Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 24, 2019 5:10 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co ma Słońce wspólnego z Bogiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Wespecjan napisał(a):
Jeszcze nikt nie udowodnił że jesteś kobietą

Ani nikt nie udowodnił, że Wespecjan jest mężczyzną. Może jest na odwrót? :-o

N sie 05, 2018 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jeszcze nikt nie udowodnił że jesteś kobietą

Ani nikt nie udowodnił, że Wespecjan jest mężczyzną. Może jest na odwrót? :-o

Wklej zdjęcie z karteczka na wysokości swojej klatki piersiowej to ci uwierzę.

N sie 05, 2018 10:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Mam rozumieć ze temat się wyczerpał i juz czas zamknąć bo jest juz tylko czas wycieczek osobistych

N sie 05, 2018 10:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

A co jeśli Jezus Chrystus nie był mitem solarnym tylko solarną rzeczywistością? Uosobieniem Boga Słońca?

Nie jest bóstwem -Bogiem solarnym , chodzi o tych kolesi co wpadli na pomysł że urodził się w przesilenie zimowe, a raczej ich lenistwo , intelektualną niemoc. Proste jak drut, że jest to kopia z poprzednich wierzeń . Ten sam efekt masz w Polsce gdzie dawne wierzenia pogańskie zostały wplecione w katolicyzm -czyli jest mix pogaństwa i katolicyzmu.

N sie 05, 2018 10:27 pm
Milczek
Milczek

A co jeśli Jezus Chrystus nie był mitem solarnym tylko solarną rzeczywistością? Uosobieniem Boga Słońca?

odpowiem tak samo ale inaczej Jezus nie powinien być Uosobieniem Boga - słońca ale dla wielu w starożytności takim był gdyż byli to nawróceni ludzie z innych religii gdzie czczono horusa boga - słońce. Zapewne takim ludziom łatwiej było utożsamić sobie Jezusa ze starą znaną im od pokoleń wiarą. Mieli tez tego świadomość ojcowie kościoła i wzięli pod uwagę rozmieszczenie świąt w roku tak aby łatwiej było trwać niedawnym barbarzyńcom przy nowej wierze. Tymczasem czy faktycznie był Bogiem słońcem? To MA PEWNO NIE! gdyż Jezus był żydem a w tej religii pojęcie Boga jest zupełnie inne :
Cytuj:
Biblia opisuje Boga jako „ogień trawiący” (Hebrajczyków 12.29), zatem nie dziwi, że ogień jest często symbolem Bożej obecności. Przykłady znajdujemy w gorejącym (płonącym) krzaku (2 Księga Mojżeszowa 3.2), słupie obłoku (2 Księga Mojżeszowa 14.19; 4 Księga Mojżeszowa 9.14-15) czy wizji Ezechiela (Księga Ezechiela 1.4). Ogień często był przejawem Bożego sądu (4 Księga Mojżeszowa 11.1, 3; 2 Księga Królewska 1.10, 12) i znakiem jego mocy (Księga Sędziów 13.20; 1 Księga Królewska 18.38).

Tak więc etymologia Jezusa w wierze żydowskiej jest zupełnie inna nie ma on nic wspólnego z Bogiem-słońcem częściej jest utożsamiany z ogniem oczyszczającym; tak jak krzak gorejący pod którą postacią Bóg się objawił, jest natomiast pokusa takiej interpretacji przez fakt otwartych drzwi dla każdej duszy w chrześcijaństwie również barbarzyńców którzy przenosili dawne wierzenia na nowy grunt.To dobroć chrześcijan i ich wyrozumiałość oraz chęć pomocy każdemu sprawiły że na wiele rzeczy przymykano oko i tak jest do dnia dzisiejszego w niektórych kościołach dopuszcza się więcej niż gdzie indziej dla dobra parafii(np śpiewy czy inne przedstawianie Jezusa bardziej miłe tubylcom).

N sie 05, 2018 10:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
@BiałyKarzeł et al:
Nie ośmieszajcie się tymi głupotami na katolickim forum.

N sie 05, 2018 10:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

kurk napisał(a):
Nie jest bóstwem -Bogiem solarnym , chodzi o tych kolesi co wpadli na pomysł że urodził się w przesilenie zimowe, a raczej ich lenistwo , intelektualną niemoc. Proste jak drut, że jest to kopia z poprzednich wierzeń . Ten sam efekt masz w Polsce gdzie dawne wierzenia pogańskie zostały wplecione w katolicyzm -czyli jest mix pogaństwa i katolicyzmu.

No dokładnie. Ale to nie jest lenistwo, tylko przemyślność. Dzięki temu chrześcijaństwo zastępowało inne kulty i wchodziło w już istniejące praktyki religijne powoli wprowadzając nowe treści.

Pn sie 06, 2018 7:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mówisz, że to ja jestem szalona.
Nie, nic takiego nie napisałem. Po prostu paplesz trzy po trzy, i w dodatku ci to imponuje, bo masz wrażenie, że czyni Cię to wyjątkową i inną niż cała reszta. Tymczasem wygrzebujesz oklepane, stare gnostyckie bajki.
Cytuj:
Nie jest bóstwem -Bogiem solarnym , chodzi o tych kolesi co wpadli na pomysł że urodził się w przesilenie zimowe, a raczej ich lenistwo , intelektualną niemoc. Proste jak drut, że jest to kopia z poprzednich wierzeń
Jak mówiłem - pełno tu sierot po Zeitgeist.

Wprawdzie Kościół nie twierdzi, ze Jezus urodził się w nocy z 24 na 25 grudnia, ale jest to data najbardziej prawdopodobna.
Hipoteza "przykrycia święta pogańskiego" (tak popularna w XIX wieku wśród antykatolickich historyków-ideologów i przyjęta także przez niektórych katolików w poczatkach XX wieku) została we współczesnych naukach historycznych całkowicie zanegowana jako niezgodna z praktykami epoki (i to mimo tego, że nie byłoby w takim przykryciu nic złego).

Szerzej opisałem sprawę tu http://analizy.biz/marek1962/bozenarodzenie.pdf

Pn sie 06, 2018 7:38 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Tymczasem wygrzebujesz oklepane, stare gnostyckie bajki.

Tylko ze ja na to sama wpadłam w drodze olśnienia. Nigdzie tego nie wyczytywałam. Przypadek? Sama wpadam na coś, o czym pisali inni ludzie parający się gnozą? Jakieś to grubymi nićmi szyte. Ja nie wierzę w takie przypadki.

Cytuj:

Dziękuję. Poczytam dzisiaj.

Pn sie 06, 2018 8:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):

Tylko ze ja na to sama wpadłam w drodze olśnienia. Nigdzie tego nie wyczytywałam. Przypadek? Sama wpadam na coś, o czym pisali inni ludzie parający się gnozą? Jakieś to grubymi nićmi szyte. Ja nie wierzę w takie przypadki.

Nic nowego. Ludzie od wieków wpadają na te same pomysły. Także te głupie i heretyckie.

Pn sie 06, 2018 8:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):

No oczywiście, że ty sama na to wpadłaś...sama się olśniłaś blaskiem swojego światła, słoneczko ty najjaśniejsze.. :lol:

Pn sie 06, 2018 10:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):
Nic nowego. Ludzie od wieków wpadają na te same pomysły. Także te głupie i heretyckie.

Najgorsze jest to, że większość te pomysły olewa i właśnie traktuje jak majak niewart najmniejszej uwagi. Ludzie boją się myśleć samodzielnie. I to system edukacji ma w tym swój prymarny udział.

Ja na szczęście już się wyzwoliłam z jarzma autorytetów. Najbardziej ufam własnemu osądowi. I wszystkich do tego zachęcam.

sahcim napisał(a):
No oczywiście, że ty sama na to wpadłaś...sama się olśniłaś blaskiem swojego światła, słoneczko ty najjaśniejsze.. :lol:

Nigdy nie słyszałam tak pięknego komplementu. Aż mi nogi zmiękły :oops:

Pn sie 06, 2018 11:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):

Najgorsze jest to, że większość te pomysły olewa i właśnie traktuje jak majak niewart najmniejszej uwagi.

I owszem. To dlatego, że jak coś jest ewidentną herezją, to się taki pomysł odrzuca z marszu.

Cytuj:
Ja na szczęście już się wyzwoliłam z jarzma autorytetów. Najbardziej ufam własnemu osądowi.

I widać tego skutki: Wypisujesz coraz większe bzdury. :)

Pn sie 06, 2018 11:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Najgorsze jest to, że większość te pomysły olewa i właśnie traktuje jak majak niewart najmniejszej uwagi.
Czyli adekwatnie.
Cytuj:
Ludzie boją się myśleć samodzielnie. I to system edukacji ma w tym swój prymarny udział.
Dokładnie. Na przykład większość "bojących się mysleć samodzielnie" nie kwestionuje, że 2+2=4, bezmózgowcy jedni... :P

Cytuj:
Ja na szczęście już się wyzwoliłam z jarzma autorytetów. Najbardziej ufam własnemu osądowi.
To się nie nazywa "samodzielne myslenie" tylko "pycha" i "zatrważająca głupota".
Myślałem, że żartujesz, pisząc iż masz 12 lat. A tu wygląda że to prawda - przynajmniej mentalnie wyraźnie jesteś w tym wieku.

Pn sie 06, 2018 12:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Czyli adekwatnie.

Jak dobrze, że Kopernik albo Einstein nie słuchali takich Barneyów.

Cytuj:
Dokładnie. Na przykład większość "bojących się mysleć samodzielnie" nie kwestionuje, że 2+2=4, bezmózgowcy jedni... :P

Nie wychodzą nigdy poza to, co ktoś odkrył. Tylko ludzie odważni dokonują odkryć. Reszta się adaptuje do nowej rzeczywistości.

Cytuj:
To się nie nazywa "samodzielne myslenie" tylko "pycha" i "zatrważająca głupota".

Mylisz się co do mnie. Ja do tego wszystkiego dochodzę właśnie dzięki pokorze. Wiedza się bierze z pokory.

Cytuj:
Myślałem, że żartujesz, pisząc iż masz 12 lat. A tu wygląda że to prawda - przynajmniej mentalnie wyraźnie jesteś w tym wieku.

Podobno człowiek ma tyle lat, na ile się czuje. Ja się czuję na 5 lat. Cały świat stoi przede mną otworem.

Pn sie 06, 2018 12:53 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona