Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 20, 2019 6:18 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Punkt widzenia ateisty-antyklerykała 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Punkt widzenia ateisty-antyklerykała
A czy dla atesty nie ma zasad, ani moralności?
Oczywiście, że są, a dla mnie zabicie, to przerwanie wbrew woli organizmu jego ciągu chemicznego który pozwala mu żyć, jeżeli chodzi o ludzi to zabijanie nie jest dobre(z reguły, są wyjątki) , ponieważ krzywdzi się tym zarówno osobę która chciała dalej żyć, jak i rodzinę, poza tym zabijanie jest po prostu złe i tyle.

A i ateiści, często mają bardziej rozsądny kręgosłup moralny, ponieważ dostosowują się do świata, a nie chcą dostosowywać świata do siebie

So lip 28, 2018 12:54 am
Trefl napisał(a):
A czy dla atesty nie ma zasad, ani moralności?

Może ma. Z tym że ja mówię tu o obiektywnych zasadach moralnych. Wewnętrzne poczucie że coś jest złe obiektywne nie jest

Cytuj:
Oczywiście, że są, a dla mnie zabicie, to przerwanie wbrew woli organizmu jego ciągu chemicznego który pozwala mu żyć, jeżeli chodzi o ludzi to zabijanie nie jest dobre(z reguły, są wyjątki) , ponieważ krzywdzi się tym zarówno osobę która chciała dalej żyć, jak i rodzinę, poza tym zabijanie jest po prostu złe i tyle

Dla mnie jest dobre i tyle. I co teraz hermano? To moja moralność. Słowo przeciw słowu. Dlaczego to ty masz rację a ja jej mam nie mieć?

So lip 28, 2018 12:58 am
Dyskutant
Dyskutant

Quinque napisał(a):
A komuniści byli ateistami w normalnym tego słowa znaczeniu

Rasowy prawdziwy komunista powinien być ateistą -raczej nie było to jakoś weryfikowane (technicznie trudne) . Ale na pewno nie powinien pokazywać że jest jakoś związany z religią.

So lip 28, 2018 1:08 am
Milczek
Milczek

Nie mówię, że nie mam racji, mówię, że jesteś niemoralny według naukowej definicji moralność, a to dlatego, że od małego masz wcisiane do głowy z czego bóg się cieszy a z czego dostaniesz lanie po śmierci

So lip 28, 2018 1:12 am
Dyskutant
Dyskutant

kurk napisał(a):
Quinque napisał(a):
A komuniści byli ateistami w normalnym tego słowa znaczeniu

Rasowy prawdziwy komunista powinien być ateistą -raczej nie było to jakoś weryfikowane (technicznie trudne) . Ale na pewno nie powinien pokazywać że jest jakoś związany z religią.
Fragment filmu "41" odnośnie rasowych komunistów. https://www.youtube.com/watch?v=wVfelttU9W0

So lip 28, 2018 1:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Piaskownica koledzy i tyle :).

So lip 28, 2018 2:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
MM twoje tlumaczenie ze orientacja plciowa prowadzi do wspolzycia jest nieprecyzyjne, wspolzyc nie trzeba. Po obu stronach spektrum sa ludzie pozostajacy w "czystosci".

Oczywiście, że nie trzeba. Tylko że nie każdy ma zamiar ślubować celibat i nie każdy też uznaje katolickie dogmaty. Jaka jest więc podstawa aby uznać homoseksualizm za coś zepsutego i niemoralnego poza widzimisię? Czy są jakieś udokumentowane, weryfikowalne badania? Jeszcze się z jakimś obiektywnym uzasadnieniem nie spotkałem.

Cytuj:
O wtedy kiedy Ktoś morduje kobiety, dzieci, okrada je. Tak jak to czynili muslimsy z chrześcijanami w Bizancjum

Pomijając już nakaz nadstawiania policzka - tak samo jak Jahwe? Morduje kobiety, dzieci, niemowlęta, zwierzęta w potopie, plagach, apokalipsie, puszczając z dymem miasta i torturuje ludzi przez wieczność za niejednomyślność? Przypominam, że ty ciągle uznajesz jego istnienie a te treści za autentyczne, więc obracasz się w takim właśnie kryterium.

Nie o krucjaty, inkwizycję i historię kościoła pytałem i zaznaczyłem to zarówno w pierwszym poście jak i w późniejszych, żeby było łatwiej, a zadałem precyzyjne pytania wytłuszczając je grubym drukiem a w razie wątpliwości rozwinąłem każdy z osobna - więc to schodzenie z tematu.

Cytuj:
Ewidentna sugestia jakoby Kościół np. Współpracował z Hitlerem czy inkwizycja byla katolickim aparatem terroru. Czyli jednak wyciągasz

Jeśli tak to odbierasz to trudno. Moim celem było uniknięcie zaszufladkowania i stwierdzenie, że jako antyklerykał nie o tym będę dyskutował ani o złym postępowaniu wyznawców czy kleru, bo interesują mnie inne kwestie. Jeśli masz potrzebę dyskutować o tych rzeczach i "uświadamiania" innych to zawsze są inne wątki.

Cytuj:
Antyklerykalizm (od „anty” i gr. klerikos, „mający władzę religijną”) – ideologia społeczno-polityczna i postawa życiowa wyrażająca się w niechętnym lub wrogim stosunku do udziału kleru w życiu społecznym i politycznym. Antyklerykalizm często mylnie utożsamiany jest z ateizmem.

Więc według tego kryterium nawet i znani katoliccy funkcjonariusze tacy jak Kopernik czy Giordano Bruno jako ludzie wierzący mogą być uznani za antyklerykałów, bo działali wbrew swoim przełożonym, którzy chcieli wpływać na naukę. Nie zaprzeczam, że KRK delikatnie mówiąc nie lubię, ale stwierdziłem też, że nic nie jest czarno-białe.

Cytuj:
Nie ma czegoś takiego jak judeo-chrześcijaństwo.

Pierwsze słyszę. Możesz jaśniej?

Cytuj:
Tradycja judeochrześcijańska może istnieć.

Aha - czyli jednak jest.

Cytuj:
Natomiast tworu zwanego judeochrześcijaństwem nie ma.

Czyli znowu nie ma.

Cytuj:
A komuniści byli ateistami w normalnym tego słowa znaczeniu więc nie łżyj

A jak rozumiesz ateizm? Jako ideologię albo postawę dotyczącą moralności? Bo nie jest ani jednym, ani drugim, tak samo jak nie można powiedzieć, że niezbieranie znaczków jest hobby, leżenie odłogiem przed telewizorem jest dyscypliną sportową a odłączenie telewizora od gniazdka jest oglądaniem programu przez odbieranie sygnału z anteny. Nie ma też takiej nauki jak achemia, afizyka ani zawodu jak alekarz czy afryzjer. Ateizm to stwierdzenie, że boga nie ma, pozycja jednostki taka sama jak np. noszenie wąsów. Źli ludzie mogą sobie być 100%-owymi ateistami i to w żaden sposób nie wpłynie na jego reputację. Więc zdefiniuj, jak konkretnie rozumiesz to pojęcie (jako odrzucenie przykazań, miłości bliźniego etc.?), to może coś się wyjaśni.

Cytuj:
Możesz powiedzieć iż Quinque śmierdzi z mordy, ma krzywy ryj i będzie mi to wisieć. Wszakże nie ma jakościowej różnicy między Quinque a muchą która zdechnie i zgnije.

Cytuj:
Zidiocenie zachodniego społeczeństwa postępuje

Naprawdę nic ci nie da pieniactwo, bo bardziej upodabniasz się do dżihadysty zamiast miłośnika bliźniego i racjonalisty, w ten sposób na reputację swojej religii nie zapracujesz. Chyba, że faktycznie robisz to celowo, żeby zepsuć wizerunek religii miłości.

Cytuj:
Dlatego jako ateisty pytam się
- co sprawia że morderstwo jest obiektywnie złe?

Ewolucja, która wyposażyła nas w empatię, stadność, miłość, współczucie sprzyjające przedłużaniu gatunków.
https://www.youtube.com/watch?v=VyGN92UAnjI

Przy okazji (Quinque) ciągle schodzisz z tematu, gdyż zadałem następujące pytania:
1. Dlaczego mojżeszowy Bóg w Biblii morduje niczemu niewinne i niczego nieświadome niemowlęta oraz zwierzęta?
- czy skoro Judaiści, Chrześcijanie i Muzułmanie w sumie od tysięcy lat czczą takiego potwora - to czy nie świadczy to tylko o tym, że to religia jest kolebką autorytaryzmu, indoktrynacji i propagandy wybielania wizerunku przywódcy i oddawania mu hołdów mimo, że dopuszcza się takich rzeczy?
- Dlaczego Chrześcijanie nie mogą się dogadać, tylko sprawiają swoją postawą wrażenie, że tak naprawdę nie istnieje ściśle uzgodniony kanon, a ich religia podlega dowolnemu przerabianiu, modyfikowaniu i widzimisię?
2. Dlaczego mojżeszowy Bóg sam odgórnie stworzył wszystko w tak nieudolny i niedoskonały sposób?
3. Dlaczego prawdziwość i nieomylność wiary zależy tylko i wyłącznie od czasu i miejsca urodzenia?
4. Dlaczego mojżeszowy Bóg potępia homoseksualizm?

To ostatnie jest jak na razie jedynym (oprócz towarzyskiego.pelikana), do którego ktoś się odniósł.
Nie będę kopiował i wklejał rozwinięcia do każdego pytania z osobna, żebym nie został posądzony o spamowanie i niepotrzebne rozwlekanie postów.

So lip 28, 2018 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MaciejMusial napisał(a):
1. Dlaczego mojżeszowy Bóg w Biblii morduje niczemu niewinne i niczego nieświadome niemowlęta oraz zwierzęta?

Błąd nr 1. Bóg będąc dawcą życia ma też pełne prawo je odebrać w dowolnym momencie. W efekcie nie można nazwać morderstwem tego, że ktoś umiera np. na skutek potopu.

Cytuj:
(...)Judaiści, Chrześcijanie i Muzułmanie w sumie od tysięcy lat czczą takiego potwora (...)

Błąd nr 2. Czcimy Boga. To, że Tobie wydaje się, iż jest on potworem, wynika z chociażby z błędu nr 1.

Cytuj:
2. Dlaczego mojżeszowy Bóg sam odgórnie stworzył wszystko w tak nieudolny i niedoskonały sposób?

Błąd nr 3. Wszystko, co Bóg stworzył, jest doskonałe. :)

Cytuj:
3. Dlaczego prawdziwość i nieomylność wiary zależy tylko i wyłącznie od czasu i miejsca urodzenia?

Błąd nr 4. Objawiona jest tylko jedna religia.

Cytuj:
4. Dlaczego mojżeszowy Bóg potępia homoseksualizm?

Błąd nr 5. Bóg potępia współżycie homoseksualne, a nie homoseksualizm.

So lip 28, 2018 10:15 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

MaciejMusial napisał(a):
Pomijając już nakaz nadstawiania policzka - tak samo jak Jahwe?

No.. I przyjmuje bardzo okrutną śmierć na krzyżu...

Cytuj:
Morduje kobiety, dzieci, niemowlęta, zwierzęta w potopie, plagach,

Krytykujesz coś, na czym się kompletnie nie znasz, z pozycji znawcy.
Tekst biblijny kieruje się swoimi prawami, był pisany w określonej kulturze.. Zadałeś sobie pytanie PO CO TO ZOSTAŁO NAPISANE? JAKI BYŁ CEL zamieszczenia w tej Księdze tych opowieści? Czym się różni narracja starożytnych od narracji współczesnych? To są retoryczne pytania.

Cytuj:
apokalipsie,

Tu już widać jak zabierasz się za krytykę Pisma, nie wiedząc o czym piszesz.
Twoja krytyka - tak per analogiam - skupia się na zastosowaniu takich czy innych znaczków w opisie teorii matematycznej i ich estetyki, pomijając kompletnie przekaz. Z takim nastawieniem (już to kiedyś innemu forumowiczowi radziłem) lepiej zajmij się piłką, dziewczynami, czy ogródkiem.
Apokalipsa to całkiem inny gatunek literacki niż opisy (tak dla przykładu) ucieczki Izraelitów z Egiptu. Sądzę że nawet jej nie przeczytałeś - bo tak nie zestawiałbyś jej z resztą. Przyznaj się - ktoś Ci o niej opowiedział, czy w internecie napisali coś tam? Czas Apokalipsy niestety, ale oprócz tytułu, nic nie ma z nią wspólnego.

So lip 28, 2018 10:22 am
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
Z takim nastawieniem (już to kiedyś innemu forumowiczowi radziłem) lepiej zajmij się piłką, dziewczynami, czy ogródkiem.

Nie zgadzam się na pyskówkę, trywializowanie i traktowanie rozmówcy w taki sposób. Interesują mnie tylko konstruktywne, merytoryczne argumenty.

Cytuj:
Błąd nr 1. Bóg będąc dawcą życia ma też pełne prawo je odebrać w dowolnym momencie. W efekcie nie można nazwać morderstwem tego, że ktoś umiera np. na skutek potopu.

Stalin będąc Słońcem Narodów, Uniwersalnym Geniuszem, Lokomotywą Historii, Człowiekiem ze Stali, ma też pełne prawo odbierać życie w dowolnym momencie. W efekcie nie można nazwać morderstwem tego, że ktoś umiera np. w łagrze albo strzałem w potylicę.
Kim Ir Sen będąc Umiłowanym Przywódcą i Wiecznym Prezydentem Korei Północnej (przy okazji według jego biografii narodzinom towarzyszyły nadnaturalne zjawiska a on sam ma na koncie niemożliwe i nadzwyczajnie osiągnięcia dla zwykłego śmiertelnika) ma też pełne prawo odbierać życie w dowolnym momencie. W efekcie nie można nazwać morderstwem tego, że ktoś umiera np. w obozie koncentracyjnym albo z głodu.

Cytuj:
Błąd nr 3. Wszystko, co Bóg stworzył, jest doskonałe.

Dlaczego więc cechy projektu pasują bardziej do rozkapryszonego, zadufanego w sobie i megalomańskiego okrutnika z poczuciem wszechwładzy biernie przyglądającemu się cierpieniu niż do judeo-chrześcijańskiego projektanta: sprawiedliwego, doskonałego, miłosiernego, wyrozumiałego, mądrego, nieomylnego?

Cytuj:

Cytuj:
Krytykujesz coś, na czym się kompletnie nie znasz, z pozycji znawcy...

Cytuj:
Tu już widać jak zabierasz się za krytykę Pisma, nie wiedząc o czym piszesz...

Powiedział: Baptysta, Metodysta, Świadek Jehowy, Adwentysta, Mormon, Katolik, płaskoziemca, kreacjonista...(tu wpisz jeszcze każdą z dziesiątek tysięcy denominacji).
Ponowię więc jedno z pytań (pobocznych do pytania 1):
Dlaczego Chrześcijanie nie mogą się dogadać, tylko sprawiają swoją postawą wrażenie, że tak naprawdę nie istnieje ściśle uzgodniony kanon, a ich religia podlega dowolnemu przerabianiu, modyfikowaniu i widzimisię? Czy może jest jakiś weryfikowalny wyznacznik w kontrolowanych warunkach eksperymentalnych decydujący o tym, kto został natchniony Duchem Św.?

So lip 28, 2018 10:47 am
Ateista gardzący katolicką ciemnotą napisał(a):

Więc według tego kryterium nawet i znani katoliccy funkcjonariusze tacy jak Kopernik czy Giordano Bruno jako ludzie wierzący mogą być uznani za antyklerykałów, bo działali wbrew swoim przełożonym, którzy chcieli wpływać na naukę

Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Kościół nigdy nie potępił Kopernika za jego prace. Już pomijając fakt że pewnie nie wiesz czym Był Indeks ksiąg zakazanych. A Bruno nawet nie był naukowcem, był zwykłym krętaczem. I został skazany za podburzanie hołoty do zamieszek. A nie z powodu nauki. Ciekawe jest że pracy Lemaitra Kościół nigdy na IKZ nie umieścił

Cytuj:
Ewolucja, która wyposażyła nas w empatię, stadność, miłość, współczucie sprzyjające przedłużaniu gatunków

Ty rozumiesz zadane do Ciebie pytania?

A i jeszcze jedno. Proszę mi wykazać że istnieje coś takiego jak religia judeo-chrześcijańska. Nie tradycja tylko religia

Ostatnio edytowano So lip 28, 2018 12:06 pm przez Quinque, łącznie edytowano 1 raz

So lip 28, 2018 12:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MaciejMusial napisał(a):
Cytuj:

Stalin będąc (...)
Kim Ir Sen będąc (...)

Przykro mi, ale ta manipulacja na mnie nie działa. Rozmawiamy o Bogu, a nie o ludziach.

Odpowiedz na pominięty błąd nr 2.

Cytuj:
Cytuj:
Błąd nr 3. Wszystko, co Bóg stworzył, jest doskonałe.

Dlaczego więc cechy projektu pasują bardziej do rozkapryszonego, zadufanego w sobie i megalomańskiego okrutnika z poczuciem wszechwładzy biernie przyglądającemu się cierpieniu niż do judeo-chrześcijańskiego projektanta: sprawiedliwego, doskonałego, miłosiernego, wyrozumiałego, mądrego, nieomylnego?

Nie odpowiadam za to, co sobie wymyślasz patrząc przez pryzmat szukania dziury w całym i niezrozumienia np. prostej zasady, że Bóg stworzył też coś takiego jak prawa fizyki.

Cytuj:
Cytuj:

Cytuj:
Krytykujesz coś, na czym się kompletnie nie znasz, z pozycji znawcy...

Cytuj:
Tu już widać jak zabierasz się za krytykę Pisma, nie wiedząc o czym piszesz...

Powiedział: Baptysta, Metodysta, Świadek Jehowy, Adwentysta, Mormon, Katolik, płaskoziemca, kreacjonista...(tu wpisz jeszcze każdą z dziesiątek tysięcy denominacji).

I właśnie wymieszałeś przedstawicieli jednej religii i pochodnych tejże religii, z przedstawicielami wyznającymi teorię paranaukową i naukową, które nie są religiami. Czyli znowu przykład od czapy i pokazujący Twoje luki w wiedzy.

Odpowiedz na pominięty błąd nr 5.

So lip 28, 2018 12:04 pm
YZ napisał(a):

Błąd nr 3. Wszystko, co Bóg stworzył, jest doskonałe

Błąd. Bóg nie może stworzyć bytu doskonałego gdyż byt doskonały dorównałby jemu samemu

So lip 28, 2018 12:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Kościół nigdy nie potępił Kopernika za jego prace.

...Czyli podtrzymujesz, że NIGDY nie został wpisany na Indeks Ksiąg Zakazanych?

Cytuj:
Już pomijając fakt że pewnie nie wiesz czym Był Indeks ksiąg zakazanych

...To CZYM był Indeks Ksiąg ZAKAZANYCH? Bo mnie od czasów wczesnej podstawówki uczono czegoś zupełnie odwrotnego od twojego widzimisię.
Cytuj:
Indeks ksiąg zakazanych (łac. Index librorum prohibitorum lub Index Expurgatorius) – opracowywany i ogłaszany przez Kościół katolicki spis dzieł, których nie wolno było czytać, posiadać i rozpowszechniać bez zezwolenia władz kościelnych. W indeksie umieszczane były publikacje uznane za niezgodne z doktryną katolicką

Cytuj:
A Bruno nawet nie był naukowcem, był zwykłym krętaczem.

...GDZIE konkretnie pisałem, że Bruno był NAUKOWCEM?

Cytuj:
I został skazany za podburzanie hołoty do zamieszek. A nie z powodu nauki.

...GDZIE napisałem, że został zakazany z powodu NAUKI?

Cytuj:
Ty rozumiesz zadane do Ciebie pytania?

Rozumiem w 100%, nie tylko odpowiedziałem ale również i uzasadniłem swoją wypowiedź wklejonym linkiem. Nie będę się powtarzał.

Cytuj:
Proszę mi wykazać że istnieje coś takiego jak religia judeo-chrześcijańska.

...GDZIE napisałem, że jest coś takiego jak "RELIGIA judeo-chrześcijańska"?

Cytuj:
Przykro mi, ale ta manipulacja na mnie nie działa. Rozmawiamy o Bogu, a nie o ludziach.

...Czyli podtrzymujesz, że biografia Kim Ir Sena nie mówi NIC o nadnaturalnych zjawiskach towarzyszących jego narodzinom i nieosiągalnych czynach dla przeciętnego śmiertelnika oraz, że NIE MA takiego tytułu państwowego jak "Wieczny Prezydent Korei Północnej"?

Cytuj:
Nie odpowiadam za to, co sobie wymyślasz patrząc przez pryzmat szukania dziury w całym i niezrozumienia np. prostej zasady, że Bóg stworzył też coś takiego jak prawa fizyki.

...Czyli podtrzymujesz, że mojżeszowy Bóg NIE stworzył wulkanów, powodzi, tsunami, trzęsień ziemi, zlodowaceń, epidemii, etc.?

Cytuj:
I właśnie wymieszałeś przedstawicieli jednej religii i pochodnych tejże religii, z przedstawicielami wyznającymi teorię paranaukową i naukową, które nie są religiami.

Wszystkie powołują się na Biblię, w ten czy inny sposób.

So lip 28, 2018 12:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

MaciejMusial napisał(a):
Cytuj:
Z takim nastawieniem (już to kiedyś innemu forumowiczowi radziłem) lepiej zajmij się piłką, dziewczynami, czy ogródkiem.

Nie zgadzam się na pyskówkę, trywializowanie i traktowanie rozmówcy w taki sposób. Interesują mnie tylko konstruktywne, merytoryczne argumenty.

Trywializujesz sprawę że aż oczy bolą i żądasz by tego nie robiono? Kpisz sobie?
Traktowanie z mojej strony jest jak najbardziej dostosowane do okoliczności.
A odpowiedź merytoryczną masz w moim poście powyżej. Nie dostrzegasz jej? To jak chcesz (czy na pewno chcesz?) zrozumieć Biblię - gdy w niej większość przekazu jest nie wprost?
Jak się przygotujesz merytorycznie to porozmawiamy poważnie, jak się przygotujesz rzetelnie, to sam zobaczysz co w Twoich obecnych wypowiedziach jest nie tak (wcale nie gwarantuję, że uwierzysz, ale przynajmniej może zrozumiesz). Póki co przychodzisz tu nie pytać się, tylko oskarżać - kiepsko Ci wychodzi. Jakbyś był sprytny, to znalazłbyś na tym forum bezlik wypowiedzi na podobne tematy (co tam podobne - takie same!) i może wykrzesałbyś coś bardziej konstruktywnego.

So lip 28, 2018 12:27 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona