w najgorszym razie obojętna. Choć wszystko jak na razie wskazuje na przedłużenie życia.

Negujesz publikacje takie jak między innymi w NEJM, ktore zacytowałem a które potwierdzają juz któryś raz z kolei, że przyjmowanie hormonalnej antykoncepcji współwystępuje z częstszym występowaneim raka piersi i oraz (i to nowość) częstszymi samobójstwami u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną?

Wt kwi 10, 2018 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
przyjmowanie hormonalnej antykoncepcji współwystępuje z częstszym występowaneim raka piersi i oraz (i to nowość) częstszymi samobójstwami u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną?

Nie mowiac o tym, ze nasz przyjaciel jest moim osobistym wrogiem poniewaz przez takich jak on wkrotce moje polowy ryb moga byc mocno uszczuplone.
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... y-ryb.html

Jak by nie bylo strona Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyzszego.

Czekaj, czekaj ignorancie - niech ja Cie tylko dorwe to Cie oducze rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Ty Mazliczku jeden, Ty!

Wt kwi 10, 2018 8:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Antykoncepcja hormonalna - wydzielony
Choroby sercowo-naczyniowe

Preparaty hormonalne przyjmowane doustnie podlegają silnemu efektowi pierwszego przejścia, będąc metabolizowane przez hepatocyty. Duże stężenia pochodnych steroidów płciowych wywołują wiele zmian w metabolizmie wątroby, doprowadzając m.in. do zmian w syntezie czynników krzepnięcia oraz zaburzeń metabolizmu lipidów. Dodatkowo zarówno estrogeny, jak i progestageny plejotropowo wpływają istotnie na czynność śródbłonka naczyniowego oraz parametry hemodynamiczne. W związku z powyższym wykazano, że przyjmowanie preparatów hormonalnych, szczególnie drogą doustną istotnie wpływa na ryzyko sercowo-naczyniowe, głównie w kontekście powikłań zakrzepowo-zatorowych.

Tyle uściślenia do poprzedniej (mojej) wypowiedzi.

Wt kwi 10, 2018 9:20 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Antykoncepcja hormonalna - wydzielony
Wszystko przyjmowane drogą doustna przechodzi przez wątrobę. Daruj sobie ten pseudonaukowy język. Nie wiesz żę co prawda antykoncepcja zwięsza ryzyko zatoru/zakrzepu o kilkanaście procent, natomiast ciąża i poród (którym antykoncepcja zapobiega) zwiększają 200 razy? Czyli 20 000 procent?

Ostatnio edytowano N kwi 15, 2018 12:27 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalono dwa posty

N kwi 15, 2018 12:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Analogia o antykoncepcji i ciąży są przykładem logiki, którą przesunięto na nowe tory. Podobnie jak informacja o znikaniu mazliczkowych postów. Zapomnialaś dodać, że wyjaśnienie dostałaś na priva: jak poruszać się po forum. Obawiam się, że to miejsce służy jednak tobie ulewaniu frustracji. Antykoncepcja hormonalna dotyka i tej sfery człowieka.
EOT - żadnych przepychanek ze mna nie będzie. Wyjaśnień medycznych również. Nie ta logika, więc się nie zrozumiemy. Przywołalam tekst z prasy medycznej czekając na tfurczom opinię. Nie pomyliłam się.

Każdy specyfik farmaceutyczny ma podane przeciwskazania zdrowotne. Zaczynając go przyjmować nalezy mieć tego świadomość. W żaden sposób antykoncepcja hormonalna nie jest przypisana ateizmowi. Kobiety niewierzące znając te przeciwskania, w trosce o swe zdrowie, wybierają inne metody zapobiegania ciąży. I nazywaja sprawy po imieniu: to ciężka chemia. Ten wątek dotyczy korelacji. Na razie nie wykazalaś braku szkodliwości, snujesz jakieś kosmiczne analogie odnosząc się do ciąży. W tym przypadku podaje się skuteczność i można porównywać z innymi środkami antykoncepcyjnymi.

N kwi 15, 2018 12:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Antykoncepcja hormonalna faktycznie niesie ze sobą cały szereg skutków ubocznych, jak zwiększone ryzyko zakrzepicy żylnej i zatorowości płucnej, zaburzenia w gospodarce hormonalnej i elektrolitowej oraz, jak było tu wspomniane zwiększenie ryzyka raka piersi. Wszystko zależy też od typu przyjmowanych w antykoncepcji hormonów. Te najnowocześniejsze są stosunkowo bezpieczne i nie obawiałbym się zbytnio o zdrowie mojej kobiety, z którą byłbym, jeśli brałaby tę antykoncepcję.

N kwi 15, 2018 1:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie znamy słabych stron zdrowotnych, wystąpić mogą w późniejszym czasie. Zanamy raczej silne. Jeśli babcia zmarła wcześnie, mama twojej ukochanej zmarła tragicznie, siostry nie miała - odcinasz się od historii rodzinnej w sprawach zdrowotnych. Czytałam wczoraj badania ankietowe (objęto nimi ok 150 kobiet -.nie podaję szczegółów, bo nie mam zgody na ich rozpowszechnianie), z których wynika, że przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej uznano za pozytywne, ponieważ wcześniej ujawniły się choroby ukryte i było można podjąć leczenie.
Nawet badania genetyczne pod kątem podatności na raka piersi nie dają pewności, bo bada się statystycznie: gen, który np w Polsce wywołuje tę chorobę.
Rozumiem też myślenie ignorujące zagrożenia. One mogą dotkąć innych, ale nie mnie. Koleżanka - psycholozka uprzedzła moje niezadowolenie - nie podawaj mi argumentów -.ja znam wszystkie zagrożenia wynikające z palenia papierosów. Pojawiły się objawy, więc potraktowała je jako niezależne i leczy. Dodała - nie dopuszczam mysli o korelacji. Chce palić. Kobieta chce stosować antykoncepcje hormonalną i stosuje ten sam mechanizm wypierania.:)

Edit

viewtopic.php?p=886118#p886118

N kwi 15, 2018 7:12 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
There were 4661 ever users with at least 1 cancer during 884,895 woman-years of observation and 2341 never users with at least 1 cancer during 388,505 woman-years of observation. Ever use of oral contraceptives was associated with reduced colorectal (incidence rate ratio, 0.81; 99% confidence interval, 0.66–0.99), endometrial (incidence rate ratio, 0.66; 99% confidence interval, 0.48–0.89), ovarian (incidence rate ratio, 0.67; 99% confidence interval, 0.50–0.89), and lymphatic and hematopoietic cancer (incidence rate ratio, 0.74; 99% confidence interval, 0.58–0.94).
Conclusion

Most women who choose to use oral contraceptives do not expose themselves to long-term cancer harms; instead, with some cancers, many women benefit from important reductions of risk that persist for many years after stopping.

Life expectancy for women in the United States is 77.34 years; women who take oral contraceptives (OCs) for five years before the age of 30 can expect to live about four days longer. This is due primarily to protection against ovarian and endometrial cancers. For women taking pills for five years in their thirties there is a maximum loss of 18 days on the average that is attributable to OC use, and for women over 45 this rises to 80 days.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3523849

Mogę jeszcze tak długo - w odróżnieniu od Merss nie korzystam z "alternatywnych" źródeł. Czyli jakiś Naszych Dzienników czy Frond.

N kwi 15, 2018 8:20 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Women who have taken the contraceptive pill are protected from some types of cancer for as long as 30 years after they stopped taking it, according to new research.

Those who have used the pill “during their reproductive years” are less likely to have bowel cancer, endometrial cancer or ovarian cancer than women who had never taken it, a study at the University of Aberdeen found.

N kwi 15, 2018 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak wrzucasz teksty obcojęzyczne, to podawaj od razu przekład.

N kwi 15, 2018 8:28 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona