Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sie 10, 2020 2:24 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Pytania dot. deklaracji wyznaniowej rol23mak 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Pytania dot. deklaracji wyznaniowej rol23mak
rol23mak napisał(a):
Ja nie postawiłem tam przecinków. Pokazuję, tylko że skoro dawniej nie było znaków przystankowych, dlatego mogły stać w dowolnym miejscu. Zatem ten fragment nie mówi na pewno, że łotr trafił od razu do raju. Fragment nie jest jednoznaczny w zrozumieniu i trzeba patrzeć na inne fragmenty Pisma żeby nabrać pewności.

Jak Jezus mówi do Piotra że jeszcze dziś się Go trzy razy zaprze, to też może być mówię ci dziś: w swoim życiu się trzy razy zaprzesz.
Jak pisałem to bezsensowna interpretacja, Po co Jezus maił by mówić że mówi dziś? Do tego wprowadzając w błąd? Poza tym, gdyby Łotr miał być tylko zbawiony kiedyś, nie było by to tak wielkie jak to że DZIŚ!

Cz lut 12, 2015 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

rol23mak napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I to jest całe kłamstwo z Twojej strony, które automatycznie dyskredytuje cię jako poważnego rozmówcę i pokazuje, że jesteś kłamcą. Tak samo jak śJ dopasowałeś bowiem sobie przekład do poglądów bez patrzenia na to jak wypowiadał się Jezus, a którego zwyczaje nie pozwalają na postawienie przecinka w "dowolnym miejscu" tej obietnicy.

Ja nie postawiłem tam przecinków.

Nie ściemniaj. Poprawianie cudzego tekstu to jest manipulacja i kłamstwo.

Cytuj:
Pokazuję, tylko że skoro dawniej nie było znaków przystankowych, dlatego mogły stać w dowolnym miejscu.

Nic nie pokazujesz poza własną ignorancją. Gdybyś łaskawie raczył zapoznać się z innymi wypowiedziami Chrystusa, w których użył zwrotu "zaprawdę powiadam", zdawałbyś sobie sprawę z tego, że ten przeciek nie może być po "dziś". No, ale ponieważ Tobie to nie pasuje do przekonań, do inne wypowiedzi Chrystusa ignorujesz i wolisz "poprawiać" cudze przekłady, a nie własne bzdurne przekonania.

Cytuj:
Zatem ten fragment nie mówi na pewno, że łotr trafił od razu do raju.

Oczywiście, że to jednoznacznie stwierdza. Jest to bowiem, co zignorowałeś, drugi i ostatni przypadek wśród 76 wystąpień w zapisanych w Ewangeliach wypowiedziach Jezusa frazy "zaprawdę powiadam", w którym Zbawiciel dodał określenie czasu. Czy ci się podoba, czy nie, jest to jasne wskazanie terminu spełnienia tej wypowiedzi, a nie idiotyczne podkreślenie, że Jezus to "dziś" mówi (jak gdyby słuchacze byli idiotami i nie zorientowali się, że jest to wypowiedź z tego dnia).

Cytuj:
Fragment nie jest jednoznaczny w zrozumieniu i trzeba patrzeć na inne fragmenty Pisma żeby nabrać pewności.

To wreszcie popatrz na te inne fragmenty, bo jasno w tym momencie widać, że tego nie zrobiłeś.

Cz lut 12, 2015 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

rol23mak napisał(a):
Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci dziś; Ze Mną będziesz w raju. (Biblia Tysiąclecia)

Kłamstwo i to beszczelne.
Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju». (Łk 23,43 BT)
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=338
rol23mak napisał(a):
I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci dziś; Będziesz ze mną w raju. (Biblia Warszawska)

23:43 I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.
http://biblia-online.pl/biblia-otworz.html
Wystarczy dowodów.

Cz lut 12, 2015 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Miał już je pokazane. Mimo to idzie w zaparte i uważa, że nie skłamał poprawiając te przekłady.

Cz lut 12, 2015 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Więc nie warto karmic trolla.
Obrazek

Cz lut 12, 2015 11:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Małgosia napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci dziś; Ze Mną będziesz w raju. (Biblia Tysiąclecia)

Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju». (Łk 23,43 BT)
rol23mak napisał(a):
I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci dziś; Będziesz ze mną w raju. (Biblia Warszawska)

Wystarczy dowodów.

Chyba nie przeczytałaś mojego późniejszego postu, albo go wcale nie zrozumiałaś.

Cz lut 12, 2015 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

rol23mak napisał(a):
Małgosia napisał(a):
rol23mak napisał(a):

rol23mak napisał(a):

Wystarczy dowodów.

Chyba nie przeczytałaś mojego późniejszego postu, albo go wcale nie zrozumiałaś.
W swoim późniejszym poście napisałeś: Ja nie postawiłem tam przecinków. Pokazuję, tylko że skoro dawniej nie było znaków przystankowych, dlatego mogły stać w dowolnym miejscu.
natomiast pare postów wcześniej napisałeś:
Nie mógł dostąpić zbawienia, bo to byłoby sprzeczne z tym co mówi Pismo Święte na temat zbawienia. W Piśmie Świętym jest napisane: Zaprawdę, powiadam ci dziś; będziesz ze Mną w raju. Czyli nie chodzi o to, że on będzie dziś w raju, tylko że powiada dziś.
Zatem jesteś zwykłym kłamcą, bo twierdzisz że w Piśmie św. jest napisane: "Zaprawdę, powiadam ci dziś; będziesz ze Mną w raju"

Cz lut 12, 2015 11:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
sahcim napisał(a):
W swoim późniejszym poście napisałeś: Ja nie postawiłem tam przecinków. Pokazuję, tylko że skoro dawniej nie było znaków przystankowych, dlatego mogły stać w dowolnym miejscu.
Nie mógł dostąpić zbawienia, bo to byłoby sprzeczne z tym co mówi Pismo Święte na temat zbawienia. W Piśmie Świętym jest napisane: Zaprawdę, powiadam ci dziś; będziesz ze Mną w raju. Czyli nie chodzi o to, że on będzie dziś w raju, tylko że powiada dziś.
Zatem jesteś zwykłym kłamcą, bo twierdzisz że w Piśmie św. jest napisane: "Zaprawdę, powiadam ci dziś; będziesz ze Mną w raju"

No, ale możliwe jest, że "rol23mak" nie kłamał, a skopiował cytat np. z Biblii Świadków Jehowy.

Pt lut 13, 2015 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

jotajota napisał(a):
sahcim napisał(a):

No, ale możliwe jest, że "rol23mak" nie kłamał, a skopiował cytat np. z Biblii Świadków Jehowy.
Też nie...sprawdź sobie
(43) A on Rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju". (wg PNŚ)

Pt lut 13, 2015 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
sahcim napisał(a):
Też nie...sprawdź sobie
(43) A on Rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju". (wg PNŚ)

No przecież jest prawie to samo.
Chodziło mi tylko o to, że sens się zmienia w zależności gdzie stoi przecinek, a przecinków jak wiemy dawniej nie było. Zatem nikt z nas nie wie dokładnie co Jezus powiedział.

Pt lut 13, 2015 12:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Już Ci o tym pisałem. Przeczytaj wreszcie tak mój post, jak i cały Nowy Testament.

Pt lut 13, 2015 12:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
Też nie...sprawdź sobie
No przecież jest prawie to samo.
Prawie tak samo, ale nie tak samo, zatem nie kłam, że w Piśmie św jest napisane to, co Ty napisałeś jako słowa Pisma...
Cytuj:
Chodziło mi tylko o to, że sens się zmienia w zależności gdzie stoi przecinek, a przecinków jak wiemy dawniej nie było. Zatem nikt z nas nie wie dokładnie co Jezus powiedział.
Dziś będziesz ze mną w Raju

Znana jest biblijna scena ukrzyżowania w której na prośbę przestępcy: 'wspomnij na mnie gdy przyjdziesz do swojego królestwa', Pan Jezus odpowiada udzielając obietnicy: 'Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze mną będziesz w raju'(Łuk.23,43).
Ta biblijna wersja jednak nie odpowiadała ogólnej koncepcji doktrynalnej tzw., "Świadkom Jehowy" dlatego postanowili ją "sprostować". Po zabiegu brzmi on tak: 'Zaprawdę powiadam ci dziś: Będziesz ze mną w raju'.
"Świadkowie" nie wierzą w istnienie życia po śmierci, dlatego też 'ukrzyżowany przestępca' nie mógł po śmierci istnieć, zwłaszcza w niebiańskim raju. W ich przekonaniu nie chodzi o niebiański raj, ale o ziemski.
Czy więc raj będzie na ziemi, czy w niebie? Nowy Testament jeszcze dwa razy mówi o tym miejscu. Paweł zapewnia że 'został porwany do raju' (2Kor.12,2-4) i zaznacza że jest on ponad trzema niebiosami. Ponadto mówi o 'wyjściu z ciała' o 'byciu poza ciałem'. Inny Apostoł, Jan, w Objawieniu (2,7) cytuje słowa Chrystusa: 'Zwycięzcy dam spożywać owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga'. Wspiera tą wypowiedź inną: 'Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie'(Obj.3,21). A gdzie jest ten tron? W NIEBIE!

PROBLEM INTERPUNKCJI
Jeszcze raz wrócimy do wersetu 'Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze mną będziesz w raju', tak jest to niemal w każdej Biblii. "Świadkowie" jednak doszli do wniosku że to burzy ich pogląd na temat ludzkiej egzystencji po śmierci, dlatego postanowili przesunąć znak interpunkcji. W przekładzie "niewolnika" zwanym 'Pismami Greckimi', tekst przyjmuje formę: 'Zaprawdę, powiadam ci dziś: będziesz ze mną w raju'. Ten zabieg kosmetyczny zmienił sens zdania, umieścił przyszły raj na ziemi. Ta interpretacja jest sama w sobie sprzeczna, gdyż "niewolnik" umieścił Pana Jezusa w niebie, a łotra na ziemi. Czy zatem Pan Jezus oszukał łotra ? Obiecał przecież 'ze mną będziesz' , potem poszedł do nieba a łotr miał żyć na ziemi. Nie będzie, więc z Jezusem razem chociaż mu obiecał i to przy świadkach. Pan Jezus powiedział: 'A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę' Jan 12,32. Kto to są ci wszyscy i gdzie będą pociągnięci ?
I jeszcze jedna uwaga, Pan Jezus bardzo często mówiąc do ludzi używał określenia 'zaprawdę powiadam wam' np. w Mat 5,18; 6,2; 6,16; 23,36; 24,34; 24,47; 25,12; 26,21. Mało tego, słowo 'dziś' używał kilka razy, zawsze z odniesieniem do swego działania w momencie wypowiedzenia tych słów a nie do przyszłości np. 'Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma...' Łuk.4,21; 'A Jezus rzekł do niego: Dziś zbawienie stało się udziałem domu tego,...'Łuk.19,9. Porównaj też Mar.14,30; i Łuk.2,10-11 dlaczego "niewolnik" nie zmienił i w tych wypadkach interpunkcji ?

http://www.sn.org.pl/content/dziś-będziesz-ze-mną-w-raju

Pt lut 13, 2015 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Można sobie wyobrazić, że dusza bez ciała nie ma świadomości i czeka na ciało po końcu świata. Tak więc umierający człowiek 2015-02-13 od razu znajduje się w czasie +10000 gdzie spotyka nie tylko swoich przodków ale i wnuków. Mimo to słowa Jezusa nie muszą być kłamstwem, bo dla Łotra śmierć nastąpi "dzisiaj" i od razu znajdzie się w raju, bo skoro dusza bez ciała nie ma świadomości, to czekanie będzie dla niego mgnieniem oka.

Pt lut 13, 2015 5:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Zresztą dla Boga jeden dzień jest jak tysiąc lat a tysiąc lat jak jeden dzień. Oczywiście należy odrzucić to, jakoby Jezus informował w momencie gdy mówi, że mówi to dzisiaj ;-)
A wstawienie przecinków nie tam gdzie trzeba tworzy zdania typu:
"Obywatele bydło, choruje starosta, zakazał z niego jeść mięso."

Pt lut 13, 2015 6:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Grzech seksu pozamałżeńskiego i masturbacji.
rol23mak napisał(a):
róża8 napisał(a):
Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz.
http://www.biblijni.pl/J,8,1-11

Już odpowiadałem na ten zarzut wielokrotnie. Jezus nie pozwolił tej kobiecie grzeszyć. Nie powiedział daruję ci wszystkie grzechy, idź i grzesz dalej. Powiedział jej wyraźnie idź i już od tej chwili nie grzesz. Dlaczego chcesz zezwolić ludziom grzeszyć pod pretekstem miłosierdzia Bożego?

Mam lepsze pytanie:
Dlaczego przypisujesz róży rzeczy, których nie napisała?

Pn mar 02, 2015 4:53 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona