Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 08, 2020 1:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Reptilianie a "wagoniki" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reptilianie a "wagoniki"
W Biblii zapisano słowa Chrystusa o potępionych "pójdą na mękę wieczną", a Ty głosisz "zostaną unicestwieni". Proszę, bądź uczciwy...

Wt mar 26, 2019 4:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
W Biblii zapisano słowa Chrystusa o potępionych "pójdą na mękę wieczną", a Ty głosisz "zostaną unicestwieni". Proszę, bądź uczciwy...

Tak piszę bo biorę więcej niż jeden werset w danym temacie; np. takie:
Mt 10:28 bw "I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle."
2Tes 1:9 bw "Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,"

Czy po doświadczeniu ZNISZCZENIA oraz ZATRACENIA dalej się żyje?!

Wt mar 26, 2019 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):

Tak piszę bo biorę więcej niż jeden werset w danym temacie

Poprawna interpretacja musi mieć taką cechę, ze musi zgadzać się z wszystkimi wersetami. Nie możesz zlekceważyć jednego próbując go "zrównowazyć innymi" - musisz znależć takie rozumienie, które nie będzie sprzeczne z żadnym wersetem.
A Twoje, niestety, jest.

Dlatego musisz się odnieść do tego wersetu, który podał Yarpen, a który wyraźnie i jednoznacznie mówi o [u]wiecznej męce[/b]:
"I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego."/Mt 25,46/
Cytuj:
Mt 10:28 bw "I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle."
2Tes 1:9 bw "Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,"

Czy po doświadczeniu ZNISZCZENIA oraz ZATRACENIA dalej się żyje?!
Zobaczmy zatem:

W Mt 10,28 mamy dosłownie "zniszczyć" (απολεσαι)
I faktycznie - z dala od Boga każde stworzenie niszczeje, i to niszczeje przez wieczność (co w innym miejscu zostało oddane u Marka jakże wymownym wiecznego trwania "gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie" Mk 9,48)

Jeszcze ciekawiej jest w 2Tes 1:9 - słowo, które przetłumaczono na "zatracenie" (ολεθρον) oznacza albo "zagładę" albo "ruinę" - co znakomicie pasuje do znaczenia z Mt 10,28.
Przez dodanie słowa "αιωνιον" (słusznie przetłumaczonego na "wieczną") zaakceptowano, że nie będzie to "zaglada i koniec" (a tym bardziej "ruina i koniec") lecz że będzie to coś, co trwa wiecznie.

Tak więc chyba niezbyt dobrze dobrałeś wersety na obronę swojej tezy.

Jeśli do tego dodać J 5,28-29 który mówi wyraźnie o "zmartwychwstaniu potępienia" sprawa robi się jasna.

Następna sprawa: Jezus mówi o Judaszu Mt 26,24:
"Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził."
Gdyby nie było piekła tylko niebyt, zdanie nie miałoby sensu - dla nikogo nie byloby lepiej, by się nie narodził.

Nie wiadomo też, o co wówczas miałoby chodzic Jezusowi gdy mówił:
"Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."/Mt 18,6-9/
przecież gdyby potępieniem miałaby być śmierć, to zdanie to byłoby fałszywe.

Najczęstsze określenie tego co w Piekle to "płacz i zgrzytanie zębów" (Mt 24,51; Mt 22,14; Mt 13,39-43 ; Mt 13,49-51; Mt 8,11-12) lub "piec rozpalony" (Mt 13,49-51; Mt 13,39-43). Przyznasz, że to kiepskie określenie na niebyt czy trwanie w śmierci.

Mateusz podkreśla też wieczność "ognia" piekielnego (Mt 18,6-9; Mt 25,41-46) którą Marek nazywa "nieugaszonością" (Mk 9,42-48).

Wt mar 26, 2019 5:30 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Marku Piotrowski (i inni) - gdy się przyjęło naukę o nieśmiertelności duszy, to się trzeba z tą duszą już gdzieś na zawsze pomieścić... I Ty to robisz bo tak musisz.
Tymczasem Biblia nigdzie nie łączy słowa "nieśmiertelność" ze słowem "dusza".
Zatem termin "wieczność" ma znaczenie nieskończone, gdy dotyczy tego, co jest nieskończone, np. Bóg, który jako jedyny jest nieśmiertelny sam z siebie i ma nieśmiertelność jako dar dla zbawionych; dla potępionych nie ma w darze nieśmiertelności, ale zagładę: wieczną co do skutków, ale nie wieczną co do czasu trwania.

Podałem wyżej szereg materiałów do oglądania i czytania; nie ma sensu, abym tu przepisywał ich zawartość; kto chce może sobie sam link otworzyć - a tam są wyjaśnienia tego, co jest dla Ciebie Marku argumentem.
Bo tu kwestia interpretacji ma znaczenie; Ty interpretujesz coś tak, a ja inaczej...
Pozdrawiam

Wt mar 26, 2019 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak to jest; kolejny raz na forum "niebiblijny" (ponoć) katolik dyskutuje Pismem Świętym a "biblijny" (a nawet ponoć "tylko biblijny") adwersarz ma tylko do powiedzenia tyle, że zapewnia, że ma rację ;)

Wt mar 26, 2019 10:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W końcu nie wiadomo jak będzie, nikt jeszcze "stamtąd" nie wrócił, pożyjemy (a raczej pomrzemy) zobaczymy.

Wt mar 26, 2019 10:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy, na twoim miejscu zastanowil bym sie nad tym co daje takie wypisywanie twgo tyy tematow na forum?
Jesl inic, lub negatywne skutki, co widac juz w tym temacie to chyba lepiej nie wprowadzac takic idiotycznych tematow do swiadomosci wierzacych, jesli w ogole mas na mysli ich dobro.

Wt mar 26, 2019 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Racja, ciągle wyskakuje mi jakiś dziwny temat

Śr mar 27, 2019 12:08 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jak to jest; kolejny raz na forum "niebiblijny" (ponoć) katolik dyskutuje Pismem Świętym a "biblijny" (a nawet ponoć "tylko biblijny") adwersarz ma tylko do powiedzenia tyle, że zapewnia, że ma rację ;)

Nie masz racji, że nie mam biblijnych argumentów! Mam ich bardzo wiele - są zebrane tu:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... rw2Q84Jus9 – Adam Śniarowski

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... WEG9QNZmSF – Stephen Bohr

http://eliasz.dekalog.pl/ksiazki/_lyko/nps_lyko.htm – O nieśmiertelności. Z. Łyko

https://youtu.be/_KgZo_Rzx5Q?list=PLvGz ... rw2Q84Jus9 – czyściec?
==
A tak ogólnie coś jeszcze napiszę.
Każdy się tu na pewno zgodzi, że kiedyś nie było żadnego szatana, demonów, grzechu, zła i całego tego "bałaganu", jaki się stał, gdy stworzenie Boże się zbuntowało (najpierw Lucyfer w niebie, a potem Adam na ziemi...).
Początek był super: wszystko było tylko dobre!
Ale wobec zaistniałego zła, Bóg podjął stosowne kroki - nazywamy to planem zbawienia, którego ukoronowaniem było bezgrzeszne życie i niewinna śmierć Jezusa: zbawienna dla nas.

Biblia zapowiada, że Bóg chce powrotu do pierwotnej doskonałości. Czy wobec tego On pozostawi na wieczność, na zawsze zło w postaci zbuntowanych aniołów i ludzi?
Dlaczego zło, którego nie było w Bożych planach, ma doznać swego rodzaju unieśmiertelnienia? Co prawda tylko w jednym miejscu zwanym piekłem ma ono być skupione, ale to dalej nie spowoduje, że będzie jak na początku było, gdy zło nie istniało...
Taki "skansen" zła Bóg zachowa?
A po co to? Zachowanie zła (istnienie zła bez końca) będzie wygraną szatana, a przy tym pokaże, że Bóg nie umie sobie z tym problemem poradzić - poza odseparowaniem go...

To tak, jak gdyby przy robieniu wiosennych porządków na warzywniaku, oczyścić z chwastów i śmieci cały obszar, z wyjątkiem małego poletka, gdzie się chwastów nie usunie... Czy tak postępuje mądry ogrodnik?!
Czemu Bóg nie usunie zła zupełnie, skoro pierwotnie go nie było??
Czemu On nie chce powrotu do czystości na całym "polu", jaka była na początku? Po co to "poletko" z zagnieżdżonym tam złem?

No i jeszcze powracam do tego, od czego wyszedłem: Jak zbawieni mają się całą wieczność radować niebem i zbawieniem, gdy będą świadomi, że całą wieczność spora część ludzkości będzie przez Boga katowana, męczona w piekle??!
Czy taka jest natura Boga?
To nawet ludobójcy nie mogli się pastwić nad ofiarami dłużej niż one żyły... a tu miłosierny Bóg miałby być gorszy od takich monstrów?!
Serio??! W takiego Boga wierzycie?!

Śr mar 27, 2019 7:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzymy w Boga, który się objawił ludziom, a który kocha każdego z ludzi czy aniołów. Miłość ta zaś przejawia się między innymi w tym, że Bóg będzie utrzymywał w istnieniu nawet tych, którzy się od niego odwrócili i wybrali piekło. To, że nie mieści Ci się to w głowie, bo byś sam postąpił inaczej, to jest Twój problem. Możesz przyjąć Boga jakim jest, albo zacząć sobie tworzyć własnego (a tą drogą właśnie podążasz).

Śr mar 27, 2019 8:59 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wierzymy w Boga, który się objawił ludziom, a który kocha każdego z ludzi czy aniołów. Miłość ta zaś przejawia się między innymi w tym, że Bóg będzie utrzymywał w istnieniu nawet tych, którzy się od niego odwrócili i wybrali piekło. To, że nie mieści Ci się to w głowie, bo byś sam postąpił inaczej, to jest Twój problem. Możesz przyjąć Boga jakim jest, albo zacząć sobie tworzyć własnego (a tą drogą właśnie podążasz).

A ta Boża miłość też w tym się przejawi, że On zbawionym da niebo jako miejsce szczęścia i radości ze świadomością, że potępieni w tym samym czasie cierpią niemiłosiernie, tak?
Pytam: Czy można się radować i szczęśliwym być, gdy się WIE, że ktoś bliski cierpi strasznie??!
Ty byś, kolego, poszedł na wesele i tańcował do upadłego, gdyby w domu umierała w mękach córka Twoja?!

Ja nie tworzę sobie innego Boga, ja słowa o Nim, i Jego słowa tylko inaczej niż Ty rozumiem! A skąd masz 100% pewność,że Ty je dobrze rozumiesz?

Śr mar 27, 2019 9:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):

A ta Boża miłość też w tym się przejawi, że On zbawionym da niebo jako miejsce szczęścia i radości ze świadomością, że potępieni w tym samym czasie cierpią niemiłosiernie, tak?

Ale to jest Twój problem, że nie potrafisz tego sobie wyobrazić. Ja mogę. W dodatku ciągle ignorujesz fakt, że Bóg nie stworzył ludzi i aniołów po to, aby część z nich zniszczyć, bo się od Niego odwrócili.

Cytuj:
Pytam: Czy można się radować i szczęśliwym być, gdy się WIE, że ktoś bliski cierpi strasznie??!
Ty byś, kolego, poszedł na wesele i tańcował do upadłego, gdyby w domu umierała w mękach córka Twoja?!

Sytuacja w niebie będzie "nieco" inna. Tam będziesz się radował przebywaniem z Bogiem.

Cytuj:
Ja nie tworzę sobie innego Boga, ja słowa o Nim, i Jego słowa tylko inaczej niż Ty rozumiem!

Tworzysz, tworzysz... Niestety. I dlatego ignorujesz każdy fragment Pisma Świętego, który zaprzecza Twoim przekonaniom na ten temat.

Cytuj:
A skąd masz 100% pewność,że Ty je dobrze rozumiesz?

Ponieważ tak od początku swego istnienia naucza Kościół założony przez Chrystusa i prowadzony przez Ducha Świętego. :)

Śr mar 27, 2019 9:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No cóż, nie dogadamy się...
Ty nawet nie zapoznasz się z materiałami, jakie wyżej podałem, to też nie mam jak Ciebie do czegoś przekonać (wybacz, ale nie będę przepisywał wykładów).
Masz fałszywy obraz Boga, bo przyjąłeś grecką, dualistyczną koncepcję duszy uwięzionej w ciele - dlatego musisz wierzyć tak, jak ta filozofia dyktuje!
Trudno, żyj z tym dalej, a kiedyś się przekonasz jak jest naprawdę!
Zdrowia życzę :-)

Śr mar 27, 2019 9:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
No cóż, nie dogadamy się...
Ty nawet nie zapoznasz się z materiałami, jakie wyżej podałem, to też nie mam jak Ciebie do czegoś przekonać (wybacz, ale nie będę przepisywał wykładów).

Przepraszam, ale po co mam tracić czas na jakieś materiały, które podajesz, skoro w Piśmie Świętym mamy jasno i jednoznacznie zapisaną naukę na temat losu zbawionych i potępionych po śmierci?

Cytuj:
Masz fałszywy obraz Boga, bo przyjąłeś grecką, dualistyczną koncepcję duszy uwięzionej w ciele - dlatego musisz wierzyć tak, jak ta filozofia dyktuje!

Niczego takiego nie przyjąłem, za to wyznaję głoszoną w Kościele Chrystusa objawioną przez Boga naukę, że człowiek składa się z ciała i duszy (por. np. Mt 10:28). :)

Cytuj:
Trudno, żyj z tym dalej, a kiedyś się przekonasz jak jest naprawdę!

Ja już wiem jak jest naprawdę. Nie będę musiał się o tym przekonywać w przyszłości.

Śr mar 27, 2019 9:57 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jesteś w błędzie, ale widać że wolisz w nim być, niż nie być...
Trudno :-(

Śr mar 27, 2019 10:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona