Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 03, 2020 1:26 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Cywilizacja smierci. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
PeterW napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Dziś obserwujemy powrót do cywilizacji żydowskiej, gdzie ofiary za swoje grzechy i dobrobyt składało się z innych stworzeń - tam gdzie żydowska kultura zaczyna wypierać chrześcijaństwo.

Wespecjan - nie przeginaj. To właśnie w religii mojżeszowej występuje zakaz składania ofiar z ludzi - patrz opowieść o ofierze Abrahama ze swojego syna.

Żydowska religia zakłada składanie ofiar z innych stworzeń za swoje grzechy i powodzenie. A czym że był kult ofiarniczy w Świątyni Jerozolimskiej?
Katolicyzm czy szerzej chrześcijaństwo nakazuje odwrotnie: ofiarę z siebie dla innych i za innych.

So gru 22, 2018 7:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Istnieje, Wespecjanie, różnica między ofiarą z człowieka i zwierzęcia. W Religii Mojżeszowej, a potem w judaizmie, nigdy nie było ofiar z ludzi (pomijamy wypaczenia takie jak kwestia przysięgi Jeftego).

So gru 22, 2018 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Istnieje, Wespecjanie, różnica między ofiarą z człowieka i zwierzęcia. W Religii Mojżeszowej, a potem w judaizmie, nigdy nie było ofiar z ludzi (pomijamy wypaczenia takie jak kwestia przysięgi Jeftego).

Tak naprawdę chodzi o jedną, generalną zasadę, która uwidacznia przepaść pomiedzy chrześcijaństwem a religią żydowską. W chrześcijaństwie składam ofiarę z siebie jak nauczyl nas Pan Jezus a w religii żydowskiej składam ofiarę nie z siebie a z innych, ze stworzenia, kiedyś głównie zwierząt.

Pisze "głównie", bo żydzi przyzwyczajeni, że składa się "ofiarę cudzą" dopuszczali się także składania ofiar z ludzi zabronionych przez Boga:
Albowiem synowie Judy czynili nieprawość przed moimi oczami - wyrocznia Pana - umieścili swe obrzydliwe bożki w domu, nad którym wzywano mojego imienia, aby go zbezcześcić. I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.

Nie zapominaj także o jednym: w talmudzie goj to nie jest w pełni człowiek.

Cywilizacja śmierci to przerzucanie swoich grzechów, odpowiedzialności na ofiary, aż po ich śmierć, cywilizacja życia to ofiarowanie siebie za innych.

So gru 22, 2018 7:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sorry, ale rozmowa z fanatykami nie ma sensu, więc ja ją sobie teraz odpuszczę.

So gru 22, 2018 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sorry, ale rozmowa z fanatykami nie ma sensu, więc ja ją sobie teraz odpuszczę.

Gdzie napisałem nieprawdę? Gdzie dokonałem manipulacji półprawdą?

So gru 22, 2018 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Napisałem, że rozmowa z fanatykami nie ma sensu. Czytaj dokładnie.

So gru 22, 2018 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Napisałem, że rozmowa z fanatykami nie ma sensu. Czytaj dokładnie.

Bywaj zdrowy w autocenzurze.

So gru 22, 2018 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dla mnie nasza, ludzka cywilizacja byla zawsze cywilizacja smierci i dopiero od jakichs 100 z kawalkiem lat jakies zmiany na lepsze zachodza.
Biorac pod uwage ze w 1900 r srednia dl zycia na swiecie wynosila 34 lata, a w bogatej i rozwinietej Ameryce Pln ( Stany i Kanada ) kobiety srednio dozywaly 48 lat to rzeczywiscie nasi niedalecy przodkowie musieli byc ze smiercia za pan brat.
Ilosc poronien, niemowlat umierajacych przy urodzeniu, dzieci ktore nie dociagnely do piatego roku zycia, matek umierajacych w pologu byla po prostu przygniatajaca, to samo pozniej z iloscia ludzi umierajacych masowo na rozne infekcje bakteryjne, o ktorych teraz nie slyszymy wogole, albo jako o martwych nazwach czegos co nigdy w naszym zyciu nie wystapilo.
Czy wyobrazacie sobie ile miliardow zarodkow ginelo wtedy ?
I tu nagle w poczatkach XX w kilku wyksztalciochow, pracujacych np w miejskim szpitalu Charite w Berlinie, ale rowniez we Francji zmienilo wszystko.
A potem wyksztalciuchy z lat 30 - 50 tych zbudowaly system ochrony zdrowia ktory mamy obecnie. I wszystko sie diametralnie zmienilo.
Tak ze okreslenie obecnej sytuacji w ktorej jest ludzka cywilizacja, specjalnie w krajach rozwinietych cywilizacja smierci uwazam za manipulacje, majaca nas wszystkich obarczyc poczuciem winy.
Tak mi sie ta mysl nasunela przy okazji czyjegos twierdzenia ze w ciagu stosowania metody in vitro urodzilo sie 123 tys dzieci z ponad 8 mln zarodkow i ze to dyskwalifikuje te metode.
Ja uwazam ze bez niej nie urodzilo by sie te 123 tys dzieci nawet ze 100 mln zarodkow i ze to jest sukces tej metody.
Zarodek to tylko mozliwosc powstania zycia, bez zadnej gwarancji na sukces. Zawsze mnie zastanawialo dlaczego w prawie krajow anglosaskich za dziecko uwaza sie urodzone dziecko, ale jakis czas temu natknalem sie na starsza definicje, gdzie dziecko uznaje sie za dziecko dopiero gdy przekroczy 5 lat. To bylo poprzednie rozumienie powstania czlowieka - do osiagniecie 5 lat czlowiek nie istnial w rozumieniu anglosaskiego prawa, bo wiekszosc urodzonych dzieci umierala przed osiagnieciem tego wieku.

So gru 22, 2018 9:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Zarodek" to etap rozwoju człowieka. Więc "dzięki" tej metodzie urodziło się 123 tys dzieci, ale 8 milionów ludzi zostało potraktowane jak śmieci.

So gru 22, 2018 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A bez tej metody niewiadomo ile mln zarodkow zostaloby potraktowane jak smieci wskutek poronien.
I nikt by sie nie urodzil.
Tak jak to drzewiej bywalo.
I to wcale nie tak dawno temu.
Ogladalismy taki angielski serial "Mid wife" oparty na pamietnikach poloznej pracujacej w latach 50 tych w jednym z zakonow charytatywnych obslugujacych londynski East End. Bardzo otwiera oczy na nasza niedaleka przeszlosc i pokazuje jak budowalo sie to co uwazamy dzisiaj za oczywistosc.

So gru 22, 2018 9:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cywilizacja śmierci dotyczy raczej ideologii , których pisma są przepełnione śmiercią i ofiarami. Ze swojej strony powiem że np mistyka to cywilizacja świadomość . Tam nie uświadczymy bestialstwa i marionetkowego traktowania człowieka

So gru 22, 2018 9:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Dla mnie nasza, ludzka cywilizacja byla zawsze cywilizacja smierci i dopiero od jakichs 100 z kawalkiem lat jakies zmiany na lepsze zachodza.

Mylisz długość życia czowieka z podejściem do życia ludzkiego.

So gru 22, 2018 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
A bez tej metody niewiadomo ile mln zarodkow zostaloby potraktowane jak smieci wskutek poronien.

Istnieje różnica pomiędzy tym, że następuje poronienie i naturalne wydalenie martwego człowieka na etapie zarodka, którego nie jest się świadomym, a traktowaniem go jak przedmiotu od momentu, kiedy zostaje podjęta decyzja, że "stosujemy in vitro" i podejmowaniem decyzji "ty dostaniesz szansę, a ty trafiasz do lodówki"

So gru 22, 2018 10:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Istnieje różnica pod warunkiem, że nie przypiszesz człowiekowi tego, że nic nie różni go od nieetycznej natury. Jeśli Adam jednak nie widzi różnicy między sobą a prawami natury rozmawiacie róznymi językami o tym samym.
Dotąd bowiem nie wyjaśnił podstaw swego światopoglądu. Inaczej definiowana wolność pozwala na zawieranie związków malżeńskich nawet z poduszką.

So gru 22, 2018 11:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z Twoimi poglądami Adamie M. Tworzenie niepoprawnych ideologii np. "Cywilizacja śmierci", będąca przedmiotem tego wątku, nie ma oparcia w rzeczywistości, co wraz ze mną zauważasz. Powstaje zatem pytanie kto tworzy takie ideologie i po co?
Można by, roboczo, z "Cywilizacją śmierci" zestawić domniemaną "Cywilizację życia", a tu znów powstaje pytanie: po co to robić?
Tworzenie ideologii czemuś ma służyć, musi mieć jakiś cel.... i pewnie o tych celach warto porozmawiać.

Conan napisał(a):
Cywilizacja śmierci dotyczy raczej ideologii , których pisma są przepełnione śmiercią i ofiarami. Ze swojej strony powiem że np mistyka to cywilizacja świadomość . Tam nie uświadczymy bestialstwa i marionetkowego traktowania człowieka

Nie rozumiem. Wytłumacz mi na czym ma polegać przepełnienie pism śmiercią i ofiarami. Bo jeżeli chodzi Tobie o prowadzenie wojny, to jest ona teraz bardziej humanitarna niż kiedykolwiek wcześniej (jeżeli wojna w ogóle może być humanitarna)
Podaj mi jakiś przykład marionetkowego traktowania człowieka, a jeżeli chcesz, to zestaw z czasami przeszłymi.

Adam M. napisał(a):
[...] Tak mi sie ta mysl nasunela przy okazji czyjegos twierdzenia ze w ciagu stosowania metody in vitro urodzilo sie 123 tys dzieci z ponad 8 mln zarodkow i ze to dyskwalifikuje te metode.
Ja uwazam ze bez niej nie urodzilo by sie te 123 tys dzieci nawet ze 100 mln zarodkow i ze to jest sukces tej metody.
Zarodek to tylko mozliwosc powstania zycia, bez zadnej gwarancji na sukces. Zawsze mnie zastanawialo dlaczego w prawie krajow anglosaskich za dziecko uwaza sie urodzone dziecko, ale jakis czas temu natknalem sie na starsza definicje, gdzie dziecko uznaje sie za dziecko dopiero gdy przekroczy 5 lat. To bylo poprzednie rozumienie powstania czlowieka - do osiagniecie 5 lat czlowiek nie istnial w rozumieniu anglosaskiego prawa, bo wiekszosc urodzonych dzieci umierala przed osiagnieciem tego wieku.

To zagadnienie z zakresu etyki i prawa. Stanowisko Kościoła jest w tej sprawie jasne. To pewnie jedna z wielu rzeczy, których ogląd zależy od światopoglądu.
.
.
.

N gru 23, 2018 12:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona