Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 15, 2019 11:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
watchman bo już nie mogę... Z zażenowaniem obserwuje pewne histeryczne wpisy części uczniów Chrystusa. Jestem człowiekiem wierzącym, mocno kochającym swój Kościół, ale przede wszystkim kompletującym Jezusa... Rzadko odwiedzam forum, niestety. Wy tego nie widzicie, bo nie macie do forum dystansu, odwiedzając go codziennie. Ja mam, bo robię przerwy. To co się obecnie dzieje na forum, jak ono wygląda i jak funkcjonuje, tego nigdy wcześniej nie było. Spory między nami, oskarżenia, histeria - bo tak to wygląda... Jedna wielka ohyda. Ktoś tutaj jeszcze ma autorytet moralny do "uczenia" wątpiących i poszukujących ? :no:

Zresztą nie tylko tutaj tak się dzieje, ale wszędzie między uczniami. Rozumiem, że masz w sobie przeświadczenie że stoisz po właściwej stronie (w ogóle pisanie o jakiś stronach, jest żenujące), ale tak zwyczajnie, po bratersku i ludzku, proszę żebyś nie ulegał emocjom. To niczemu dobremu nie służy. Nie bądźmy marionetkami w ręku Szatana.

Zresztą zobacz sam na "autorytety" na które się powołujesz. Przy czym ja ich nie podważam, nie szydzę, nie ironizuję... Masz jakieś wewnętrzne przekonania którym dajesz wiarę i dajesz się im prowadzić, to chociaż im bądź wierny i do nich się stosuj. Co w tych objawieniach Matka Boża powiedziała ? Jak "walczyć" i stawiać opór temu, co definiujesz za złe ? W taki sposób jak się to odbywa na forum ? Poprzez krucjatę "otwierania oczu" i sianie zamieszania w owczarni ?

Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów. Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom

Chyba już dosyć wypiłem na forum z kielicha żalów i pretensji. Odbija mi się tym wszystkim i mam niestrawność. Ale sam pomyśl...

A wy ? Co robicie z Kościołem, jego jednością ?

Pn lut 11, 2019 11:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Najsmutniejsze jest to, że to jednostronna krytyka, jednostronne widzenie. Wszelkie objawienia Maryjne nie mialy charakteru zdeterminowanych decyji Boga. Zawsze niosły nadzieję, która ulokowana była w gorących modlitwach, pokucie i nigdy o porzucaniu Kościoła. Te krytyczne uwagi naszych kolegów są pozbawione tego elementu nadziei, są zgorzkniałe i jednostronne, katastroficzne. Ani słowa o tym, że szatana nie wypędza się metodami szatańskim. Ani słowa o modlitwie. W profilu użytkownika dystansowanie się od Kościoła prowadzonego przez Papieża. Setki razy wyjaśniałam, że nie chodzi o osobę, ale Urząd Piotrowy.
Edit
Kościół dźwiga ludzi, daje im ojczyznę i nadzieję, ojczyznę nadziei, która jest nadzieją, drogą do życia wiecznego, tylko ten, kto tego doświadczył, wie, czym jest Kościół, zarówno niegdyś, jak i dziś.

Pn lut 11, 2019 11:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Przyszłość polskiego Kościoła?
https://www.tvn24.pl/problemy-kosciola-katolickiego-w-irlandii-skandale-pedofilskie-i-odbierane-dzieci,908766,s.html

Wt lut 12, 2019 7:24 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Nie oglądaj TVN, nie czytaj Gazety Wyborczej i nie głosuj na ludzi, którzy zostawiają komunistyczne nazwy ulic. Mnie to w zupełności wystarcza i wiem kto jest kim.

Oczywiście polska scena polityczna jest wielobiegunowa, ale obecnie dwie siły wiodą prym - obie siebie warte.
Jednak nawet dwie krople wody różnią się od siebie. Jeżeli jedna strona jawnie (bo nawet tego nie ukrywa) sympatyzuje z poprzednim systemem po to, żeby nie zostać zlustrowanym - odrzuć ją. To anty-Polacy. Oni już mają to we krwi, żeby odgrywać rolę wasala. Nie umieją i nie chcą decydować sami o sobie, bo są nieodpowiedzialni. Boją się odpowiedzialności. Nie umieją i nie wierzą w życie w wolnej Polsce. Szukają pana w Moskwie, Berlinie czy w Brukseli. To są ludzie, którzy gdyby mieli broń jądrową to od razu chcieliby ją oddać lub sprzedać komuś innemu, bo tak chcą obcy. Na siłę osłabiają polską państwowość i rezygnują świadomie i dobrowolnie z suwerenności. Wmawiają ludziom, że ktoś inny lepiej się nami zaopiekuje niż my sami. To jest syndrom niewolnika. Pan wie najlepiej co jest dla mnie dobre (sarkazm). To taka współczesna Targowica.

Wt lut 12, 2019 8:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Nie oglądaj TVN, nie czytaj Gazety Wyborczej i nie głosuj na ludzi, którzy zostawiają komunistyczne nazwy ulic. Mnie to w zupełności wystarcza i wiem kto jest kim.

Ogólnie pełna zgoda. Z tą różnicą, że ja czasem oglądam TVN i podobne media po to, żeby mieć całościowy obraz sytuacji. Z przekazu ludzi o innych poglądach też można wysnuć własne wnioski. Przeważnie takie media mimowolnie potwierdzają to, co popierasz.

Śr lut 13, 2019 5:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Najsmutniejsze jest to, że to jednostronna krytyka, jednostronne widzenie. Wszelkie objawienia Maryjne nie mialy charakteru zdeterminowanych decyji Boga. Zawsze niosły nadzieję, która ulokowana była w gorących modlitwach, pokucie i nigdy o porzucaniu Kościoła. Te krytyczne uwagi naszych kolegów są pozbawione tego elementu nadziei, są zgorzkniałe i jednostronne, katastroficzne. Ani słowa o tym, że szatana nie wypędza się metodami szatańskim. Ani słowa o modlitwie.

Dokładnie. Jeżeli człowiek chce wszystko załatwiać własnymi siłami- to zawsze poniesie klęskę. Potrzeba więcej ufności w Bogu. Po prostu zawierzenia naszych problemów Chrystusowi i Maryi z wiarą, że poradzą sobie lepiej od nas. Co nie oznacza bierności, ale aktywne działanie z pomocą ufnej modlitwy i z prośbą o dobre natchnienia.

Śr lut 13, 2019 5:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem

Exeter, wpisuję w Google - myślisz, że lud nie umie wpisać? Umie, tylko mu się nie chce. Dlatego trzeba ludowi pomagać. Może byś zaczął mu pomagać w dobrym, a nie w złym?

"...co ma dr Goebbels z pedofilią w Kościele? Okazuje się, że ma. I to wiele wspólnego. Historia bowiem lubi się powtarzać, a atak na Kościół pod przykrywką walki z pedofilią nie jest niczym nowym.

Z podobną akcją właśnie autorstwa Josepha Gobbelsa mieliśmy już do czynienia w latach 1937-1938. Przyczyną ataku było ogłoszenie 14 marca 1937 r. przez Piusa XI encykliki „Mit brennender Sorge” skierowanej do biskupów niemieckich a potępiającej nazizm. W odpowiedzi Ministerstwo Propagandy III Rzeszy rozpoczęło szeroką kampanię nagłaśniania nadużyć seksualnych, dokonywanych przez duchownym. Wiadomo, że jak się szuka to się znajdzie. Do ataku wykorzystano kilka wcześniej ujawnionych przypadków pedofilii, potępionych zresztą przez Episkopat Niemiec.

Represje dotknęły 3000 duchownych, 300 z nich aresztowano. Po długich dochodzeniach i wielu naciskach nazistowskiej machiny represji udało się skazać zaledwie 21 księży. Zresztą część pod zmyślonymi zarzutami. Jednak wielu księży wysłano do obozów koncentracyjnych.

Skąd o tym wiemy? Z tajnych dokumentów, które admirał Canaris (nie lubił się z Goebbelsem) nakazał przewieźć do Watykanu. Misji tej dokonał katolicki prawnik Josef Müller. W rękach papieża znalazły się liczne tajne dokumenty dotyczące akcji kompromitowania Kościoła.

Za zgodą watykańskiego Sekretariatu Stanu badania nad nazistowskim spiskiem przeciw Kościołowi powierzono niemieckiemu jezuicie Walterowi Mariauxowi,. W 1940 r. ogłosił on w Londynie i w Buenos Aires pod pseudonimem Testis Fidelis (Wierny Świadek) dwutomowe opracowanie dotyczące prześladowań katolików w III Rzeszy. Na ponad 700 stronach przedstawiał tam dowody na to, że to encyklika Piusa XII spowodowała tę kampanię.

W opracowaniu zamieszczono niezwykle szczegółowe instrukcje rozesłane przez Goebbelsa do Gestapo już w kilka dni po ogłoszeniu encykliki. Nakazywały one wynajdywanie świadków, którzy oskarżą określoną liczbę księży, grożąc tym pierwszym natychmiastowym aresztowaniem, jeśli tego nie zrobią.

I teraz dochodzimy do sedna sprawy. Ministerstwo Propagandy III Rzeszy nakazywało w tych instrukcjach dla dziennikarzy do „ponownego przywoływania przypadków z 1937 roku i wcześniejszych oraz przedstawiania ich na nowo opinii publicznej, tak aby zajmowały pierwsze strony pism”. Co zresztą miało miejsce."

https://www.salon24.pl/u/citisus/540549 ... w-kosciele

Śr lut 13, 2019 10:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
jotef,

gdy słyszycie komunikat - "Halo Watykan, mamy problem", możecie uznać, że to dywersja w wykonaniu wrażych sił pragnących zaszkodzić Kościołowi i utrzymywać kurs, ale możecie też przyjąć, że coś złego z Waszym "statkiem" się dzieje i zacząć szukać problemu u siebie.
Pierwsze podejście zapewnia święty spokój, drugie, uniknięcie "zderzenia z górą lodową".
Które z nich wybierzecie, to już Wasza sprawa i Wasza odpowiedzialność.
Ja płakać za takim Kościołem, jak dzisiejszy, nie będę.

Śr lut 13, 2019 10:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Ja płakać za takim Kościołem, jak dzisiejszy, nie będę.

Najlepsze tego określenie to "zaślepienie lemingów". Idą te zwierzątka ku zgubie, bo nie myślą.
Powtarzanie w kółko o rzekomej "pedofilii w Kościele" jest bzdurą, bo pedofilia jest zjawiskiem ogólnospołecznym, w 98% z winy ojców lub innych bliskich krewnych dziecka, jednak lemingi tego nie wiedzą i recytują bez końca głupią antykościelną propagandę.

Są pełni jadu nie wobec samego zjawiska pedofilii, lecz wobec Kościoła, który utożsamiają ze złem i zacofaniem. Oni zaś stworzą "nowy, lepszy świat" posłusznych robotów, świat bezduszny i skrajnie okrutny.

Śr lut 13, 2019 11:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Stojąc z boku i patrząc z dystansu, chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze inną kwestię.

Rozważając kierunek, w którym zmierza KRK warto też spojrzeć na jego działania w ujęciu globalnym, religijno-duchowym.

Zbliżanie się do pogańskich religii pod hasłami dialogu, jest ciągłym procesem budowania synkretyzmu religijnego w imię wyższego dobra - czyli pokoju (JPII w Asyżu 1986, BXVI 2011, Dni Islamu w KRK).

KRK niezmiennie od lat podejmuje kroki w celu zbliżenia się do islamu, twierdząc, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga.
Te wszystkie działania i nauczanie sprzeczne z Ewangelią, niestety potwierdzają obrany kierunek ku tworzeniu ponad-wyznaniowej religii pokoju.

W tym roku w marcu planowana jest też podróż obecnego papieża do Maroka. Na tą okoliczność zostało stworzone interesujące logo.

Obrazek

Na obrazku widać krzyż , który jest zaokrąglony przez półksiężyc islamu.
Oba symbole stanowią jedność, a więc mamy kolejny przekaz odnoście wspólnoty między chrześcijaństwem a islamem.

Nie pozostaje nic innego, jak przytoczyć słowa Ap.Pawła:[II Kor.6.14-15]:14. Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15. Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?

W tym kontekście może poszukajcie odpowiedzi czy KRK wkracza w wiosnę, czy nadciąga zmierzch jego dotychczasowej formy istnienia?

Cz lut 14, 2019 3:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A Gregor jak zwykle musiał wstawić te swoje antykatolickie brednie które są wytworem jego wyobraźni. Inaczej nie może to jest silniejsze od niego.

Cz lut 14, 2019 8:20 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Stojąc z boku i patrząc z dystansu, chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze inną kwestię.

Rozważając kierunek, w którym zmierza KRK warto też spojrzeć na jego działania w ujęciu globalnym, religijno-duchowym.

Zbliżanie się do pogańskich religii pod hasłami dialogu, jest ciągłym procesem budowania synkretyzmu religijnego w imię wyższego dobra - czyli pokoju (JPII w Asyżu 1986, BXVI 2011, Dni Islamu w KRK).

Nie rozumiem, dlaczego piszesz o takich działaniach wyłącznie w odniesieniu do Kościoła katolickiego? W Szwecji widziałem takie inicjatywy Kościołów protestanckich, o jakich się papieżowi nawet nie śniło. Były to np. wspólne nabożeństwa islamsko-protestanckie w kościele, podczas których Koran był odczytywany razem z Nowym Testamentem. Było przymusowe prowadzenie uczniów przez pastorów do meczetów i uczenie dzieci jak należy prawidłowo modlić się po muzułmańsku. Było nazywanie Chrystusa "wielkim żydowskim prorokiem", poprzednikiem "wielkiego proroka" Mahometa itp., itd. To było szokujące dla mnie.

Więc zanim zaczniesz zarzucać coś papieżowi, przyjrzyj się najpierw protestantyzmowi. Postępowanie papieża wobec islamu jest nacechowane umiarem i dobrą wolą. Papież robi wobec islamu gesty przyjazne, ale nie przekracza nigdy granicy tak, jak to robi protestantyzm.

Dobrze, że Kościół obchodzi Dzień Islamu jako gest pojednawczy. Kościół stara się łagodzić konflikty, a nie eskalować wrogość- bo to podoba się Bogu, a tylko szatan dąży do wojny i konfliktu. Jednak trzeba odróżniać gesty dobrej woli papieża od gorszącego "podlizywania się" islamowi w wykonaniu niektórych pastorów.

Cz lut 14, 2019 11:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A Gregor jak zwykle musiał wstawić te swoje antykatolickie brednie które są wytworem jego wyobraźni. Inaczej nie może to jest silniejsze od niego.

Skoro mowa jest w tym wątku w zasadzie tylko o stanie KRK, to może warto przenieść go do działu katolickiego - i będzie spokój. ;)
G.HY. napisał(a):
Nie rozumiem, dlaczego piszesz o takich działaniach wyłącznie w odniesieniu do Kościoła katolickiego? W Szwecji widziałem takie inicjatywy Kościołów protestanckich, o jakich się papieżowi nawet nie śniło.

Napisałem o tym co wiem. Gdybym wiedział, że takie sytuacje jak opisujesz mają miejsce to bym o tym napisał.
Nie reprezentuję tu żadnej protestanckiej teologii kościelnej więc moim celem nie jest zamiatanie czego kolwiek pod dywan i skupianie się tylko na jednej opcji wyznaniowej.
G.HY. napisał(a):
Były to np. wspólne nabożeństwa islamsko-protestanckie w kościele, podczas których Koran był odczytywany razem z Nowym Testamentem. Było przymusowe prowadzenie uczniów przez pastorów do meczetów i uczenie dzieci jak należy prawidłowo modlić się po muzułmańsku. Było nazywanie Chrystusa "wielkim żydowskim prorokiem", poprzednikiem "wielkiego proroka" Mahometa itp., itd. To było szokujące dla mnie.

Podzielam Twoje odczucia. W mojej ocenie to jednak tylko potwierdza, że instytucjonalne/religijne chrześcijaństwo kroczy drogą sprzeczną z prawdą Ewangelii. Czyli czy to protestantyzm, czy KRK to są to dwie strony tego samego medalu.
G.HY. napisał(a):
Dobrze, że Kościół obchodzi Dzień Islamu jako gest pojednawczy. Kościół stara się łagodzić konflikty, a nie eskalować wrogość- bo to podoba się Bogu, a tylko szatan dąży do wojny i konfliktu.

A czy Kościół czasów apostolskich obchodził dzień jakiejkolwiek pogańskiej religii? To wszystko bardzo ładnie wygląda,ale jeśli jest to podszyte nauczaniem o wierze w tego samego Boga, to jest to już fałszywa nauka sprzeczna z Biblią .
G.HY. napisał(a):
Jednak trzeba odróżniać gesty dobrej woli papieża od gorszącego "podlizywania się" islamowi w wykonaniu niektórych pastorów.

Jak widać w temacie stosunku do islamu każdy kościół orze jak morze.
To ogólny trend skierowany na powołanie do życia ponad-wyznaniowej religii wyznającej najwyższa wartość jaką jest pokój na ziemi.
Co oczywiście jest sprzeczne z tym co mówi Biblia odnośnie czasów poprzedzających powtórne przyjście Jezusa.
To zaś ma przygotować podłoże duchowe na przyjście ostatniego ziemskiego władcy - antychrysta działającego w imię pokoju.
[I Tes.5.3]:Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.

Warto wziąć to proroctwo pod rozwagę i zastanowić się jakie ruchy się popiera i dokąd prowadzą przewodnicy duchowi w kościołach.

Cz lut 14, 2019 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Stojąc z boku

Moim zdaniem nie ma czegos takiego jak stojac z boku - jestes czlonkiem ludu Bozego.
Cytuj:
KRK niezmiennie od lat podejmuje kroki w celu zbliżenia się do islamu, twierdząc, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga.
Te wszystkie działania i nauczanie sprzeczne z Ewangelią

To nie jest tak, ze Polwysep Arabski stworzyl Allah, Ameryke Manitou a Europe Bog w ktorego wierzymy. Wszyscy jestesmy dziecmi jednego Boga i co najwyzej mozemy go roznie rozumiec. Co jest sprzeczne z Ewangelia to moim zdaniem nie Tobie to oceniac.

Cz lut 14, 2019 5:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie reprezentuję tu żadnej protestanckiej teologii kościelnej więc moim celem nie jest zamiatanie czego kolwiek pod dywan i skupianie się tylko na jednej opcji wyznaniowej.

Wypadałoby napisać coś więcej o sobie. Pisanie "jestem protestantem, ale nie wiadomo jakim" to są wykręty. Nie wiem, na jakiej płaszczyźnie chcesz dyskutować? Świadka Jehowy? Bezwyznaniowca? Wolnomyśliciela? Określ siebie bardziej precyzyjnie, bo takie wymigiwanie się jest może wygodne, ale z pewnością nieuczciwe.

Gregor napisał(a):
Podzielam Twoje odczucia. W mojej ocenie to jednak tylko potwierdza, że instytucjonalne/religijne chrześcijaństwo kroczy drogą sprzeczną z prawdą Ewangelii. Czyli czy to protestantyzm, czy KRK to są to dwie strony tego samego medalu.

Co jest sprzeczne z Ewangelią? Czy to jak papież wyciąga rękę do zgody? Czy to jak pastor zrównuje Chrystusa z Mahometem? Bo to są zasadniczo różne sprawy.
Gregor napisał(a):
A czy Kościół czasów apostolskich obchodził dzień jakiejkolwiek pogańskiej religii?

A skąd wymyśliłeś to nazywanie islamu "pogańską religią". Wiarę w tego samego Boga nazywasz pogańską? Wygląda to na bluźnierstwo wobec Boga.

Gregor napisał(a):
Jak widać w temacie stosunku do islamu każdy kościół orze jak morze.
To ogólny trend skierowany na powołanie do życia ponad-wyznaniowej religii wyznającej najwyższa wartość jaką jest pokój na ziemi.

To jest kolejny wykręt i relatywizowanie problemu. Kościołowi katolickiemu zarzuciłeś wcześniej konkretne rzeczy, a jak przyszło do krytykowania protestantyzmu- to wtedy zaczyna się relatywizowanie "każdy orze jak może".

Gregor napisał(a):
Co oczywiście jest sprzeczne z tym co mówi Biblia odnośnie czasów poprzedzających powtórne przyjście Jezusa.
To zaś ma przygotować podłoże duchowe na przyjście ostatniego ziemskiego władcy - antychrysta działającego w imię pokoju.
[I Tes.5.3]:Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.

Warto wziąć to proroctwo pod rozwagę i zastanowić się jakie ruchy się popiera i dokąd prowadzą przewodnicy duchowi w kościołach

A więc teraz zaczyna się straszenie armagedonem i pojawia się teoria ogólnoreligijnego spisku? Jakie to wygodne! Czyli wszystko jest złe i zepsute, a zwłaszcza wszystkie religie instytucjonalne. Tylko tajemnicza i nieokreślona religia Gregora jest tą prawdziwą. To mi przypomina cytat ze "Strażnicy" jehowickiej.

Cz lut 14, 2019 5:09 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 55  Następna strona