Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 5:18 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna strona
 PYTANIA DO KAPŁANA II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
joannabw napisał(a):
Takie male pytanko:
Czy dziesiecioletnie dziecko (po komnii) grzeszy wierzac w istnienie wrozki zebowej? Tylko bardzo prosze sie nie smiac. Nie znam sie na tym.

Wybacz, ale tu nie mogę odpowiedzieć. Musiałbym z tym dzieckiem się spotkać i osobiście porozmawiać.

N mar 04, 2012 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Niestety, nie ma takiej opcji.

N mar 04, 2012 4:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

joannabw napisał(a):
Niestety, nie ma takiej opcji.

Więc trzeba się udać do Księdza w realu i tam w rozmowie przedstawić problem, tu jest za mało informacji, aby dać konkretną odpowiedź.

N mar 04, 2012 5:00 pm
Milczek
Milczek

Post PYTANIA DO KAPŁANA II
Jak to jest z modlitwą? Wiadomo, że brak modlitwy codziennej to grzech, ale czy przy modlitwie wieczornej musimy klęczeć, czy można siedzieć lub stać lub leżeć ? Jak to jest z modlitwą w ciągu dnia - czy jeśli nie mam czasu aby uklęknąć w domu i się pomodlić to czy "liczy się" (ważna jest) modlitwa podczas robienia obiadu lub w autobusie czy podczas spaceru z dziećmi (chodzi o modlitwę w skupieniu)??

Pn mar 12, 2012 1:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

agnesik83 napisał(a):
Jak to jest z modlitwą? Wiadomo, że brak modlitwy codziennej to grzech, ale czy przy modlitwie wieczornej musimy klęczeć, czy można siedzieć lub stać lub leżeć ? Jak to jest z modlitwą w ciągu dnia - czy jeśli nie mam czasu aby uklęknąć w domu i się pomodlić to czy "liczy się" (ważna jest) modlitwa podczas robienia obiadu lub w autobusie czy podczas spaceru z dziećmi (chodzi o modlitwę w skupieniu)??

Modlitwa to ofiarowanie wszystkiego Bogu. Św. Paweł, mówi bardzo prosto: "Wszystko co czynicie, czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą" (1Kor 10;31)
Modlitwa to nie tylko mówienie pięknych słów ale to życie w łączności z Bogiem, to ofiarowanie wszystkiego Bogu.
Nie ma przepisanej jednej postawy w modlitwie, modlimy się w każdej postawie.
Piękną lekcję modlitwy dała mi kiedyś pewna ciężko chora osoba. Jako kapelan szpitala odwiedzając chorych zauważyłem jak ta Pani leżąc wpatruje się w krzyż wiszący na ścianie pokoju chorych. Kiedyś zagadałem do niej, ciekawy jestem o czym tak pani rozmawia z Jezusem, a Ona odpowiada: "Ja nie rozmawiam. Ja tylko tak patrzę na Niego, a On na Mnie." Jaka piękna modlitwa, bez żadnego słowa.

Wt mar 13, 2012 3:09 pm
Milczek
Milczek

Szczęść Boże.
Proszę Księdza, w jaki sposób można zwrócić należność sklepowi za zniszczoną wcześniej rzecz (rzecz nie była droga, raczej w granicach 5 zł). I co jeśli nie ma takiej możliwości?
Pytanie kolejne dotyczy w jaki sposób można umieścić w rozliczeniu rocznym dochód (kilkaset zł) uzyskany z pracy na czarno. Wiem, że może to niekoniecznie tutaj, przepraszam. Z jednej strony nie chciałabym tego zatajać, z drugiej nie chciałabym też, aby osoby, które mi to wypłaciły, miały z tego tytułu jakiekolwiek problemy.
Ostatnia kwestia dotyczy różnicy w zwrotach do księży. Wiem, że niektórzy ludzie stosują nazewnictwo przemiennie (ojciec i ksiądz), czy jest jakaś reguła? Chodzi mi też np. o sposób zwracania się do kapłana podczas spowiedzi (w tym kierownika duchowego).
Z góry serdecznie dziękuję za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie :)

Pn mar 26, 2012 9:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

umano napisał(a):
Szczęść Boże.
Proszę Księdza, w jaki sposób można zwrócić należność sklepowi za zniszczoną wcześniej rzecz (rzecz nie była droga, raczej w granicach 5 zł). I co jeśli nie ma takiej możliwości?
Pytanie kolejne dotyczy w jaki sposób można umieścić w rozliczeniu rocznym dochód (kilkaset zł) uzyskany z pracy na czarno. Wiem, że może to niekoniecznie tutaj, przepraszam. Z jednej strony nie chciałabym tego zatajać, z drugiej nie chciałabym też, aby osoby, które mi to wypłaciły, miały z tego tytułu jakiekolwiek problemy.
Ostatnia kwestia dotyczy różnicy w zwrotach do księży. Wiem, że niektórzy ludzie stosują nazewnictwo przemiennie (ojciec i ksiądz), czy jest jakaś reguła? Chodzi mi też np. o sposób zwracania się do kapłana podczas spowiedzi (w tym kierownika duchowego).
Z góry serdecznie dziękuję za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie :)

Ad. 1) Jeśli nie ma możliwości zwrócenia w sklepie, to przekaż na jakiś dobry cel.
Ad. 2) Nie jestem z Urzędu Skarbowego i nie wiem. Ale zrób tak, żeby nikt nie miał z tego powodu nieprzyjemności.
Ad. 3) Ogólna zasada jest taka, że "Ojciec" to duchowny z Zakonu, a "Ksiądz" to diecezjalny. Ale często używa się tych nazw zamiennie. Do spowiednika i do kierownika duchowego (jeśli ma święcenia kapłańskie) zwracamy się "Ojcze".

Wt mar 27, 2012 9:47 am
Milczek
Milczek

Bardzo dziękuję Księdzu za wszystkie udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże.

Wt mar 27, 2012 4:17 pm
Czy jest to możliwe i w jaki sposób to osiągnąć - przyjmowanie przez świeckiego Komunii św. pod dwiema postaciami podczas codziennej Mszy św.?

So mar 31, 2012 2:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Ponurnik napisał(a):
Czy jest to możliwe i w jaki sposób to osiągnąć - przyjmowanie przez świeckiego Komunii św. pod dwiema postaciami podczas codziennej Mszy św.?

Trzeba by to omówić przed Mszą św. z księdzem celebrującym Mszę. Ale sprawa może być trudna, bo nie ma żadnych przepisów regulujących ten problem.

So mar 31, 2012 6:50 pm
ks. Marian napisał(a):
Ponurnik napisał(a):

Trzeba by to omówić przed Mszą św. z księdzem celebrującym Mszę. Ale sprawa może być trudna, bo nie ma żadnych przepisów regulujących ten problem.
Hmm, czytałem co innego:
    W Polsce od kilku lat wierni mogą uczestniczyć w komunii ciała i krwi Pańskiej – jeśli wyrażą takie życzenie. Mówiąc dokładniej: mają taką możliwość w diecezjach, których ordynariusze na to zezwolą.
    [Tygodnik Powszechny]
Stąd właśnie moje pytanie - czy może księdzu wiadomo o odpowiednich dokumentach lub gdzie je znaleźć. Bo wprawdzie wierzę w doktrynę konkomitancji, ale gdy celebrans wypowiada słowa Umocnij swój Lud Chlebem życia i Kielichem zbawienia¹ - czuję się jakoś nieswojo.

So mar 31, 2012 10:22 pm
Milczek
Milczek

Szczęść Boże. Mam pytanie odnośnie kwestii wpisania kogoś na listę podczas wykładu, kiedy ta druga osoba faktycznie nie może na nim być, a obecność jest niezbędna do zaliczenia. Bo z jednej strony jest to z pewnością oszustwo, z drugiej też chęć pomocy. Jakiej rangi jest to zło? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pt kwi 20, 2012 1:50 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

To zło jest takiej rangi jaką mu daje Twoje sumienie.

N kwi 22, 2012 7:02 am
Milczek
Milczek

Dziękuję Księdzu..odpowiedź dosyć wymagająca, ale chyba rozumiem...
trochę też zależy pewnie od okoliczności danej chwili i intencji. Pozdrawiam serdecznie. Z Bogiem.

N kwi 22, 2012 10:39 pm
Milczek
Milczek

Post Msza Św.
Czy Mszę Św. jakiś ksiądz może prowadzić w jakikolwiek sposób zawierając wszystkie jej elementy? Chodzi mi o to, czy może sam kombinować i próbować przyciągnąć ludzi do kościoła zmieniając całe <tło> Mszy?

Śr maja 09, 2012 7:20 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna strona