Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 5:35 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Drzewo Życia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Drzewo Życia - wydzielony
sam2 napisał(a):
To raczej problem z cierpliwoscia niektorych forumowiczow.
Nie potrafia zniesc tego ze ktos nie rozumie czegos tak jak oni.
Nie pozwola wtedy nikomu na wyjasniena.
sam2 napisał(a):
W winnicy Pana nieporzebne sa psy ogrodnika tylko ogrodnicy ktorzy potrafia szczepic i dbac o winorosla.

Kolejny żyjący w matrixie

Wt cze 04, 2019 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jesli uwazasz ze wiara to matrix to nie mamy o czym dalej pisac w tym watku.
Jozek jednak mial racje by zamknac temat.

Wt cze 04, 2019 4:19 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
No to może przed zamknięciem podam cytat z refleksji życia

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga,
oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (J 17, 2).

Żydzi nie uznali Jezusa za Mesjasza. Czyżby uprzedzenie, że w szabat uzdrawiał zamąciło im logiczne rozumowanie? Ostatecznie bowiem Jezus odwołuje się do logiki, czyli do właściwego wyciągania wniosków, gdy mówi: „Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie Moim dziełom” (J 10, 37 - 38). Jakie to są dzieła? Dzieła które mogą być dokonane tylko mocą Bożą.

Jeżeli Pan Bóg wysyła kogoś ze specjalną misją, takiej osobie musi dać specjalne dowody uwierzytelniające. Nie może wysyłać w ciemno. Dlatego też przez proroków Pan Bóg zapowiada przyjście Mesjasza.

Na pewno kapłani i starsi ludu zastanawiali się nad tym, czy te proroctwa można zastosować do Jezusa. Coś im jednak nie pasowało. Ale największym – nie do podważenia argumentem – są cuda Jezusa. Ani szatan ani człowiek nie może uczynić sam z siebie żadnego cudu. Złe duchy mogą wpływać na naszą wyobraźnię i robić różne sztuczki – o ile Bóg im pozwoli – ale żadnego prawdziwego cudu nie mogą uczynić. Jeden niepodważalny cud wystarczyłby, aby Jezus mógł nim potwierdzić swoją misję. Jezus wykonał ich wiele. Jednak nie czynił cudów na pokaz. Gdy faryzeusze domagali się jakiegoś znaku z nieba, Jezus odmówił. Uważał bowiem, że te, które wykonał potwierdzają w zupełności Jego pochodzenie od Boga.

W osobistym życiu i nauce Jezusa nie znalazł się żaden błąd czy grzech. Dlatego mógł powiedzieć: „Któż dowiedzie mi grzechu”? Gdyby Jezus choćby tylko w jednej rzeczy się pomylił, czy też zgrzeszył, wtedy w konsekwencji nie należałoby wierzyć w Jego Osobę, chociaż dalej można by było akceptować Jego naukę, przynajmniej tam gdzie naszym zdaniem ma rację.

W powszechnym oczekiwaniu Żydów Mesjasz miał być potężnym wodzem, który wyzwoli ich od rzymskiego panowania, a ich samych uczyni wiodącym narodem na ziemi. Pod tym względem Żydzi się zawiedli. Ale ich niewiara była również zapowiedziana, że nie rozpoznają czasu nawiedzenia swego. Dlaczego? Jezus sam odpowiedział na to pytanie:

„Światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki” (J 3, 19).

diakon Franciszek
diakonfranciszek@gmail.com

Biblia pyta:

Przypatrzcie się Izraelowi według ciała! Czyż nie są w jedności z ołtarzem ci, którzy spożywają z ofiar na ołtarzu złożonych?
Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś?
Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami.
Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.
Czyż będziemy pobudzali Pana do zazdrości? Czyż jesteśmy mocniejsi od Niego?
1 Kor 10, 18-22

Po grzechu zmysły buntują się przeciw rozumowi. Jeżeli więc chcemy, żeby ciało podlegało duszy, musimy trzymać je na wodzy. Jeżeli chcemy zjednoczyć się z Bogiem, musimy umartwiać się również duchowo. Pismo Święte wyraźnie wskazuje, że po upadku trzeba żałować i pokutować.
św. Jan Maria Vianney, O zadośćuczynieniu, pokucie i umartwieniu

Źródło:https://www.katolik.pl/refleksja-katolika.html?mc=6&date=2019-06-04#kalendarz

Wt cze 04, 2019 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
W winnicy Pana nieporzebne sa psy ogrodnika tylko ogrodnicy ktorzy potrafia szczepic i dbac o winorosla.

Co do cnoty cierpliwości, to pewnie masz rację Samie, wszyscy powinniśmy bardziej się w niej ćwiczyć. Nigdy za wiele. Co do "psów" w winnicy, to także i one są potrzebne. Z Kościołem jest jak z orkiestrą. Jedne dźwięki są wysokie inne niskie, same w sobie ładne, ale dopiero kiedy się wzajemnie uzupelniaja, tworzą harmonię która zamienia się w piękną muzykę.Az chcę się słuchać.

Co to był by za Kościół i co to było by za forum, gdyby zabrakło takich, którzy by go nie dyscyplinowali? I co to był by za Kościół, gdyby byli tylko tacy, lub większość? Albo gdyby w Kościele byli tylko tacy, którzy by slodzili i ładnie mówili? Jak się zje za dużo cukru, to się mozna rozchorowac.Mozna przecież rzygać od tej słodkosci.I dobrze jest znaleźć w Kościele swoje miejsce i go sobą dopełnić.Kazdemu Bóg dał talenty skrojone na miarę.

Albo początek bajki o Reksio. Siedzi piesek i nabija swój obrazek na klisze. W Kościele nie ma żadnej takiej formy, która by nas odlala i wszyscy będziemy katoliki że hej.Piękno i siła Kościoła polega na jego jedności, w roznorodnosci. Jakoś nie wyobrażam sobie forum, ani własnej na nim obecności bez całej obecnej tutaj reszty Kościoła. ;)

Wt cze 04, 2019 5:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wybrana + za odwoływanie się do katolickich treści. Nie pierwszy zresztą raz.

Przyznam szczerze że nie rozumiem do końca co chcesz tym wpisem przekazać W KONTEKŚCIE NASZEJ DYSKUSJI. Czy chodzi o stwierdzenie że Jezus stał się wężem, które jest parafraza Pawlowych słów o Grzechu? 2 Kor 5, 21: On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą.
Jeśli tak, to stwierdzenie że "Jezus stał się wężem", oraz grzechem, trzeba rozumieć patrzac przez Jego mękę. Ta właśnie męka, bol,cierpienie i śmierć Jezus przyjął na siebie i w ten sposób zbawil świat. W tym sensie Jezus stał się grzechem, albo wężem że całe zło człowieka odcisnelo się na nim. On sam nigdy nie zgrzeszyl, ale zła doswiadczyl.I to zła, w całej wydawać by się mogło swej potędze. I ostatecznie to zło, zostało w Nim pokonane.

I po ostatnie. Pisaliśmy wcześniej o tym, że podstawą naszej wiary nie sa dogmaty, prawa i obowiazki. Ona sa ważne, ale najważniejsze jest to na czym nasze duchowe życie jest zbudowane. Najważniejsza jest wiara, w żywego Chrystusa. Może zamiast pisać o Drzewie Życia, robić debaty ktore nie przynoszą skutku, wymieniać się akademickimi spostrzeżeniami, zwyczajnie spróbować wprowadzić całą tą wiedzę?

Jeśli coś publikujesz, nawet jeśli nie jest to twoja myśl, to ja rozumiem że się z tym identyfikujesz.Ostatnie zdania mówią w skrócie o tym, aby krzyzowac własne zmysły umartwieniem. Zacznijmy może od tego? Widziałem że dwukrotnie nawiazujesz do siostry Faustyny. Nie chcesz w tym momencie przyjmować Komuni Swietej (chyba), to chociaż spróbuj się umartwiac. Zacznij odmawiać koronkę siostry Faustyny, ale w taki sposób jak bys z Jezusem była podczas Jego męki.

Módl się tymi słowami i patrz jak kapie krwawy pot z Jego głowy i jak się boi. Popatrz jak rozrywane są Jego plecy i pomyśl że to mogły być twoje. Spróbuj ten ból poczuć. Zobacz na ciernie przebijajace skórę i wbijajace się w Jego czaszkę. Uslysz lamane kości, przybijane do krzyża. Patrz na to wszystko i poznawaj wartość wlasnego grzechu. Patrz na to i bądź przy Nim, jak się jest przy przyjacielu w ciężkim doswiadczeniu.Gdy byłem ciężko chory i zwijalem się z bólu, to jedyne co mi pociechę przyniosło to szczera troska mojej matki i jej obecność. Jej miłość przynosiła mi ulgę w cierpieniu. I ty tak samo zachowaj się z Jezusem.Milosc jest językiem, nad którym zadne moce piekielne nie mają władzy. Miłość jest językiem, który Bóg upodobal sobie najbardziej. Bog chce abyś była tam razem z Nim.Patrz na to wszystko, a cała pełnia Ducha Świętego spocznie na tobie, bo nikt nigdy nie przescignie Boga, w okazywaniu miłości.Ale nie dla darów adoruj Jezusa, ale dla Niego samego. I bądź przy nim w taki sposób w każdej wolnej chwili.

I w tedy wrócimy do tej rozmowy. Żadne myślę argumenty, ani wymiana teorii o prawie, zakazach i nakazach nie będzie już potrzebne. Z Panem Bogiem.

Ps. będę się za Ciebie modlił, abyś dotarła do tego ogrodu oliwnego.

Wt cze 04, 2019 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mialem n mysi tych ktorzy nie patrza na to ze jeden sie stara cos powoli komus wyjasniac tylko widza sami swoja wiedze, a reszte traktuja jak piate kolo u wozu.
Szybko traca cierpliwosc i zaraz cos palna jak golab na parapet.
Jeden meczy sie by kogos wspomoc w spinaczce a drugi sie przyglada i w pol drogi zepchnie tego pomagajaceg razem z tym ktoremu pomagal tylko dlatego ze nie mial cierpliwosci przygladac sie do konca.
To wlasnie te psy ogrodnika, bo tak postepujac sami nie wejda i komus nie dadza.

Wt cze 04, 2019 7:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Skoro nie potrafisz zrozumieć prostego zdania to o czym dalej z tobą pisać?

Wt cze 04, 2019 7:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
sam2 napisał(a):

Skoro nie potrafisz zrozumieć prostego zdania to o czym dalej z tobą pisać?

Ja je rozumiem, tylko nie moge pojac sensu takiego wpisu w tym temacie.

Wt cze 04, 2019 7:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Wybrana + za odwoływanie się do katolickich treści. Nie pierwszy zresztą raz.

Przyznam szczerze że nie rozumiem do końca co chcesz tym wpisem przekazać W KONTEKŚCIE NASZEJ DYSKUSJI. Czy chodzi o stwierdzenie że Jezus stał się wężem, które jest parafraza Pawlowych słów o Grzechu? 2 Kor 5, 21: On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą.
Jeśli tak, to stwierdzenie że "Jezus stał się wężem", oraz grzechem, trzeba rozumieć patrzac przez Jego mękę. Ta właśnie męka, bol,cierpienie i śmierć Jezus przyjął na siebie i w ten sposób zbawil świat. W tym sensie Jezus stał się grzechem, albo wężem że całe zło człowieka odcisnelo się na nim. On sam nigdy nie zgrzeszyl, ale zła doswiadczyl.I to zła, w całej wydawać by się mogło swej potędze. I ostatecznie to zło, zostało w Nim pokonane.

I po ostatnie. Pisaliśmy wcześniej o tym, że podstawą naszej wiary nie sa dogmaty, prawa i obowiazki. Ona sa ważne, ale najważniejsze jest to na czym nasze duchowe życie jest zbudowane. Najważniejsza jest wiara, w żywego Chrystusa. Może zamiast pisać o Drzewie Życia, robić debaty ktore nie przynoszą skutku, wymieniać się akademickimi spostrzeżeniami, zwyczajnie spróbować wprowadzić całą tą wiedzę?

Jeśli coś publikujesz, nawet jeśli nie jest to twoja myśl, to ja rozumiem że się z tym identyfikujesz.Ostatnie zdania mówią w skrócie o tym, aby krzyzowac własne zmysły umartwieniem. Zacznijmy może od tego? Widziałem że dwukrotnie nawiazujesz do siostry Faustyny. Nie chcesz w tym momencie przyjmować Komuni Swietej (chyba), to chociaż spróbuj się umartwiac. Zacznij odmawiać koronkę siostry Faustyny, ale w taki sposób jak bys z Jezusem była podczas Jego męki.

Módl się tymi słowami i patrz jak kapie krwawy pot z Jego głowy i jak się boi. Popatrz jak rozrywane są Jego plecy i pomyśl że to mogły być twoje. Spróbuj ten ból poczuć. Zobacz na ciernie przebijajace skórę i wbijajace się w Jego czaszkę. Uslysz lamane kości, przybijane do krzyża. Patrz na to wszystko i poznawaj wartość wlasnego grzechu. Patrz na to i bądź przy Nim, jak się jest przy przyjacielu w ciężkim doswiadczeniu.Gdy byłem ciężko chory i zwijalem się z bólu, to jedyne co mi pociechę przyniosło to szczera troska mojej matki i jej obecność. Jej miłość przynosiła mi ulgę w cierpieniu. I ty tak samo zachowaj się z Jezusem.Milosc jest językiem, nad którym zadne moce piekielne nie mają władzy. Miłość jest językiem, który Bóg upodobal sobie najbardziej. Bog chce abyś była tam razem z Nim.Patrz na to wszystko, a cała pełnia Ducha Świętego spocznie na tobie, bo nikt nigdy nie przescignie Boga, w okazywaniu miłości.Ale nie dla darów adoruj Jezusa, ale dla Niego samego. I bądź przy nim w taki sposób w każdej wolnej chwili.

I w tedy wrócimy do tej rozmowy. Żadne myślę argumenty, ani wymiana teorii o prawie, zakazach i nakazach nie będzie już potrzebne. Z Panem Bogiem.

Ps. będę się za Ciebie modlił, abyś dotarła do tego ogrodu oliwnego.

Jozek, zawsze prawda jest prawdą i ja zawsze z prawdą się identyfikuje.
Nie cytuje słów z którymi się nie identyfikuje.
Dla mnie nie ważne, czy powiedział je ktoś, kto się nazywa X, czy Y, dla mnie ma znaczenie to, co one wyrażają. Dziś mogę się modlić do Boga i Jezusa Chrystusa w Kościele Katolickim, a jutro mogę się modlić w Ewangelickim, ale to, że się tam wspólnie modlę, nie znaczy, że przyjmuję w pełni dogmaty ustalone w tym Kościele.
Ja też będę się za ciebie modliła.
Nie będę dalej pisała w tym temacie, bo musiałabym wyrazić swoje zdanie, a mowa ta była by ostra, szczególnie gdy sprawa dotyczy samozwańczego Zakonu, który nie służył Bogu, ale oddawał cześć władcy tego świata, który zniewolił duchowo ludzkość.

Wt cze 04, 2019 10:29 pm
Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
zawsze prawda jest prawdą i ja zawsze z prawdą się identyfikuje.

Tak ? To dlaczego nie przyjmujesz słów Pisma, które są prawdą (por.J 17,17) a które mówi, że to Bóg nakazał sporządzić Mojżeszowi węża miedzianego, oraz że to Bóg uzdrowił Izraelitów ?

Śr cze 05, 2019 10:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wybrana, mimo wszystko później odpisze na twojego posta. Mam obawę że go opacznie zrozumiesz i się utwierdzisz w swoich przekonaniach, ale spróbuj w tym moim teście dostrzec cała prawdę, nie tylko tą z którą dzisiaj się identyfikujesz. Zresztą, bardzo akcentujesz potrzebę "prawdy" w życiu, a ja o nic innego nie proszę jak oto, byś ją przyjęła.

Śr cze 05, 2019 10:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie ma takiej opcji, nie można tak prosić. To przeczy biologii. Nasz mózg pracuje na oprogramowaniu swoim a nie cudzym. On tylko obrabia bodźce. Jeśli ma wbite uprzedzenia ( a wybrana tego nie neguje, wręcz to wyeksponowala w ostatnim wpisie), pomoże tylko Boża interwencja. Pisalam wcześniej o braku jej gotowości. W takim przypadku adresujesz swe wypowiedzi do tych, którzy szukają prawdy i są na nią otwarci. Słowo trafić więc może do anonimowego czytelnika.
Nie możesz sobie przypisać roli ewangelizatora wybranej i widzieć siebie w kategoriach zwycięstwa lub porażki. Po prostu siejesz a ziarno wpada w różne środowiska. Chroni cię to też przed pychą. Na forum dostaniesz lanie a czytający zobaczy skarb.
W wojsku widać nie byłeś... :-D

Śr cze 05, 2019 12:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacob napisał(a):
wybrana napisał(a):
zawsze prawda jest prawdą i ja zawsze z prawdą się identyfikuje.

Tak ? To dlaczego nie przyjmujesz słów Pisma, które są prawdą (por.J 17,17) a które mówi, że to Bóg nakazał sporządzić Mojżeszowi węża miedzianego, oraz że to Bóg uzdrowił Izraelitów ?

Mój drogi, teraz są zapełnione odziały psychiatryczne takich, co niby twierdzą, że słyszą głos Boga.
Kiedyś takich oddziałów było brak, bo psychiatria nie były znanym tematem.
Złoty płomień daje cały czas w szerokim zakresie orędzia - uwierzyłeś, że słyszy Boga?

Merss, zbyt dużo dużo naczytałaś się psychologii.

Jozek, wiem, że masz dobre intencję, ale ja w prawdę Izraelitów, tak całkowicie nie wierze. Monoteizm obejmował nie tylko Izraelitów, ale tak wierzono również na wielu innych terenach.
Pisarze Starego Testamentu też czerpali wiedzę np.z Ksiąg Awesty. Przez tyle lat, co byli w niewoli Babilońskiej wiele wiedzy czerpali z ościennych wierzeń.
Uważali się za znawców Boga, ale oni Boga nie znali, ani nie chcieli słyszeć. Słyszeli tylko to, co łechtało ich żądze.
Zakon Mojżeszowy był samozwańczym odstępczym zakonem. To Jezus go zidentyfikował i powiedział o nich tak:
E.Mat.
23:13
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14
(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:16
Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
23:17
Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?
23:18
Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.
23:19
Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?
23:20
Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.
23:21
I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.
23:22
I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23:23
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:24
Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
23:25
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
23:26
Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.
23:27
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.
23:28
Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.
23:29
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32
Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33
Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34
Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35
Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36
Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.

23:37
Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!
23:38
Oto wam dom wasz pusty zostanie.

12:34
Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.

E.Jana
8:41
Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
8:42
Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
8:43
Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
8:44
Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
8:45
Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.
8:46
Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?
8:47
Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.
8:48
Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś Samarytaninem i masz demona?
8:49
Jezus odpowiedział: Ja nie mam demona, ale czczę Ojca mego, a wy mnie znieważacie.
8:50
Ja zaś nie szukam własnej chwały. Jest taki, kto jej szuka i sądzi.
8:51
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie ujrzy na wieki.
8:52
Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.
8:53
Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy umarli. Za kogo się uważasz?
8:54
Odrzekł Jezus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.
8:55
I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym powiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.

Ostatnio edytowano Śr cze 05, 2019 4:51 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Reg. III/1 - wyboldowany tekst biblijny stanowiący prawie cały post

Śr cze 05, 2019 3:30 pm
Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Mój drogi, teraz są zapełnione odziały psychiatryczne takich, co niby twierdzą, że słyszą głos Boga.
Kiedyś takich oddziałów było brak, bo psychiatria nie były znanym tematem.

Czyli mam rozumieć, że odrzucasz natchnienie i prawdziwość Pisma, oraz twierdzisz, że ludzie, którzy spisywali Pismo święte, byli chorzy psychicznie ?

wybrana napisał(a):
Pisarze Starego Testamentu też czerpali wiedzę np.z Ksiąg Awesty. Przez tyle lat, co byli w niewoli Babilońskiej wiele wiedzy czerpali z ościennych wierzeń.

Natomiast pisarze Nowego Testamentu, nawiązywali do dzieł pogańskich*, czy w związku z tym, ich też odrzucisz ?

*Św. Paweł, w Pierwszym Liście do Koryntian 15,33 cytuje komediopisarza ateńskiego Menandra (por.przypis do 1 Kor 15,33 w BT i BP).W Dz 17,28, w mowie pochwalnej o Bogu, cytuje fragment hymnu Kleantesa do Zeusa (por. przypis do Dz 17,28 w Biblii Tysiąclecia).W Ap 17,3 apostoł Jan nawiązuje do mitologii rzymskiej o bogini Roma, która dosiada bestii (por. przypis w Biblii Tysiąclecia do Ap. 17,3).

Śr cze 05, 2019 4:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jakob, ja wierzę tylko Bogu, temu, co głosił w swoim Synu.
A co głosił, to mamy w Nowym Testamencie spisane przez naocznych wybranych świadków.
W poście powyżej przytoczyłam kilka z nich.
Albo wierzysz Jezusowi i nazywasz się chrześcijaninem, albo deklarujesz, że nie wierzysz Jezusowi.
Mnie dzieje Izraela interesują tylko historycznie, bo w poznaniu tej historii poznajemy, jak człowiek był daleki od Boga i jak bardzo duże znaczenie ma prawda jaką dał nam sam Bóg w osobie swojego wybranego Syna Jezusa Chrystusa. Tylko tą prawdę przyjmuję i ona mi zupełnie wystarcza.
Nie interesuję mnie z jakiego materiału był zrobiony wąż Mojżesza.

Śr cze 05, 2019 5:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona