Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 15, 2020 1:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna strona
 Puste piekło 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Opowiem na temat Piekła. Jestem na takim etapie życia że po prostu jestem w trudnej sytuacji. Wiem że jestem grzesznikiem który musi się zmienić. Inaczej czeka mnie piekło ponieważ to tak wszystko jest poukładane, że to my sami wybieramy sobie drogę którą chcemy iść. Sami dokonujemy wyboru. Bóg nas do niczego nie zmusza. Sami decydujemy. Jeśli zdecydujemy że będziemy żyć w grzechu do końca życia - proszę bardzo, ale to jest nasz wybór. Naprawdę Pan Bóg daje nam wolną wolę. Nikogo nie zmusza. I tak jeśli zdecydujemy się do końca życia żyć w grzechu to gdy w takim stanie umrzemy otrzymamy to co wybraliśmy. Ktoś mógłby powiedzieć że to jest niesprawiedliwe że po śmierci Pan Bóg człowieka skazuje na tak straszne męki. Ale to nieprawda bo Bóg jest dobry i miłosierny i do ostatniego momentu życia daje każdemu szansę się zmienić. W tym momencie przypomina mi się film "Gwiezdne Wojny" gdzie Lord Vader stał się zły, skażony przez szatańską wręcz ideologię Imperatora. Przez dalszą część swego życia był zły i nie chciał się zmienić. Jednak przed samą śmiercią postanowił postąpić inaczej. Uratował swego syna przed śmiercią czym pokazał że każdy, nawet najgorszy człowiek może się zmienić. Dzięki temu połączył się z Mocą otrzymując nagrodę. Tak samo w realnym życiu każdy człowiek nawet najbardziej grzeszący może się zmienić i uzyskać przebaczenie Boże i nawet poprzez czyściec który jest dużo lżejszy od piekła, uratować swoją duszę przed wieczną zagładą. Tak to wygląda. Człowiek uparcie grzeszący grzechem ciężkim i umierający w takim stanie pokazuje że Bóg go nie interesuje i ma za nic przynajmniej jedno z podstawowych przykazań Bożych. W związku z tym dokonuje świadomego wyboru życia które nie jest wzorowane na życiu Chrystusa. Dokonuje też wyboru na potępienie, choćby nawet nie zdawał sobie sprawy z tego czym jest piekło i co tam rzeczywiście się dzieje - sam dokonuje wyboru. Bóg nie będzie go zmuszał. Pan Bóg chce abyśmy własnym życiem pokazali, że mimo wszystko chcemy być kiedyś razem z nim w niebie, choćby na najniższym kręgu niebios. W tym celu musimy unikać grzechów ciężkich a jeśli zdarzy się je popełnić, powinniśmy to w miarę możliwości jak najszybciej starać się naprawić poprzez odpowiednie zmiany, zaniechanie złego postępowania czy trwania w tym grzechu a także poprzez spowiedź, pokutę i przyjęcie komunii świętej po spowiedzi podczas eucharystii. Tak naprawdę spowiedź to nie jest żadna straszna sprawa. Mówimy duchownemu z serca co nas boli a duchowny na pewno nam pomoże. Spowiednicy to nierzadko wspaniali ludzie. Dzięki odpuszczeniu grzechów zaskarbiamy sobie na nowo uznanie Pana Boga i tak jakby zaczynamy wszystko od nowa. I rzeczywiście, lepiej nawet się powstydzić w konfesjonale choćby 10 minut niż cierpieć później na wieki niewyobrażalne męki przez całą wieczność. Szkoda, że wielu wielu ludzi żyjących dzisiaj na ziemi naprawdę nie jest do końca świadomymi, czym jest piekło. Gdyby ludzie tak naprawdę wiedzieli co tam się dzieje, jakie straszne męki trzeba tam przechodzić to być może chociaż by mieli jakiekolwiek hamulce i przynajmniej unikali najbardziej okropnych uczynków i grzechów. Wiadomo że nikt nie jest doskonały ale grzech przekorny to jeszcze gorszy grzech niż grzech przez słabość. Ludzie na ogół mówią że piekło jest tu na ziemi, że nikt stamtąd nie powrócił i nie opowiedział co tam jest i jak tam jest i czy w ogóle tam jest jakieś piekło po drugiej stronie. Jednak gdyby się wczytali w temat albo porozmawiali z ludźmi którzy przeżyli śmierć kliniczną to by się dowiedzieli zaskakujących rzeczy. Są ludzie którzy stamtąd wrócili i widzieli piekło jak również niebo i opowiedzieli co widzieli. Są też spisane wizje piekła które opisali żyjący na przestrzeni ostatnich wieków duchowni, święci czy osoby świeckie związane z Kościołem a nawet grzesznicy którzy w obliczu śmierci otrzymali tzw. "drugą szansę". Te wizje otrzymali od Pana Boga który chciał aby wszyscy ludzie się dowiedzieli prawdy na temat piekła. Piekło naprawdę istnieje a Szatan chciałby aby ludzie właśnie nie wierzyli że ono naprawdę jest. Prawda oczywiście bywa zaskakująca i bolesna ale dzięki tej prawdzie wielu ludzi może się w porę opamiętać i zmienić swoje życie na lepsze dzięki czemu po śmierci Bóg zabierze ich choćby poprzez czyściec do nieba i nie pozwoli Szatanowi zabrać go w ogień wieczny. A ogień wieczny w piekle jest straszny i przerażający. Demoni i Diabły są duchowymi istotami bardzo sadystycznie nastawionymi do ludzi. Czerpią satysfakcję z zadawania cierpienia duszom na wszelkie możliwe sposoby. Nie mają dla dusz żadnej litości. Stosują bardzo wymyślne tortury a ich celem jest zadanie jak największego bólu duszy. Dusza jest nieśmiertelna więc nic w tym temacie zrobić nie może. Nie może umrzeć. Może tylko bezwiednie cierpieć cały czas. Piekło jest takim jakby bardzo ciężkim więzieniem a przebywanie w nim trwa na wieki, czyli na zawsze. Nikt nie zdoła się z Piekła wyratować w żaden sposób. Jedyną metodą na uniknięcie Piekła jest ciągła praca nad sobą, naprawianie swojego życia, przepraszanie dobrego Boga za swoje grzechy, modlitwa. Prosić należy Maryję, najwspanialszą Matkę która żyła kiedyś na ziemi a dziś jest w niebie aby wstawiała się za nami u swojego syna i uprosiła dla nas przebaczenie grzechów. Naprawdę nie zdajemy sobie sprawy ile Maryja może dla nas uczynić. Że może nawet przekonać swojego Syna w godzinie śmierci naszej aby się jednak nad nami ulitował i zachował nas od najgorszej kary pomimo iż zbłądziliśmy. Maryja jest naprawdę cudowną i kochającą Matką dla wszystkich ludzi a jej miłość przewyższa tylko miłość Boga. Ważne jest też podążanie ścieżką Jezusa. W każdym momencie naszego życia nasze sumienie jest w stanie nam podpowiedzieć czy to co mamy zrobić jest OK czy jednak jest to de facto grzech. Wielu ludzi jednak zagłusza głos swojego sumienia i pozwala sobie na robienie tego co im się podoba. A to jest właśnie droga do zguby, bo nigdy nie znamy dnia ani godziny. Dziś żyjemy, jutro możemy już nie żyć. Nigdy tego nie wiemy. Czas i nie przewidziane zdarzenia naprawdę istnieją. Bądźmy zatem gotowi aby się bezustannie poprawiać i po śmierci jak mówi Biblia stanąć przed Synem Człowieczym aby dowiedzieć się, że jednak nie byliśmy aż tacy najgorsi żeby zasłużyć sobie na Piekło a raczej poprzez Czyściec udoskonalać się aby wchodząc na coraz wyższe kręgi w końcu dostać się do bram niebios gdzie jest po prostu tak pięknie, tak wspaniale i tak cudownie się dusza czuje że już po prostu nic więcej do szczęścia nie potrzeba ponieważ wróciliśmy do naszego Ojca który nas stworzył. On wie że byliśmy słabi ale nas umocni, nawet po śmierci i zaprowadzi nas do siebie a tam będziemy się cieszyć jego obecnością. Niebo to całkowita odwrotność Piekła tak więc ludzkim umysłem nie da się objąć tego, jak niesłychana radość i piękno tam panuje. Dlatego sam też muszę się zastanowić nad swoim życiem i zdecydować co powinienen zmienić aby wejść z powrotem na drogę łaski uświęcającej. Nie będzie to łatwe, ale będę próbował i będę się modlił.

Wt gru 04, 2018 10:37 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli mówisz że miłosiernego Boga nie da pogodzić się z piekłem to najlepszym przykładem jest św Faustyna której objawił się Bóg miłosierny , a mimo to ta mistyczka miała wizje piekła moim zdaniem jedne z najlepszych mistycznych wizji piekła , poczytaj sobie jej wizje piekła , czyśca , i nieba a zrozumiesz naprawdę dużo..

So gru 08, 2018 1:13 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss pisze

Cytuj:
Napisałam, że Kościół nie wypowiada się o personaliach piekła a nie o tym, czy ono jest. Wypowida się więc o zbawionych, ale nikogo personalnie nie wysłał do piekła. Nawet Judasza. To jest sprawa zakryta, objęta tajemnicą i nic człowiekowi do tego, czy ktoś jest potępiony.

1 nic nie widzę w tamtym twoim poście o personaliach
2. O zbawionych też nie zauważyłem by Krk wypowiadał się personalnie.
3. Na przyszłość pisz troszkę jaśniej. Nie żeby się trzeba było domyślać między wierszami że tobie to chodziło o to czy o tamto. Ale OK. sprostowanie jest.

Cytuj:
Boga można wybrać i można nie wybrać. Jeśli Boga nie wybierzemy, nie będzie Go w życiu człowieka. To dowartościowanie ludzkiej wolności.

? Piszesz to tak jak gdyby Bóg był dla ludzi a nie człowiek dla Boga. U ŚJ jest odwrotnie to człowiek jest dla Boga.

Cytuj:
Możesz kłamiąc przeciwstawiać katolików sobie udając dobro i licząc na ich skłócenie -> metoda maluczkich.

Zastanawiam się czy wszystko z tobą w porządku. Cały czas wietrzysz w moich tekstach jakiś podstęp. To wygląda na obsesję albo fanatyzm. Takie rzeczy trzeba leczyć. Poza tym ja nigdzie nie skłamałem, nikogo nie mam zamiaru skłócać, a jeśli chodzi o maluczkich to do takich należy królestwo Boże.

Cytuj:
Możesz zaufać Bogu lub wężowi. Od zawierzenia wężowi człowiek schodzi z drogi prawdy i tylko na niej żeruje. Zło polega na tym, że coś ważnego dzieje się w środku człowieka. Człowiek ustawia się w życiu inaczej niż trzeba. Zło nie przychodzi jako przemoc, lecz jako możliwość wyboru powiada Tischner. Człowiek musi się zgodzić na zło. Musi chcieć kłamać, że ktoś coś powiedział, tymczasem to zło. Piekło więc wybiera dobrowolnie, bo zmienił kierunek zawierzenia. Z Boga na człowieka i ślepe posłuszeństwo przełożonym. Oddał za frico swą wolność. 

Zło ma swoją logikę, logikę odwetu, coraz bardziej perfidnego. Mści się na dobru za to, że jest dobre. Gdzież piękniej można się mścić jak nie na forum katolickim i przekłamywać Biblię, przeinaczać słowa adrersarzy...bo wylądowało się w koszu za szerzenie bredni i powtarzanie kłamstw metodą zdartej płyty.

Piekło jest zbudowane jako antyteza Dobra, wiążącego się z milością, to radykalna nienawiść. Nienawiść przejawia się w niszczeniu doibra, złością, zakłamaniem, przekleństwem. Z drugiej strony struktura zła jest taka, że nie może być niczym innym niż naśladowaniem dobra. Będąc złym na dobro, jest się też złym na siebie - za to właśnie, że można istnieć jedynie naśladując dobro a nie zwracając się ku dobru Piekło to pasożyt skażony pewną ilością dobra, bez którego nie mógłby istnieć.

Pięknie to wyszło naszemu śJ. Zakłamać, przeinaczyć i wskazać, że dobro stoi po stronie naśladującego jedynie dobro.

? Ja nie mam zamiaru wnikać w twoją auto-psychoanalizę. Nie rozumiem twojej wylewnej szczerości. I kto to jest Tischner? W Biblii nie znajduję takiej osoby. Guru jakiś? Pokazujesz tym samym że jesteś hipokrytką bo zarzucasz ŚJ ślepe posłuszeństwo przełożonym a ty robisz dokładnie to co mi zarzucasz.
Podsumowując. Wszystkie twoje wypowiedzi jakie pod moim adresem zamieściłaś w tym temacie wręcz ociekają jadem nienawiści. Czym pokazujesz że nie bardzo podporządkowujesz się Chrystusowi który uczył że zło - jeśli takie we mnie dostrzegasz- należy zwalczać dobrem nie mową nienawiści. Podejrzewam że taki wpływ na ciebie ma ten Tischner bo jak do tond to na jego wypowiedzi się powołujesz nie na Chrystusa.

So gru 08, 2018 2:52 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swan napisał(a):
merss napisał(a):
To czlowiek odrzuca wiarę w Boga. Logicznym jest, że odrzuca też zbawienie. Mamy inne wynikanie przy założeniu ludzkiej wolności? Po co mieszac do tego Boże Milosierdzie? To decyzja człowieka, który nie życzy sobie uszczęśliwiania na siłę. Wybiera samorealizację, tak jak to było w ziemskim zyciu. Nie potrzebował Boga.
:) A no....
Ani do objaśniania świata, ani ludzkich zachowań, ani do tego, żeby nosić w sobie prawo moralne. Żeby kochać ludzi i zwierzęta Bóg też potrzebny nie jest. Wiem co mówię. Nie było w moim życiu Boga ani kiedy wnikałem w alkoholizm ani kiedy podnosiłem się z upadku, nie doświadczam bożej obecności w chwilach z żoną ani tych namiętnych ani tych czułych i delikatnych, patrząc na moje dzieci widzę moje dzieci nie zaś dzieci boże. Mógłbym w nieskończoność wymieniać wszystkie ładne aspekty mojego życia wszystkie uniesienia i wzruszenia i zachwyty i nigdzie do niczego nie potrzebuję Boga.

No?! Tu bym się z tobą nie zgodził. To że nie dostrzegasz Boga w swoim życiu nie jest dowodem na to że tego Boga w twoim życie nie ma tylko jest to dowodem że nie potrafisz -lub nie chcesz- tego Boga w swoim życiu zobaczyć.
Np. w Biblii pisze że Bóg zsyła deszcz na prawych i nieprawych

Mat 5:43 „Słyszeliście, że powiedziano: ‚Masz kochać swojego bliźniego i nienawidzić swojego nieprzyjaciela’. 44 Ja jednak wam mówię: Kochajcie swoich nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, 45 żebyście się okazali synami swojego Ojca, który jest w niebie, ponieważ On sprawia, że słońce wschodzi i nad złymi, i nad dobrymi, On też sprawia, że deszcz pada i na prawych, i na nieprawych.

Jak rozumiano te słowa w czasach Jezusa na terenie Palestyny? Palestyna leży w klimacie dość ciepłym i deszcz pada tam obficie dwa razy do roku wiosną i jesienią. gdy pada regularnie są obfite zbiory, zbiory dają dochód, dochód daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności. ogólne wszyscy są zadowoleni i szczęśliwi. Gdy deszcz nie spadnie jest głód, nędza, niepewność dnia następnego. Dlatego ta wypowiedź Jezusa o deszczu dla słuchających jest synonimem dobrobytu i szczęścia. I ty też z tego korzystasz. Dzięki temu błogosławieństwu jakim jet deszcz masz ty i twoja rodzina co jeść, w co się ubrać, masz pracę to znaczy jakiś dochód, masz dach nad głową, jakąś stabilizację. Nie umierasz z trwogi "co będzie jutro". Co do twojego alkoholizmu dobrze że nie obwiniasz o to Boga bo to była twoje osobista decyzja. Ale skąd wiesz że to, iż z niego wyszedłeś nie było efektem błagań twojej żony, twojej rodziny? Np. wyobraź sobie że któreś z twoich dzieci z głęboką wiarą ze łzami w oczach co noc po cichutku modliło się do Boga żeby Bóg tatuś pomógł przestał pić? Oczywiście możesz powiedzieć że ty nie widziałeś żadnego Boga, nie ogarnęła cię niebiańska jasność i jakaś postać nakazała ci " syny od dziś przestań pić!" tak to się nie dzieje. Bóg wpływa na ludzi niepostrzeżenie. NP. któregoś dnie spojrzałeś na swoją zapijaczoną gębę w lustrze u uświadomiłeś sobie jak nisko upadłeś, jak się upodliłeś i że tak dłużej nie można, coś z tym musisz zrobić. W efekcie wziąłeś się za siebie a Bóg dodał ci sił i determinacji.

So gru 08, 2018 3:26 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
laikonik.2 pisze

Cytuj:
A te słowa wypowiedziane przez Zbawiciela tez nie odnoszą się do tego co czeka niektórych ludzi :28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? 

Wersety które cytujesz są zaledwie tłumaczeniem słów Jezusa. Jeśli chcesz zobaczyć co mówił zbawiciel sięgnij do przynajmniej dostępnego dziś tekstu źródłowego.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR

Cytuj:
Jak widać 1. jest tu mowa dosłownie o Gehennie czyli Jezus nawiązuje tu do doliny Hinnoma czyli do śmietniska miejskiego Jerozolimy. 2 I jest tu mowa o tym że duszę można niszczyć w Gehennie nie jak sprytnie manipulują ty tłumacze BT "zatracić" sugerując że nie koniecznie -zgodnie z nauką KrK- należy to rozumieć jako zniszczyć, zabić bo przecież dusza według KrK jest nieśmiertelna. To takie jedno z tysiąca kłamstewek w BT.

To jest przekład BT A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia. 

A w BW, I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. 

I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; to jezioro ogniste to śmierć druga. I jeśli ktoś nie został znaleziony jako zapisany na zwoju życia, został wrzucony do jeziora ognistego. Jezioro ogniste jest przeznaczone dla antychrysta, fałszywego proroka (19,20), dla szatana (20,10), aniołów szatana (Mt 25,41; Judy 6; 2 Piotr 2,4), Hadesu (piekła) (20,14), śmierci (20,14), a także dla potępionych ludzi, których imiona nie zostały znalezione w księdze życia. (20,15; 21,8). 

„Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.” Mat. 25:41

? Nie wiem o co ci chodzi? Podpoiłeś się do mojej wymiany zdań z Sajmonem w której on twierdzi że do jeziora ognia będzie wrzucona "otchłań" a nie piekło. Wcześniej Sajmon twierdził że jezioro ognia to jest właśnie piekł. Stąd moje zapytanie gdzie tu jest sens żeby piekło było wrzucone do piekła tj "jeziora ognia" taka jest geneza tego wątku. A o co tobie chodzi ? Nie wiem.

Cytuj:
Swan napisał(a):
Mógłbym w nieskończoność wymieniać wszystkie ładne aspekty mojego życia wszystkie uniesienia i wzruszenia i zachwyty i nigdzie do niczego nie potrzebuję Boga.

Jak nie potrzebujesz Boga do niczego, to nie chodź po planecie ziemi , nie pij wody i nie oddychaj powietrzem, bo to wszystko Bóg uczynił.

Taką mową nie odwzorowujesz nauczania Jezusa. Na pewno nie skłoniłeś Swana do refleksji nad tym co Bóg dla niego robi. Co najwyżej sprawiłeś że w jego kieszeni otworzył się scyzoryk:)

So gru 08, 2018 4:08 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swan pisze

Cytuj:
Bardzo miło czyta mi się Twoje słowa. Nawet jeśli nie zgadzam się z nimi. Ja nie odczuwam, że coś utraciłem, wręcz przeciwnie. Przekonany jestem, że widzę Świat czysto, bez religijnych filtrów. Cięzko mi odpowiadać samemu sobie na pytania "skoro istnieje Bóg to czemu jest...."

A ja bym bardzo chętnie odpowiedział na wszystko co się kryje w twojej świadomości pod tymi kropkami. jeśli chcesz na priv.

So gru 08, 2018 4:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Choć podejście ateistyczne do życia jest ucieczką przed..... To to co towarzyszy prawdziwemu wyzwoleniu od ..... Jest odgrzewaniem starego kotleta. Więc kosztuje wiele niesmaku. To jeszcze bardziej utwierdza ateistę w ucieczce od ..... Bo przecież do alkocholizmu coś doprowadziło, to nie taka tam fanaberia spożywcza. To się nawarstwia bez rozwiązania tego, będzie ucieczką w nieskończoność. Dlatego że im dłużej trwa ucieczka, tym trudniej ją przerwać. To się nawarstwia stając się piekłem ucieczki. To taki kierunek, jakby ktoś tego nie wiedział. Że z ucieczki można być zadowolony, nie wątpię. Wiedząc przed czym się ucieka, każdego zadowoli właśnie ucieczka. Będzie ona wyzwoleniem pozornym. Bo nigdy ucieczka od ..... nie jest wyzwoleniem do końca. Jest tylko ciągłym zagłuszaniem tego co było zniewoleniem. Że tak można to wiemy. Że można inaczej też wiemy. Lecz bez decyzji w tym względzie, to tylko słowa, słowa, słowa. I tytuł wątku o pustym piekle jest mylący.

So gru 08, 2018 10:28 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dobremy człowiekowi, który jest niewierzący nie scali się Boże Miłosierdzie z niesprawiedliwością, którą widzi na świecie. Nie widzi jednocześnie, że poczucie sprawiedliwości i ładu ogólnego, tęsknota za człowiekiem, któremu można ufać to nie są cechy zwierzęce, ale wlaśnie z Boga. Dano to człowiekowi, by mógł zarządzać ziemią i wchodzić w głębokie relacje z ludźmi. Dano też wolność i pozostawiono zwierzęce pęknięcia natury. Jeśli odrzucimy życie wieczne, wszystko jest nie tak i nie widać Boga, który mimo wszystko prowadzi ten świat w sobie znanym kierunku. Nie przeszkadza Bogu ani zło człowieka, ani Bożych poslańców. Ten świat jest dualistyczny na wielu poziomach: ma Resztę i pozostałych. Ta Reszta wystarczy maleńka, jak zaczyn, więc go i tak porównuje się w Biblii. Nie widać Zaczynu, widać nieuporządkowanie. Mylnie się też przypisuje owej Reszcie etatowych pracownikow Bożych. Ten świat prowadzą święci. To zaczyna być coraz bardziej widoczne i proroctwo Benedykta XVI sprzed pół wieku zaczyna być dostrzegane przez Resztę. Znów nie ma nic o pustym/zajętym piekle, ale enigmatycznie o pędzącym pociągu donikąd, którego się nie zatrzyma. On pędzi coraz szybciej z ludźmi, którzy wyrazili zgodę na proponowany przez człowieka porządek moralny inny od zamierzonego przez Boga. Mowa chrześcijan jest przedstawiana jako mowa nienawiści.

Swan popełnil bląd i to mu kiedyś wytknęłam. Może gdyby dał Bogu czas...Bóg jednak działa wedle swej wolnej woli, nie ugina się przed wolą człowieka. Idzie więc przez życie wg innego planu. I jak każdy zdecyduje co wybrać. Każdy szuka miłości, bo do niej zostal stworzony; chodzi jedynie, by umieć ją dostrzec, gdy przyjdzie czas ostatecznego wyboru. Żyjemy w czasach odwrócenia pojęć...obyś żył w ciekawych czasach

So gru 08, 2018 10:31 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sansan102 pisze
 Naprawdę Pan Bóg daje nam wolną wolę. Nikogo nie zmusza.

I uważasz że ludzie w pełni świadomi wiedząc co to jest piekł mówią; " tak piekło z demonami i diabłami które złośliwie męczą wiecznie ludzi to jest to miejsce do którego pragnę się dostać jako nieśmiertelna dusza oczywiście w charakterze ofiary bo mam taki wolny wybór i to wybieram"?

Poza tym koncepcja piekła z definicji jest terrorystyczna więc nie ma mowy o nie zmuszaniu ze strony Boga.
Obrazowo można to przedstawić tak. Idąc ciemną ulicą podchodzi do ciebie jakiś bandyta przystawia ci pistolet do głowy i mówi; "piniądzie albo życie. Ja cię do niczego nie zmuszam, masz wolny wybór, możesz wybrać jedno albo drugie". Owszem to jest jakiś wybór ale nie wolny. Pieniędzy bandycie oddać na pewno nie chcesz, ale życia tym bardzie nie chcesz, nie mniej MUSISZ WYBRAĆ! To gdzie tu wolny wybór? Tak samo jest z piekłem. Koncepcja piekła najpierw maluje wizję tego co w piekle to jest okropnych cierpień wiecznie. [ to jest prezentacja pistoletu przystawionego do głowy przez Boga] a potem rzekomo Bóg mówi " ale oczywiście ja cię do niczego nie zmuszam to jest twój wolny wybór". I w taki sposób nie dość że z Boga robicie bandytę który wymachuje pistoletem [piekłem] wyróżniającego się wyjątkowym bestialstwem [bo obiecujecie wieczne męki za np. kradzież bułki] to na dodatek robicie z niego terrorystę który ZMUSZA ludzi dając im " wolny wybór" z pistoletem przystawionym do głowy.

Wt gru 11, 2018 2:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś napisala to osoba wyznająca satanizm teistyczny, no prawie tak: piekło to rzeczywistość. My tam będziemy podkladać węgiel do pieca. Liczą więc na uprzywilejowane miejsce w tym dziwnym miejscu. Chcą iść do piekła. Ich Bóg jest slabeuszem.

Wt gru 11, 2018 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i z piekła stanu, wyszło piekło miejsce. Bo miejsce i to co się w piekle dzieje, to tylko wyobrażenia tego trudnego stanu.
Z pesymistycznego widzenia świata, wyszły demony. Z braku życzliości ludzkiej, wyszło dręczenie demonów. Z nieświadomości ludzkiej, wyszedł wolny wybór piekła. A mieszkańcy nieba, są wniebowzięci, że nie dostąpują tego, co innym się przydażyło pod nazwą piekło. Pełne usprawiedliwienie niebo w gębie. Bez tej wiedzy o piekle, nijak nie można by było być w tym niebie.
Czy to spójne? Tak to jest spójne. Lcz każde inne spojrznie na ten problem, już tak spójne nie ma szans być.

Wt gru 11, 2018 5:43 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Wersety które cytujesz są zaledwie tłumaczeniem słów Jezusa. Jeśli chcesz zobaczyć co mówił zbawiciel sięgnij do przynajmniej dostępnego dziś tekstu źródłowego.

Żarty sobie robisz? Słowa w wersetach które podałem wypowiedział sam Zbawiciel.

28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Mt, 10:28

33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? Mt,23:33
. Czytaj prawdziwą Biblię.

Jacek.J napisał(a):
? Nie wiem o co ci chodzi? Podpoiłeś się do mojej wymiany zdań z Sajmonem w której on twierdzi że do jeziora ognia będzie wrzucona "otchłań" a nie piekło. Wcześniej Sajmon twierdził że jezioro ognia to jest właśnie piekł. Stąd moje zapytanie gdzie tu jest sens żeby piekło było wrzucone do piekła tj "jeziora ognia" taka jest geneza tego wątku. A o co tobie chodzi ? Nie wiem.

Pytałeś co za Biblię ma Sajmon, ze tak w niej pisze więc ci podałem z jakiej Biblii cytował : To jest przekład BT. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. Natomiast w BW, pisze ze: I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego,

Otchłań jest częścią piekła, gdzie dusze nie doświadczają męki, ale też nie widzą Boga. A jezioro ognia to miejsce na zewnątrz płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.I jeśli ktoś nie został znaleziony jako zapisany na zwoju życia, został wrzucony do jeziora ognistego. Jezioro ogniste jest przeznaczone dla antychrysta, fałszywego proroka (19,20), dla szatana (20,10), aniołów szatana (Mt 25,41; Judy 6; 2 Piotr 2,4), Hadesu (piekła) (20,14), śmierci (20,14), a także dla potępionych ludzi, których imiona nie zostały znalezione w księdze życia. (20,15; 21,8).

Wt gru 11, 2018 10:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
A czym jest więc jezioro ognia, które występuje zarówno w BT i BW?14. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.(BW)
14 A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia.(BT)

Jest śmiercią dla śmierci,( oczywiście nie tej co lekarze nazywają zgonem) i piekłem dla piekła. Jezioro ogniste jest przeznaczone dla antychrysta, fałszywego proroka (19,20), dla szatana (20,10), aniołów szatana (Mt 25,41; Judy 6; 2 Piotr 2,4), Hadesu (piekła) (20,14), śmierci (20,14), a także dla potępionych ludzi, którzy zło i których imiona nie zostały znalezione w księdze życia. (20,15; 21,8).

Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.” Mat. 25:41

Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał. Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia, abyście próbie zostali poddani, a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia. Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody. (Ap 2, 10-11)

O co chodzi z ta śmiercią drugą to zobaczmy co mówi (Ap 20,6). Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
Z tego wersetu wynika jednoznacznie, że niektórzy zmartwychwstaną z „pierwszej”, czyli fizycznej śmierci i nie będą podlegać władzy „śmierci drugiej”.

A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. I ujrzałem umarłych – wielkich i małych – stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga – jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia. (Ap 20, 10-15)

Podsumowując, śmierć i piekło to dobrzy znajomi którzy spotkają się,aby wspólnie trafić do jeziora ognistego, i będą na wieki razem, z dala od nowej ziemi i nowego nieba. Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć.” 1 Kor. 15:24-26

Śr gru 12, 2018 8:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
.

Cytuj:
Żarty sobie robisz? Słowa w wersetach które podałem wypowiedział sam Zbawiciel.

28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Mt, 10:28

33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? Mt,23:33. Czytaj prawdziwą Biblię.

1 Biblia jest tylko jedna. Natomiast są różne jej tłumaczenia.
2 prosiłem cię żebyś przeczytał te wersety w tekście źródłowym. Źródłowy to taki z którego korzystają tłumacze w opracowywaniu własnych tłumaczeń Biblii np. BT. Podałem ci link. Przeczytałeś? Czy w tym tekście źródłowym w wersetach które cytujesz jest słowo "piekło" czy Gehenna? Spieszę donieść że występuje tam słowo Gehenna. Zatem Zbawiciel nie użył w tych wersetach które zacytowałeś słowa piekło tylko Gehenna. I tylko takiego słowa Zbawiciel mógł użyć ponieważ w grece takie słowo jak "piekło" w ogóle nie istnieje. Zatem jakim cudem Zbawiciel użyłby słowa które w jego czasach w ogóle nie istniało? A to jest dowód na to że wersety który cytujesz powyżej są tłumaczeniem wyznaniowym pod konkretne dogmaty danego wyznania, a nie słowa Zbawiciela. Tak że żartów żadnych sobie nie robię tylko nie daję się naiwnie wkręcać w manipulację.

Cytuj:
Otchłań jest częścią piekła, gdzie dusze nie doświadczają męki, ale też nie widzą Boga. A jezioro ognia to miejsce na zewnątrz płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

A skąd ty masz takie informację?

Cytuj:
I jeśli ktoś nie został znaleziony jako zapisany na zwoju życia, został wrzucony do jeziora ognistego. Jezioro ogniste jest przeznaczone dla antychrysta, fałszywego proroka (19,20), dla szatana (20,10), aniołów szatana (Mt 25,41; Judy 6; 2 Piotr 2,4), Hadesu (piekła) (20,14), śmierci (20,14), a także dla potępionych ludzi, których imiona nie zostały znalezione w księdze życia. (20,15; 21,8).

Dowcip polega na tym że prawie każdy Katolik zapytany np. o piekło, jezioro ognia, gehennę, otchłań, rozumie co innego i inaczej to tłumaczy na własne "wydajemisię" jakby taki Katolik co najmniej uważał się za proroka. I tak ilu Katolików tyle wersji.

N gru 16, 2018 5:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 pisze

Cytuj:
Jest śmiercią dla śmierci,( oczywiście nie tej co lekarze nazywają zgonem) i piekłem dla piekła.

I masło maślane, albo procent cukru w cukrze;) takich bania-luków to już dawno nie widziałem;)

Cytuj:
O co chodzi z ta śmiercią drugą to zobaczmy co mówi (Ap 20,6). Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
Z tego wersetu wynika jednoznacznie, że niektórzy zmartwychwstaną z „pierwszej”, czyli fizycznej śmierci i nie będą podlegać władzy „śmierci drugiej”. 

Brawo! Przynajmniej jedno zauważyłeś poprawnie. Ale pozwól że spytam. Skoro twierdzisz że pierwsze zmartwychwstanie jest z fizycznej śmierci to wyłania się tu problem dogmatyczny. Bo jak to będzie z tymi którzy już dawno temu umarli i poszli do nieba? Przebywają tam w raju z samym Bogiem i teraz jak nastąpi to zmartwychwstanie to oni będą musieli pożegnać się z Bogiem, aniołami, rajem i wrócić tu na ziemski padół do tego okropnego świata i okropnych ludzi. Pytanie; to za karę czy w nagrodę?

N gru 16, 2018 6:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna strona