Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 23, 2019 3:35 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Transwestytyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transwestytyzm
Akceptacja tego co czujesz. Jeśli to jak piszesz czujesz się mężczyzną, to trzeba i to zaakceptować. Zmiany u ciebie o ile nastąpią to będą niewielkie, krok po kroczku. Czy finalnie nastąpi unormowanie zauważalne zobaczymy. Bo to z czym się stykasz siedzi głęboko. Więc ta głębia sama się przemienia. Czy to po ciągłych impulsach, że coś nie tak. Czy z przyzwyczajenia się do innych postaw. To nie idzie tak od razu. Najlepiej zamknij swój temat w formie dyskusyjnej. To nic nie zmieni a przedłuża stan. Bież życie jakie jest z całym bagażem, ono też ma wartość. Nawet gdy ciężko, to co zrobić. Ludzie chorują fizycznie i czasem konają przez wiele lat. Mówią od początku kiedy to się z nimi skończy. A jednak dalej nic z tym się nie zmienia, aż w końcu umierają. U ciebie jest jak jest, żyj z tym co masz. Byle by w tym się znaleźć, to też ciekawe żeczy można w życiu czynić.

Śr sty 16, 2019 6:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Equueleuss, to jednak widzisz ze to cialo jest realne, a tego faceta nie widzisz, bo on nie jest materialny, on jest tylko i wylacznie mysla, niczym wiecej i wlasnie dopuszczanie do tego by mysli i wyobrazenia stanowily o realiach prowadzi do takich komplikacji.
Akceptacja nie oznacza pograzania sie jeszcze glebiej, bo np. w przypadku alkocholika takie rozumienie akceptacji bylo by totalnym pograzeniem i choroba alkocholowa zakonczona napadami delirki.
Tak jak z odwykiem od papierosow, czy alkocholu trzeba po prostu przyjac i wygrawerowac sobie w mozgu ze to mi nie sluzy, a wrecz szkodzi i odpedzac kazda mysl o tym, bo myslenie spowoduje zapalenie czy wypicie tylko jednego i powrot do nalogu gotowy, a cale wczesniejsze starania ida na marne, co powoduje dodatkowe mysli ktore tez sie utrwalaja ze nie warto nic zmieniac.
Czyjekolwiek informacje uwazasz za konkretne to postaraj sie je dobrze rozumiec i przyjac, bo tu nikt cie do niczego nie zmusza.
Skoro tyle lat z tym zyjesz i coraz bardziej ci sie to utrwala to im dluzej tego nie zmieniasz tym trudniej ci bedzie gdy sie w koncu zdecydujesz.
Jak juz pisalem to tylko i wylacznie twoja wola co zrobisz, czy zaakceptujesz checi pomocy i rady, czy chcesz nadal radzic sobie sama tak jak do tej pory.

Śr sty 16, 2019 7:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
RENATA-WOJT napisał(a):
Jaśminowa Awatar usunięty. Chciałem tylko by ten awatar wyrazisty by móc siebie szybciej odnależć wśród komentarzy .

A mi się podobał. Może nie do końca, bo to nie jest naturalne, ale szanuje i podoba mi się szczerość. To że potrafisz stanąć twarzą w twarz z nami i otwarcie pisać o swoim doświadczeniu. Myślę też, że ewentualne pytania, albo analizy o to czy taki wybór jest słuszny są raczej niepotrzebne.

RENATA-WOJT napisał(a):
w sukience czuję się normalnie swobodnie i noszę je codziennie gdy tylko dzieci nie ma w domu a co najważniejsze psychicznie dużo lepiej się czuję .

Własnie dzieci i ich czyste jeszcze serce oraz wrażliwość, są czasem dla nas najlepszym "zwierciadłem duszy", w której możemy się przejrzeć. Skoro wszystko jest OK, po co się chować ? A co jeśli dzieci wejdą do domu nagle, albo jeśli sekret się wyda w inny sposób ? Jak zareagują? Właśnie w tym momencie, kiedy było by widać ich niewinną twarz i pierwszą reakcję, można by też przez chwilę zobaczyć prawdę o sobie.

Jednak do przekonywania człowieka o grzechu jest przede wszystkim Duch Święty. Jest Kościół, są Ojcowie i Pismo. Człowiek, zwłaszcza taki forumowy Janusz duchowości jak np. ja, nie powinien się do tego zabierać. Może niesłusznie skrzywdzić, skaleczyć, pogłębić poczucie winy i wywołać uczucie przygnębienia, lub co gorsze odrzucenia. Nie o to chodzi. Raczej powinniśmy wszyscy przekonywać ciebie drogi Bracie, o swoim uczuciu miłości, akceptacji, zrozumienia, abyś i ty z tego czerpał dla siebie. Nie mogę pisać: "Chrystus cię kocha. Ukochał cię za nim Go jeszcze poznałeś i kiedy trwałeś w swoim grzechu oddał za ciebie życie...", a później sam temu jakby zaprzeczać.

Śr sty 16, 2019 9:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Equueleuss, to jednak widzisz ze to cialo jest realne, a tego faceta nie widzisz, bo on nie jest materialny, on jest tylko i wylacznie mysla, niczym wiecej i wlasnie dopuszczanie do tego by mysli i wyobrazenia stanowily o realiach prowadzi do takich komplikacji.

Ale jakie wyobrażenia? To nie jest wyobrażenie czy urojenie. Ja nie jestem jak inne kobiety i mam psychikę męską a nie kobiecą. To nie wyobrażenia - to moja osobowość. Tak ukształtowana, już od dziecka, coś ją ukształtowało w taki a nie inny sposób. To są moje cechy psychiczne, to są moje upodobania, sposób zachowania, bycia, gestykulacja, to widać w testach które wykazują że mam zdecydowanie męski mózg, męski sposób myślenia i postrzegania, nie znajduję kobiecych cech w sobie, znajduję za to męskie. Mój wygląd także nie jest urojeniem, jest realny, androgyniczny.

Cytuj:
Akceptacja nie oznacza pograzania sie jeszcze glebiej, bo np. w przypadku alkocholika takie rozumienie akceptacji bylo by totalnym pograzeniem i choroba alkocholowa zakonczona napadami delirki.

Dlaczego ciagle porównujesz transseksualizm do nałogu, alkoholizmu? Transseksualizm nie jest nałogiem. Trzymając się takiej swojej własnej tezy wysnuwasz błędne wnioski.

Cytuj:
Tak jak z odwykiem od papierosow, czy alkocholu trzeba po prostu przyjac i wygrawerowac sobie w mozgu ze to mi nie sluzy, a wrecz szkodzi i odpedzac kazda mysl o tym, bo myslenie spowoduje zapalenie czy wypicie tylko jednego i powrot do nalogu gotowy, a cale wczesniejsze starania ida na marne, co powoduje dodatkowe mysli ktore tez sie utrwalaja ze nie warto nic zmieniac.

Tłumaczę Ci o tym że to kwestia osobowości - tożsamości, cech psychicznych, cech osobowości, upodobań, zachowania, czyli całego człowieka od strony jego osobowości, jego sposobu bycia a Ty mi ciągle nawijasz o nałogacz i mechanizmach nałogów. To zupełnie inna rzecz.

Potrafisz zmienić swoją osobowość i stać się kobietą? Lubić to co kobiety, kosmetyki, kobiece fatałaszki, sukienki, torebki, zmienić swoje zainteresowania na kobiece, zmienić sposób ubierania, wygląd, sposób bycia i gesty, wszystko na kobiece i dodatkowo czuć się z tym dobrze, lubić to i czuć że to jest coś co Cię wyraża i należy do Ciebie? Zrobisz to, potrafisz? Raczej nie. To ja też nie bardzo. Bo to jakby grać rolę, inną rolę, nie swoją rolę.

Cytuj:
Jak juz pisalem to tylko i wylacznie twoja wola co zrobisz, czy zaakceptujesz checi pomocy i rady, czy chcesz nadal radzic sobie sama tak jak do tej pory.

Tylko że transseksualizm nie jest nałogiem. I takie rady odnośnie wychodzenia z nałogów nie działają w takim przypadku. Dzięki za zaangażowanie i chęć pomocy ale to nie zadziała bo nie jest tym co myślisz. Są różne zaburzenia tożsamości płci ale transseksualizm ma obraz kliniczny.

witoldm napisał(a):
Akceptacja tego co czujesz. Jeśli to jak piszesz czujesz się mężczyzną, to trzeba i to zaakceptować. Zmiany u ciebie o ile nastąpią to będą niewielkie, krok po kroczku. Czy finalnie nastąpi unormowanie zauważalne zobaczymy. Bo to z czym się stykasz siedzi głęboko. Więc ta głębia sama się przemienia. Czy to po ciągłych impulsach, że coś nie tak. .

Transseksualista jest świadomy tego że coś jest nie tak, transseksualista postrzega transseksualizm jako chorobę, stan który nie jest normalny ani naturalny. Tylko że nie sposób zmienić siebie pod względem tego kim się jest, z całą osobowością człowieka. Ja nie potrafię tego zrobić, nie zmienię sobie cech psychicznych, upodobań. Nie jestem w stanie. Coś ukształtowało mnie bardziej na mężczyznę, także w pewien sposób fizycznie, dało mi takie cechy psychiki, mózgu, wyglądu. Dzięki za słowa. Mamy podążać za Bogiem, szukać swojej drogi, takiej na jakiej Bóg chce nas widzieć, wypełniając Jego wolę.

Cz sty 17, 2019 12:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zwroc uwage na to ze z alkocholizmem jest podobnie, bo wszystko sie odbywa w glowie alkocholika i alkochol zaczyna w jego mniemaniu dzialac jak lekarstwo na jego problemy, a zaden chory nie bedzie chcial odstawic lekarstwa ktore mu pomaga na jego problemy. Problemem nie jest sam alkochol, tylko to co sie dzieje w glowie osoby ktora siega po alkochol by rozwiazac problemy.
U kazdego podobne problemy sie pojawiaja w zyciu i po prostu trzeba trzezwo myslec i oceniac to co sie zlego z nami dzieje, a jak sobie nie radzimy to nie szukac pomocy w samym sobie tylko na zewnatrz, bo z zewnatrz wszystko jest jasniejsze i nie zacmione cieniem problemu jaki mamy w glowie.

Cz sty 17, 2019 1:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Zwroc uwage na to ze z alkocholizmem jest podobnie, bo wszystko sie odbywa w glowie alkocholika i alkochol zaczyna w jego mniemaniu dzialac jak lekarstwo na jego problemy, a zaden chory nie bedzie chcial odstawic lekarstwa ktore mu pomaga na jego problemy. Problemem nie jest sam alkochol, tylko to co sie dzieje w glowie osoby ktora siega po alkochol by rozwiazac problemy.

Nie jest podobnie. Sam, posłuchaj naukowca który wyjaśnia te rzeczy - https://youtu.be/nQaHHycT8Hg?t=1434

Cz sty 17, 2019 2:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Profesor w tym filmie mówi o tym że płeć powstaje i kształtuje się w mózgu, poczucie płci, to czy czujemy się mężczyznami czy kobietami, mówi o różnicach mózgu źeńskiego i męskiego, mówi także o tym że odkryli obszar w mózgu odpowiedzialny za poczucie płci - tożsamość płciową i że poczucie płci czyli tożsamość płciowa może rozjechać się z płcią biologiczną ponieważ jest kształtowana w życiu prenatalnym w innym czasie niż fizyczne cechy płciowe w sensie genitalia. To znaczy że może wykształcić się inny rodzaj mózgu przy genetycznie innej płci.

Cz sty 17, 2019 2:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale on tam pomija fakt ze moug nie jest od razu rozwiniety tak jak u doroslych ludzi.
On sie rozwija w takim kierunku jak nasze mysii i dzialania wedlug tych mysli.
Jesli kobieta bedzie postepowala i myslala jak mezszczyzna to tak sie rozwinie mozg, bo rozwijaja sie bardziej te jego fragmenty ktore sa najwiecej wykozystywane. Slyszalas takie powiedzenie ze "narzady nieuzywane ulegaja zanikowi"?
Te ktore sa uzywane rozwijaja sie, wiec jesli w dziecinstwie z jakichs wzgledow bawilas sie z chlopakami to twoj mozg rozwijal sie dokladnie tak samo jak ich.
Pozniej to juz tylko konsekwencje ktore ci sprawiaja problem.
Mialem kolege w podstawowce ktory czesto przebywal wsrod dziewczyn i od nich nabral nawykow jak dziewczyna, choc byl i chyba do tej pory jest normalnym zonatym facetem.
ma brata i sa do siebie podobni, ale sposob poruszania sie i odruchy ma bardziej kobiece wlasnie przez to ze juz od pierwszej klasy podstawowki wiekszosc czasu spedzal z kolezankami.
Tak przyszedl mi do glowy kolejny przyklad, bo dzisiejsze czasy sa dosc pogmatwane pod tym wzgledem i niewiele mozna realnie sprawdzic, ale czy sadzisz ze dziecko np. w jakichs plemionach Amazonki bedzie rozroznialo zabawki dziewczece od chlopiecych? Nie, bo takich roznic tam nie ma, ale jednak z czegos bierze sie u nich poczucie plci.
Jest tym caly proces dorastania i wychowania dziecka, a nie jakies prenatalne definiowanie mozgu.

Cz sty 17, 2019 2:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sprobuj nie myslec o tym czy jestes kobieta czy facetem, po prostu zyj jak najlepiej potrafisz.
Pozwol fizjologi choc troche przejac kontrole nad tym to latwiej bedzie.
Ja w pracy jak sie na cos zaczynam wkurzac bo robie dosc precyzyjne roboty a juz wzrok zawodzi i cos sknoce, to przerywam prace i ide do ogrodu poplewic troche.
To tez dosc precyzyjna praca a dla mnie to cwiczenie palcow by byly precyzyjniejsze. po takim plewieniu umysl mam oczyszczony ze zlosci i zlych mysli a i reka pewniejsza i palce wygimnastykowane.
Jak cie nachodza takie wkurzajace mysli to wez sie chocby za pedzle i maluj cos co cie odciaga od takich mysli.
Uspokoisz sie, a przy okazji cos namalujesz co moze sie okazac strzalem w dziesiatke i nie tylko zarobisz, ale i umysl bedzie bardziej przejzysty.
Odradzal bym malowac jakies postacie, bo to moze miec odwrotny skutek.

Cz sty 17, 2019 2:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Ale on tam pomija fakt ze moug nie jest od razu rozwiniety tak jak u doroslych ludzi.
On sie rozwija w takim kierunku jak nasze mysii i dzialania wedlug tych mysli.

Na poczucie tożsamości płci nie mają wpływu myśli. Jak będziesz myślał że jesteś kobietą to nią zostaniesz pod względem osobowości? Mózg Ci na to nie pozwoli. Nawet to nie ma wpływu że ktoś w dzieciństwie lubił bawić się zabawkami przeznaczonymi dla płci przeciwnej. Nawet to że chłopcy lubią zakładać szpilki mamy i używać jej kosmetyków, potem stają się hetero mężczyznami. Po prostu w bardzo rzadkich przypadkach poczucie płci nie jest zgodne z płcią genetyczno-biologiczną. I ludzie się takimi rodzą. A potem to staje się widoczne, zauważalne, kiedy dziecko zaczyna więcej rozumieć i kiedy zaczyna określać siebie.

Cytuj:
Jesli kobieta bedzie postepowala i myslala jak mezszczyzna to tak sie rozwinie mozg, bo rozwijaja sie bardziej te jego fragmenty ktore sa najwiecej wykozystywane. Slyszalas takie powiedzenie ze "narzady nieuzywane ulegaja zanikowi"?

Sam, to tak nie działa. Są lesbijki które wyglądają jak facet i zachowują się jak facet. Ale powiedz im że są facetami to dostaniesz z liścia. One mają tożsamość kobiety, poczucie płci kobiety, mimo tego że mogą z powodzeniem iść do męskiej toalety.

Cytuj:
Te ktore sa uzywane rozwijaja sie, wiec jesli w dziecinstwie z jakichs wzgledow bawilas sie z chlopakami to twoj mozg rozwijal sie dokladnie tak samo jak ich.

No nie, to nie ma znaczenia, bawiłam się sama lub w mieszanym towarzystwie, także z dziewczynkami, ale ja rózniłam się od nich zawsze, lubiłam bawić się z chłopakami bo z nimi łączyły mnie zainteresowania i zabawy. W/g Twojej teorii dziewczyna która wychowywała się w rodzinie z braćmi będzie facetem bo jej mózg rozwinie się w męski.

Cytuj:
Mialem kolege w podstawowce ktory czesto przebywal wsrod dziewczyn i od nich nabral nawykow jak dziewczyna, choc byl i chyba do tej pory jest normalnym zonatym facetem.
ma brata i sa do siebie podobni, ale sposob poruszania sie i odruchy ma bardziej kobiece wlasnie przez to ze juz od pierwszej klasy podstawowki wiekszosc czasu spedzal z kolezankami.

Facet ma normalne poczucie płci, to nie ma znaczenia że nabrał jakichś tam nawyków od dziewczyn. W moim przypadku nie było takiej opcji. Moje zachowanie i osobowość nie jest naśladowaniem mężczyzn, jest naturalne.

Cytuj:
Jest tym caly proces dorastania i wychowania dziecka, a nie jakies prenatalne definiowanie mozgu.

Nauka jednak twierdzi inaczej. Naukowiec poświęca czas na badanie problemu, Ty możesz tylko wysnuwać swoje osobiste wnioski, ale naukowcy mają przykłady i przypadki osób trans i interseksualnych które badają.

Cytuj:
Tak przyszedl mi do glowy kolejny przyklad, bo dzisiejsze czasy sa dosc pogmatwane pod tym wzgledem i niewiele mozna realnie sprawdzic, ale czy sadzisz ze dziecko np. w jakichs plemionach Amazonki bedzie rozroznialo zabawki dziewczece od chlopiecych? Nie, bo takich roznic tam nie ma, ale jednak z czegos bierze sie u nich poczucie plci.

Problem trans i interseksualizmu istniał także w dawniejszych czasach. W niektórych ludach tubylczych jest coś takiego jak trzecia płeć.

Cytuj:
Sprobuj nie myslec o tym czy jestes kobieta czy facetem, po prostu zyj jak najlepiej potrafisz.
Pozwol fizjologi choc troche przejac kontrole nad tym to latwiej bedzie.
Ja w pracy jak sie na cos zaczynam wkurzac bo robie dosc precyzyjne roboty a juz wzrok zawodzi i cos sknoce, to przerywam prace i ide do ogrodu poplewic troche.
To tez dosc precyzyjna praca a dla mnie to cwiczenie palcow by byly precyzyjniejsze. po takim plewieniu umysl mam oczyszczony ze zlosci i zlych mysli a i reka pewniejsza i palce wygimnastykowane.
Jak cie nachodza takie wkurzajace mysli to wez sie chocby za pedzle i maluj cos co cie odciaga od takich mysli.
Uspokoisz sie, a przy okazji cos namalujesz co moze sie okazac strzalem w dziesiatke i nie tylko zarobisz, ale i umysl bedzie bardziej przejzysty.
Odradzal bym malowac jakies postacie, bo to moze miec odwrotny skutek.

Dzięki za rady. Dylemat jest o tym że myślę jak to jest, skoro Bóg mnie zamierzył kobietą i stworzył mnie kobietą to miał w tym pewien plan i rolę dla mnie na konkretnej drodze. Gdyby mnie chciał mężczyzną to by mnie stworzył facetem. Bóg się nie myli ale w naturze mogą zdarzyć się przypadki różnych wad, genetycznych, biologicznych, psychicznych. Lubię konkrety. I konkretnie chciałoby się wiedzieć co i jak.

Cz sty 17, 2019 3:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moze chodzilo o jakies powolanie ktore ci po prostu umknelo, albo zle zrozumialas.
Tak na moj glupi rozum to wygladalo by to jakby potrzebna byla kobieta silna jak mezszczyzna, albo rozumiejaca mezszczyzn, cos jak rodzaj daru jezykow, albo posrednik.
Moze tez chodzi o malowanie by malowac kobieca reka a spojzeniem mezszczyzny.
To wcale nie musialo miec zwiazku z poczuciem plci.

Rozwoj dziecka to nie tylko zabawy z rowiesnikami, to caly wieloletni proces wychowania, zabawy i nauki. jesli gdzies w tym procesie pojawi sie blad to moze sie on utrwalic i pozamiatane.

Tak teraz przyszlo mi do glowy ze gdyby udalo sie to udowodnic naukowo i jednoznacznie to o czym pisalem to byla by podstawa do zablokowania adopcji dzieci przez pary jednoplciowe.

Ostatnio edytowano Cz sty 17, 2019 11:24 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie trzech postów

Cz sty 17, 2019 3:16 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7