Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 18, 2019 1:38 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
G.HY, chyba sie troche zagalopowujesz z tymi okresleniami kto jakiego jest wyznania, bo dla mnie to swiadczy o wybiorczym czytaniu tego co inni pisza bez zastanawiania sie nad faktyczna trescia, tylko traktowania rozmowcow z gory bo jest innego wyznania to musi sie mylic i pisec herezje.
Zauwazylem wiele razy tu na forum, ze jeden cos napisze to jest wszystko herezja, a z kilka dni inny napisze dokladnie to samo tylko innymi slowami i wszystko jest ok. bo z tego samego jest wyznania.
Ludzie, zastanawiajcie sie choc troche nad trescia wypowiedzi innych zwlaszcza nad tymi na ktore odpowiadacie.

W ogole to dobrze by bylo by nie bylo rubryki wyznania to moze mniej bedzie bezsensownych przepychanek i forumowicze zaczna w koncu czytac ze zrozumieniem to na co odpowiadaja.

Cz lut 14, 2019 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
To nie jest tak, ze Polwysep Arabski stworzyl Allah, Ameryke Manitou a Europe Bog w ktorego wierzymy. Wszyscy jestesmy dziecmi jednego Boga i co najwyzej mozemy go roznie rozumiec. Co jest sprzeczne z Ewangelia to moim zdaniem nie Tobie to oceniac.

Nie, nie wszyscy są dziećmi Boga. Kto nim jest to Biblia jasno stwierdza [Jana 1.12-13]; [Rzym.8.14].
Niestety w świetle Biblii mylisz się. To co tu napisałeś to niestety holistyczny pogląd znany w religiach wschodu.
Nie będę Cię uczył podstaw wiary chrześcijańskiej, ale proponuję weź Biblię i poczytaj NT.
G.HY. napisał(a):
Wypadałoby napisać coś więcej o sobie. Pisanie "jestem protestantem, ale nie wiadomo jakim" to są wykręty. Nie wiem, na jakiej płaszczyźnie chcesz dyskutować? Określ siebie bardziej precyzyjnie, bo takie wymigiwanie się jest może wygodne, ale z pewnością nieuczciwe.

Czy etykietki kościelne są dla ciebie aż tak ważne?
Ja sobie żadnej nie przypinam mimo iż jestem we wspólnocie konkretnego kościoła protestanckiego. Jednak nigdy nie podpisałem glejtu przynależności.

Uważam bowiem, że dla Boga nie ma znaczenia czy jesteś katolikiem, prawosławnym, baptystą, metodystą, luteraninem, zielonoświątkowcem itd. Ważne jest czy jesteś Jego dzieckiem.
Uważam się więc tylko za chrześcijanina i wypowiadam się tylko we własnym imieniu, więc to powinno Ci wystarczyć.
G.HY. napisał(a):
Co jest sprzeczne z Ewangelią? Czy to jak papież wyciąga rękę do zgody? Czy to jak pastor zrównuje Chrystusa z Mahometem? Bo to są zasadniczo różne sprawy.

To, że jakiś pastor tak czyni to jest to sprzeczne z Ewangelią. To że KRK naucza, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga też jest sprzeczne z Ewangelią, gdyż wg Koranu Allah nie ma syna, Jezus nie jest Zbawicielem i nie umarł na krzyżu.
Natomiast przesłanie Ewangelii jest takie [Jana 3.16.]:Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Tych różnic nie da się niczym przesłonić i udawać, że wszystko jest ok.
Stąd islam jest pogańską religią.

Ap. Jan bardzo jasno to wytłumaczył [I Jana 2.22-23]:22. Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
23. Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.

G.HY. napisał(a):
A więc teraz zaczyna się straszenie armagedonem i pojawia się teoria ogólnoreligijnego spisku? Jakie to wygodne! Czyli wszystko jest złe i zepsute, a zwłaszcza wszystkie religie instytucjonalne. Tylko tajemnicza i nieokreślona religia Gregora jest tą prawdziwą. To mi przypomina cytat ze "Strażnicy" jehowickiej.

Ależ to tylko moje zdanie, a nie prawda objawiona. :mrgreen:
Ja nikogo nie straszę tylko zestawiam pewne fakty i wydarzenia, które się dzieją od kilku dekad.
To co dzieje się w chrześcijańskich instytucjonalnych kościołach wskazuje wg mnie na to co opisałem i co w świetle Biblii wskazuje na przygotowania do powołania ponadwyznaniowej synkretycznej religii w imię pokoju.
Jeśli się z tym nie zgadzasz to ok. Nie mam z tym problemu.
sam2 napisał(a):
W ogole to dobrze by bylo by nie bylo rubryki wyznania to moze mniej bedzie bezsensownych przepychanek i forumowicze zaczna w koncu czytac ze zrozumieniem to na co odpowiadaja.

Słuszna uwaga. Etykietka kościelna często przesłania treść wypowiedzi, bo dla wielu określa ona bardziej człowieka niż to co on pisze.

Cz lut 14, 2019 8:28 pm
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
To, że jakiś pastor tak czyni to jest to sprzeczne z Ewangelią

Z twoim rozumieniem Ewangelii a nie z Ewangleią. Bo protestanci na niczym innym oprzeć się nie mogą

Cytuj:
To że KRK

Czy mógłby ktoś upomnieć tego człowieka aby zaprzestał pogardliwie utożsamiać cały Kościół Katolicki, z Kościołem Łacińskim?

Cytuj:
Naucza, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga też jest sprzeczne z Ewangelią

Oczywiście jest to łgarstwo. Ponadto, kto jak kto ale protestanci którzy odrzucili Kościół Chrystusa(katolicki), dla samosobiepapizmu i wymyślili sobie bzdurne zasady np. Sola Scriptura. Mają najmnieszje prawa mówić nam co jest biblijne a co nie

Btw, Biblia nakazuje spożywać ciało i krew Chrystusa. Kiedy zaczniecie to robić?

Cz lut 14, 2019 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Stojąc z boku i patrząc z dystansu, chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze inną kwestię.

Rozważając kierunek, w którym zmierza KRK warto też spojrzeć na jego działania w ujęciu globalnym, religijno-duchowym.

Zbliżanie się do pogańskich religii pod hasłami dialogu, jest ciągłym procesem budowania synkretyzmu religijnego w imię wyższego dobra - czyli pokoju (JPII w Asyżu 1986, BXVI 2011, Dni Islamu w KRK).

KRK niezmiennie od lat podejmuje kroki w celu zbliżenia się do islamu, twierdząc, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga.
Te wszystkie działania i nauczanie sprzeczne z Ewangelią, niestety potwierdzają obrany kierunek ku tworzeniu ponad-wyznaniowej religii pokoju.

W tym roku w marcu planowana jest też podróż obecnego papieża do Maroka. Na tą okoliczność zostało stworzone interesujące logo.

Obrazek

Na obrazku widać krzyż , który jest zaokrąglony przez półksiężyc islamu.
Oba symbole stanowią jedność, a więc mamy kolejny przekaz odnoście wspólnoty między chrześcijaństwem a islamem.

Nie pozostaje nic innego, jak przytoczyć słowa Ap.Pawła:[II Kor.6.14-15]:14. Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15. Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?

W tym kontekście może poszukajcie odpowiedzi czy KRK wkracza w wiosnę, czy nadciąga zmierzch jego dotychczasowej formy istnienia?

Św. Grzegorz Wielki mówi tak: są takie fragmenty które nie są trudne do zrozumienia, ale są trudne do wypełnienia.

List do Rzymian 15

Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was - ku chwale Boga. (8) Albowiem Chrystus - mówię - stał się sługą obrzezanych, dla okazania wierności Boga i potwierdzenia przez to obietnic danych ojcom (9) oraz po to, żeby poganie za okazane sobie miłosierdzie uwielbili Boga, jak napisano: Dlatego oddawać Ci będę cześć między poganami i śpiewać imieniu Twojemu. (10) Znów mówi Pismo: Weselcie się, poganie, wraz z ludem Jego.

Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, greckie słowo tam zawarte znaczy - przyjmijcie siebie. To jest o tyle ważne, że w ten sposób czyni się Kościół. Kościół tworzy sie w ten sposób, że przyjmuje się tych których Pan nam daje. Pan jest twórcą Kościoła, jego suwerenem, Pan dobiera ludzi których chce. Na szczęscie to nie zależy od nas. Kościół tworzy sie tak, że Chrystus wiąże ludzi w Duchu Świętym ze sobą. I w tedy kiedy przychodzimy do Niego, to spostrzegamy że obok nas jest jeden, drugi, czwarty. Myśmy nie mieli na to żadnego wpływu. Nie stworzyliśmy tego zgromadzenia, przyszliśmy tutaj dlatego bo kążdego z nas Pan na swój sposób tu pociągnął i teraz jesteśmy sobie na wzajem zadani.

przyjmijcie się wzajemnie

Gdyby to przyjęcie mogło mieć jeszcze jakiś wymiar ludzki, jakiegoś takie ciepła to jeszcze lepiej. Nie na zasadzie, aha przyszedł to niech teraz siedzi.

Przyjrzyj się 12 jak ich Jezus wybierał. Np. z pośród dwunastu był Mateusz - celnik. Taki człowiek który wysługiwał sie Rzymianom, w taki sposób że zbierał podatki i oddawał zaborcy. W naszym jezyku - kolabornat, dodatkowo złodziej. Zaraz obok niego był Szymon - zelota (gorliwy). Wgoogluj kim byli zeloci w wówczas. Zeloci to było ugrupowanie żydów, które za zadanie stawiali sobie walkę z Rzymem. Zeloci wzniecali powstania. Ulubione narzędzie zelotów, to był taki krótki mieczyk noszony w sukni. W ciasnych ulicach Jerozolimy idealny do napadania żołnierzy.

Więc z jednej strony jest kolaborant celnik, z drugiej strony jest patriota, terrorysta. Oni mają być razem w tej samej 12 ?

Przyjmijcie siebie...

JEGO ? 8O

Paweł w tym tekscie mówi o takim wzajemnym przyjęciu, przez Żydów i pogan. Łatwo się czyta po XX wiekach. Najbliższe wyjaśnienie tego fragmentu to 10 roz. dziejów Ap. Piotr ma widzenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. (..) Zabijaj, Piotrze, i jedz! (...) O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego (...) Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. (15)

Nie miał bladego pojęcia o co chodzi, ale na dole już pukali ludzie, którzy przyszli od rzymskiego setnika. A Bóg mówi do Piotra, idź z nimi bez wahania. Poszedł. Nie wiedział po co, ale poszedł. Wiedział tylko że nie wolno mu iść i że Pan łamie wszystkie granice jakie w nim były, stworzone przez wiarę, religię, przez posłuszeństwo prawu Bożemu. Bóg to wszystko w nim złamał i kazał mu iść do poganina.

po co mnie sprowadziliście? (29)

wysłuchać wszystkiego, co Pan tobie polecił. (33)

Mówił o Chrystusie, Duch Święty na nich zstąpił. Piotr nie wiedział co się dzieje. Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my? (47)

I jeszcze raz z powrotem (15) Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. Piotr musiał odkryć, że to nie jest tak że to on im przyniósł Boga. To jest tak, że Bóg ich już oczyścił za nim Piotr wszedł do tamtego domu. Ale kiedy im ogłosił wiarę w Jezusa Chrystusa, to ich wszystkich Duch napełnił tak jak Jego w dzień Pięćdziesiątnicy. Skapitulował i ochrzcił. Przeżył właśnie to, że musi ustąpić przed Duchem który tworzy Kościół i że musi ich przyjąć do wspólnoty ze sobą. Powstał pierwszy Kościół z pogan, w domu rzymskiego oficera.

Jak Piotr wrócił do Jerozolimy, cały jerozolimski Kościół mówił: Wszedłeś do ludzi nieobrzezanych - mówili - i jadłeś z nimi. Wszyscy go upominali za to co zrobił. I to napięcie było bardzo ostre. Dla Żyda, Rzymianin poganin był absolutnym synonimem wroga. Przez 200 lat pne. poganie ciemiężyli Izraela starając się go wykorzenić, pozbawić jego wiary, kultury i tradycji.Jedno wielkie pasmo prześladowań. Wrogość religijna, do kultury i tradycji. Poczucie krzywdy, a po drugiej stronie może winy... To się łatwo przekracza ?

przygarniajcie siebie nawzajem

Nie my tworzymy Kościół tylko Chrystus. Jeśli Jezus był zdolny Piotra z Korneliuszem zgromadzić w jednym Kościele, to na prawde nie ma takich różnic między nami, które nie były by do przełamania, żebyśmy mogli się na wzajem przyjąć w takim poczuciu, że w życiu każdego z nas Chrystus działa za nim się spotkamy. I to że działa wśród nas, czyni nas braćmi i siostrami. Dlatego jesteśmy fundamentalnie jedno. Owszem między nami są różnice i pewnie jeszcze będą. Gdybyśmy sami widzieli jak zrobić żeby ich nie było, to byśmy zrobili, dlatego się modlimy. Nie wiemy. Nie raz sie wydaje nam, że tam gdzie budujemy to właśnie niszczymy. A zasada jest jedna.

To jest motywacja Kościoła. Tu nie chodzi o żadną islamizację.

Cz lut 14, 2019 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Niestety w świetle Biblii mylisz się

Oczywiscie jezeli wybierzesz sobie cytaty ktore Tobie odpowiadaja.
Ale wtedy to nie jest w swietle Biblii tylko w swietle tego jak Ty rozumiesz Biblie. Co niekoniecznie musi sie zgadzac z tym co Autor chcial powiedziec.
SWII wypowiedzial sie w sprawie przynaleznosci do ludu Bozego ale jezeli Ty sadzisz inaczej... to sadzisz. Blogoslawienstwo albo przeklenstwo.

Cz lut 14, 2019 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, greckie słowo tam zawarte znaczy - przyjmijcie siebie. To jest o tyle ważne, że w ten sposób czyni się Kościół. Kościół tworzy sie w ten sposób, że przyjmuje się tych których Pan nam daje

Owszem, ale Kościół składa się z ludzi nawróconych, którzy z Boga się narodzili i wyznających Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. To Oblubienica, którą Jezus przygotowuje na wesele i która oczyszcza się aby być gotową.
Jozek napisał(a):
Jeśli Jezus był zdolny Piotra z Korneliuszem zgromadzić w jednym Kościele, to na prawde nie ma takich różnic między nami, które nie były by do przełamania, żebyśmy mogli się na wzajem przyjąć w takim poczuciu, że w życiu każdego z nas Chrystus działa za nim się spotkamy

Podstawą do zgromadzenia Piotra i Korneliusza w Kościele była wiara w Ewangelię, a nie dialog międzywyznaniowy.
Jozek napisał(a):

A w imię czego/kogo chcesz przygarnąć muzułmanów, którzy odrzucają Jezusa jako Syna Bożego i Zbawiciela oraz przeczą, że umarł na krzyżu?

Warto wyciągnąć lekcje z tego co spotkało Izrael kiedy zaczął "przygarniać" ludy Kanaanu i ich wierzenia.

Wiesz Jozek zawsze nadchodzi taki czas, w którym trzeba podjąć decyzję czy stajemy w prawdzie, czy wybieramy ideologiczo-religijną poprawność w otoczce pięknych słów.
robaczek2 napisał(a):
Oczywiscie jezeli wybierzesz sobie cytaty ktore Tobie odpowiadaja.
Ale wtedy to nie jest w swietle Biblii tylko w swietle tego jak Ty rozumiesz Biblie. Co niekoniecznie musi sie zgadzac z tym co Autor chcial powiedziec.
SWII wypowiedzial sie w sprawie przynaleznosci do ludu Bozego ale jezeli Ty sadzisz inaczej... to sadzisz. Blogoslawienstwo albo przeklenstwo.

Innych cytatów nie ma. Wskazałem te, które doskonale opisują to co się po 2000 lat dzieje w kwestii odchodzenia od prawdy na rzecz złudnych i fałszywych kompromisów.
Sprawdź sobie wypowiedź SWII ze Słowem Bożym czy jest zgodna.

Ostatecznie to Wy jesteście w KRK, a nie ja więc to wy zostaniecie zaprowadzeni przez Waszych przewodników duchowych tam, gdzie oni tego chcą.

Ja tylko uważam, że jest to błędna droga i tyle.
Ale co tam Gregor może wiedzieć?

Pt lut 15, 2019 12:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Wiesz Jozek zawsze nadchodzi taki czas, w którym trzeba podjąć decyzję czy stajemy w prawdzie, czy wybieramy ideologiczo-religijną poprawność w otoczce pięknych słów.

A co to jest prawda ? Wydawało mi się, że podsunąłem ci ją pod sam nos.

I szkoda że o jej "pięknie", mówisz z przekąsem.

Pt lut 15, 2019 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Innych cytatów nie ma. Wskazałem te, które doskonale opisują to co się po 2000 lat dzieje w kwestii odchodzenia od prawdy na rzecz złudnych i fałszywych kompromisów.

Wskazales "Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?"
I zignorowales chocby "idzcie i nauczajcie wszystkie narody". Wszystkie.

Pt lut 15, 2019 1:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
A co to jest prawda ? Wydawało mi się, że podsunąłem ci ją pod sam nos.
I szkoda że o jej "pięknie", mówisz z przekąsem.

Po nosem zobaczyłem raczej reinterpretację prawdy i dostosowanie jej do poprawności religijnej naszych czasów.

Zapytałeś co to jest prawda? To odpowiedź na postawione pytanie przez ap. Pawła [II Kor.6.15]: Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
robaczek2 napisał(a):
Wskazales "Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?"
I zignorowales chocby "idzcie i nauczajcie wszystkie narody". Wszystkie.

Bo w tych działaniach nie widzę zwiastowania Ewangelii. :x
Jest tylko poprawna religijnie tolerancja dla innych wierzeń.

Ostatnio edytowano Pt lut 15, 2019 1:50 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowania

Pt lut 15, 2019 1:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Czy mógłby ktoś upomnieć tego człowieka aby zaprzestał pogardliwie utożsamiać cały Kościół Katolicki, z Kościołem Łacińskim?

Pisząc KRK mam zawsze na myśli kościół rzymski, a nie powszechny.
Cytuj:
Oczywiście jest to łgarstwo. Ponadto, kto jak kto ale protestanci którzy odrzucili Kościół Chrystusa(katolicki), dla samosobiepapizmu i wymyślili sobie bzdurne zasady np. Sola Scriptura. Mają najmnieszje prawa mówić nam co jest biblijne a co nie

Ty nie stosujesz tych zasad więc w czym problem?
I co jest łgarstwem? To, że masz tak napisane w swoim Katechizmie na temat chrześcijańskiej wiary i islamu? O wspólnym czczeniu Boga jednego i miłosiernego, który będzie sądził ludzi w dniu ostatecznym?
Czy słowa papieża Franciszka, że chrześcijanie i muzułmanie to bracia?
Zdecyduj sam.

Pt lut 15, 2019 2:09 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Kościół katolicki, Kościół powszechny (gr. katholikos, powszechny) – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich. Kościół katolicki uważa siebie za jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół założony przez Jezusa Chrystusa i jego apostołów blisko 2 tysiące lat temu.

Kościół zachowuje jedność w zakresie doktryny, dopuszcza natomiast różnice w obrzędach liturgicznych oraz odrębność organizacji hierarchicznej i kanonicznej (tzw. Kościoły sui iuris). W związku z tym w Kościele katolickim wyodrębnić można dominujący pod względem liczebności Kościół łaciński (zwany również Kościołem rzymskim lub zachodnim) oraz Katolickie Kościoły wschodnie, które mimo ich liczby i różnic między sobą ujmowane są wspólnie ze względu na swą niewielką liczebność.

Równość wszystkich Kościołów katolickich potwierdzono na II soborze watykańskim:
(...) Kościoły, tak Wschodu, jak i Zachodu, chociaż różnią się częściowo między sobą tak zwanymi obrządkami, mianowicie liturgią, karnością kościelną i spuścizną duchową, są wszakże jednakowo poddane władzy pasterskiej Biskupa Rzymskiego (...). Dlatego Kościoły te jednakową posiadają godność i żaden z nich nie góruje nad innymi z racji obrządku. Cieszą się też tymi samymi prawami i poddane są tym samym obowiązkom.

Z racji, iż Kościół łaciński przewyższa zdecydowanie swoją liczebnością inne Kościoły katolickie, często błędnie – w obiegowej opinii – utożsamiany jest on z Kościołem katolickim w ogóle.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... _katolicki

Pt lut 15, 2019 7:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednosc Kosciola to jednosc wiernych poczynajac od najmniejszych zgromadzen i parafii, a nie laczenie roznych wyznan w jedna wiare.
Podczas Mszy Sw. kaplan mowi " zjednoczeni z Chrystusem i w Chrystusie osmielamy sie mowic..." .
"Zjednoczeni z Chrystusem" znaczy tym w Niebie, a "zjednoczeni w Chrystusie " znaczy z Kosciolem, parafia, zborem, tymi ktorzy sa czlonkami Kosciola-Ciala Chrystusa.
Jesli nie jestesmy rzeczywiscie zjednoczeni ze swoja parafia-zborem to nie stanowimy Kosciola-Ciala Chrystusa.
Zjednoczenie kosciola trzeba zaczac od zjednoczenia z wiernymi naszej wlasnej parafii-zboru, a nie od nawracania innych wyznan.
Ci ktorzy nie potrafia sie zjednoczyc to ci ktorzy albo nie rozumieja Wiary i czym ona jest , albo ci ktorzy maja bledy doktrynalne i nie rozumieja Pism, czytajac i tlumaczac je opacznie.
Jezus mowil, "dom ktory jest wewnetrznie sklocony sie nie ostoi".
Tak tez bedzie i z wyznaniami, ktore nie sa w stanie zjednoczyc sie w Ciele Chrystusa.
Ci ktorzy potrafia sie zjednoczyc zrozumieja i zjednocza sie sami w jeden Kosciol. Nie potrzebne tu zadne klotnie i wytykanie roznic, wystarczy innym pokazac ze jestesmy zjednoczeni juz w swoich parafiach-zborach, to inni zauwaza roznice, a bedzie to roznica ktorej nie sposob nie zauwazyc.

Pt lut 15, 2019 11:03 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Pisząc KRK mam zawsze na myśli kościół rzymski, a nie powszechny

Do którego protestanci nigdy nie należeli. A teraz, zacznij nazywać Kościół Chrystusa, tak jak się to powinno robić albo idź z tego forum. Nie wiem dlaczego moderacja toleruje obrażanie Kościoła na tym forum?

Cytuj:
To, że masz tak napisane w swoim Katechizmie na temat chrześcijańskiej wiary i islamu? O wspólnym czczeniu Boga jednego i miłosiernego, który będzie sądził ludzi w dniu ostatecznym?

Oczywiście takiego punktu nie wskazesz

Poza tym, już ci mówiłem. Kto jak kto ale wy macie najmniejsze prawo mówić co jest chrzescijanstwem, bo nie macie ani sukcesji ani nie przechowujecie wiary apostolskiej

Pt lut 15, 2019 11:46 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
[
List do Rzymian 15

Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was - ku chwale Boga. (8) Albowiem Chrystus - mówię - stał się sługą obrzezanych, dla okazania wierności Boga i potwierdzenia przez to obietnic danych ojcom (9) oraz po to, żeby poganie za okazane sobie miłosierdzie uwielbili Boga, jak napisano: Dlatego oddawać Ci będę cześć między poganami i śpiewać imieniu Twojemu. (10) Znów mówi Pismo: Weselcie się, poganie, wraz z ludem Jego.

przyjmijcie się wzajemnie

Piękne i mądre słowa. Z jednej strony postawa otwartości, braku strachu i dialogu, reprezentowana przez Najświętszą Pannę i papieża Franciszka, a z drugiej strony postawa obronna, pełna strachu, wrogości i nawet nienawiści, reprezentowana przez wypowiedzi np. niektórych protestantów czy Świadków Jehowy.

Żeby było wszystko jasne: uważam islam za religię złą i błędną w aspekcie religijnym i społecznym, ale to nie jest powód, żeby odmawiać wszelkich prób zgody i dialogu. Nie wolno naśladować islamskich radykałów w ich czynieniu zła. Nie wolno obrażać i grozić. Nie tego uczył Chrystus. Gdyby Chrystus i apostołowie mieli taką postawę obronną i pełną lęku przed złem i potężnym, pogańskim Rzymem- to kogo by nawrócili? Dokładnie nikogo, oprócz samych siebie.

Pt lut 15, 2019 12:47 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Kompromis jest z zasady zły. Gdyby Chrystus poszedł na kompromis, to nie byłoby chrześcijaństwa.

Pt lut 15, 2019 12:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 55  Następna strona