Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 19, 2019 7:26 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Punkt widzenia ateisty-antyklerykała 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Punkt widzenia ateisty-antyklerykała
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nauka przedstawia prawdziwy obraz Indeksu, w szkołach zaś pokutuje mit "cenzury".

Możesz to nazywać inaczej , jak słowo "cenzura" nie pasuje ci . Cel palenia książek , niedrukowania ich , wpisanie do indeksu itp jest jeden. Tu kopia z netu o literackich opisach takich działań "Niszczenie książek jest tematem fantastycznych antyutopii takich jak m.in. 451 stopni Fahrenheita Raya Bradbury’ego czy Rok 1984 George’a Orwella".

So lip 28, 2018 2:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
kurk napisał(a):
Nauka przedstawia prawdziwy obraz Indeksu, w szkołach zaś pokutuje mit "cenzury".

Możesz to nazywać inaczej , jak słowo "cenzura" nie pasuje ci . Cel palenia książek , niedrukowania ich , wpisanie do indeksu itp jest jeden.

Pogadamy jak się douczysz na temat Indeksu. Obecnie, co widać jak na dłoni, powtarzasz cenzorski mit, który przekazano Ci w szkole.

So lip 28, 2018 2:36 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

HeresJohnny napisał(a):
MaciejMusial napisał(a):
żelaznej dziewicy

Akurat tego nie było. Zgodnie z obecną wiedzą na temat rozmaitych narzędzi tortur, żelazna dziewica jest XVIII-wiecznym wymysłem.
https://www.livescience.com/55985-are-iron-maidens-torture-devices.html

Zdarzają się takie pomyłki , W Polsce z takich słynnych pomyłek jest ta ( wykorzystywanie zdjęć -wymyślanie i dopisywanie historii do nich) .https://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska

So lip 28, 2018 2:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Pogadamy jak się douczysz na temat Indeksu. Obecnie, co widać jak na dłoni, powtarzasz cenzorski mit, który przekazano Ci w szkole.

Podaj tytuł ,stronę publikacji PWN to przeczytam.

So lip 28, 2018 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PWN? A może NAS? Wybacz, ale to nieco śmieszne. Aha... Ja nie odrabiam za nikogo prac domowych.

So lip 28, 2018 3:35 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

PWN? A może NAS? Wybacz, ale to nieco śmieszne. Aha... Ja nie odrabiam za nikogo prac domowych.

Zapomniałem napisać pełną nazwę . PWN to -Państwowe Wydawnictwa Naukowe.
Wiem że Rzymski Katolik ma zakaz czytania takich heretyckich ksiąg . Nie wiem co to jest 'NAS".

So lip 28, 2018 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja zaś wiem, że nie stosujesz się do zasad ortografii (pisze się "rzymski katolik"), ani nie masz pojęcia o tym, że nie każdy katolik należy do diecezji rzymskiej (przez co rzymskimi katolikami jest zaledwie 2,36 mln członków Kościoła katolickiego). :D

Aha... Wiem co to jest PWN, natomiast co to jest NAS możesz sobie sprawidzić w sieci. Oczywiście nadal nic się nie zmieniło w tym, że pracy domowej za Ciebie odrabiał nie będę i ani szukać, ani wskazywać Ci pozycji na temat Indeksu Ksiąg Zakazanych nie zamierzam.

So lip 28, 2018 4:23 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Jak na razie poza jedną osobą nie dostałem ani jednej merytorycznej, konstruktywnej i uargumentowanej odpowiedzi na pytania, a wszystko co do tej pory padło to wyparcia faktów, jakby ich nie było, że trawa tak naprawdę nie jest zielona, niebo wcale nie jest niebieskie a 2x2 nie =4. W dużym skrócie wygląda to tak:
- Mojżeszowy Bóg dokonujący dziecio/ludobójstwa, odpowiedzialności zbiorowo-dziedzicznej, kary nieproporcjonalnej do czynu i torturujący przez wieczność wcale nie dokonuje dziecio/ludobójstwa, odpowiedzialności zbiorowo-dziedzicznej, kary nieproporcjonalnej do czynu i nie torturuje przez wieczność.
- Kościół (pomijając fakt, że nie o tym miała być dyskusja, a kto inny metodycznie i natarczywie wywołuje tu wilka z lasu, aby pobawić się w odbijanie piłeczki i schodzenie z tematu, mimo, iż w celu uniknięcia zaszufladkowania zaznaczałem, że tych tematów nie będę poruszał) dokonujący w swojej historii w sposób oczywisty i udowodniony złych rzeczy w cale nie dokonuje złych rzeczy. Nigdy nie zrobił nie zrobił nic złego.
- Homoseksualizm od dawna uznawany za coś normalnego i nieszkodliwego jest nienormalny i szkodliwy.
- Treści biblijne to źle interpretowane metafory - ale tu też żadnego weryfikowalnego wyznacznika, co jest metaforą, a co nie nie otrzymałem.
- Religia każe mi nadstawiać drugi policzek - ale czego ty chcesz?! Co się czepiasz, że cię poniżam! Dziwisz się? Sam zacząłeś! Phi - drugi policzek...Wcale cię nie poniżam. A tak w ogóle to sam się prosiłeś.
- Rozmówca nikogo nie obraża i nie atakuje - ale przecież obraża i atakuje, bo się nie zgadza!

Czuję się, jakbym był walony po łbie. To trochę smutne, że chrześcijanie tak traktują innych.

So lip 28, 2018 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
MaciejMusial napisał(a):
Czuję się, jakbym był walony po łbie. To trochę smutne, że chrześcijanie tak traktują innych.

Ateista zawstydził chrześcijan. Świat staje na głowie.

So lip 28, 2018 4:46 pm
Milczek
Milczek

Jako, że przewijał się temat Kopernika

Kopernik został osadzony za swoje dokonania w astronomii i postawiono mu wybór, albo powie, że bluźnił i zgrzeszył wobec świętego jedynego Boga, albo w imię milosiernego Boga go zabiją
Dlatego właśnie Kopernik kilka dni później został zamordowany

A i jeszcze na przykład Ameryka, co robili Portugalczycy i Hiszpanie?
Jeżeli się nie ochrzcisz to Cię będziemy torturować do śmierci, a jeżeli to zrobisz, to Cię zabijemy garatą w imię jedynego Boga który kocha każdego i jest wspaniały...

O zabijaniu rdzennych ludów Ameryki mówi nawet bulla papieska z 1490 roku

I wy teraz w świeckim państwie narzucacie innym zakaz aborcji?!

Wstydzcie się...

So lip 28, 2018 5:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Trefl napisał(a):

Kopernik został osadzony za swoje dokonania w astronomii i postawiono mu wybór, albo powie, że bluźnił i zgrzeszył wobec świętego jedynego Boga, albo w imię milosiernego Boga go zabiją

Pierwsze słyszę , z tego co pamiętam umarł śmiercią naturalną , a jego książka została wydana tuż przed śmiercią (być może celowo ,żeby nikt mu nic nie zrobił) . Trochę tam zmieniono przedmowę żeby ominąć cenzurę (której nie było ma się rozumieć), potem trafiła na indeks .

So lip 28, 2018 5:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Trefl napisał(a):

O, to ciekawe. Z historii wiemy, że Kopernik w spokoju dożył swoich dni i zmarł w maju 1473 r. we Fromborku. Żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości?

Cytuj:
O zabijaniu rdzennych ludów Ameryki mówi nawet bulla papieska z 1490 roku

O, to jeszcze lepsze, bo Amerykę odkryto w 1492 r.

So lip 28, 2018 5:27 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

MaciejMusial napisał(a):

Nie mogę dopuścic do tego, byś był walony po łbie. Na forum katolickim! To niedopuszczalne! To hańba dla naszego forum, że żaden teista nie pofatygował się, by rzetelnie pochylić się nad odpowiedziami na arcyciekawe i wnikliwe obserwacje dotyczące Biblii.
Przypisuję sobie winę, bo to ja wpuściłam ciebie na forum licząc, że konwersacja będzie miała inny charakter, sięgnie samych fundamentów o których jedynie napomknąl @robaczek2.
Straciłam nadzieję, że teiści staną na wysokości zadania. Oni z pewnością sądzą, że wystarczyło skorzystać z naszej wyszukiwarki. Zapomnialabym: tam też będzie o aborcji jak mamusi życie zagrożone. Pomożecie koleżance poszukać?

Ile razy przeczytam skargę o torturach na Macieju i jego rodzeństwie, będę starała się to jak najszyvciej rozwiązać.
Cieszę się jednak, że punkt widzenia ateisty antyklerykala wybrzmiał. O to mu chodziło. Odszedł prorok, pojawila się grupa misjonarzy. Bardzo podobną już onegadaj gościliśmy. Ten sam schemat. Nuuuda.

Świadoma ciążącej na mnie odpowiedzialności za zainstniałą sytuację widzę jedno wyjście.
ZAMYKAM

btw
O Koperniku można kontynuować w innym wątku. Mogę nawet pomóc w przeniesieniu postów.

So lip 28, 2018 5:31 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5