Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 22, 2019 6:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
 Puste piekło 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Gdybyś czytał Biblię, a nie literaturę ŚJ, to wiedziałbyś, że zbawieni, tak żyjący jak i zmartwychwstali w czasie powrotu Chrystusa, zostaną zabrani do nieba, aby "na zawsze" być z Bogiem w "domu Ojca":

1 Test 4,16-17
(16): Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17): Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.

Stawiam jednak zakład, że zignorujesz tę naukę, bo nie zgadza się z tym, w co wierzą świadkowie Jehowy. :(

N gru 16, 2018 6:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Skoro twierdzisz że pierwsze zmartwychwstanie jest z fizycznej śmierci to wyłania się tu problem dogmatyczny. Bo jak to będzie z tymi którzy już dawno temu umarli i poszli do nieba? Przebywają tam w raju z samym Bogiem i teraz jak nastąpi to zmartwychwstanie to oni będą musieli pożegnać się z Bogiem, aniołami, rajem i wrócić tu na ziemski padół do tego okropnego świata i okropnych ludzi. Pytanie; to za karę czy w nagrodę?
A skąd wywnioskowałeś, że przy/podczas Zmartwychstania nie będzie z nimi(świętymi przebywającymi w niebie) Boga, i że ziemia/świat będzie dalej okropnym padołem...?

N gru 16, 2018 6:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
1 Biblia jest tylko jedna. Natomiast są różne jej tłumaczenia.
2 prosiłem cię żebyś przeczytał te wersety w tekście źródłowym. Źródłowy to taki z którego korzystają tłumacze w opracowywaniu własnych tłumaczeń Biblii np. BT. Podałem ci link. Przeczytałeś? Czy w tym tekście źródłowym w wersetach które cytujesz jest słowo "piekło" czy Gehenna?

A Gehenna to co to jest jak nie piekło? W Biblii gehenna, Tartar = piekło.

Jacek.J napisał(a):
atem Zbawiciel nie użył w tych wersetach które zacytowałeś słowa piekło tylko Gehenna.

Ale używał tez inne słowa z których wynika że gehenna to piekło.

Jacek.J napisał(a):
Zatem jakim cudem Zbawiciel użyłby słowa które w jego czasach w ogóle nie istniało?

O piekle nauczano w Izraelu w czasach Jezusa i On z nim nie walczył, lecz przed nim ostrzegał.

Jacek.J napisał(a):
A skąd ty masz takie informację?

Z Pisma Świętego.

Jacek.J napisał(a):
Dowcip polega na tym że prawie każdy Katolik zapytany
np. o piekło, jezioro ognia, gehennę, otchłań, rozumie co innego i inaczej to tłumaczy na własne "wydajemisię" jakby taki Katolik co najmniej uważał się za proroka. I tak ilu Katolików tyle wersji.

Dowcip polega na tym że świadek Jehowy mnie potrafi otworzyć Katechizmu, i zobaczyć co mówią kanony na ten temat.

Jacek.J napisał(a):
I masło maślane, albo procent cukru w cukrze;) takich bania-luków to już dawno nie widziałem;)

Tak to może napisać tylko ten, kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem , albo ignoruje Pismo Święte. Powyżej wersety, które potwierdzają to co napisałem

Jacek.J napisał(a):
Brawo! Przynajmniej jedno zauważyłeś poprawnie. Ale pozwól że spytam. Skoro twierdzisz że pierwsze zmartwychwstanie jest z fizycznej śmierci to wyłania się tu problem dogmatyczny. Bo jak to będzie z tymi którzy już dawno temu umarli i poszli do nieba? Przebywają tam w raju z samym Bogiem

To ze poszli do nieba, to wcale nie dowodzi ze przebywają razem z Panem Bogiem. Pismo Święte mówi że tylko Chrystus przeszedł przez wszystkie
Niebiosa, i zasiadł po prawicy Boga. Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie Niebiosa, aby wszystko napełnić (Ef 4,10).

A w innym miejscu św, Paweł tak pisze: Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty czy w ciele nie wiem, czy poza ciałem też nie wiem, Bóg to wie został porwany aż do trzeciego Nieba . I wiem, że ten człowiek czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, Bóg to wie został porwany do Raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać” (2 Kor 12,2). Te słowa dowodzą , że gdzieś w sferze duchowej istnieje kilka poziomów Nieba co najmniej trzy.

Pn gru 17, 2018 8:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gdybyś czytał Biblię, a nie literaturę ŚJ, to wiedziałbyś, że zbawieni, tak żyjący jak i zmartwychwstali w czasie powrotu Chrystusa, zostaną zabrani do nieba, aby "na zawsze" być z Bogiem w "domu Ojca":

1 Test 4,16-17
(16): Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17): Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.

Stawiam jednak zakład, że zignorujesz tę naukę, bo nie zgadza się z tym, w co wierzą świadkowie Jehowy. :(

O !? Jak na ciebie to trochę dziwne pytanie zwarzywszy na fakt że znam cię już ze dwadzieścia lat i wiele korespondencji między sobą wymieniliśmy. Powinieneś wiedzieć że ŚJ rozumieją iż są dwie grupy owiec Chrystusa pierwsze i drugie owce. Pierwsze to ci którzy są namaszczeniu duchem świętym i ci tak jak ty to rozumiesz będą z Panem Jezusem w niebie na zawsze. Zatem twoje rozumienie jest tu całkowicie poprawne. Natomiast drugie owce będą żyć wiecznie na ziemi i ci zmartwychwstaną do życia na ziemi. Ale nie o naukach ŚJ tu rozmawiamy tylko o naukach KrK. W waszym wyznaniu wiary są słowa " i ciała zmartwychwstanie" zatem w nauczaniu KrK stoi że ciała zmarłych powstaną stąd moje zapytanie. Jeśli już ktoś jest w niebie i cieszy się bytowaniem z Bogiem w Bożym raju to w chwili "ciała zmartwychwstania" jak to będzie? Będą musieli powrócić na ziemię? Czy to będzie nagroda czy kara zwarzywszy na to co się dzieje na ziemi?

So gru 22, 2018 12:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):

1 Test 4,16-17

(...) Powinieneś wiedzieć że ŚJ rozumieją iż są dwie grupy owiec Chrystusa pierwsze i drugie owce.

Doskonale znam to fałszywe nauczanie. Sęk w tym, że Chrystus powiedział, iż ma "inne", a nie drugie owce, które przyprowadzi do swojej owczarni będzie "jedna owczarnia i jeden pasterz", a nie dwie. Dlatego ponownie zachęcam do lektury tego, co rzeczywiście nauczał Zbawiciel i Apostołowie, a nie tekstów Ciała Kierowniczego.

Cytuj:
W waszym wyznaniu wiary są słowa " i ciała zmartwychwstanie" zatem w nauczaniu KrK stoi że ciała zmarłych powstaną stąd moje zapytanie. Jeśli już ktoś jest w niebie i cieszy się bytowaniem z Bogiem w Bożym raju to w chwili "ciała zmartwychwstania" jak to będzie?

Już Ci zacytowałem fragment Biblii na temat tego jak to będzie. Zapraszam do lektury:

1 Test 4,16-17

So gru 22, 2018 12:29 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Cytuj:
Gdybyś czytał Biblię, a nie literaturę ŚJ, to wiedziałbyś, że zbawieni, tak żyjący jak i zmartwychwstali w czasie powrotu Chrystusa, zostaną zabrani do nieba, aby "na zawsze" być z Bogiem w "domu Ojca":(

czyli jak to rozumieć? Zmarli którzy są teraz w niebie zmartwychwstaną w procesie "cała zmartwychwstania" staną się na powrót zwykłymi ludźmi po czym znowuż umrą by iści do nieba? a może nie umrą i pójdą do nieba...? to raczej wykluczone bo z ciałem nie można iść do nieba.

1Kor 15:50 Mówię wam jednak, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego. To, co podlega zepsuciu, nie dziedziczy tego, co niezniszczalne.

So gru 22, 2018 12:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytat , który ma uzasadniać wątpliwe tezy...

So gru 22, 2018 12:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Zmarli którzy są teraz w niebie zmartwychwstaną w procesie "cała zmartwychwstania" staną się na powrót zwykłymi ludźmi po czym znowuż umrą by iści do nieba? a może nie umrą i pójdą do nieba...? to raczej wykluczone bo z ciałem nie można iść do nieba.

1Kor 15:50 Mówię wam jednak, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego. To, co podlega zepsuciu, nie dziedziczy tego, co niezniszczalne.

Fajnie, że to zacytowałeś. Dodam Ci dalszy ciąg tego, co przytoczyłeś (wraz z wersem 50 w lepszym przekładzie), to wtedy, o ile przyjmiesz naukę Apostolską do wiadomości, zrozumiesz dlaczego zmartwychwstali będą mogli, tak jak to jest zapisane w 1 Tes 4,16-7, trafić do nieba:

1 Kor 15,50-54
(50): Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. (51): Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52): W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. (53): Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54): A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć.

Jak widzisz, ciała zbawionych zostaną odmienione i staną się doskonałe i nieśmiertelne, i właśnie w tej formie wejdziemy do nieba po powrocie Chrystusa. :)

So gru 22, 2018 12:38 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Te bajki o piekle wymyślili ludzie tacy tacy jak my. Tylko mniej wyedukowani, bardziej zabobonni i z pokręconymii fantazjami. Potem jacyś biznesmeni duchowi uznali to za prawdę objawiona i zaczęli zarabiać na tym pieniądze.

N gru 23, 2018 2:23 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Skoro twierdzisz że pierwsze zmartwychwstanie jest z fizycznej śmierci to wyłania się tu problem dogmatyczny. Bo jak to będzie z tymi którzy już dawno temu umarli i poszli do nieba? Przebywają tam w raju z samym Bogiem i teraz jak nastąpi to zmartwychwstanie to oni będą musieli pożegnać się z Bogiem, aniołami, rajem i wrócić tu na ziemski padół do tego okropnego świata i okropnych ludzi. Pytanie; to za karę czy w nagrodę?
A skąd wywnioskowałeś, że przy/podczas Zmartwychstania nie będzie z nimi(świętymi przebywającymi w niebie) Boga, i że ziemia/świat będzie dalej okropnym padołem...?

Bo Bóg jest w niebie w królestwie Bożym, ciała które pozostały po śmierci człowieka są ziemskie, zatem "cała zmartwychwstanie" ma nastąpić na ziemi. Stąd wniosek że ci którzy zmartwychwstaną a obecnie cieszą się bytowaniem z Bogiem w niebie będą oddzieleni od Boga. A skoro ludzie po śmierci udają się do nieba do lepszego miejsca to ziemia w porównaniu do nieba jest gorszym miejscem. Gdyby tak nie było to po co wybierać się do nieba?

N gru 23, 2018 9:08 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Te bajki o piekle wymyślili ludzie tacy tacy jak my. Tylko mniej wyedukowani, bardziej zabobonni i z pokręconymii fantazjami. Potem jacyś biznesmeni duchowi uznali to za prawdę objawiona i zaczęli zarabiać na tym pieniądze.

Słusznie. Dodam że te bajki o piekle w główniej mierze to bat duchowieństwa na wiernych

N gru 23, 2018 9:14 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1 Kor 15,50-54
(50): Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. (51): Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52): W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. (53): Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54): A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć.

Jak widzisz, ciała zbawionych zostaną odmienione i staną się doskonałe i nieśmiertelne, i właśnie w tej formie wejdziemy do nieba po powrocie Chrystusa. :)

Brawo! Przynajmniej jedną rzecz rozumiesz prawidłowo:) tylko ty mi nie odpowiadasz na pytania. Na razie z twoich odpowiedzi i nauk KrK wiem tyle że; ludzie umierają idą do nieba, dalej będzie ciała zmartwychwstanie, następnie zbawieni będą przemienieni i znów pójdą do nieba. Do tego sachcim jeszcze sugeruje - o ile dobrze go rozumiem- że gdy będzie "ciała zmartwychwstanie" to na ziemi nie będzie już źle, a Bóg będzie również z ludźmi na ziemi. Jeśli dobrze to rozumiem to konsekwentnie nasuwa się pytanie po co w takim razie wybierać się do nieba?

N gru 23, 2018 9:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Na razie z twoich odpowiedzi i nauk KrK wiem tyle że; ludzie umierają idą do nieba, dalej będzie ciała zmartwychwstanie, następnie zbawieni będą przemienieni i znów pójdą do nieba.

Jacek, ja Ci przytoczyłem fragmenty Pisma Świętego, w których to zapisano. Przegapiłeś?

N gru 23, 2018 9:58 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 pisze

A Gehenna to co to jest jak nie piekło? W Biblii gehenna, Tartar = piekło.

Już pisałem. "Gehenna" po hebrajski "Ge-Hinnóm" co tłumaczy się na Ge - dolina. Hinnóm- Hinnoma. Czyli Gehenna znaczy dolina Hinnoma, dzisiejsza Wadi ar-Rababi (Ge Ben Hinnom) czyli tak jak nazywała się za czasów Jezusa tak jest i dzisiaj Dolina Hinnoma. W czasach Jezusa ciągnęła się po południowej i południowo zachodniej stronie murów Jerozolimy i była miejskim wysypiskiem śmieci. Spalano tam śmieci miejskie poprzez dosypywanie ciągle siarki. Była też miejscem "pochówku" dla przestępców. Krótko mówiąc gdy jakiś przestępca był stracony i nie zasługiwał na godziwy pochówek jego zwłoki wyrzucano na wysypisko śmieci w ogień który nigdy nie gasł czyli "ogień nieugaszony" albo w " wieczny ogień" taki "pochówek" na całym świecie jest rozumiany jako najwyższa forma pohańbienia, a w tamtych czasach i miejscu miało to szczególne znaczenie. A to że jacyś ludzie przetłumaczyli słowo Gehenna na Piekło to błąd, bo w staro-greckim języku słowo Piekło w ogóle nie istnieje.

Ale używał tez inne słowa z których wynika że gehenna to piekło. 

A to trzeba dowieść a nie stawiać gołosłowne tezy

O piekle nauczano w Izraelu w czasach Jezusa i On z nim nie walczył, lecz przed nim ostrzegał. 

O! to ciekawe. Możesz tego dowieść?

Z Pisma Świętego. 

O! fascynujące! Pokaż gdzie to pisze?

To ze poszli do nieba, to wcale nie dowodzi ze przebywają razem z Panem Bogiem. Pismo Święte mówi że tylko Chrystus przeszedł przez wszystkie 

ciekawe co na to Yarpen i Sahcim?

N gru 23, 2018 10:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Na razie z twoich odpowiedzi i nauk KrK wiem tyle że; ludzie umierają idą do nieba, dalej będzie ciała zmartwychwstanie, następnie zbawieni będą przemienieni i znów pójdą do nieba.

Jacek, ja Ci przytoczyłem fragmenty Pisma Świętego, w których to zapisano. Przegapiłeś?

No! I taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Bo taka odpowiedź to żadna odpowiedź, a to znaczy że nie znasza odpowiedzi na moje pytania. Może niezbyt wyraźnie wynika to z moich pytań, ale ja proszę o uzasadnienie w kontekście doktryn KrK,a nie odpowiedź w formie " masz tu wersety z Biblii to se przeczytaj i se zrozum po Katolicku"

N gru 23, 2018 11:00 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona