Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2019 9:20 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Nie rżnij głupa. Miałeś w cytacie.
Albo udowodnisz kłamstwo albo za chwilę dostaniesz za kłamstwa i manipulacje ostrzeżenie.

No to chyba jestem głupi i ślepy, wyłuszcz mi, co, gdzie skłamałem.

Tutaj
Wespecjan napisał(a):
Ktoś ma tutaj wiedzę, dlaczego to właściwie ktoś z Kościoła po soborze postanowił wrzucić Mszę Wszechczasów do kosza?

Pn lut 11, 2019 10:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
koziels napisał(a):
Jockey napisał(a):
No niestety ale takie są fakty. Do dzisiaj osoby które wyrosły na mszy trydenckiej w czasie mszy odmawiają różaniec zamiast skupić się na liturgii. Skąd ten nawyk? Ani z czasów gdy przyszli się pomodlić a nie wiedzieli co się dzieje.

W jakim zborze tego uczą?

Kolejny antykatolik. Jak fakty nie pasują to zaczyna się atak personalny.
Skąd u naszych tradycjonalistów tyle jadu i złośliwości? Czyżby to owoc ich drogi poza Kościołem?

Forumowi moderniści nie przyznają tego wprost, ale można wyczytać miedzy wierszami, że Kościół do SWII mylił się odprawiając Msze po łacinie.

Pn lut 11, 2019 10:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Nie rżnij głupa. Miałeś w cytacie.
Albo udowodnisz kłamstwo albo za chwilę dostaniesz za kłamstwa i manipulacje ostrzeżenie.

No to chyba jestem głupi i ślepy, wyłuszcz mi, co, gdzie skłamałem.

Tutaj
Wespecjan napisał(a):
Ktoś ma tutaj wiedzę, dlaczego to właściwie ktoś z Kościoła po soborze postanowił wrzucić Mszę Wszechczasów do kosza?

Tutaj czyli gdzie? No pokaż mi proszę jak krowie na granicy, bo na serio nie wiem o co ci chodzi.

Pn lut 11, 2019 10:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Możesz zaprzestać adpersonam?
A teraz rzuciłeś że są na forum moderniści. Proszę udowodnić modernizm tym którzy krytykują ciebie i innych schizmatyków, wszak odeszliście od Kościoła czyli dokonaliście schizmy

Pn lut 11, 2019 10:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Tutaj czyli gdzie? No pokaż mi proszę jak krowie na granicy, bo na serio nie wiem o co ci chodzi.

Czyli dalej rżniesz głupa tak jak podejrzewałem że będzie w takim razie dostajesz ostrzeżenie za kłamstwa i manipulacje tak jak zapowiadałem

Pn lut 11, 2019 10:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan
Miałeś odpisane, że nigdy nie wrzucono do kosza, ale drążyłeś dalej. Kosz więc interesował. Gdybyś przyjąl wyjaśnienie, że o koszu nie bylo mowy, zakończyłbyś temat. Jockey i YZ odczytali to samo co ja. Te prowokacje zaczynają być powoli męczące.
koziels
W myśl tego jak to widzial Jan XXIII, modernistami są ci, którzy odrzucili Tradycję. Możesz wskazać o kogo chodzi? A może to niby tradycjonaliści są modernistami, bo sami wiedzą lepiej? Nie widzą bogactwa i różnorodności bez rozbijania jedności a Tradycja się im już zakończyła. Teraz mamy próżnię i czas przestał biegnąć. Mają swoja wąską wizję Kościoła i już osądzili Kościół jako odstępczy. Odstępczemu nie są winni posłuszeństwa. Przerabiano po wielokroć w Kościele. Kończyło się odlączeniem kolejnej grupy wyznaniowej.

Pn lut 11, 2019 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Wespecjan
Miałeś odpisane, że nigdy nie wrzucono do kosza, ale drążyłeś dalej. Kosz więc interesował. Gdybyś przyjąl wyjaśnienie, że o koszu nie bylo mowy, zakończyłbyś temat. Jockey i YZ odczytali to samo co ja. Te prowokacje zaczynają być powoli męczące.

Pn lut 11, 2019 10:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bł. Jan XXIII, Veterum Sapientiae (1962)

"Biskupi w swojej ojcowskiej trosce powinni mieć się na baczności, by nikt w ich jurysdykcji nie był skłonny do rewolucyjnych zmian, nie pisał przeciwko używaniu łaciny w studiach religijnych lub w liturgii lub poprzez jednostronność osłabiał wolę Stolicy Apostolskiej w tej sprawie bądź ją fałszywie interpretował"

Dom Prosper Guéranger OP (1840)

"Nienawiść do łaciny jest wrodzona wszystkim wrogom Rzymu. Uznają ją oni za więź łączącą wszystkich katolików na całym świecie, za arsenał ortodoksji przeciw subtelnościom ducha sekciarskiego (...). Musimy przyznać, że mistrzowskim posunięciem jest wypowiedzenie wojny temu świętemu językowi. Gdyby udało im się go kiedyś zniszczyć, byliby na prostej drodze do zwycięstwa."

Pius XII, encyklika Mediator Dei

"Posługiwanie się językiem łacińskim, którego używa wielka część Kościoła, jest widocznym i pięknym znakiem jedności, oraz skutecznym lekarstwem przeciw jakimkolwiek skażeniom autentycznej nauki."

Bp Pelczar

"Na początku XX. wieku zwolennicy modernizmu i "reformowanego katolicyzmu" wymagają zdemokratyzowania rządów Kościoła, zreformowania Kongregacji rzymskich, zwłaszcza Kongregacji Indeksu i św. Inkwizycji, zredukowania ceremonii liturgicznych, zaprowadzenia liturgii w języku narodowym, rozluźnienia karności kościelnej i zniesienia celibatu. Rozumie się, że gdyby te dążności wzięły górę, z religii i z Kościoła ledwie by ślad pozostał."

Pn lut 11, 2019 10:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
Wespecjan

Widzę, że chcesz się z nami pożegnać. Dostałeś ostrzeżenie za kłamstwa i manipulacje i ... dalej kłamiesz i manipulujesz. Za chwilę dostaniesz kolejne ostrzeżenie. Wciąż za to samo. Kłamstwa i manipulacje. Będzie to 3. Wiesz czym to się skończy? Masz ostatnią szansę na wycofanie się z tego i przeproszenie albo pożegnamy się tym razem na miesiąc

Pn lut 11, 2019 10:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Wiedzialam o co chodzi i podałam odpowiedź, ale czekałam na reakcję. Następnym razem wymyśl sprytniejszą prowokację. Niech ja też się pomęczę lub pobawię się w kotka i myszkę. :-D

Pn lut 11, 2019 10:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Koziels dał bardzo adekwatne cytaty.
Ja dorzucę fragment książki ks. prof. Michała Poradowskiego.
Cytuje w niej korespondencję między "bratem" Buanem, a pewną Lożą..

List z dnia 14 lipca 1964 roku:
“Drogi Buan (Bugnini): informuję cię o Twoim zadaniu, które Rada Braci zleciła Tobie, w porozumieniu z Wielkim Mistrzem Masonerii i Książętami Tronu Masońskiego. Nakazujemy Ci szerzenie dechrystianizacji przez wprowadzenie nieuzgodnionych obrządków i języka liturgicznego, oraz skłócenia księży, biskupów i kardynałów jednego przeciwko drugiemu. Językowe i obrządkowe zamieszanie jest zwycięstwem dla nas, ponieważ językowa i obrządkowa jedność była siłą Kościoła Katolickiego… Wszystko to należy dokonać w przeciągu 10-ciu lat”.

Odpowiedź Arcybiskupa Bugniniego dana Zarządowi Loży Masońskiej:

Sądzę, że założyłem podwaliny odnośnie największej swawoli w Kościele Katolickim, dzięki memu dokumentowi, wydanego zgodnie z Waszymi instrukcjami. Miałem uciążliwą walkę i musiałem używać wszelkich podstępów w obliczu moich wrogów z Kongregacji Obrządków, aby otrzymać zatwierdzenie owego dokumentu od Papieża. Na szczęście dla naszej sprawy, otrzymaliśmy poparcie ze strony naszych przyjaciół i naszych braci masonów z Universa Laus, którzy są nam wierni. Dziękuję Wam za przekazanie pieniędzy i mam nadzieję, że wkrótce się z Wami spotkamy. Ściskam Was

Wasz Brat Buan (Bugnini)
2 lipca 1967 r.”

http://www.bibula.com/?p=55537

Pn lut 11, 2019 10:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A jak wygląda hierarchiczność dokumentacji? Wiki podpowiada
Dokumenty papieskie – akty prawne i inne dokumenty wydawane przez papieża. Nie wszystkie z nich pochodzą bezpośrednio z inicjatywy papieża, niemniej są przez niego sygnowane. Faktycznie mogą powstawać w wyniku pracy Kurii Rzymskiej lub soborów, albo synodów, ale ze względu na władzę absolutną papieża bez jego sygnatury nie mają mocy wiążącej.

Podział dokumentów papieskich:

Konstytucja apostolska – dokument najwyższej wagi o charakterze doktrynalnym lub organizacyjnym.
Dokumenty doktrynalne:
Encyklika – nauczanie o charakterze powszechnym,
Adhortacja – nauczanie skierowane do konkretnych osób lub w konkretnej sprawie,
Listy apostolskie – nauczanie zwykłe skierowane do konkretnych osób.
Dokumenty organizacyjne
Bulla – dekret uroczysty,
Motu proprio – dekret z inicjatywy własnej papieża,
Brewe – dekret mniej uroczysty niż bulla (praktycznie niestosowany),
Dekret – zwykły akt normatywny (np. powołanie ordynariusza).

Pn lut 11, 2019 11:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"USA: „Tradsi” są bardziej religijni niż „zwykli” katolicy"

Amerykańscy uczestnicy Mszy łacińskich w tzw. nadzwyczajnym rycie są religijniejsi i wierniejsi nauczaniu Kościoła niż ci chodzący na Mszę w rycie zwykłym. To wnioski z badania przeprowadzonego przez jedną z uczelni katolickich w USA.

http://archidiecezja.warszawa.pl/wiadom ... za30raIn-0

W zasadzie, żeby to stwierdzić nie trzeba robić badań.

Pn mar 04, 2019 1:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W zasadzie, żeby to stwierdzić nie trzeba robić badań.

Abp J.P.Lenga nie potrafi odprawić mszy w rycie trydenckim Tak więc, począwszy od roczników z lat 50. XXw. wszyscy księża są na odstzał. To wasza mentalność i zamknięcie sie w kapliczkowym myśleniu.
To badanie ankietowe i wskazuje co wskazuje. Wyniki są jakie są. Wysuwanie wniosków dotyczących wpływu rytu mszy na moralność katolicką jest nieuprawnione. Pomyślisz chociaż dlaczego? Umiesz czytać ankiety tego typu? Co ona badała i jak szeroko można to widzieć?

Przywołam jako odpowiedź słowa kard. G.Müllera (Chrystus jest zawsze nowoczesny).
(...) takie pojęcia jak konserwatyzm czy liberalizm nie opisują podziałów w Kościele. Prawdziwy podział przebiega między ortodoksją a heterodoksją. Czymś całkiem fałszywym jest przekonanie tak dziś rozpowszechnione, że ortodoksją są po prostu te poglądy, które zostały przyjęte przez większość w historii. Punkt wyjścia jest zupełnie inny. Jest nim Objawienie, które Bóg dał nam, ludziom i w pełnej i nieuszczuplonej postaci przekazał Kościołowi, aby ten go strzegł. Dlatego jedynie wiara ortodoksyjna, prawdziwe uwielbienie Boga może być naszym zbawieniem, podczas gdy fałszywe oddawanie Bogu czci, nieprawdziwa nauka są dla człowieka nieszczęściem i mu szkodzą. Nie mówimy tu o opiniach: Objawienie to zbawienie człowieka. Dlatego prawdziwa wiara jest czymś fundamentalnym.

Jedność nauki wiary oparta jest na Piśmie Świętym, została jednak rozwinięta w Tradycji.

Istnieje tylko jeden prawdziwy Kościół i że mimo podziałów w Kościele katolickim zachowała się jedność.

Ksiądz kardynał przypomniał, że po opublikowaniu powyższych słów Dominus Jesus podniosły się głosy, że nie wolno tak traktować protestantów.
Wracam do słów kardynała. ..
Odpowiadam: nie ma nic bardziej zbawiennego niż prawda. Przepowiadamy ją nie po to, by zranić bliźniego, ale aby iść słuszną drogą, pokonać wątpliwości i czynić w ten sposób dobro. Gdyż prawda jest tym, co czyni nas ludźmi wolnymi.

Prawda to nie ryt mszy, bo ryt to forma różnorodności Kościoła. Nie ma jednak gradacji w tym zakresie w zakresie Liturgii i jej języka.

Pn mar 04, 2019 7:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów.

Pn mar 04, 2019 10:54 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna strona