Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 22, 2020 6:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
sam2 napisał(a):
Gdzie nie ma chocby dwu osob wierzacych nie ma sacrum.
Protestanckie brednie. W tabernaculum z konsekrowaną Eucharystią, w zamknietym kościele nie ma sacrum?

Pn sie 19, 2019 10:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sam2 napisał(a):
Czy wiesz dlaczego Noe przeklal syna?
Tak, bo ten syn odbył homoseksualny stosunek z pijanym do nieprzytomności ojcem.

O, to ciekawe. Poproszę o fragment Pisma Świętego, w którym to zapisano.

Pn sie 19, 2019 11:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sam2 napisał(a):
Gdzie nie ma chocby dwu osob wierzacych nie ma sacrum.
Protestanckie brednie. W tabernaculum z konsekrowaną Eucharystią, w zamknietym kościele nie ma sacrum?

Nie pisalem o tabernakulum i konsekrowanej Hostii tylko o tym ze ten co wierzy przyjmuje Cialo Chrystusa a ten co nie wierzy przyjmuje oplatek ktory mu nic nie pomoze a moze zaszkodzic w zbawieniu.

Pn sie 19, 2019 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawy przedruk ze strony One Peter Five nt. synodu panamazońskiego. Taka przyszłość to żadne science fiction. Jest tuż za progiem..
https://obronawiary.pl/rozgrywana-gra-synodu-panamazonskiego-bardziej-radykalna-niz-myslisz/
ps.
Sam2 gdzie żeś wyczytał o tym przyjmowaniu pustych opłatków przez tych co nie wierzą w obecność Pana Jezusa?

Pn sie 19, 2019 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiepski, bo autor nie zna nauczania Kościoła i tworzy cuda-niewidy.

Pn sie 19, 2019 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Ciekawy przedruk ze strony One Peter Five nt. synodu panamazońskiego. Taka przyszłość to żadne science fiction. Jest tuż za progiem..

Yarpen Zirgin napisał(a):
Kiepski, bo autor nie zna nauczania Kościoła i tworzy cuda-niewidy.

Za to zna doskonale problemy z powołaniami do kapłaństwa i z brakiem kapłanów zwłaszcza w Ameryce Płd.
W związku z tym papież Franciszek mocno rozważa możliwość wyświecania na kapłanów m.in. żonatych mężczyzn tzw. viri probati.

Jak dodaje bliski doradca papieża kardynał Walter Kasper: "Celibat nie jest ani dogmatem, ani niezmienną praktyką".

Jak widać z historii, KRK od dawna nie jest monolitem w kwestiach doktrynalnych. Stało się to widoczne choćby po Adhortacji Amoris Laetitia. Część episkopatów ( np. Kanada, część USA, Polska, część diecezji włoskich) utrzymała dotychczasowe nauczanie odnośnie rozwodników i eucharystii, a inne (Niemcy, Malta, Filipiny,część diecezji USA i Włoch) otworzyły możliwość udziału w eucharystii bez obowiązku zachowania czystości przez rozwodników.
Zapanowała dowolność i jedni praktykują tak, a inni inaczej.
I tak jedność doktrynalna skończyła się oficjalnie, a więc rozłam w łonie KRK stał się faktem.

Z resztą rozłam nastąpił już wiele lat wcześniej kiedy to papież Paweł VI ogłosił encyklikę Humanae Vitae, w której podtrzymał zakaz stosowania sztucznej antykoncepcji. Wiele episkopatów odrzuciło to nauczanie ( Belgia, Holandia, Austria, Niemcy) i ogłosiło, że ten zakaz nie będzie obowiązywał tak jak chce papież.

Tak więc monolit doktrynalny KRK przeszedł do historii, a jak widać nadchodzą kolejne zmiany, które raczej tylko pogłębią lub stworzą kolejne podziały w łonie rzymskiego katolicyzmu.

Wt sie 20, 2019 2:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie. Wiemy jest jakie jest nauczanie Kościoła, więc "monolit doktrynalny" trzyma się dobrze. A to, ze niektórzy ludzie odchodzą od ortodoksji - to bywało od czasów apostolskich. Zawsze znajdą się rozłamowcy, którzy olewają zakaz rozłamów - Ty akurat to dobrze wiesz po sobie.

Wt sie 20, 2019 9:22 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney
Czy episkopaty m.in. z Niemiec, Malty czy Filipin to rozłamowcy?

Wt sie 20, 2019 9:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ks Roman Kneblewski, przedwczesny emeryt z dekretu biskupa, bije się w pierś: "Byłem w różnych "herezjach KK": w Odnowie, Katechumenacie, Oazie, odprawiałem msze dla dzieci i młodzieży, wygłupiałem się, z gitarką, wszystko było".

https://youtu.be/Mejzz4tTeyY?t=656

Wt sie 20, 2019 11:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zupełnie inaczej odczytuję księdza Kneblewskiego niż nam przybliżasz. On był najpierw świeckim nauczycilem akademickim. Jako ksiądz stworzył katolicka szkołę w Bydgoszczy, która szybko zyskala renomę. Wymaga od siebie i wymagał od innych, co mu bardzo utrudnialo życie, skargi lały się nieprzerwanymi strumieniami. Ma do tego dość apodyktyczną naturę, ale wie czego chce..

Sama kiedyś rozmawialam z katechetką, która powiedziała mi, że nie potrafi prowadzić dyskusji z uczniami, bo jej na studiach podawano gotowe prawdy do wierzenia. To taki typ ludzi, którzy nie wiedzą po co żyją, płyną z nurtem i co najwyżej wykazują postawy roszczeniowe. Najlepiej, by mieli do dyspozycji sumienie zewnętrzne.
Ten typ człowieka myślącego popełni błędy o czym wspominał ks. R. Kneblewski, ale rozgląda się niespokojnie, bo coś mu nie pasuje. Szuka i dojrzewa. Osoba niedojrzała wypowiada się: nie mauczyli, nie pozwolili i taki jestem pogubiony, ale wreszce się odnalazłem. Rezygnuję z kapłaństwa. Ks. Kneblewski cicho mówi: nie tędy droga. Nad wlasnym rozwojem należy samemu pracować. Po wychowaniu zaczyna się samowychowanie.

Nie zwala się winy na innych, ale dostrzegając błędy seminaryjne próbuje się być mistrzem. Kiedy odsłuchałam kazania na mszy, które było kopią tego co poprzednigo dnia przeczytałam w internecie, wiedziałam z kim mam do czynienia. Jednego zdania nie dodał od siebie. Kiedy podsłuchałam rozmawiających ze sobą kleryków, których interesowało tylko to, by możliwie najlepiej wypaść przed biskupem pomyślałam: kiepsko to wygląda. Takie płaszczki pospolite.

Śr sie 21, 2019 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
Barney
Na to wygląda.

Śr sie 21, 2019 12:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ks Roman Kneblewski, przedwczesny emeryt z dekretu biskupa, bije się w pierś: "Byłem w różnych "herezjach KK": w Odnowie, Katechumenacie, Oazie, odprawiałem msze dla dzieci i młodzieży, wygłupiałem się, z gitarką, wszystko było".

To bardzo cenny wywiad z księdzem prałatem. Szczególnie z tego powodu, że odwołuje się w nim do świętości wielkiego obrońcy wiary katolickiej abpa Marcela Lefebvre, tak pogardzanego i spotwarzanego także na tym forum..

Śr sie 21, 2019 9:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A teraz Watchman zacytuje miejsca w których ktoś pogardza
watchman napisał(a):
Szczególnie z tego powodu, że odwołuje się w nim do świętości wielkiego obrońcy wiary katolickiej abpa Marcela Lefebvre, tak pogardzanego i spotwarzanego także na tym forum..

Śr sie 21, 2019 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
koziels napisał(a):
Barney
Na to wygląda.
Przecież kardynałowie Walter Kasper i Reinhard Marx (przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec) to przyjaciele Franciszka, jego najbliżsi doradcy i "wielcy teologowie". Jak papież mógłby otaczać się "rozłamowcami"?

watchman napisał(a):
To bardzo cenny wywiad z księdzem prałatem. Szczególnie z tego powodu, że odwołuje się w nim do świętości wielkiego obrońcy wiary katolickiej abpa Marcela Lefebvre, tak pogardzanego i spotwarzanego także na tym forum..
Ja myślę że gdyby żył JPII albo BXVI był nadal papieżem, to ksiądz Kneblewski nadal by "brząkał na gitarce", ale przyszedł Franciszek i nastąpił czas by się określić.

Śr sie 21, 2019 9:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A teraz Watchman zacytuje miejsca w których ktoś pogardza

Wystarczy, że zacytuję miejsca gdzie ktoś spotwarza..
Cytuj:
Nie dociera po polsku dalej heretyku ? Mowie o jednosci Kosciola greko katolickiego z Kosciolem rzymsko katolickim
Ja wiem ze wam heretykom to nei w smak, no ale pie szczeka a karawana idzie dalej

Waszego przywodce heretyckiego Lefebvre oblozono ekskomunika i jestescie heretykami
Na szczescie jest was b malo
Tylko po co ja dyskutuje z heretykiem o sprawach dotyczacych KK do ktorego on nie nalezy ?

Jest to oszczerstwo i potwarz, gdyż abp Lefebvre w przeciwieństwie do modernistów nie głosił herezji.
Można tu również zauważyć pogardę modernisty, poczucie wyższości, że on łaskawie rozmawia z heretykiem, który nie jest przecież w Kościele..

Śr sie 21, 2019 9:50 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona