Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn mar 01, 2021 5:20 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Moralność jest wytworem świata przyrodniczego?
Derayes napisał(a):

Ze Swiftlark nie ma sensu dyskutować bo ona ewidentnie cierpi na niechęć do Polski, może na bazie kompleksów a już stwierdzenie ze jakoby wyjechała aby być lepiej traktowana jako kobieta bo Polacy jakoby tak źle ja traktowali wzbudza jedynie usmiech politowania.
Skandynawowie i galanteria wobec kobiet, koń by się usmiał.
Nawet w drzwiach nie umieją przepuscić zresztą te tutejsze kobiety tego nie oczekują bo same są siermiężne.
Po co dorabiać ideologię do wyjazdu za pracą, w dodatku tak niestosowną ideologię?

Bo to jest tak jak ktoś tak zupełnie bezkrytycznie łyka feministyczne brednie.
A tak naprawdę Swiftlark jest uosobieniem naszych typowych wad narodowych i szkoda tylko że się zapomniało zabrać z sobą te pozytywne cechy z naszego kraju.

Ciekawy eksperyment:
https://www.youtube.com/watch?v=R1-A7R15uYU

Szwedzka empatia. Śmiechu warte.

So mar 21, 2015 11:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
sylvian,

Swiftlark manipuluje i mija się z prawdą bo usilnie nagina rzeczywistosć do swoich widzimisiów.

To że w Skandynawii można zostawić auto z kluczykami w srodku albo rower i wrócić po niego to prawda tyle że sprzed 30 lat. Bzdura totalna.

Teraz niestety, pogorszyło się.
W Szwecji na większych parkingach są napisy 'zabierz z auta wszystko co wartosciowe jesli nie chcesz aby złodziej zrobił to pierwszy'. Szajki rowerowe chodzą i kradną. Mnie już raz rower spod domu ukradli.

Niech sprowadzą więcej ciapatych i innych afrykanów to będzie jeszcze 'lepiej'. Dzielnice do których biali prawie nie wchodzą bo niczego tam nie zgubili.
To nie gdzie indziej jak na Norrebro w Kopenhadze murzyn zaatakowal nożem moją kobietę. Miała szczęscie że nic się nie stało. Bród i smród że oczy i nos wykręca. Sąsiedztwo to hołota ktora wyrzuca smieci przez balkon na ulicę, imprezy z muzyką i wrzaski całą noc. Dobrze że ją stamtąd zabrałem.

Ostatnio była strzelanina koło Fieldsa, dużego domu towarowego w Kopenhadze. A chwilę później gangi strzelały do siebie w Geteborgu. itd.

Bezpiecznie to jest i owszem, tam gdzie jest jeszcze porządek. Owszem, skandynawowie lubią porządek i czystosć i za to ich cenię, choć Duńczycy są generalnie bardziej flejowaci.
Do 'Araba' to chodzę czasem po owoce i warzywa bo mają dobre i tańsze niż Szwedzi.

So mar 21, 2015 11:51 am
Gaduła
Gaduła

Wiecie, to trochę nieładnie tak jechać po Swiftlark, skoro parę postów wyżej merss napisała, że Swiftlark już nie może w tym wątku opowiadać. To bicie kogoś kto nie może się bronić.

Natomiast Derayes ma trochę racji, że pod względem kradzieży w Skandynawii jest zauważalnie gorzej niż było. Tyle, że argumenty typu:

Cytuj:
Szajki rowerowe chodzą i kradną. Mnie już raz rower spod domu ukradli.

Mnie ukradli rower 2 razy w Polsce, i to nie spod domu, tylko z zamkniętej piwnicy (raz) i z zamykanej i teoretycznie dostępnej tylko dla mieszkańców wózkowni (drugi raz).
Nie wiem czemu osobiste przykłady mają mieć większą moc niż statystyki - a statystyki jednak mówią jasno - nawet mimo tego, że w Skandynawii się pogorszyło to jest lepiej niż u nas pod tym względem.
W Göteborgu bywamy regularnie, firmowo, zawsze było niesamowicie spokojnie. Przecież to miasto normalnie zamiera po zmroku, z małymi i nielicznymi wyjątkami. U nas też są strzelaniny, też można oberwać nożem (i na to niestety też mam osobiste przykłady - no, osobiste w rozumieniu w gronie rodziny/znajomych, nie że ktoś opowiadał z trzeciej ręki). I to od krajanina, nie potrzeba do tego imigrantów, z którymi Szwecja ma problem. Bo ma, owszem. Ale zarówno w Norwegii i Danii takiej skali to nie przyjmuje, chociaż nie da się ukryć, że incydenty bywają. Finlandia i Islandia również wyglądają pod tym względem inaczej, ale powiedzmy, że pod Skandynawię nie podpadają oficjalnie ;)

So mar 21, 2015 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Torri w tym wypadku nie chodziło mi o porównywanie kwestii bezpieczeństwa w Polsce i Skandynawii tylko sprostowanie nieprawdy.

Wiesz,generalnie jak się kto nie pałęta gdzie nie powinien to i duża szansa ze w głowę nie dostanie, podpowiem że w Szwecji zwykle życie w miastach mneijszych i większych zamiera gdzies tak po 19. Co tworzy wrażenie całkowitego bezpieczeństwa a jednak bywa że 'się dzieje'. Ba, dzieje sie nawet i w dzien. A skoro tak to niestety tak pięknie nie jest.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 27530.html

So mar 21, 2015 1:33 pm
Gaduła
Gaduła

Torri napisał(a):
Wiecie, to trochę nieładnie tak jechać po Swiftlark, skoro parę postów wyżej merss napisała, że Swiftlark już nie może w tym wątku opowiadać. To bicie kogoś kto nie może się bronić.

Natomiast Derayes ma trochę racji, że pod względem kradzieży w Skandynawii jest zauważalnie gorzej niż było. Tyle, że argumenty typu:

Cytuj:
Szajki rowerowe chodzą i kradną. Mnie już raz rower spod domu ukradli.

Mnie ukradli rower 2 razy w Polsce, i to nie spod domu, tylko z zamkniętej piwnicy (raz) i z zamykanej i teoretycznie dostępnej tylko dla mieszkańców wózkowni (drugi raz).
Nie wiem czemu osobiste przykłady mają mieć większą moc niż statystyki - a statystyki jednak mówią jasno - nawet mimo tego, że w Skandynawii się pogorszyło to jest lepiej niż u nas pod tym względem.
W Göteborgu bywamy regularnie, firmowo, zawsze było niesamowicie spokojnie. Przecież to miasto normalnie zamiera po zmroku, z małymi i nielicznymi wyjątkami. U nas też są strzelaniny, też można oberwać nożem (i na to niestety też mam osobiste przykłady - no, osobiste w rozumieniu w gronie rodziny/znajomych, nie że ktoś opowiadał z trzeciej ręki). I to od krajanina, nie potrzeba do tego imigrantów, z którymi Szwecja ma problem. Bo ma, owszem. Ale zarówno w Norwegii i Danii takiej skali to nie przyjmuje, chociaż nie da się ukryć, że incydenty bywają. Finlandia i Islandia również wyglądają pod tym względem inaczej, ale powiedzmy, że pod Skandynawię nie podpadają oficjalnie ;)

Torii- Najpierw wysłałem post a dopiero pózniej zobaczyłem notkę merss.
No przecież poza napisaniem tekstu musiałem jeszcze znalezć ten link.
A Derayes też zapewne odniósł się do innego mojego postu i zważywszy na jego obszerny post to wnioskować można że również mógł nie zauważyć uwagi moderatora.

O jakich statystykach tu mówisz?

So mar 21, 2015 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sylvian i Torri tak w ogóle to robimy off- top bo temat wątku jest całkiem inny.

Może lepiej przeniesć dyskusję o Skandynawii gdzie indziej. Dopiero teraz zauważyłem post merss który sugeruje to samo.

So mar 21, 2015 2:17 pm
Gaduła
Gaduła

Cyt:
''W Polsce na 100 tysięcy mieszkańców w 2010 roku zgłoszonych zostało ponad 3 tysiące przestępstw. Na skali innych państw Unii Europejskiej nie jest to wysoki wynik. Rekordzistami wśród państw, dla których dostępne są pełne dane, była Szwecja oraz Belgia – można jednak zastanowić się, czy wysoki wynik w statystykach tych państw nie jest raczej odzwierciedleniem wysokiego poziomu zgłaszalności przestępstw.''

[i]
''Polska wypada zdecydowanie lepiej w kwestii włamań do mieszkań i domów
. Na 100 000 mieszkańców miało miejsce tylko 99,44 włamań – to piąte miejsce od końca. Na Islandii było ich prawie dziesięć razy tyle, co oznacza, że włamania doświadczył tam statystycznie prawie jeden na stu mieszkańców. W obrębie UE rekordzistami w tej kwestii były Dania, Grecja i Belgia''.

http://forsal.pl/artykuly/720917,przest ... -2010.html

Cyt:

'' Jeszcze w 2010 roku Szwecja zajmowała 15. miejsce w rankingu ONZ Human Development Index, jednak według prognoz już w przyszłym roku spadnie na 25. miejsce, a do 2030 roku aż na 45. miejsce i może dołączyć do grona tzw. krajów trzeciego świata. Nawet Grecja, która na dobrą sprawę ciągle balansuje na granicy bankructwa, w 2030 roku będzie w dużo lepszej sytuacji niż Szwecja, a ONZ przewiduje, że zajmie 13. miejsce w rankingu HDI.''

''Polityka prowadzona przez szwedzki rząd powoduje, że kraj ten jest coraz częściej porównywany do ZSRR czy Korei Północnej. Zakaz krytyki imigrantów i narzekanie, że Szwecja zmierza w stronę trzeciego świata tylko zbliża ją do tych przykładów. Bo jak to nazwać, jeśli nie ograniczaniem wolności słowa?''

To ze strony duńskiej polonii

http://www.poloniainfo.dk/artykuly/11-r ... ego-swiata

No ja tu widzę wyrazne potwierdzenie tego co Derayes pisze na podstwie własnych obserwacji
żyjąc w tym kraju.
Chora lewicowa polityka niszczy ten kraj i taka jest prawda.

So mar 21, 2015 2:18 pm
Gaduła
Gaduła

Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
Wlasciwie nie widze sensu dyskutowac, poniewaz wszystkie moje posty zawierajace merytoryczne informacje sa przez Merss usuwane.
Nie pasuja do jej wizji zlego swiata zachodniego. Trudno, gdy ktos jest zaslepiony.
Odpowiadam, po pierwsze odnosnie lwow i zyrafy (smieszny temat, gdy te zwierzeta sa masowo zabiajne gdzie indziej)
Zostaly poddane eutanazji, co jest normalna praktyka w ogrodach zoologicznych. Tylko w innych krajach opinie publiczna sie nie oburza. Sama na studiach bralam udzial w sekcjach takich zwierzat.

Po drugie - informacje o rzekomo zakazanych dzielnicach w Danii sa klamstwem. Prosze podac konkretne ulice w Køge - podejmuje sie pojsc tam z psem i zrobic zdjecia na tle tabliczek z nazwami ulic. Jezeli biali sa nie wpuszczani, to pies jako nieczysty tym bardziej. Kto poda nazwy? Jak nie - odszczekac kolejne klamstwo,
Jest problem, nie bardzo wiem jak tu zdjecia wstawic, ale najwyzej wysle komus na maila i on je wstawi.
Nastepne - to, ze dzielnice muzulmanskie sa zrodlem patologii wlasnie swiadczy o tym, ze wiara skutkuje skrzywieniem ludzi. Wiec akurat ta teza mi pasuje.
Proponuje przejscie pod stadionem Gornika Zabrze w czasie meczu - nawet Belfast nie dostarczyl mi takich atrakcji. Albo 80% polskich osiedli gdzie mozna zostac pobitym i okradzionym w bialy dzien.

O traktowaniu zwierzat w Hiszpanii - ktos mi zarzucil klamstwo
Pointer bitch hung up to die in Villacanas, Toledo, Spain - bastard hunters!

Cytuj:
I have just received the most sickening photographs of a pointer bitch, 7 years old, called Yeni. She was hung from a metal electricity pylond in Villacanas, Toledo, discovered this week. She was hung from the neck, with her tail and hind legs well on the ground. I dread to think how many days it must have taken before this poor bitch died - starved, dehydrated, eaten by insects.......

Cytuj:
Yeni's hind legs were well on the ground when she was found, which means that it must have taken hours, perhaps even days, before she finally died.

zreszta, tu macie cala strone
http://www.animals-in-distress.eu/cruelty-in-spain.html
ostrzegam, zawiera drastyczne tresci
http://www.esdaw.eu/hunting-dogs---spain.html

Cytuj:
Responsibly for the Holocaust of the Galgos are approximate 170,000 Galgueros, owner of approx. 490,000 Galgos. Year after year according to animal welfarists 50,000 Galgos in the most different cruel way are decontaminated. Spain is the only European land in which it is not unusual to find one Galgo hung up in the tree.

Cytuj:
The hunting season with Galgos goes from October till the end of January, then the Perreras with predominantly fill have young, up to 3 or 4 years old Galgos, because no Galguero sees a sense to feed this up to the next season, in the end, he has provided already by breeding for enough supplies for the next season. At this time the race begins for the animal welfarists with the death, but for a long time not all Galgos can be preserved from the homicide.

Cytuj:
most Galgos in Spain only reach the age of 2-4

ktos zarzucill mi, ze kamie w sprawie liczby likwidowanych galgo- prosze. Jak widzimy nie jest to pojedynczy przypadek, jaki moze sie zdarzyc w kazdym kraju, ale zjawisko masowe.

Cytuj:
unimaginable cruelty inflicted upon them; over 50,000 of them disposed

http://www.apahrescue.org/cruelty-in-spain/
Cytuj:
Every year at the end of the hunting season 60,000 galgos are disposed of, many brutally, as they are no longer useful
.
to tylko galgo, z chartow mamy podenco i ibizian hounds. Plus przynajmniej drugie tyle innych ras mysliwskich. Liczba jest niemozliwa do ustalenie, poniewaz mimo przynaleznosci do Unii psy nie sa oznakowane (chipy) ani nie posiadaja dokumentow.

https://www.change.org/p/the-spanish-go ... -greyhound

Cytuj:
They are bred carelessly and used for hunting by galgueros (Galgo handlers). At the end of the hunting season in Spain, the Galgos deemed worthless or too costly to maintain are destroyed in a variety of inhumane ways – including being hanged, dumped into abandoned wells, shot, and even burned to death.
The lucky ones are rescued by a handful of shelters in Spain, operated by dedicated individuals. Almost all of the resources to help the dogs come from outside of Spain, namely the U.S., U.K., Belgium, Denmark, France, Holland and Germany.

to tak na szybko, jestem w stalym kontakcie z lusz ludzmi ktorzy zajmuja sie ratowaniem psow z Hiszpanii. Nawet malzenstwo ktore mialo moja suke w czasowym przechowaniu glownie zajmuje sie podenco.
Ja nie moge sie angazowac w Hiszpanie, bo mam blizszych znajomych np, w Irlandii - tam sytuacja jest podobna.

So mar 21, 2015 6:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Swiftlark napisał(a):

Nie pasuja do jej wizji zlego swiata zachodniego. Trudno, gdy ktos jest zaslepiony.

Chodzi raczej o wykazanie że nie jest tak różówo jak to Ty przedstawiasz.

Swiftlark napisał(a):
Odpowiadam, po pierwsze odnosnie lwow i zyrafy (smieszny temat, gdy te zwierzeta sa masowo zabiajne gdzie indziej)
Zostaly poddane eutanazji, co jest normalna praktyka w ogrodach zoologicznych. Tylko w innych krajach opinie publiczna sie nie oburza. Sama na studiach bralam udzial w sekcjach takich zwierzat.

Co Ty bredzisz?

Swiftlark napisał(a):
Po drugie - informacje o rzekomo zakazanych dzielnicach w Danii sa klamstwem. Prosze podac konkretne ulice w Køge - podejmuje sie pojsc tam z psem i zrobic zdjecia na tle tabliczek z nazwami ulic. Jezeli biali sa nie wpuszczani, to pies jako nieczysty tym bardziej. Kto poda nazwy? Jak nie - odszczekac kolejne klamstwo

Wpuszczani owszem, są ino niezbyt chętnie sie tam sami zapuszczają. Chcesz sobie pstrykać fotki z psem na tle tabliczek to ok.

Swiftlark napisał(a):
Nastepne - to, ze dzielnice muzulmanskie sa zrodlem patologii wlasnie swiadczy o tym, ze wiara skutkuje skrzywieniem ludzi. Wiec akurat ta teza mi pasuje.

Nie muzułmańskie tylko dzielnice imigranckiej biedoty. W tym też bywa muzułmanów.

Swiftlark napisał(a):
Proponuje przejscie pod stadionem Gornika Zabrze w czasie meczu - nawet Belfast nie dostarczyl mi takich atrakcji.

Ja ani nie lubię piłki nożnej ani nie łażę w miejsca gdzie można oberwać. I nie piszę bynajmniej że w Polsce wszędzie jest różowo i bezpiecznie bo nie jest.

Swiftlark napisał(a):
Albo 80% polskich osiedli gdzie mozna zostac pobitym i okradzionym w bialy dzien.

Skąd te statystyki, pewnie z głowy?

So mar 21, 2015 8:08 pm
Gaduła
Gaduła

Swiftlark napisał(a):
Wlasciwie nie widze sensu dyskutowac, poniewaz wszystkie moje posty zawierajace merytoryczne informacje sa przez Merss usuwane.

Przykro mi ale merss nie mogła tu nic usunąć z tej prostej przyczyny że statystyki przeprowadzane przez UE nie przedstawiają w zbyt dobrym świetle krajów skandynawskich.
Poza tym trudno jest znalezć coś merytorycznego w tym co piszesz i jeszcze wklejasz jakieś
linki w języku Duńskim i to tak naprawdę jakbyś w j.chińskim coś wkleiła to i tak na jedno by wyszło.

Swiftlark napisał(a):

I oto w ten sposób pokazujesz jaką jesteś hipokrytką.
Niesprawiedliwie zarzucałaś mi brak empatii,a teraz bronisz zabicia zdrowej dwuletnie żyrafy i to nie przez uspienie a a przez ustrzelenie.
Ktoś tu chyba chciał mieć frajdę.Do tego jeszcze dzieci mogły się temu przyglądać.
A w naszym kraju w ZOO coś takiego jest niedopuszczalne.
Cyt:
''

''W Kopenhadze zastrzelono zdrową, dwuletnią żyrafę, a jej mięsem nakarmiono lwy.
W Kopenhadze zastrzelono zdrową, dwuletnią żyrafę, a jej mięsem nakarmiono lwy. • fot. zrzut ekranu youtube.com/watch?v=uzyg-MFDdR4
W niedzielę została zastrzelona dwuletnia, zdrowa żyrafa, która mieszkała w kopenhaskim ZOO – mimo tego, że listy protestacyjne w jej sprawie podpisało blisko 27 tys. osób.

Sprawa trwała już kilka miesięcy – chęć przyjęcia żyrafy wyraziły ogrody zoologiczne i parki typu safari z całego świata. Wśród nich były m.in. brytyjski Yorkshire Wildlife Park, pod petycją o niezabijanie żyrafy podpisało się blisko 27 tys. internautów.

Żyrafa została zastrzelona w niedzielę, ok. 9.15 rano. Sposób jej uśmiercenia – nie przez humanitarne uśpienie, ale zwykłe zastrzelenie – budzi największe oburzenie zarówno wśród internautów, jak i przedstawicieli organizacji zajmujących się ochroną praw zwierząt. Po zastrzeleniu ciało Mauriusa zostało wrzucone do klatki z lwami, a całą sytuację obserwowały przechodzące dzieci.

http://natemat.pl/91505,w-zoo-w-kopenha ... barzynstwo

Jakby to się wydarzyło w Polsce Tobyś dopiero tu wypisywała jak to katolicy zabijają w niehumanitarny sposób zwierzęta,ale skoro stało się to w Danii to już będziesz bronić tego chorego przypadku jakby to miała być normalność.

I tak oto wygląda ta cała miłość Swiftlark do zwierzątek. I po co ta cała obłuda?

So mar 21, 2015 10:39 pm
Gaduła
Gaduła

Swiftlark napisał(a):

I czemu kłamiesz?

Oto co napisałem:
Cyt:
''
A co do tych piesków to link podaj.Bo może się okazać że tych piesków było nie kilkadziesiąt tysięcy a kilka tysięcy.
Trudno żebym tak łykał wszystko to co popadnie.Tobie to wyjątkowo tutaj zupełnie nie ufam''
.

Swiftlark napisał(a):
ktos zarzucill mi, ze kamie w sprawie liczby likwidowanych galgo- prosze. Jak widzimy nie jest to pojedynczy przypadek, jaki moze sie zdarzyc w kazdym kraju, ale zjawisko masowe.

Swiftlark napisał(a):
Albo 80% polskich osiedli gdzie mozna zostac pobitym i okradzionym w bialy dzien.

8O 8O 8O
A nie lepiej już napisać że na każdym osiedlu?
Byłoby pewnie sympatyczniej.Ale proszę link podaj.
Jak można tak szmacić kraj w którym się urodziło.To już trzeba naprawdę mieć wielką nienawiść.
Nic w Polsce nie może być dobrego.

So mar 21, 2015 11:00 pm
Gaduła
Gaduła

Cytuj:
Chodzi raczej o wykazanie że nie jest tak różówo jak to Ty przedstawiasz.

Nie jest rozowo, ale na pewno lepiej niz w krajach (tradycyjnie) katolickich. Traktowanie zwierzat jest najlepszym przykladem. W Danii nie ma bezpanskich psow. Ani kotow - w ogole. Zdaraja sie przyklady zlego traktowania, ale nie maja one poparcia spolecznego, sa (lubie to okreslenie) spolecznie nieakceptowalne.
A Hiszpania, Irlandia, nie mowiac o Malcie - zgroza.
W Szwecji pracowalam w czyms na rodzaj pogotowia i lecznicy dla zwierzat, trafialy tam zwierzeta - wg, naszych norm traktowane przyzwoicie. Nie bylo skrajnych przypadkow wychudzenia, ran. W Hiszpanii, Irlandii to masowka. Problem w swiadomosci spolecznej, ktora dopuszcza takie postepowanie. Zrodlem m.in jest katolicyzm, ktory uwaza zwierzeta za zywe mieso.

Cytuj:
Wpuszczani owszem, są ino niezbyt chętnie sie tam sami zapuszczają. Chcesz sobie pstrykać fotki z psem na tle tabliczek to ok.

Kto sie niechetnie zapuszcza? Akurat w dzielnicy muzulmanskiej sa tanie sklepy, typu Aldi, Lidl, wszyscy tam na zakupy chodza. Normalne dzielnice, przy naszych polskich czyste i spokojne. Mieszkalam, w szortach chodzilam.
Jezeli to takie straszne dzielnice to chyba nie mozna ze zwierzeciem nieczystym wchodzic? Na czym niby polega ta "strasznosc"? Mozesz chodzic w szortach albo mini, wieprzowina w sklepach, ludzie z psami chodza. Wiec wszystkie te gadki o zakazanych dzielnicach mozesz miedzy bajki wlozyc.
Wodke z Pakistanczykiem-gejem pilam na lawce przed domem, piwo bylo powszechnie pite na dworze.
Tu nie zarzucam celowego klamstwa, tylko "systemowe" - jak z wielbladzim kopytem, sa produkowane masowo dla naiwnych.
Cytuj:
Nie muzułmańskie tylko dzielnice imigranckiej biedoty. W tym też bywa muzułmanów.

Dokladnie. Ta biedota jest rownoczesnie siedliskiem patologi jak i religii. Dokladnie to co twierdze - muzulmanie (katolicy tez) maja absurdalne podejscie. Zwiewaja ze swoich wspanialych krajow, rzadzonych wg, ich zasad, i te zasady chca zaszczepiac w krajach do ktorych przybyli. Jak im zle u siebie to po co im te zlo eksportowac?

Rozmowa wynikla z twierdzenia Merss ze w krajach zachodnich, zlaicyzowanych jest strasznie zle. Wiec pokazuje ze nie jest rozowo, ale na pewno lepiej niz w krajach gdzie wiara kwitnie. Pojedyncze przypadki patologii wszedzie sie znajdzie, ale ta patologia jest norma w niektorych krajach.
Dania akurat dosyc dobrze sobie radzi z egzekwowaniem prawa. W Anglii wlasnie nie podobala mi sie nadmierna tolerancja - sady szaria, szkoly wyznaniowe, getta muzulmanskie czy zydowskie. Tam faktycznie zyja spolecznosci náwet nie znajace jezyka.
Mysle ze najlepsym wskaznikiem gdzie sie zyje najlepiej jest ilosc ludzi chcacych zamieszkac w danym panstwie. Malo kto chce emigrowac do panstw muzulmanskich, tez nieduzo do katolickich. Owszem, Polacy Hiszpanie czy Wlochy wybiora. Bo tam wciaz jest lepiej.
Wlasnie bezpodstawne, bez zadnych uzasadnien stwierdzenie Merss jest przykladem jak ludzi sie systemowo oklamuje, i jak oni w to wierza.

Teraz zostaly dopisane posty wiec odpowiadam

Sylwian

Swiftlark napisał(a):

Cytuj:
I czemu kłamiesz?
Oto co napisałem:
Cyt:
''
A co do tych piesków to link podaj.Bo może się okazać że tych piesków było nie kilkadziesiąt tysięcy a kilka tysięcy.
Trudno żebym tak łykał wszystko to co popadnie.Tobie to wyjątkowo tutaj zupełnie nie ufam''
.

Klamiesz.Podalam ostrozne szacunki liczby likwidowanych galgo na pond 50 000. Nie zauwazyles? A podenco, ibiziany? Inne rasy mysliwskie?
Odszczekaj.

Nie znajdziesz chyba polskiego osiedla na ktorym by nie bylo napadu lub pobicia, z wyjatkiem zamknietych. Stad te 80%: Jak znasz takie to podaj przyklad.

Zyrafa zostala zabita ladunkiem prochowym, urzadzeniem zwanym u nas radical. Tak sie krowy w rzezni zabija, konie tez. Masz cos do tej metody - wystap o zmiane przepisow w Polsce na dopuszczalnosc tylko dwutlenku wegla. Za czym jestem - w Danii swinie tylko tak sie oglusza, bydlo prawie wszystkie tez.
Czekam na wskazanie ktore konkretnie dzielnice w Køge sa "zakazane" - teraz do psa moge dolaczyc boczek i flaszke wodki.
Linkow daje wiecej niz Wy, a ze w obcych jezykach - po polsku tego nie ma, nikt nie tlumaczy.
Zarzucasz mi klamstwo w ktorym miejscu? Sam raczej korzystasz z klamliwych zrodel. w sprawie galgo zarzuciles mi kalmstwo, nawet nie czytajac wklejonych cytatow, o linkach nie wspominajc. Masz podejscie jak Merss - klapki na oczy i nie widzisz czego nie chcesz.

So mar 21, 2015 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Swiftlark napisał(a):

Nie jest rozowo, ale na pewno lepiej niz w krajach (tradycyjnie) katolickich. Traktowanie zwierzat jest najlepszym przykladem. W Danii nie ma bezpanskich psow. Ani kotow - w ogole.

Nie ma, bo pewnie jak w Szwecji wyłapują i usypiają albo oddają ludziom. Może i to jest lepsze niż smutny czy tragiczny los wielu zwierzaków.

Swiftlark napisał(a):
Nie bylo skrajnych przypadkow wychudzenia, ran. W Hiszpanii, Irlandii to masowka. Problem w swiadomosci spolecznej, ktora dopuszcza takie postepowanie. Zrodlem m.in jest katolicyzm, ktory uwaza zwierzeta za zywe mieso.

Poza tym dobrze się czujesz?...

Swiftlark napisał(a):
Kto sie niechetnie zapuszcza? Akurat w dzielnicy muzulmanskiej sa tanie sklepy, typu Aldi, Lidl, wszyscy tam na zakupy chodza. Normalne dzielnice, przy naszych polskich czyste i spokojne. Mieszkalam, w szortach chodzilam.

Biali się niechętnie zapuszczają, widać po wyglądzie ludzi w tychże sklepach. Kto zdecydowanie przeważa?
Lidle i inne są w kazdej innej dzielnicy, nie ma potrzeby akurat tam.
Przy których polskich, jakich?
Czyste i spokojne, jasne. Tu mi jedzie czołg. Żebym sam nie widział ale widziałem. I słyszałem, np. koszmarną muzyke puszczaną na cały regulator z głosnika na balkonie. Dobrze jak w dzień a nie w srodku nocy.

Swiftlark napisał(a):
Jezeli to takie straszne dzielnice to chyba nie mozna ze zwierzeciem nieczystym wchodzic? Na czym niby polega ta "strasznosc"? Mozesz chodzic w szortach albo mini, wieprzowina w sklepach, ludzie z psami chodza. Wiec wszystkie te gadki o zakazanych dzielnicach mozesz miedzy bajki wlozyc.

Z psami chodzą i co z tego ?

Swiftlark napisał(a):
Dokladnie. Ta biedota jest rownoczesnie siedliskiem patologi jak i religii.

Aaaa, to już wiemy skąd wedle Ciebie bierze sie religia.

Swiftlark napisał(a):
Dokladnie to co twierdze - muzulmanie (katolicy tez) maja absurdalne podejscie. Zwiewaja ze swoich wspanialych krajow, rzadzonych wg, ich zasad, i te zasady chca zaszczepiac w krajach do ktorych przybyli. Jak im zle u siebie to po co im te zlo eksportowac?

Logika godna komsomolca.
Ja widzisz wyjechałem za pracą i dlatego tu jestem.
Co tu jest dobrego to jest ale i sporo idiotyzmów jak feminizm, bezstresowe hodowanie dzieci, gender, promocja zboczeń, zakaz krytykowania nadmiaru imigrantów. A propos to w Szwecji do parlamentu weszła partia Sverigedemokraterna ktróą już okrzyknięto faszystowska bo otwarcie mówi że Szwecji nie stać na tylu imigrantów/uciekinierów politycznych.
O czyms to też swiadczy.

Swiftlark napisał(a):
Rozmowa wynikla z twierdzenia Merss ze w krajach zachodnich, zlaicyzowanych jest strasznie zle. Wiec pokazuje ze nie jest rozowo, ale na pewno lepiej niz w krajach gdzie wiara kwitnie. Pojedyncze przypadki patologii wszedzie sie znajdzie, ale ta patologia jest norma w niektorych krajach.

Kraje te niestety idą w błędnym kierunku. A w Polsce przez dziesięciolecia kwitł komunizm i braterstwo z ZSRR, nadal się z tego nie podnieslismy, i stąd równeiz obecna emigracja. Z kwitnięciem wiary nie ma to nic wspólnego.

N mar 22, 2015 12:15 am
Gaduła
Gaduła

Swiftlark napisał(a):
[b]Wlasciwie nie widze sensu dyskutowac, poniewaz wszystkie moje posty zawierajace merytoryczne informacje sa przez Merss usuwane.

[/b]

Konkretnie na przykładzie moich czy innych wypowiedzi proszę mi udowodnić że kłamię.

Sorry Swiftlark ale myślę że wszystko ma swoje granice.

Kłamiesz że merrs Ci likwiduje posty a prawda jest taka że one są pomimo tego że zapodajesz mnóstwo niepotwierdzonych informacji jak np że strach w biały dzień poruszać się po polskich osiedlach i jeszcze podajesz jakies liczby wzięte z tak naprawdę znikąd (80%) i wiele innych .
I w dodatku bezczelnie chcesz żeby to adwersarz miał udowadniać że jest inaczej.
Myslę że obrażasz tu wielu uczestników tego forum i zniechecasz do rozsądnej dyskusji.
Jak można tak pisać o naszym kraju i jego obywatelach i pokazywać ich w fałszywym świetle.
Bo Ty tak chcesz?

Jak taka krzywda Ci się tu dzieje i katolicy są tacy zli i niedobrzy na tym forum to czemu uprawiasz coś w rodzaju masochizmu? Lubisz cierpieć?

Przecież jest forum ateista.pl więc czemu tam nie chcesz sobie pogadać?

N mar 22, 2015 1:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

To ja moze dorzuce do tematu Australie... nie znam Skandynawii... ale to co opisuje Swiftlark o Sakandynawii... bardzo przypomina mi rowniez Australie... Wspaniali ludzie, zyczliwi, sluzacy pomoca... Kraj wielokulturowy... zyja tu i muzulmanie, buddysci, ateisci... chrzescijanie... Nikt nikogo nie zmusza ... religia nie ma absolutnie zadnego wplywu na polityke panstwa... spotkalam wielu muzulmanow zlego slowa nie moge powiedziec na ich temat... Zyczylabym przecietnym Polakom aby mogli tak zyc... Oczywiscie zdarzaja sie czasami nie zbyt ciekawe przypadki... ale jest tego naprawde niewiele.. Czy jestes ateista czy wyznawca jakiejs religii jest to twoja prywatna sprawa... i nikt nie ingeruje w twoje przekonania.. Tak naprawde mysle ze Australia to jeden z niewielu krajow na swiecie.... gdzie zyje sie jeszcze w miare dobrze...i spokojnie..

N mar 22, 2015 5:53 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona