Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2019 5:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
 Homo księża 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Wespecjan napisał(a):
Ja wam podaję definicję praktyczną, co jest homoseksualizmem a co nie. Bo to co ktoś sobie wyobraża, wiecie... wielu może mysleć o sobie, że są Napoleonami Bonapartymi.

A my ci podajemy co Kościół o tym mówi. Tak żebyś nie błądził. Wiem ze nie szukasz informacji w Kościele bo na każdy temat wiesz lepiej niż Kościół dlatego chcemy ci pomoc.

Wt lut 05, 2019 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ja wam podaję definicję praktyczną, co jest homoseksualizmem a co nie. Bo to co ktoś sobie wyobraża, wiecie... wielu może mysleć o sobie, że są Napoleonami Bonapartymi.

A my ci podajemy co Kościół o tym mówi. Tak żebyś nie błądził. Wiem ze nie szukasz informacji w Kościele bo na każdy temat wiesz lepiej niż Kościół dlatego chcemy ci pomoc.

Kościół? Przeczytałeś ten artykuł który mi podlinkowałeś?

"W związku z rozpoczętą właśnie kampanią “Przekażmy sobie znak pokoju”, w którą – na zaproszenie organizacji LGBT – włączyli się przedstawiciele niektórych środowisk katolickich, przypominamy nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu".

Tygodnik Powszechny i środowiska gejowskie to organizowały jako propagitkę progejowską niby-węwnątrz Kościoła.

Wt lut 05, 2019 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W tym artykule autorzy piszą tam też tak:

"Podkreśla też, że mężczyźni i kobiety o skłonnościach homoseksualnych “powinni być traktowani z szacunkiem, współczuciem i delikatnością” oraz, że powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”.

To jest nowomowa, bełkot, homoseksualizm jest w uczynkach a nie w żadnych "skłonnościach". Tak jak mówi w Piśmie Św. Chrystus: "drzewo poznaje sie po owocach" i Św Paweł "mężczyźni współżyjący z sobą".

Jeśli nie ma homoseksualnych owoców (uczynków i zachowań), to nie można kogoś nazywać homoseksualistą, pokusa może być, ale pokusa nie czyni nikogo homoseksualistą.

Homoseksualizm to jest wcielenie pokusy w akcję.
Chrystus był kuszony przez diabła między innymi ziemską władzą, ale nie uległ. I co, można Go uznać za osobę o "dykatatorskich skłonnościach"?

Wt lut 05, 2019 10:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak rozumiem Wespecjan takich kazałby kamienować.

Wt lut 05, 2019 10:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czy on by kazał ich kamienować, ale na pewno kolejny raz Wespecjan ma własną prawdę i tego, co się z nią nie zgadza, do wiadomości nie przyjmie. :(

Wt lut 05, 2019 10:44 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy Ci ludzie mogą pojąć, że się ich najwyczajniej w świecie nie lubi. Jak mnie ktoś nie lubi to nie robię z tego afery i nie wymagam od innych żeby mnie lubili. Nawet Boga nie wszyscy lubią i szanują a co dopiero by chciał człowiek żeby go wszyscy lubili. To niech się zmienia i daje lubić a nie wymusza coś na innych. Nikt ich nawet nie przegania co kiedyś to by takich kijem popędzili gdyby się do kogoś przystawiali, tylko po prostu aby nie czepiali się tych co myślą tradycyjnie i "po dawnemu".

Wt lut 05, 2019 10:45 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jeśli nie ma homoseksualnych owoców (uczynków i zachowań), to nie można kogoś nazywać homoseksualistą, pokusa może być, ale pokusa nie czyni nikogo homoseksualistą.

Ciekawe. Czyli mężczyzna, któremu podobają się kobiety, ale nigdy z żadną nie obcował, nie jest heteroseksualny?
Powalająca logika.

Wt lut 05, 2019 10:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, którym - pozwólcie - chciałabym się podzielić. Otoz odnoszę wrażenie, że każdy temat jest dobry, także temat homoseksualizmu - dla Wespecjana - aby dokopać Kościołowi , Ojcu św, podważyć to, czego uczą, co mówią, co piszą, po prostu dlatego, że są inni niż oczekiwania Wespecjana, który ma własne koncepcje i wlasne definicje oraz własny (nieaktualny i nieadekwatny moim zdaniem) obraz Kosciola.
Nie znajduję sensu ani niczego pożytecznego w czytaniu kolejnych obelg, przekłamań, manipulacji znaczeniami itp.
Szkoda mi oczu. Ale jeszcze bardziej szkoda dotykać coraz to nowych sposobów walenia w Koscioł. W mój, nasz Koscioł, który niektórym nie pasuje.
Nie widzę też sensu w podejmowaniu dyskusji. To do niczego nie prowadzi.
Być może ignorowanie tych postów jest lepszym wyjściem niz włażenie w ten obszar.

Ale to moje zdanie.

Wt lut 05, 2019 10:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Ciekawe. Czyli mężczyzna, któremu podobają się kobiety, ale nigdy z żadną nie obcował, nie jest heteroseksualny?
Powalająca logika.

No jeśli uznajesz heteroseksualizm za "jedną z opcji" zamiast za punkt odniesienia do tego co jest grzechem -to rzeczywiście nie ma to sensu.
W katolicyźmie nie możesz być "kuszony" do normalności, ani "zgrzeszyć moralnością".

Wt lut 05, 2019 11:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
No jeśli uznajesz heteroseksualizm za "jedną z opcji" zamiast za punkt odniesienia do tego co jest grzechem -to rzeczywiście nie ma to sensu.
W katolicyźmie nie możesz być "kuszony" do normalności, ani "zgrzeszyć moralnością".

Użyję przykładu, który zarówno dla Ciebie, jak i dla mnie jest bez wątpienia naganny moralnie(a przynajmniej działanie w oparciu o te "potrzeby" jest naganne).

Czy mężczyzna, który odczuwa pociąg seksualny przede wszystkim wobec dziewczynek w wieku przedpokwitaniowym, ale nie wchodzi z tymi dziewczynkami w interakcję o charakterze seksualnym, jest pedofilem, czy nie?

Ostatnio edytowano Wt lut 05, 2019 11:19 pm przez HeresJohnny, łącznie edytowano 1 raz

Wt lut 05, 2019 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Użyję przykładu, który zarówno dla Ciebie, jak i dla mnie jest bez wątpienia naganny moralnie.

Czy mężczyzna, który odczuwa pociąg seksualny przede wszystkim wobec dziewczynek w wieku przedpokwitaniowym, ale nie wchodzi z tymi dziewczynkami w interakcję o charakterze seksualnym, jest pedofilem, czy nie?

Nie jest.

Wt lut 05, 2019 11:19 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
To zgodnie z takim rozumowaniem jak zdrowy młody kawaler czuje pociąg do atrakcyjnych kobiet ale za przeproszeniem nie rucha to nie jest hetero.

Wt lut 05, 2019 11:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Beobachter napisał(a):
To zgodnie z takim rozumowaniem jak zdrowy młody kawaler czuje pociąg do atrakcyjnych kobiet ale za przeproszeniem nie rucha to nie jest hetero.

Następny...

viewtopic.php?p=1131283#p1131283

p.s. tak przy okazji, ta dyskusja pokazuje jak ludzie mają narobione w głowie przez lewicę, już nie potrafią sami myśleć, tylko obracają tym co usłyszą.

Wt lut 05, 2019 11:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
[quote="Beobachter"
Następny...

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 3#p1131283

p.s. tak przy okazji, ta dyskusja pokazuje jak ludzie mają narobione w głowie przez lewicę, już nie potrafią sami myśleć, tylko obracają tym co usłyszą.

Ty nazwanie kogoś homoseksualistą uzależniasz od tego, czy ta osoba działa w oparciu o swój popęd. To, że heteroseksualizm uznajesz za właściwy, a homoseksualzim nie, nie zmienia faktu, że podążając tego typu rozumowaniem mężczyzna odczuwający popęd wobec kobiet, ale nie podejmujący żadnych działań w związku z tym popędem, nie jest heteroseksualny.
Muszę przyznać, że jesteś chyba największym dziwakiem na tym forum.

Śr lut 06, 2019 12:27 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A mnie się wydaje, że rozumiem Wespecjana.
Chodzi mu o to by nie szufladkować ludzi dopóki takiej czy innej skłonności nie zaczną eksploatować, dopóki takiej czy innej pokusie nie ulegną. Nieważne w sumie czy ktoś jest hetero-, homo-, a-seksualnym, czy pedofilem (nawet), jeśli tych skłonności nie ujawnia, nie poddaje się pokusom.
Homoseksualistą się jest dopiero wtedy, gdy się interesuje się tą samą płcią (w wiadomych do tego celach), a pedofilem gdy się interesuje dziećmi (w wiadomych celach). Jak tego ów osobnik nie robi, nie ma powodów by go do tej czy innej grupy klasyfikować.

Śr lut 06, 2019 12:51 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona