Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 26, 2019 11:06 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna strona
 Dlaczego wierzycie? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Wespecjan napisał(a):
Jeśli w twojej "uczciwości inetelektualnej" chcesz zaprzeczać istnieniu lokomotywy - bo jej akurat nie widzisz zza zakrętu w przejeżdżającym składzie - to wolno ci to robić. Nie mogę ci zabronić używania tylko oczu - zamiast i oczu i rozumu.

Mocne słowa jak na kogoś, kto wierzy w programistów bez rodziców i lokomotywy bez konstruktorów.
Nadal nie zauważasz absurdu tego argumentu?

Śr sty 30, 2019 6:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Jak na kogoś, kto wierzy, może i tak. Ja w to nie wierzę, bo ja wiem, że istnieje twórczy chaos oraz algorytmy bez programistów. Pracę magisterską z tego pisałem.
Ale wmawiaj sobie dalej to, co ci się podoba. Tyle ci pozostało.

Rozumiem, że w ramach i w zgodzie z twoimi wierzeniami uczyłeś swoje dzieci, że klocki same się ułożą w domek, jak nie posprzątają w pokoju, a twórcza praca nie bierze się z rozumu, planu i dyscypliny, tylko z pijanego ojca leżącego na kanapie.

Śr sty 30, 2019 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jeśli w twojej "uczciwości inetelektualnej" chcesz zaprzeczać istnieniu lokomotywy - bo jej akurat nie widzisz zza zakrętu w przejeżdżającym składzie - to wolno ci to robić. Nie mogę ci zabronić używania tylko oczu - zamiast i oczu i rozumu.

Mocne słowa jak na kogoś, kto wierzy w programistów bez rodziców i lokomotywy bez konstruktorów.
Nadal nie zauważasz absurdu tego argumentu?

Zauważam, że próbujesz negować istnienie źródła pływając po rozgałęzieniach delty rzeki.

Śr sty 30, 2019 6:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
twierdząc że to źródło samo nie potrzebuje źródła sam łamiesz tę zasadęa

Litosci.
https://www.youtube.com/watch?v=3gVXijIZhtQ

Śr sty 30, 2019 6:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Zauważam, że próbujesz negować istnienie źródła pływając po rozgałęzieniach delty rzeki.

Bynajmniej, nie neguję istnienia źródła znanego nam Wszechświata, czyli osobliwości, która zaczęła się rozszerzać ok. 14 miliardów lat temu. Ja jedynie stwierdzam, że nie wiem skąd się ta osobliwość wzięła i stwierdzam, że Ty tego też nie wiesz.

Fajnie, że użyłeś rzeki jako analogii, bo tak się składa, że źródło rzeki nie jest odrębnym od tej rzeki bytem, tylko jej początkiem. Tak więc po raz kolejny strzelasz do własnej bramki.

Śr sty 30, 2019 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Bynajmniej, nie neguję istnienia źródła znanego nam Wszechświata, czyli osobliwości, która zaczęła się rozszerzać ok. 14 miliardów lat temu. Ja jedynie stwierdzam, że nie wiem skąd się ta osobliwość wzięła i stwierdzam, że Ty tego też nie wiesz.

Fajnie, że użyłeś rzeki jako analogii, bo tak się składa, że źródło rzeki nie jest odrębnym od tej rzeki bytem, tylko jej początkiem. Tak więc po raz kolejny strzelasz do własnej bramki.

Może być źródło różnorodności serów.

p.s. to takie odpowiedzi jak na zawołanie dziecka: "ale dlaczego mówisz że to z klocków jest drzewo, jak to są klocki niebieskie a drzewa są zielone!"

Śr sty 30, 2019 6:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Może być źródło różnorodności serów.

Nie neguję istnienia "źródła" różnorodności serów. Tym źródłem są zapewne serowarzy. Czy Twoim zdaniem żyją, albo żyli na tym świecie serowarzy, którzy nie mieli rodziców?
Cytuj:
p.s. to takie odpowiedzi jak na zawołanie dziecka: "ale dlaczego mówisz że to z klocków jest drzewo, jak to są klocki niebieskie a drzewa są zielone!"

Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Nie mam specjalnej ochoty na zgadywanie co ten wtręt w ogóle znaczy.

Śr sty 30, 2019 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Nie neguję istnienia "źródła" różnorodności serów. Tym źródłem są zapewne serowarzy. Czy Twoim zdaniem żyją, albo żyli na tym świecie serowarzy, którzy nie mieli rodziców?

Już nudzi mnie twoje powtarzanie się, że "istnienie lokomotywy jest niekonieczne, bo można wykazać, że wagon zielony jest ciągnięty przez wagon różowy".

Śr sty 30, 2019 7:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Już nudzi mnie twoje powtarzanie się, że "istnienie lokomotywy jest niekonieczne, bo można wykazać, że wagon zielony jest ciągnięty przez wagon różowy".

A mnie nudzi ciągłe unikanie odpowiedzi na proste pytania.
Swoją drogą ani razu nie napisałem, że istnienie lokomotywy nie jest konieczne. Jedynie stwierdzam, że jeśli ktoś postuluje istnienie lokomotywy w tym kontekście, powinien również wykazać, że lokomotywa może istnieć bez konstruktora. Może?

Śr sty 30, 2019 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

A mnie nudzi ciągłe unikanie odpowiedzi na proste pytania.
Swoją drogą ani razu nie napisałem, że istnienie lokomotywy nie jest konieczne. Jedynie stwierdzam, że jeśli ktoś postuluje istnienie lokomotywy w tym kontekście, powinien również wykazać, że lokomotywa może istnieć bez konstruktora. Może?

Nie jest dyskusja skąd się bierze lokomotywa, tylko skąd się bierze bezpośrednio ruch wagonów. Próbujesz infantylnie zdyskredytować prosty przykład na przyczynę i skutek mnożąc zbiory by rozmazać sedno.

Ani na mnie to nie działa ani mnie nie bawi.

Śr sty 30, 2019 8:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie jest dyskusja skąd się bierze lokomotywa, tylko skąd się bierze bezpośrednio ruch wagonów. Próbujesz infantylnie zdyskredytować prosty przykład na przyczynę i skutek mnożąc zbiory by rozmazać sedno.

Ani na mnie to nie działa ani mnie nie bawi.

Argument zegarmistrza(lokomotywy, programisty itp.) sam w sobie jest bardzo infantylny, bo oparty jest na próbie porównania znanej nam rzeczywistości do genezy Wszechświata, której nie znamy i nie wiemy czy ciąg przyczynowo-skutkowy ma do niego zastosowanie. A unikanie odpowiedzi na proste pytanie o konstruktora lokomotywy wynika z tego, że cały "argument" oparty jest na niczym nieuzasadnionym założeniu, że przyczyna wszystkiego co istnieje(w domyśle jest to Bóg) sama nie musiała mieć przyczyny. Jeśli tak jest, można równie dobrze stwierdzić, że Wszechświat nie miał przyczyny i sam w sobie jest "źródłem", a Bóg w tym przypadku staje się zbędny, zgodnie z brzytwą Ockhama.

Śr sty 30, 2019 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
można równie dobrze stwierdzić, że Wszechświat nie miał przyczyny i sam w sobie jest "źródłem", a Bóg w tym przypadku staje się zbędny, zgodnie z brzytwą Ockhama.

W tym wypadku Wszechświat staje się Bogiem (a tym samym brzytwa Ockhama za najprostsze rozwiązanie przyjmuje istnienie bytu, który nie ma przyczyny poza sobą czyli jest Bogiem).

Ale Wszechświat nie może być Bogiem bo miał początek a sam siebie nie mógł stworzyć, bo by musiał istnieć zanim istniał a to niedorzeczne.

Wszechświat ma przyczynę, ale poza sobą pośrednio lub bezpośrednio, w postaci bytu, który jest lokomotywą wszystkiego a ten byt nie musi mieć "rodzica", bo istnieje wiecznie. Wszystko co ma rodzica istnieje niekoniecznie, bo zanim zaistniało - coś przed nim już istniało, a nie może "to co potem" być konieczne do istnienia "tego co przed". A to, że istnieje coś niekoniecznego jest dowodem na istnienie czegoś koniecznego. A to konieczne musi być wieczne, bo nie zależy od niczego.

Śr sty 30, 2019 8:40 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Czy Bóg nie jest przypadkiem istotą o zdecydowanie większych możliwościach niż materia?

Śr sty 30, 2019 8:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
W tym wypadku Wszechświat staje się Bogiem (a tym samym brzytwa Ockhama za najprostsze rozwiązanie przyjmuje istnienie bytu, który nie ma przyczyny poza sobą czyli jest Bogiem).

Nie, w tym przypadku Wszechświat jest nadal Wszechświatem. Za pojęciem Boga kryje się zdecydowanie więcej, niż tylko to, że jest to "pierwszy" byt.
Cytuj:
Ale Wszechświat nie może być Bogiem bo miał początek a sam siebie nie mógł stworzyć, bo by musiał istnieć zanim istniał a to niedorzeczne.

Powinieneś się zgłosić po Nobla, albo jakąś inną nagrodę za to odkrycie, bo w chwili obecnej nikt poważny w środowisku naukowym nie twierdzi, że Wszechświat na pewno miał początek. Wiadomo tylko jaka była pierwsza forma istnienia Wszechświata, czyli osobliwość, która zaczęła się rozszerzać(potocznie nazywa się to Wielkim Wybuchem). Nikt nie wie co i czy cokolwiek poprzedziło Big Bang.
Cytuj:
Wszechświat ma przyczynę, ale poza sobą pośrednio lub bezpośrednio, w postaci bytu, który jest lokomotywą wszystkiego a ten byt nie musi mieć "rodzica", bo istnieje wiecznie.

Poproszę o dowody na twierdzenie, że Wszechświat ma przyczynę.

Cytuj:
Wszystko co ma rodzica istnieje niekoniecznie, bo zanim zaistniało - coś przed nim już istniało, a nie może "to co potem" być konieczne do istnienia "tego co przed".

Nie bardzo rozumiem to zdanie. Przypomina bełkot, więc poproszę o rozwinięcie.
Cytuj:
A to, że istnieje coś niekoniecznego jest dowodem na istnienie czegoś koniecznego. A to konieczne musi być wieczne, bo nie zależy od niczego.

Moi rodzice są konieczni dla mojego niekoniecznego istnienia. Jak urodzi mi się dziecko, stanę się koniecznym dla niekoniecznego istnienia mojego dziecka.
Bełkot.

Śr sty 30, 2019 9:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Cytuj:
Wszystko co ma rodzica istnieje niekoniecznie, bo zanim zaistniało - coś przed nim już istniało, a nie może "to co potem" być konieczne do istnienia "tego co przed".

Nie bardzo rozumiem to zdanie. Przypomina bełkot, więc poproszę o rozwinięcie.

Przeczytaj jeszcze raz i powoli, to zrozumiesz.

Śr sty 30, 2019 9:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna strona