Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 20, 2019 3:42 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Obyś był zimny albo gorący! 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obyś był zimny albo gorący!
Eden napisał(a):
zasadnicze pytanie: Jak nie być LETNIM?!
I Pan Jezus daje na to receptę, mówiąc:
Ap 3:18 pau
Radzę ci, kup u Mnie złota oczyszczonego w ogniu, aby się wzbogacić, i białe szaty, aby się ubrać i nie musieć się wstydzić swojej nagości, oraz balsam do namaszczenia twych oczu, aby przejrzeć.
Jak rozumiecie te słowa?
1. Jak "kupić" coś u Jezusa?
2. Czym jest to złoto ogniem oczyszczone?
3. Czym są białe szaty?
4. A balsam na oczy - o co tu chodzi?

Najłatwiej jest z Balsamem na oczy. Normalnie taki balsam czy lek sluży do poprawy widzenia. Tutaj wszystko jest symboliczne. Chodzi o duchowy balsam bo jak mówil Jezus ślepi pod wzgledem duchowym musza kupić taki symboliczny balsam i odzyskaja wzrok duchowy . Dzieki temu zrozumieja o co chodzi Jezusowi.

Złoto to bogactwo . Wiadomo że nie chodzi o materilane złoto ale o bogactwo u Boga.
1 tym 6:
17 Bogatym na tym świecie nakazuj, by nie byli wyniośli, nie pokładali nadziei w niepewności bogactwa, lecz w Bogu, który nam wszystkiego obficie udziela do używania, 18 niech czynią dobrze, bogacą się w dobre czyny, niech będą hojni, uspołecznieni, 19 odkładając do skarbca dla siebie samych dobrą podstawę na przyszłość, aby osiągnęli prawdziwe życie.

A więc chodzi o dobre uczynki które sa bogactwem u Boga.

Białe szaty to czyste.
postępowanie.
AP
8 i dano jej oblec bisior lśniący i czysty» -
bisior bowiem oznacza czyny sprawiedliwe świętych.

A więc Jezus zalecił Laodycejczykom Kupic u niego czyli imaczej mówiąć poświęcić trochę swojego czasu , kasy i zmiany swoich zachowań do tego aby zaczeli postepowac jak prawdziwi chrześciajanie a nie ja hipokryci że jedno mówią a drugie czynią.
Czyli żeby byli zimni jak woda w gorace dni i goracy jak ciepły napój kiedy trzeba sie rozgrzać w zimę.
Bo na razie udają że cos robią ale sa letni czyli tacy że ani w lato nie daja ochłody ani w zimie nie rozgrzewają.
Czyli są tylko do wyplucia.

So gru 29, 2018 8:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jeszcze takie końcowe opracowanie tematu mogę zaprezentować:
https://docs.google.com/document/d/1Bm2 ... sp=sharing
:-D

Pt sty 25, 2019 6:00 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden pisze

Cytuj:
Ap 3:15 bw "Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!"
Jezus zna UCZYNKI ludzi - czyli zna to, co robimy! A te uczynki są letnie - czyli bezużyteczne, jak letnia woda w Laodycei...
Dlatego wzywa: "Obyś był zimny albo gorący!" 
Przestań być letni!! - bo takie są twoje uczynki, które znam, mówi Jezus.
Zmień uczynki na zimne albo na gorące! Czyli na UŻYTECZNE! - jak użyteczna była w Laodycei woda zimna i gorąca...
Czy to ma sens?
Wg mnie ma, ale chętnie podyskutuję o tym..

Dobrze to rozumiesz. "letni" jest w tych słowach Jezusa przedstawiony w negatywnym znaczeniu. Natomiast zimny i gorący w pozytywnym. Np. "zimna woda" jest orzeźwiająca w upalny dzień i tacy powinni być uczniowie Jezusa "orzeźwiający" to znaczy wpływać orzeźwiająco [ tj korzystnie] na wszystkich ludzi. Natomiast gdy ktoś jest np. mokry i zmarznięty, to gorący napój np. herbata również wpływa na człowieka orzeźwiająco [tj korzystnie] Natomiast "letnią" woda jest -jak zauważyłeś - bezwartościowa bo ani się nią nie ochłodzi, ani nie ogrzeje, czyli nie można się nią orzeźwić. I takiej letniości uczniowie Chrystusa powinni się wystrzegać.

Pt sty 25, 2019 10:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2