Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 17, 2019 7:02 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Antykoncepcja hormonalna - wydzielony 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Antykoncepcja hormonalna - wydzielony
Wydaje mi się że angielski to każdy teraz zna? Nie wrzucam w innych, mniej popularnych językach, ale też mogę.
A tłumacz google to co?

N kwi 15, 2018 8:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
There were 4661 ever users with at least 1 cancer during 884,895 woman-years of observation and 2341 never users with at least 1 cancer during 388,505 woman-years of observation. Ever use of oral contraceptives was associated with reduced colorectal (incidence rate ratio, 0.81; 99% confidence interval, 0.66–0.99), endometrial (incidence rate ratio, 0.66; 99% confidence interval, 0.48–0.89), ovarian (incidence rate ratio, 0.67; 99% confidence interval, 0.50–0.89), and lymphatic and hematopoietic cancer (incidence rate ratio, 0.74; 99% confidence interval, 0.58–0.94).
Conclusion

Most women who choose to use oral contraceptives do not expose themselves to long-term cancer harms; instead, with some cancers, many women benefit from important reductions of risk that persist for many years after stopping.

Life expectancy for women in the United States is 77.34 years; women who take oral contraceptives (OCs) for five years before the age of 30 can expect to live about four days longer. This is due primarily to protection against ovarian and endometrial cancers. For women taking pills for five years in their thirties there is a maximum loss of 18 days on the average that is attributable to OC use, and for women over 45 this rises to 80 days.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3523849

Mogę jeszcze tak długo - w odróżnieniu od Merss nie korzystam z "alternatywnych" źródeł. Czyli jakiś Naszych Dzienników czy Frond.

Artykul wydany w 1986 roku w czasopismie "Stud Fam Plann." wydawanym przez organizacje Population Council. Na ich stronach opublikowali raport finansowania za rok 2016, procz rzadow oto lista spnsorow:

AmazonSmile Foundation
American Jewish World Service (AJWS)TheAmericanUniversityin Cairo
Atlantic Philanthropic Services Co.AT & TAvenir HealthThe Barr Foundation
The Batonga Foundation
Bayer HealthCareBIZITGroupBP Foundation, Inc.BSCGroupServices,
LLCClearyGottliebSteen&Hamilton LLPColumbiaUniversityMedical Center
Community Media Trust (CMT)Comunidades de la TierraCrown Agents LimitedDell Employee Engagement FundDeutscheGesellschaftfür Internationale ZusammenarbeitGmbHDiRaimondo & Schroeder LLPElton John AIDS FoundationEngenderHealthEvofem Biosciences, Inc.FHI 360
Fidelity Investments CharitableGiftFund
The Ford FoundationForschungsinstitut zur Zukunft der Arbeit GmbH
TheBill&MelindaGatesFoundation
GirlEffectGlobalHealthCorps(GHC)
GoldmanSachs&Co
.GuttmacherInstituteHealth DecisionsH&M Hennes & Mauritz
The William and Flora Hewlett FoundationFred Hutchinson Cancer Research Center
Inter-American Development Bank (IDB)International HIV/AIDS AllianceInternational Initiative for Impact Evaluation (3ie)
International Labour Office
International Planned Parenthood Federation (IPPF)

N kwi 15, 2018 8:44 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
no i ?
Merss wrzuca jakies dziwne teksty bez podania źródła i jest dobrze? Ja wzięłam pierwsze co wyszukiwarka znalazła -przecież nie dam linku do płatnych stron. Danych na temat ochronnego działania antykoncepcji są tysiące. To, ze tak powiem wiedza ogólnodostępna. Może niekoniecznie po polsku - wystarczy porównać wiki po polsku i w innych językach. U nas niestety ideologia jest silniejsza niż zdrowy rozsądek.

N kwi 15, 2018 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Wydaje mi się że angielski to każdy teraz zna?

Ja tam nie wiem, czy każdy zna, ale to forum polskojęzyczne.

Cytuj:
A tłumacz google to co?

To chłam, a chamstwem jest wymagać, aby ktoś tłumaczył Twoje argumenty.

N kwi 15, 2018 9:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Mazliczek
Jeśli przywołujesz tekst angielski, proszę o jednoczesne przetłumaczenie. Tłumacz google nie tłumaczy tekstów naukowych, mogą wyjść bzdury.
Jesteś tak totalnie niedouczona, że nie wiesz że materiały naukowe podlegają ochronie i nie wolno wielu z nich cytować bez uzyskania zgody autorów. Twoje chamskie zachowanie przestaje mi się podobać. Jeśli nie zrezygnujesz z agresji - wrtzucę wpisy na śmietnik lub wyproszę z wątku Nic nie osiągniesz idąc dalej tą ścieżką. Na tym forum źle widziane są chamskie i kłamliwe zachowania oraz argumenty ze snów proroczych. Uprzedzam raz.

N kwi 15, 2018 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
przecież nie dam linku do płatnych stron

https://sci-hub.hk/

Nie ma za co :wink:

N kwi 15, 2018 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Wydaje mi się że angielski to każdy teraz zna? Nie wrzucam w innych, mniej popularnych językach, ale też mogę.
A tłumacz google to co?

No właśnie; wydaje Ci się. Google to nie panaceum na wszystko, droga młodzieży. Każdy, kto choć trochę zna angielski wie,że google tłumaczy w miarę pojedyńcze słowa, ale zdanie czesto wychodzi bez sensu.
Jest całkiem spora grupa osób, które w szkole średniej uczyły się języka,
(a jakże) tylko rosyjskiego.
W technikach, liceum ekonomicznym, medycznym itp. angielskiego w ogóle nie uczono.

N kwi 15, 2018 10:03 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Merss
czyli znowu nie wiesz. Więc wyrzucasz. Typowe.
Mareta
ja sie uczyłam rosyjskiego, angielskiego uczyło mnie dwóch panów, byłych lotników z Anglii. Nie mieli daru pedagogicznego. Więc angielskiego nauczyłam się sama. W knajpie w Leeds, gdzie byłam maskotką. Knajpa była irlandzka, więc mnie wzięli za jakąś buntowniczkę. Drinki miałam za darmo.
Niech Jockey nie wmawia ze w Anglii są ograniczenia w handlu w niedziele. Bo się ośmiesza.To tak przy okazji.

N kwi 15, 2018 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli ktoś dyskutuje o na tematy naukowe a nie zna angielskiego, to skąd niby czerpie swoją wiedzę? Wszystkie przyzwoite czasopisma publikują w języku angielskim.

N kwi 15, 2018 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Jeśli ktoś dyskutuje o na tematy naukowe a nie zna angielskiego, to skąd niby czerpie swoją wiedzę? Wszystkie przyzwoite czasopisma publikują w języku angielskim.

O jakich tematach mówisz? Nie wiem jaka dziedzina Cię interesuje, ale "cudze chwalicie, swego nie znacie"

N kwi 15, 2018 10:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):

Dawno temu przyjęliśmy zasadę, że forum jest polskojęzyczne i jak ktoś cytuje jakieś źródła to jego obowiązkiem jest przedstawić tłumaczenie.

N kwi 15, 2018 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
O jakich tematach mówisz? Nie wiem jaka dziedzina Cię interesuje, ale "cudze chwalicie, swego nie znacie"

Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny. Niewiele jest przyzwoitych polskich czasopism. Jeśli ktoś opiera się tylko na polskojęzycznych źródłach, to raczej nie ma prawa mieć w danym temacie dogłębnej wiedzy.
Jockey napisał(a):
Dawno temu przyjęliśmy zasadę, że forum jest polskojęzyczne i jak ktoś cytuje jakieś źródła to jego obowiązkiem jest przedstawić tłumaczenie.

Wiem i raczej się do tego stosuję. Uważam jednak, że w dyskusji na naukowe tematy ta zasada nie ma sensu a nawet szkodzi, co uzasadniłem powyżej.

N kwi 15, 2018 10:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):

To forum dyskusyjne na którym obowiązuje zasada prowadzenia wymiany poglądów w j, polskim. Wyjaśniaiśmy to w dziale naukowym. Tak mamy. Czasem sam autor nie zna angielskiego, ale się popisuje swoją 'naukowością'.

Odnośnie publikacji. W świecie medycznym liczą się sympozja i wysoko płatne kursy. Tam zdobywa się wiedze aktualną. Nie z czasopism, nawet medycznych.

Czy kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną są bardziej narażone na ryzyko rozwoju choroby zatorowo-zakrzepowej? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwać będą uczestnicy konferencji Ginekologia i położnictwo. Nowe trendy, która rozpocznie się już 19 czerwca w Poznaniu.

Odbędzie się konferencja dotycząca sprawy, która nie ma znaczenia? Lekarze są aż tak naiwni, że za to zapłacą?

N kwi 15, 2018 10:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Boro napisał(a):

Wklejanie tekstow po angielsku albo dawanie linkow po angielsku bez polskiego komentarza to takie "hahaha, a ja znam, bo przyzwoici ludzie znaja i posluguja sie angielskim, jak nie znasz to nie startuj do mnie"
Macie racje ze tepicie takie zachowanie.

Kazde hormony przyjmowane bez potrzeby zdrowotnej to bombka z zapalnikiem nastawionym na przyszlosc, popytajcie koksiarzy, wbijali koks za mlodu, wszystko przez lata fajnie i OK a pozniej to wychodzi.
A w badaniach klinicznych nie ma obowiazku badan rozlozonych ma lata, sa tylko badania toksykologiczne w okresie w ktorym ma byc osiagany efekt srodka medycznego czy antykoncepcyjnego.

Ostatnio edytowano N kwi 15, 2018 10:53 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

N kwi 15, 2018 10:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Odnośnie publikacji. W świecie medycznym liczą się sympozja i wysoko płatne kursy. Tam zdobywa się wiedze aktualną. Nie z czasopism, nawet medycznych.

Badacze dzielą się swoimi odkryciami na sympozjach i nigdzie ich nie publikują? Dziwny ten świat medyczny. Może jeszcze robią to po polsku, bo w końcu to my pchamy światową naukę do przodu? :wink:

Rozumiem, że elegancko jest przetłumaczyć źródła na które się ktoś powołuje, ale wymaganie od adwersarza tłumaczenia z angielskiego artykułów naukowych jednocześnie mając twarde stanowisko w dyskusji, jest dla mnie poważną przesłanką, że czyjaś wiedza jest mocno powierzchowna.

N kwi 15, 2018 11:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona