Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N mar 24, 2019 4:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Facet, nie rozmawiamy o interpretacjach. Rozmawiamy o tym co zapisano w Biblii, a co nie pokrywa się z tym, co Ty głosisz. Jak w Biblii stoi "przekształci", a Ty twierdzisz "zastąpi", to każdy widzi, że Twoje poglądy są odmienne od tego, co jest w Biblii, zaś tezy, że rzekomo wszystko porównujesz z Biblią, to zwykła ściema.

Czyli potwierdzasz to co pisałem wcześniej - zero zwracania uwagi na kontekst w jakim słowo lub zdanie się pojawia.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale możesz okłamać siebie, ale nie okłamiesz nikogo, kto zna Pismo Święte.

Można znać Pismo tak jak np. uczeni i faryzeusze lub saduceusze za czasów Jezusa, ale nie rozumieć co tam jest napisane.
Składać literki w zdania każdy potrafi, ale odczytać sens to już dla niektórych jest za trudne.
ps. Nadal twierdzisz wbrew Pismu, że Dawid nie był prorokiem? :mrgreen:
Quinque napisał(a):
No i dlatego Protestantyzm jest durną religią. Każdy interpretuje sobie Pismo jak chce i nie wiadomo kto ma rację

Nie bronię protestantyzmu, ale lepsze już to niż wyłączenie własnego myślenia i łykanie wszystkiego w ciemno co Ci powiedzą, w co każą wierzyć i jak rozumieć to co napisane w Biblii.
Jockey napisał(a):
Do Gregora nawet protestanci się nie przyznają.

To ja się do nich nie przyznaję i nie utożsamiam się z żadną teologią protestancką.

A poza tym co o mnie sądzicie i jakie bzdury wygadujecie, to nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
W tym wszystkim widać tylko Waszą słabość i religijną zapalczywość.
Słabe to. :dokitu:

So lut 16, 2019 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Można znać Pismo tak jak np. uczeni i faryzeusze lub saduceusze za czasów Jezusa, ale nie rozumieć co tam jest napisane.
Składać literki w zdania każdy potrafi, ale odczytać sens to już dla niektórych jest za trudne.

Calkowita zgoda. Tylko ...

So lut 16, 2019 7:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Cały czas w swoich postach to pokazujesz. A twoje manipulacje szkoda gadać. Jak mnie mocno wnerwiać to poświęcę czas i odszukam wszystkie bzdury które twierdziłeś i które wykazano ci w dziale chrześcijańskim. To dopiero ciekawostka. Można powiedzieć ze wiadomo po co przychodzi wilk w owczej skórze.

So lut 16, 2019 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Cały czas w swoich postach to pokazujesz. A twoje manipulacje szkoda gadać. Jak mnie mocno wnerwiać to poświęcę czas i odszukam wszystkie bzdury które twierdziłeś i które wykazano ci w dziale chrześcijańskim. To dopiero ciekawostka. Można powiedzieć ze wiadomo po co przychodzi wilk w owczej skórze.

Każdy kto nie myśli jak katolik to manipulator, kłamca itd. Słyszę tylko te stare religijne bzdety.
Skoro nerwy Ci puszczają to znaczy, że Ty masz problem, a nie ja.
Jeśli Ci się chce szukać, to zacznij orać.

So lut 16, 2019 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie ma chyba nikogo, kto by z perspektywy czasu mógł uczciwie napisać o samym sobie, że jest na forum nieomylny. Sam jestem tego najlepszym przykładem.

Pn lut 18, 2019 10:31 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Józku
Zapomniałeś o Gregorze. Jemu wielokrotnie wykazano na forum kłamstwa, manipulacje tekstem biblijnym, naciągane interpretacje itp. a jednak wciąż pozostaje nieomylny. Nie zdarzyło mu się przeprosić za takie zachowania.
Przejrzyj wąteki viewtopic.php?f=1&t=26453
viewtopic.php?f=1&t=29640

Materiału mnóstwo na jego kłamstwa i manipulacje.

Gregor napisał(a):
Jockey napisał(a):

Każdy kto nie myśli jak katolik to manipulator, kłamca itd. Słyszę tylko te stare religijne bzdety.
Skoro nerwy Ci puszczają to znaczy, że Ty masz problem, a nie ja.
Jeśli Ci się chce szukać, to zacznij orać.

Masz zalinkowane tematy w których dopuszczałeś się tego wszystkiego.

Pn lut 18, 2019 10:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor jest jeszcze młody i niedoświadczony. Ma wiedzę, czyta Pismo, modli się. Ogólnie dobry chłopak, ale nie ma życiowego doświadczenia. Jest jak Piotr, pewny siebie, ufny w swoją miłość, a przywiązanie do Jezusa i Jego bliskość dodaje mu skrzydeł. Spróbuj coś wytłumaczyć Piotrowi, albo do czegoś go przekonać Jockeyu. Nie dasz rady. Nawet Jezus nie dał. Wszystko przyjdzie w swoim czasie.

Pn lut 18, 2019 8:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wszystko fajnie ale on głosi herezje. Musi być reakcja na coś takiego. Chociażby dlatego żeby chronić poszukujących przed takimi wilkami w owczej skórze którzy jak Gregor na forum nie przychodzą dyskutować a łowić.

Pn lut 18, 2019 9:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Masz zalinkowane tematy w których dopuszczałeś się tego wszystkiego.

No proszę. Poświęciłeś swój czas ze względu na mnie. Traktuję to jako niezły komplement. :-D - dzięki.
Ja jednak nie muszę tego czytać, bo wiem co pisałem, więc co zachęcamy innych do lektury? Ja zachęcam.

Wypowiadam się w dziale dostępnym dla każdego lub tylko dla chrześcijan, więc każdy kto czyta może sobie wyrobić zdanie.
I musisz z tym żyć.
Jeśli Ci się to nie podoba, to zlikwidujcie te działy i zostawcie tylko dział dla katolików jako towarzystwo wzajemnej adoracji. :mrgreen:
Ostatecznie możesz też zrobić na tym forum jakiś stos i spalić to co pisałem jako godną potępienia herezję. :mrgreen:
Jozek napisał(a):
Gregor jest jeszcze młody i niedoświadczony. Ma wiedzę, czyta Pismo, modli się. Ogólnie dobry chłopak, ale nie ma życiowego doświadczenia. Jest jak Piotr, pewny siebie, ufny w swoją miłość, a przywiązanie do Jezusa i Jego bliskość dodaje mu skrzydeł. Spróbuj coś wytłumaczyć Piotrowi, albo do czegoś go przekonać Jockeyu. Nie dasz rady. Nawet Jezus nie dał. Wszystko przyjdzie w swoim czasie.

Drogi Jozku.
Jeśli piszesz że jestem młody (super) i niedoświadczony to tylko dla tego, że praktycznie nic o mnie nie wiesz. Nie wiesz ile mam lat ziemskich i nie wiesz ile lat żyję w społeczności z Jezusem i przez jakie doświadczenia wiary mnie przeprowadził.
Jestem pewny tego co tu piszę, bo życie z Bogiem daje poznanie i duchowe rozeznanie odnośnie tego co widzialne i niewidzialne.

Rozumiem waszą niezmąconą pewność odnośnie posiadania jedynej i prawidłowej znajomości Pisma,jedynozbawczości w łonie Waszego kościoła, choć tenże kościół nie jest w stanie dać wam najważniejszego - pewności zbawienia, itd.,gdyż tak samo myślałem/wierzyłem jak Ty czy inni, będąc jeszcze rzymskim katolikiem.

Tym przekonaniem jest się pojonym od maleńkich lat i jest to tak zakorzenione głęboko w duszy, że tylko moc Ducha Św. może to zmienić.
W moim przypadku wydarzył się taki czas . To On postawił mnie na skale zbawienia, którą jest Jezus Chrystus.

Zacząłem od tego momentu polegać już nie na nauce kościelnej, ale na Bożych obietnicach zawartych w Biblii, które Bóg wypełnia i wypełni wszystkie w życiu każdego swojego dziecka.
Czego Tobie, Jockeyowi i innym życzę.

Pn lut 18, 2019 9:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No proszę. Poświęciłeś swój czas ze względu na mnie. Traktuję to jako niezły komplement. - dzięki.
Nie pochlebiaj sobie. To ze względu na maluczkich których mógłbyś zwodzić
Gregor napisał(a):
Ja jednak nie muszę tego czytać, bo wiem co pisałem, więc co zachęcamy innych do lektury? Ja zachęcam.
Jakbyś przeczytał swoje herezje i porównał z Biblią to byś się nawrócił

Pn lut 18, 2019 11:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wszystko fajnie ale on głosi herezje. Musi być reakcja na coś takiego. Chociażby dlatego żeby chronić poszukujących przed takimi wilkami w owczej skórze którzy jak Gregor na forum nie przychodzą dyskutować a łowić.

Gregorowych wpisów nie śledzę, bronić nie mogę.

Gregor napisał(a):
Drogi Jozku.
Jeśli piszesz że jestem młody (super) i niedoświadczony to tylko dla tego, że praktycznie nic o mnie nie wiesz. Nie wiesz ile mam lat ziemskich i nie wiesz ile lat żyję w społeczności z Jezusem i przez jakie doświadczenia wiary mnie przeprowadził.
Jestem pewny tego co tu piszę, bo życie z Bogiem daje poznanie i duchowe rozeznanie odnośnie tego co widzialne i niewidzialne.

To dobrze Gregorze. Niech ci się wiedzie jak najlepiej.

Cytuj:
Rozumiem waszą niezmąconą pewność odnośnie posiadania jedynej i prawidłowej znajomości Pisma,jedynozbawczości w łonie Waszego kościoła,

A jeszcze przed chwilą, żywo oponowałeś przeciw słowom Franciszka i nauce Kk dot. potrzeby ekumenizmu. ;)
Cytuj:
choć tenże kościół nie jest w stanie dać wam najważniejszego - pewności zbawienia, itd.,gdyż tak samo myślałem/wierzyłem jak Ty czy inni, będąc jeszcze rzymskim katolikiem.

A to zdanie jest wyrażeniem opinii, opartej na twoim doświadczeniu. Przy czym, ja wiem że z doświadczeniem się nie dyskutuje. Rozumiem i szanuje. Masz takie doświadczenie i uważasz, że jest to prawda absolutna, którą powinni wszyscy dookoła zaakceptować, a przynajmniej w pełni zrozumieć. A przecież to jest dowód wyłącznie na to, że Duch Święty działa jak chce.

Że też to powyższe przekonanie nie kłóci ci się z tym wcześniejszym o "jadnozbawczości" i "niezmąconej pewności odnośnie posiadania jedynej i prawidłowej znajomości Pisma", sam nie wiem. ;)

Z mojego punktu widzenia, wszystko co zarzucasz "nam", sam czynisz.

Cytuj:
Tym przekonaniem jest się pojonym od maleńkich lat i jest to tak zakorzenione głęboko w duszy, że tylko moc Ducha Św. może to zmienić.
W moim przypadku wydarzył się taki czas . To On postawił mnie na skale zbawienia, którą jest Jezus Chrystus.

Nie za bardzo rozumiem, co masz teraz w głowie. Kk naucza, że nawet prawa Boże, przepisy Kościelne, rytuały i obrzędy co prawda są dla nas i nas dyscyplinują, ale nie dyscyplinują Boga. Może działać jak chce, o czym zresztą pisałem w poście o: ""Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił", z którym się nie zgodziłeś. Bardzo się cieszę, że spodobało się Bogu powołać cię do nowego życia z Ducha.

Jakimś wielkim nieporozumieniem jest jednak dla mnie, twoje absolutne przekonanie o tym, że tylko tobie było to dane i że dzieje się to tylko w taki sposób jak u ciebie. To tak nie działa. Ja i wielu innych ludzi ma inne doświadczenia i z tym również nie dasz rady polemizować.

Cytuj:
Zacząłem od tego momentu polegać już nie na nauce kościelnej, ale na Bożych obietnicach zawartych w Biblii, które Bóg wypełnia i wypełni wszystkie w życiu każdego swojego dziecka.

Bardzo dziękuje. Jedno co nas łączy, to dostrzeganie potrzeby znajomości Pisma Świętego między ludźmi. Co do reszty to masz prawo wierzyć jak chcesz i skrzętnie z tego prawa korzystasz. Gdyby to było łatwe i gdyby takie myślenie było by słusznym, Bóg nie powoływał by Kościoła którego ty zdajesz się nie potrzebować. Pisałeś o "jednozbawczosci", a ja na koniec wspomnę jedynie o "samozbawieniu", które po tej krótkiej dyskusji przychodzi mi na myśl. Czas pokaże. I obym był w błędzie, a ty miał się do końca dobrze.

Pn lut 18, 2019 11:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, wiekszosc tych herezji o ktorych piszesz wywodzi sie z pytan oponentow Gregora.
Jak zauwazylem to te poprawianie innych to glone zrodlo herezji, bo jedni nie potrafia wyrazic tego co czuja i mysla, a inni to co czuja i mysla chca przelozyc na innych, a wszystko to w imie obrony swojej wiary. Swojej, a nie innych.
Niejeden pisacy tu na forum jak zrozumie to bedzie sie czul tak jak Judasz po zdradzie Jezusa.
Pamietajcie ze ci ktorzy chcac zrozumiec wiare, a nie ida do kosciola i nie pytaja kaplanow, tylko na forum, to nie sa wierzacy, wiec jakiekolwiek herezje ktore wezma do siebie jako wiare to to samo co by czytali na internecie i zaczeli wierzyc w jakiekolwiek inne wiary, na co Jockey nie masz najmniejszego wplywu.
Kaplani sa od nauczania i wyjasniania wiary i gloszenia Ewangelii, a nie forumowicze.
To co wiekszosc tu robi to nie obrona wiary tylko propagowanie herezji i nienawisci do innych wyznan.

Pn lut 18, 2019 11:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Rozumiem waszą niezmąconą pewność odnośnie posiadania jedynej i prawidłowej znajomości Pisma, jedynozbawczości w łonie Waszego kościoła, choć tenże kościół nie jest w stanie dać wam najważniejszego - pewności zbawienia, itd.,gdyż tak samo myślałem/wierzyłem jak Ty czy inni, będąc jeszcze rzymskim katolikiem.

Te opinie nacechowane są neofickim zapałem. Ktoś, kto porzucił wiarę, w której został wychowany, stara się za wszelką cenę udowodnić samemu sobie, że był to dobry wybór. Bo inaczej musiałby się przyznać do błędu. Jest to typowe zjawisko psychologiczne.

Nie widzę na tym forum (poza nielicznymi wyjątkami ze strony radykałów) głoszenia jedynozbawczości Kościoła katolickiego. Wręcz odwrotnie, wykazano tu wielokrotnie, że nawet ludzie nieochrzczeni nie z własnej winy, mogą być zbawieni. Wygląda to na przenoszenie wad własnej wiary jakiegoś konserwatywnego protestantyzmu na katolicyzm.

Gregor napisał(a):

Wszyscy chrześcijanie liczą tylko na Chrystusa. Święci to tylko ludzie, obdarzeni Łaską Bożą. Nawet Maryja jest tylko kobietą, która bez szczególnej Łaski Bożej byłaby zwykłym człowiekiem jak inni. Jeżeli zwracamy się do Maryi i świętych to tylko z prośbą o wstawiennictwo w ich modlitwach do Boga. Wszystko ma źródło w Bogu.

Gregor napisał(a):

Jeżeli nie polegasz na żadnej nauce kościelnej, to również powinieneś odrzucić wszelkie doktryny protestanckie, bo są one tylko ludzką interpretacją przekazu biblijnego. Katolicy wierzą, zgodnie ze słowami Chrystusa, że Kościół ma prawo i obowiązek działać jako narzędzie Boga na ziemi. Pismo Święte jest autorytetem, ale nie jedynym, bo Boga nie ogranicza litera Pisma.

A indywidualna interpretacja i szafowanie cytatami z Pisma Świętego jest bardzo niebezpieczne, bo wiadomo, że największym znawcą Biblii jest szatan (jak pokazano w kuszeniu Chrystusa). Wyrwane z kontekstu cytaty biblijne, często wzajemnie sprzeczne i niezgodne z duchem Pisma Świętego, są świetnym narzędziem w rękach szatana i mogą udowodnić praktycznie wszystko. Nie tędy droga.

Wt lut 19, 2019 10:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jesli ktoś nie chce "polegac na nauce kościelnej" to - bedąc konsekwentnym - musi porzucić Nowy Testament.

Wt lut 19, 2019 12:29 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Odpowiadając na tytułowe pytanie wiosna czy zmierzch życzę tej religii tylko zmierzchu i to zmierzchu w sromotnej niesławie. Bo z jej końcem zaoszczędzonoby ludziom połowy zaburzeń psychicznych jeśli nie więcej. I to tyle z mojej strony.

Wt lut 19, 2019 9:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona