Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 26, 2020 5:29 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
 Reptilianie a "wagoniki" 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reptilianie a "wagoniki"
Moje stanowisko ma biblijne oparcie; Ty swoje też tak pojmujesz, Barney, więc albo uznamy, że trzeba poczekać i się przekonać, albo zaczniemy dyskusję, której zasięg może być do 29 lutego (a i tak z góry wiadomy jest wynik: każdy przy swoim zostanie).
:-)

Wt mar 26, 2019 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
oraz, że zbawieni będą przez wieczność szczęśliwi w niebie, mimo, że ich bliscy (i dalecy) będą przez wieczność katowani piekielnymi mękami...
No cóż, sprzeciwiasz się zatem świadectwu Pisma w tym względzie.

Z drugiej strony są świadectwa że Maryja płacze i to krwawymi łzami widząc jak Jej dzieci zmierzają w stronę piekła. A jednak wierzymy że Maryja jest w Niebie najszczęśliwszą po Bogu istotą. Czyli można współczuć i być szczęśliwym.

Wt mar 26, 2019 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
Moje stanowisko ma biblijne oparcie; Ty swoje też tak pojmujesz, Barney, więc albo uznamy, że trzeba poczekać i się przekonać, albo zaczniemy dyskusję, której zasięg może być do 29 lutego (a i tak z góry wiadomy jest wynik: każdy przy swoim zostanie).
:-)

Stanowisko zawarte w Biblii jest stanowiskiem Boga i tych, których posłał. Jeżeli głosisz coś innego w tej kwestii, to znaczy, iż głosisz własną Ewangelię, a nie tą, którą mamy od Apostołów.

Wt mar 26, 2019 2:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zapewniam tu każdego, że aprobuję Biblię jako Boże Słowo!! Na 100% przyjmuję jego nauki za pochodzące od Boga!
To, w czym się różnimy, to nasze odczytywanie tego przekazu...
Ja odczytuję coś jako np. "A", z kolei wy odczytujecie to jako np. "N" - na tym polega problem, że oba odczyty się ze sobą nie zgadzają...

Gdyby się zgadzały, to by na świecie nie było katolików i prawosławnych oraz protestantów - bo wszyscy by odczytywali jednakowo; teraz pozostaje kwestia przekonań, i to z nimi można dyskutować, a nie z tym, co Bóg poprzez Biblie przekazał, a co ja przyjmuję za prawdę, więc proszę mi nie zarzucać, że neguję Biblię!

Wt mar 26, 2019 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sam sobie to załatwiłeś negując to, co mamy w Biblii na temat szczęścia zbawionych w niebie.

Wt mar 26, 2019 3:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
negując to, co mamy w Biblii na temat szczęścia zbawionych w niebie.

Ależ ja jestem na miliony procent pewny, że zbawieni będą w niebie szczęśliwi.
Absolutnie tego nie neguję!!

Wt mar 26, 2019 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to popatrzmy:
Eden napisał(a):
To, co jedynie tu kwestionuję, to naukę jaką się głosi ludziom, że zbawieni już teraz są szczęśliwi w niebie, mimo, że ich bliscy (i dalecy) cierpią na ziemi... oraz, że zbawieni będą przez wieczność szczęśliwi w niebie, mimo, że ich bliscy (i dalecy) będą przez wieczność katowani piekielnymi mękami...

Zdecyduj się na coś.

Wt mar 26, 2019 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Współczucie nie uniemożliwia szczęścia

Wt mar 26, 2019 3:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No to popatrzmy:
Eden napisał(a):
To, co jedynie tu kwestionuję, to naukę jaką się głosi ludziom, że zbawieni już teraz są szczęśliwi w niebie, mimo, że ich bliscy (i dalecy) cierpią na ziemi... oraz, że zbawieni będą przez wieczność szczęśliwi w niebie, mimo, że ich bliscy (i dalecy) będą przez wieczność katowani piekielnymi mękami...

Zdecyduj się na coś.

A wiesz, czemu tak napisałem? Dlatego, że inaczej rozumiem stan umarłych,
oraz inaczej rozumiem los potępionych.
Mogłem tak napisać, bo:
1) wierzę, że aktualnie zmarli śpią snem śmierci (patrz słowa Jezusa na okoliczność śmierci Łazarza: Jan 11 rozdz) - a więc nie ma ich w niebie, nie ma ich w piekle; więc ani się jedni nie cieszą, ani drudzy nie cierpią...

2) potępionych czeka kara połączona z unicestwieniem w jeziorze ognia i siarki (Gehenna); zatem oni nie będą bez końca cierpieć, wiec zbawieni będą mogli się radować niebem bez świadomości, że ktoś w tym samym czasie jest torturowany przez Boga...

Gdy się tak spojrzy na temat, to to, co napisałem, a co cytujesz pasuje do tego, co ogólnie podaję.

Andy72 napisał(a):

Chciałbym, żebyś to w praktyce "przećwiczył"... - czyli jesteś w niebie, ale Twoja bliska Ci na ziemi osoba tam nie trafiła, więc cierpi niesamowicie w piekle... Współczuj i bądź szczęśliwy przez całą wieczność!
Powodzenia!

Wt mar 26, 2019 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
No to popatrzmy:
Eden napisał(a):

Zdecyduj się na coś.

A wiesz, czemu tak napisałem? Dlatego, że inaczej rozumiem stan umarłych,
oraz inaczej rozumiem los potępionych.
Mogłem tak napisać, bo:
1) wierzę, że aktualnie zmarli śpią snem śmierci (patrz słowa Jezusa na okoliczność śmierci Łazarza: Jan 11 rozdz) - a więc nie ma ich w niebie, nie ma ich w piekle; więc ani się jedni nie cieszą, ani drudzy nie cierpią...

Przypowieści o bogaczu i Łazarzu waść nie czytał? "Sen", o którym Chrystus wspominał przy okazji wskrzeszenia Łazarza, dotyczył stanu ciał, a nie dusz.

Cytuj:
2) potępionych czeka kara połączona z unicestwieniem w jeziorze ognia i siarki (Gehenna); zatem oni nie będą bez końca cierpieć, wiec zbawieni będą mogli się radować niebem bez świadomości, że ktoś w tym samym czasie jest torturowany przez Boga...

Mt 25,33-46 waść nie czytał? "Pójdą na mękę wieczną" a nie "zostaną unicestwieni" rzekł Chrystus o potępionych...

Wt mar 26, 2019 3:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do potępionych, odpowiedział Ci Yarpen.
Co do tego:
Cytuj:
wierzę, że aktualnie zmarli śpią snem śmierci

Jest to pogląd dość popularny w środowiskach protestanckich, jednak nie znajduje on potwierdzenia w Nowym Testamencie. Na przykład Jezus mówi do „dobrego” łotra:
„Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.” / Łk 23,43/
W innym miejscy Jezus oświadczył: „Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień – ujrzał [go] i ucieszył się." /J 8,56/
Jak mógłby „ujrzeć dzień” i „rozradować się” gdyby trwał w nieświadomości aż do Sądu Ostatecznego?
Podobnie Paweł wyraża przekonanie o natychmiastowym po śmierci przebywaniu z Jezusem :
„Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk.
Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć.
Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne.”
/Flp 1,21-24/
Podobnie List do Hebrajczyków 12,22-24 nazywa zmarłych chrześcijan „duchami sprawiedliwych, które już doszły do celu” a przecież celem dla chrześcijanina nie jest i nie może być śmierć – lecz pełnia życia w Chrystusie.
W 2 Kor 5,8b czytamy słowa, które wyrażają podobną myśl w formie pragnienia „chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana.” .
Apokalisa zamyka sprawę: „I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają – już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny.” /Ap 14,13/
Dlatego mówię do sceptyków słowami Biblii, jakie wypowiedział Jezus przy okazji sporu o zmartwychwstanie:
„ Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie.” /Mk 12,27/
„A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju.”/Mdr 3,1-2/

Wt mar 26, 2019 3:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
Andy72 napisał(a):

Chciałbym, żebyś to w praktyce "przećwiczył"... - czyli jesteś w niebie, ale Twoja bliska Ci na ziemi osoba tam nie trafiła, więc cierpi niesamowicie w piekle... Współczuj i bądź szczęśliwy przez całą wieczność!
Powodzenia!

Maryja płacze krwawymi łzami a jednak jest wyjątkowo szczęśliwa w Niebie.

Wt mar 26, 2019 4:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Waćpanowie drodzy... to wszystko kwestia interpretacji :-)
Oto zbiór materiałów, który omawia to, co podajecie:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... rw2Q84Jus9 – Adam Śniarowski

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... WEG9QNZmSF – Stephen Bohr

http://eliasz.dekalog.pl/ksiazki/_lyko/nps_lyko.htm – O nieśmiertelności. Z. Łyko

https://youtu.be/_KgZo_Rzx5Q?list=PLvGz ... rw2Q84Jus9 – czyściec?

Wy macie swoje argumenty, ja mam swoje... Ktoś się musi mylić...

Wt mar 26, 2019 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
Waćpanowie drodzy... to wszystko kwestia interpretacji :-)

Gdzie widzisz miejsce na "interpretację" w słowach Chrystusa o losie potępionych: "i pójdą na mękę wieczną"?\

Aha... My mamy słowa Chrystusa i Apostołów. Skoro je odrzucasz, to nie okłamuj się, że słuchasz i zachowujesz to, co nauczali.

Wt mar 26, 2019 4:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gdzie widzisz miejsce na "interpretację" w słowach Chrystusa o losie potępionych: "i pójdą na mękę wieczną"?

A widzę:
http://www.psnt.pl/mt25w46.php
[na samym dole są opcje poszerzające temat tego wersetu]

Aha... My mamy słowa Chrystusa i Apostołów. Skoro je odrzucasz, to nie okłamuj się, że słuchasz i zachowujesz to, co nauczali.

Aha... ja też się opieram na słowach Chrystusa i Apostołów, więc się nie okłamuję (a raczej dziwię, że wy tego nie widzicie, co widzę ja).

Wt mar 26, 2019 4:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona