Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2019 11:23 pm

Papież Leon X 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Papież Leon X
Dobra, muszę założyć temat tutaj

Jak to było z religijnoscią Leona X. Niektórzy mu zarzucają to że nie lubił prowadzić sporów doktrynalnych. A z jego Bulli z 1520 roku i jej kontynuacji z 1521 r. Wynika że był on pobożny synem Kościoła. Więc jak to jest?

Cz sty 17, 2019 1:15 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Leon X
Nikt nie wie? Bo jest to ważna kwestia. A w Internecie jest bardzo mało informacji na jego temat

Cz sty 17, 2019 2:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Dlaczego jest to ważna kwestia? Ja się pogodziłem z tym, że bywa i tak, że osoby głoszące piękne przesłanie same się do tego w ogóle nie stosują. Nie wiem jak było w przypadku LX, brakuje źródeł bezpośrednich chyba. Zdarzali się gorsi biskupi w ciągu 2k lat.

Cz sty 17, 2019 2:31 pm
Odpowiedz z cytatem
Chodzi o to że Leonowi X zarzucano niewiarę. Mianowicie chodzi o słowa których nigdy nie wypowiedział. Dlatego nie wiem czy warto się przejmować tymi oskrazeniami?

Cz sty 17, 2019 2:46 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Chodzi o to że Leonowi X zarzucano niewiarę. Mianowicie chodzi o słowa których nigdy nie wypowiedział. Dlatego nie wiem czy warto się przejmować tymi oskrazeniami?

Ale czym tu się przejmować, czy tu Tobie ktoś zarzucał niewiarę? Nie. Nie wiemy jak było w przypadku LX. Czy sama możliwość, że osoba która dotarła tak wysoko w hierarchii była przynajmniej w jakimś okresie niewierząca jest dla Ciebie nie do wyobrażenia?

Cz sty 17, 2019 6:13 pm
Odpowiedz z cytatem
Dobra, skonsultowałem się z pewną osobą. Niewiara Leona X była protestanckim wymysłem z końca XVI wieku. Czyli tak jak myślałem i mówiłem. On sam prosił ludzi o modlitwę za siebie. Zresztą, Tak jak już mówiłem wystarczy przeczytać jego Bullę. Gdzie mamy przykład osoby która jest pobożna i ma szeroką wiedzę o religii

@up no chyba Duch Święty nie wybrałby osoby która w niego nie wierzy. Popatrz czasem zanim coś napiszesz

Cz sty 17, 2019 9:27 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
@up no chyba Duch Święty nie wybrałby osoby która w niego nie wierzy. Popatrz czasem zanim coś napiszesz

Duch Święty nie wybiera biskupa Rzymu. Wybiera go pewne wąskie grono ludzi. Czy otworzą się na działanie Ducha Św.? Nie wiadomo. W ostatnich latach temat przesadnie często poruszany przez tradsów odnośnie Franciszka. Ale dlaczego ograniczać się do 20 wieku. Poza tym każdemu człowiekowi może się zdarzyć odejście od wiary. Kanonizowani wielcy święci Kościoła też mieli okresy niewiary w swoich biografiach.

Cz sty 17, 2019 9:54 pm
Odpowiedz z cytatem
Nie wiem skąd czerpiesz te naukę ale się mylisz. Duch Święty jak najbardziej jest obecny przy wyborze papieża. Tu nie chodzi o jakiś kryzys wiary tylko o że pewne prostestanckie persony zarzucał Leonowi X niewiarę. No i niestety i dziś pewne jednostki wierzą w te brednie

Pt sty 18, 2019 5:46 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Obecny jest.

Cytuj:
Nie twierdzę, że Duch Święty uczestniczy w wyborze papieża w sensie dosłownym, ponieważ Duch Święty na pewno by nie dopuścił do wybrania wielu papieży.

Natomiast Duch Święty nie tyle trzyma rękę na pulsie, ile pełni rolę dobrotliwego nauczyciela, zostawiając nam swobodę działania, ale nie spuszczając nas z oka. Rolę Ducha Świętego należy rozumieć bardziej elastycznie.

On nie narzuca, na którego kandydata mamy głosować. Zapewne chroni nas tylko przed tym, abyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili.

Kard. Joseph Ratzinger, 15 kwietnia 1997

https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... pieza.html

Pt sty 18, 2019 7:28 pm
Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy Benedykt XVI nie wygłosił herezji. Natomiast, tematy tyczy się Leona X i tylko ten papież mnie interesuje

So sty 19, 2019 2:10 am