Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 08, 2020 12:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Reptilianie a "wagoniki" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reptilianie a "wagoniki"
Wobec tego weź Pismo Święte do ręki i wykaż, że nie tylko ja, ale także Kościół Chrystusa tkwi w błędzie od początku swojego istnienia.

Śr mar 27, 2019 10:11 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wobec tego weź Pismo Święte do ręki i wykaż, że nie tylko ja, ale także Kościół Chrystusa tkwi w błędzie od początku swojego istnienia.

A co powiesz na temat czyśćca?
Naukę o nim wyprowadzają katolicy (bo już nawet prawosławni tego nie nauczają, że o protestantach nawet nie wspomnę) głównie z urywka 1 Listu do Koryntian rozdz. 3, prawda?
Tu: https://youtu.be/_KgZo_Rzx5Q?list=PLvGz ... rw2Q84Jus9
masz moje stanowisko w ten sprawie; pokaż, że jest błędne...

Śr mar 27, 2019 10:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):

Istnieje, a Ty zmieniasz temat.

Cytuj:

Nie, waść. Skoro twierdzisz, że Kościół źle naucza, to bierz Pismo Święte do ręki i udowodnij, że nasze nauczanie jest błędne.

Śr mar 27, 2019 10:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):

Naukę o nim wyprowadzają katolicy (bo już nawet prawosławni tego nie nauczają, że o protestantach nawet nie wspomnę) głównie z urywka 1 Listu do Koryntian rozdz. 3, prawda?
Nieprawda. Kościół nie jest w sytuacji wyznań powstałych 500 lat temu; choć jego wewnętrzną Księgą jest Biblia, to ma tę nauke od początku. Nie działa na zasadzie "nic nie wiemy przeczytajmy z Biblii".
Cytuj:
Tu: https://youtu.be/_KgZo_Rzx5Q?list=PLvGz ... rw2Q84Jus9
A tu http://analizy.biz/marek1962/czysciec.pdf masz moje ;)
Będziemy się tak bawić?
Tu jest forum dyskusyjne; chcesz podyskutować nad jakąś tezą postaw ją, a nie zwalaj swojej roboty na adwersarzy, którzy mają najpierw przesłuchac Twój filmik, następnie wypisać z niego TWOJE tezy i dopiero wówczas się ustosunkować.

Ale to na marginesie - tym zajmiemy się, jak już skończymy temat, na który rozmawiamy. Nie zachowuj się jak Świadkowie Jehowy, którzy po dojścu do niewygodnej kwestii zmieniają temat.

Eden napisał(a):
No cóż, nie dogadamy się...
Ty nawet nie zapoznasz się z materiałami, jakie wyżej podałem, to też nie mam jak Ciebie do czegoś przekonać (wybacz, ale nie będę przepisywał wykładów).
Masz fałszywy obraz Boga, bo przyjąłeś grecką, dualistyczną koncepcję duszy uwięzionej w ciele - dlatego musisz wierzyć tak, jak ta filozofia dyktuje!
Trudno, żyj z tym dalej, a kiedyś się przekonasz jak jest naprawdę!
Zdrowia życzę :-)
Eden napisał(a):
Jesteś w błędzie, ale widać że wolisz w nim być, niż nie być...
Trudno :-(

Mozesz nas z Yarpenem po prostu zakwalifikować do grona ludzi, których uszy nie świerzbią i nie gonią za tym, co ktoś sobie wymyślił 1500, 1700 czy 1990 lat po narodzeniu Chrystusa:
2Tm 4:3 bt5 "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."

Śr mar 27, 2019 10:20 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ciężko mi się powstrzymać by nie wypowiedzieć się odnośnie tego dylematu.
Na temat cierpienia w piekle, długości trwania męki etc. już się wypowiadałem i moje zdanie znacie. Nie będę się powtarzał, ale odnośnie waszego sporu, może ten cytat z Biblii da do myślenia obydwu stronom.

Objawienie Jana:
,, I śmierć, i PIEKŁO zostały wrzucone do jeziora ognistego;
owo jezioroogniste, to DRUGA śmierć. " Obj. 20-14.

Jasno pisze ,że śmierć zostanie zniszczona, a tym samym, ludzie nie będą mogli już umrzeć. To samo stanie się z piekłem. A więc, jeśli piekła nie będzie to ktoś będzie w nim cierpiał?
Jezioro ognia, jako DRUGA śmierć jest ostatecznym zniszczeniem.

Ale zanim to się stanie....Zatracić kogoś w czymś a zniszczyć, to jest różnica.
Być zatraconym, znaczy; Trwać w czymś bardzo złym ale istnieć.

Nie ma tu niedomówień. Jezus mówiąc o zatraceniu a nie zniszczeniu, nie mylił się.

Śr mar 27, 2019 5:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
A ta Boża miłość też w tym się przejawi, że On zbawionym da niebo jako miejsce szczęścia i radości ze świadomością, że potępieni w tym samym czasie cierpią niemiłosiernie, tak?
Pytam: Czy można się radować i szczęśliwym być, gdy się WIE, że ktoś bliski cierpi strasznie??!
Ty byś, kolego, poszedł na wesele i tańcował do upadłego, gdyby w domu umierała w mękach córka Twoja?!

Ja nie tworzę sobie innego Boga, ja słowa o Nim, i Jego słowa tylko inaczej niż Ty rozumiem! A skąd masz 100% pewność,że Ty je dobrze rozumiesz?

* Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. Mt 18

Żródłem "szczęścia" aniołów w niebie, także w momencie doznanej krzywdy dzieci tu na ziemi, jest ich nadzieja w Boga który jest Panem wszechrzeczy. Z tym wpatrywaniem się w Boga, chodzi o kontemplacje Jego osoby, przymiotów, mądrości... To znaczy że w Nim samym są odpowiedzi na wszystkie pytania, oraz bezmiar sprawiedliwości i miłosierdzia. Bóg jest jedynym prawdziwym i niezgłębionym źródłem szczęścia.

* I /odtąd/ już nocy nie będzie. A nie potrzeba im światła lampy i światła słońca, bo Pan Bóg będzie świecił nad nimi i będą królować na wieki wieków.

I jeśli po naszej śmierci, przy życiu wiecznym miłość do naszych bliskich przyrównamy do iskry, to miłość wychodzącą od Boga która nieustannie będzie nas oświecać, można porównać tylko do słońca.

* Jeśli któryś z naszych najbliższych znajdzie się jednak w piekle, to nie ze względu na wyrok Boga, ale właśnie naszych dzieci.

Lecz jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. Łk11

+

Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? (3) Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? 1 Kor 6

Więc nie, nie będziemy cierpieć w Niebie z powodu potępienia najbliższych. Być może podczas wydawania wyroku i niesprawiedliwości jakich się dopuścili, ale w Niebie już nie.

Śr mar 27, 2019 9:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Więc nie, nie będziemy cierpieć w Niebie z powodu potępienia najbliższych. Być może podczas wydawania wyroku i niesprawiedliwości jakich się dopuścili, ale w Niebie już nie.

Gdy w rodzinie jest śmiertelna, bolesna choroba, to kiedy rodzina wraca do wcześniejszej równowagi i może się nawet udać na wesele i bawić świetnie do rana?
Czy wtedy, gdy chory umiera, czy wtedy, gdy już umrze i nie cierpi?...
Gdy chory w rodzinie umrze, to da się słyszeć głosy: "Już przynajmniej nie cierpi". I to jest pocieszające w tym bólu, że śmierć kogoś zabrała, prawda? (piszę o sytuacji długiego konania w mękach).

Ja wierzę, że po ukaraniu stosownym do winy, potępieni zostaną unicestwieni totalnie. Nie było ich kiedyś, zanim się narodzili z matki i ojca, i nie będzie ich teraz, gdy słuszną karę odbiorą za swoje grzechy!
Wtedy, gdy ktoś już nie cierpi, to rodzina wraca do normy - tak samo będzie w niebie: tam będzie radość niczym nie zakłócona, bo nie będzie żadnego i nigdzie nikogo cierpienia!
Gdyby takie cierpienie wciąż było, to trudno mówić o pełnej radości...

Cz mar 28, 2019 7:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nadal to samo: Wydaje Ci się, że radość w niebie będzie niemożliwa, bo przeszkodzi w tym świadomość o tym, iż ktoś z rodziny lub jacyś znajomi będą potępieni cierpieć w piekle, więc odrzucasz nauczanie objawione przez Boga na ten temat.
Niestety, to jest dopasowywanie sobie nauczania Bożego i Boga do własnych przekonań, a nie siebie do tego, co Bóg objawił. :(

Cz mar 28, 2019 8:59 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpenie, nie wierzę po prostu, że Bóg jest sadystą, który:
a) bez końca katuje tych, co Go odrzucili - mści się na nich bez miłosierdzie i wciąż
b) nakazuje się radować i szczęśliwymi być tym, co Go przyjęli - w okolicznościach z punktu a)

Skoro nawet tu na ziemi, przy naszej niedoskonałości, nie umiemy się cieszyć w obliczu czyjegoś cierpienia (chyba, że to jest ktoś o sadystycznych zaburzeniach), to nie wiem, jak to możliwe, aby przy tej doskonałości, jaką zbawieni będą mieć w niebie, taka radość była by możliwa (to by było jakieś nienormalne, tak jak nienormalne są zachowania sadystów na tym świecie).

Opisz mi swoją radość niebem, gdy Twój przyjaciel będzie wtedy katowany przez Tego, którego ty miłujesz...!

Cz mar 28, 2019 9:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ja wierzę, że po ukaraniu stosownym do winy, potępieni zostaną unicestwieni totalnie.
...co jest sprzeczne z Pismem Świętym.

Niedobrze jest - na podstawie wyobrażeń o Rzeczywistosci, której nie jestesmy sobie w stanie wyobrazić - stawiać tezy sprzeczne z Pismem Świętym (bo "ja nie wyobrażam sobie..." itd).
Dobrze jest stawiać sobie pytania, ale trzeba też czasem zaakceptować, że na pytanie "jak to możliwe" odpowiedź często poznamy dopiero w Wieczności.

Cz mar 28, 2019 10:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
Opisz mi swoją radość niebem, gdy Twój przyjaciel będzie wtedy katowany przez Tego, którego ty miłujesz...!

Zastanawiam się skąd wytrzasnąłeś pomysł, iż to Bóg "katuje" osoby znajdujące się w piekle...
Kolejny raz pokazujesz, że masz jakąś własną wizję Boga, z którą się nie zgadzasz, ale zamiast zająć się poznaniem Boga, który rzeczywiście nam się objawił, tworzysz sobie własnego.

Cz mar 28, 2019 10:16 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A kto katuje potępionych w piekle?
Szatan z widłami w łapach?... Opisz swoje myślenie w tej kwestii...

Cz mar 28, 2019 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja Ci wskazuję, że masz błędne wyobrażenia, więc pora je skorygować, a nie głupio się upierać, że "Bóg katuje". Zaś moje rozumienie tego tematu jest takie, jak podaje to Kościół - zapraszam do KKK.

Cz mar 28, 2019 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Edenie, masz rację. Przy takiej wizji Boga i piekła, jaką masz, rzeczywiście nie ma to sensu.
Problem w tym, że ta wizja jest fałszywa. Czyli słusznie krytykujesz wymyśloną przez siebie fałszywą wizję.

Cz mar 28, 2019 1:56 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mylisz się, ale masz do tego pełne prawo. Obaj się mylicie...

Cz mar 28, 2019 2:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona