Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 28, 2020 11:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kogo stać na własne zdanie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kogo stać na własne zdanie?
Swan napisał(a):
Fajne jest zestawienie tego zdania:
towarzyski.pelikan napisał(a):
tylko zachwycamy się wzajemnych zachwytem nad ww., udajemy przed sobą, że się zachwycamy, zachwycamy się, bo inni się zachwycają, a ci inni się zachwycają, bo my się zachwycamy.

z tym:
towarzyski.pelikan napisał(a):
I żeby nie było, nie jest to tylko moja opinia, ale potwierdzają ją opinie różnych krytyków filmowych, którzy próbują zachować jakąś bezstronność.

Co w nim fajnego?

Cz lut 20, 2020 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Muzyka disco polo nie jest od tego, by się nią delektować. On ma porwać jak największą liczbę osób do tańca a nie skłaniać do wydumanych rozważań nad życiem. Czyli raczej odwołuje się do podstawowych ludzkich instynktów od zawsze obecnych w społeczności ludzkiej. Myślę, że każdy ostatecznie mógłby znaleźć dla siebie przynajmniej jeden utwór disco polo, którym czułby się całkiem swobodnie. Nie słucham tej muzyki, ale mój brat niejedną dziewczynę przy niej obtańcował, zatem mam zrozumienie dla tych, którzy uzasadniają jej istnienie.

Ta interpretacja 'Przez Te Oczy Zielone (Akcent Cover) - Paweł Izdebski' jest raczej do słuchania, a nie do tańczenia. :) Pewnie to mogłaby być ulubiona piosenka o. Szustaka :-D

Cz lut 20, 2020 10:48 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że za powszechnym opowiadaniem się za, lub przeciw wpływ ma tzw.psychologia tłumu. Jak napisał Gustaw Le Bon:"Charakterystycznym rysem obecnego wieku jest górowanie nieświadomej działalności tłumu nad świadomą działalnością jednostek". Przy czym problem ten znany jest od dawna. Nawet w ks.Wyjścia 23:2 czytamy:Nie wolno ci iść za tłumem w złym celu;nie wolno ci świadczyć w sporze, żebyś się przechylał na stronę tłumu w celu wypaczenia sprawiedliwości
Inne tłum.Nie idź za większością, aby wyrządzić zło, i nie zeznawaj w sprawie, ulegając zdaniu większości, by naginać sąd
Tak to można ulec większości, zwłaszcza, gdy wybiera zło. Tak naprawdę wygodniej jest nam iść z prądem niż pod prąd. Również w przyjmowaniu opinii większości, tylko po to, żeby być w większości.

Pn lut 24, 2020 4:49 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2