Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 14, 2019 6:00 am

Nie tylko do niewierzących: Czy uważasz się za samowystarcza 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Nie tylko do niewierzących: Czy uważasz się za samowystarcza
Miłość Boga Ojca, Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa i Dar Jedności w Duchu Świętym - niech będą z Wami wszystkimi.

Umiłowane w Chrystusie dzieci Boże, dziś zadam Wam dwa pytania:
1) Czy tak naprawdę jesteś samowystarczalny(a)?
2) Czy Bóg, którego Imię brzmi: JAHWE (tj. JA JESTEM; Jestem, który Jestem) jest Ci potrzebny w Twoim życiu i czy Go kochasz?

Odpowiedz, proszę, uzasadniając dlaczego.

Podsumowując swą wypowiedź napisz jeszcze na końcu (po dłuższym zastanowieniu się), jak ta Twoja samowystarczalność bez Boga ma się w odniesieniu do moich pytań końcowych:
1) Czy kiedykolwiek na Ziemi, zdając się tylko i wyłącznie na własne siły zdołałeś(aś) zbudować coś na zawsze trwałego, dobrego i szczęśliwego? - Wymień te dzieła.
2) Czy masz jedynie w sobie jakąkolwiek nieskończoną i niewyczerpaną moc nieśmiertelności, która na zawsze zagwarantuje trwałe bezpieczeństwo, wolne od wszelkich nieszczęść, wojen, a także śmierci cielesnej i duchowej: zarówno Tobie, jak i wszystkim mieszkańcom świata oraz całej naturze?

Moje pytania są na serio poważne, więc proszę o konkretną i szczerą odpowiedź; wolną od jakichkolwiek wygłupów, śmiechów, docinków itp..

Z Bogiem.

Pn maja 07, 2018 8:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie tylko do niewierzących: Czy uważasz się za samowysta
różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. (1Koryntian 12,6)

Pn maja 07, 2018 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Matko jedyna! Wnioski są dość zaskakujące. No bo albo jesteśmy tylko wolą, która może nie chcieć nic dla siebie, co skutkuje tym, że Bóg będzie chciał za nas przez co pośrednio będziemy samowystarczalni, ponieważ w całości zapośredniczeni o Tego, który wszystko może. Albo dosłownie potraktujemy stwierdzenie, że jest tylko Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich, a nas w tej perspektywie wcale nie ma "Ja jestem tym, który jest. Ty jesteś tą, która nie jest". Czyż oba wnioski nie są interesujące?

Pn maja 07, 2018 11:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ponieważ zbawienie - choćby przez zaangażowanie w nie najważniejszych Osób: Bóg Ojciec, Duch Święty, Syn Boży - jest priorytetem Dzieła Bożego; ponieważ jest ono (zbawienie) naprawą określonej, wymagającej specjalnego podejścia i reprezentowanej przez Szatana, błędnej ideologii to istnieje - uważam - w Biblii podwójna narracja, czyli:
    2) narracja do zbuntowanego i błądzącego* zbawianego - czyli wszystko pod symbolicznym: Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie. (Mateusza 3:2)
Jeśli pierwsza narracja jest potwierdzeniem potęgi i absolutyzmu Pana i, tworzącego “plan zbawienia”, Kreatora całego Dzieła to druga jest czymś co można nazwać nawiązaniem do “syndromu Jasia strażaka” gdzie przeznaczony (przez ojca) na kompleksowo wykształconego chirurga Jaś, w wieku 4 lat, chce być tylko i wyłącznie strażakiem….
Matka, (w naszym wypadku Kościół) kupując mu strażacki hełm, prowadzi ‘biedaka’ (w międzyczasie zamieniając hełm na gitarowy zestaw gdy w wieku 14 lat, dla odmiany, chce być rockowym gitarzystą) przez życie do momentu aż będzie na tyle dorosły i mądry by zrozumieć co dla niego było przeznaczone i do czego, mimo przekonania o swej samodzielności był konsekwentnie prowadzony.

Otóż jesteśmy robotnikami** w Dziele Zbawienia, w którym zesłany do swego żywiołu (w świat materii i ciała) i przekonany o swej samodzielności Szatan, poprzez Kościół jest prowadzony do celu w którym zawoła: Pan moim Bogiem!
----------------------
*Trzeba koniecznie dodać: i przekonanego o swojej, pomijającej Boga, samodzielności.
**Robotnikami poprzez współudział w edukacji Szatana w ramach naszego, poddanego szatańskim 'wartościom' ciała.

Wt maja 08, 2018 10:55 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wszystkie odpowiedzi są nie na temat. Nie tego oczekiwałem. Główkujcie dalej.
A Was, niewierzący, dlaczego tu nie ma? Raptem nabraliście wody w usta, czy co?
A przecież to własnie Wy uważacie się za samowystarczalnych. Jak więc to jest? Odpowiedzcie mi.

So maja 12, 2018 9:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
jak ta Twoja samowystarczalność bez Boga ma się w odniesieniu do moich pytań końcowych:
1) Czy kiedykolwiek na Ziemi, zdając się tylko i wyłącznie na własne siły zdołałeś(aś) zbudować coś na zawsze trwałego, dobrego i szczęśliwego? - Wymień te dzieła.

Wymień mi Obelix'ie najpierw jedno na zawsze trwałe dzieło Boże na Ziemi. Tym bardziej w kontekscie tego, że wszelkie stworzenie zostanie zniszczone:
Hebr 12:27 Te zaś słowa jeszcze raz wskazują, że nastąpi zniszczenie tego, co zniszczalne, a więc tego, co zostało stworzone, aby pozostało to, co jest niewzruszone.

So maja 12, 2018 11:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ObelixPL1970 napisał(a):
Wszystkie odpowiedzi są nie na temat. Nie tego oczekiwałem. Główkujcie dalej.
A Was, niewierzący, dlaczego tu nie ma? Raptem nabraliście wody w usta, czy co?
A przecież to własnie Wy uważacie się za samowystarczalnych. Jak więc to jest? Odpowiedzcie mi.

Temat potraktowany jak na to zasługuje.

N maja 13, 2018 9:07 am