Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 20, 2019 11:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Religijne wojny 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Religijne wojny
Moje osobiste odczucie wynikające z obserwacji własnych wiadomości, z różnych źródeł przemawia, jednak za istnieniem Wojen Religijnych. Komentatorzy jakoś są innego zdania. Powiem więc - wojny, nie wojny - jeśli nie wojny to prześladowania jednych wyznawców,przez drugich. Tak czy owak, ofiar w ludziach wskutek prześladowań religijnych jest tak dużo, że powinniśmy - jako społeczność międzynarodowa - zająć się tym problemem i podjąć próbę porozumienia się i tolerowania - swego sąsiada innowiercę. Nie zrobię tego ja. Ja, co najwyżej mogę problem poruszyć i zasugerować sposoby porozumienia. Tym problemem powinni zająć się uczeni i władcy wpływowi. Pozostawiając ten problem samemu sobie, godzimy się na jego eskalację, czyli na cierpienie, kalectwo i śmierć - bywa często - ludzi, którzy znaleźli się przypadkowo, w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie.

Wt gru 04, 2018 10:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3