Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn mar 01, 2021 7:03 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Skandynawia, kraina mlekiem i miodem płynąca? (wydzielon
sylvian -- dla Ciebie rozumiem tłumaczenie imigracją zjawisk które miały miejsce 8 lat wcześniej nie dyskredytuje źródła informacji? Tak samo nieudolność w podaniu liczb? Jeśli budują idiotyczny związek "przyczynowo"-skutkowy w którym skutek ma miejsce lata przed przyczyną to jak ja mam im ufać? Jeśli jeszcze nie potrafią podać liczb zgodnie z rzeczywistością tylko im się mnożą razy dziesięć tam gdzie to wygodnie?

To jest artykuł z przed roku. Najwyraźniej nikt im do tej pory nie wskazał, że piszą głupoty. Albo im to nie przeszkadza.

To fajnie, że dla Ciebie Wyborcza jest mniej godna zaufania niż ludzie którzy robią takie rzeczy, ale ja nie podzielam Twojej opinii.

I nie uwierzę im na słowo w 300% wzrosty gwałtów, chyba że faktycznie dotrzesz do tych materiałów na które oni się ponoć powołują (Rzecznik Praw Człowieka Szwecji) i je potwierdzisz.

A co do RP:
Cytuj:
Oznacza to tylko, że ofiary częściej niż gdzie indziej zgłaszają gwałty.

No i już. Teraz wiesz skąd różnica w liczbach i wyjaśnienie pochodzi z Twojego własnego źródła. Poza tym w Szwecji jeśli przestępstwo zostanie zgłoszone jako gwałt, to nawet jeśli później zostanie zmieniona klasyfikacja to w statystykach pozostaje wpisane jako gwałt.

P.S.

Pisanie "wybiórcza" jest naruszeniem regulaminu tego forum. Za co oczywiście nie bekniesz, bo jesteś "po linii" tutejszej moderacji.

Wt mar 24, 2015 8:52 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
pies napisał(a):

To fajnie, że dla Ciebie Wyborcza jest mniej godna zaufania niż ludzie którzy robią takie rzeczy, ale ja nie podzielam Twojej opinii.

Tak?

A to czemu podpisałeś się pod cysta.blog.pl na której to stronce autor posłużył się artykułami
z Gazety Wyborczej i Gazeta.pl(zależna)?

Cyt:
''Daj wiarygodne źródło inforacji''
.

Resztę pózniej.

Wt mar 24, 2015 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ojej... jak zacząłem czytać Twoje źródła to ilość absurdu która była w pierwszym linku jakoś zatrzymała mnie przed przeczytaniem drugiego.

Sorry.

Teraz popatrzyłem i... nie wiem co z tego tekstu jest istotne dla dyskusji. Były zamieszki, ok. I?

Wt mar 24, 2015 3:32 pm
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):
sylvian -- dla Ciebie rozumiem tłumaczenie imigracją zjawisk które miały miejsce 8 lat wcześniej nie dyskredytuje źródła informacji? Tak samo nieudolność w podaniu liczb? Jeśli budują idiotyczny związek "przyczynowo"-skutkowy w którym skutek ma miejsce lata przed przyczyną to jak ja mam im ufać? Jeśli jeszcze nie potrafią podać liczb zgodnie z rzeczywistością tylko im się mnożą razy dziesięć tam gdzie to wygodnie?

No a dla Ciebie 80% a 100% to też to samo. :mrgreen:
No nie wiadomo czy to był błąd świadomy,a jeśli tak to czemu podali inną liczbę która tak naprawdę udowadnia nam że jednak tu chodziło o 6 tys?No zupełnie bez głowy byłby ten przekręt. :)
No mnie się czasem zdarza że popełnię błąd w obliczeniach,czy też jakiś inny.
Ty to może jesteś nieomylny.
Więc podałem Ci ''Rzeczypospolitą'' a tam jest 6 tys a nie 60 tys.
No bywają zapewne tacy ludzie nieomylni jak i tacy nieskazitelni przez kłamstwo jak np Swiftlark.
Regularnie co jakiś czas nam to obwieszcza jakby kto nie wiedział czy zapomniał. :P

pies napisał(a):

No nie mam zaufania do Wyborczej i już podałem kiedyś przykład jak to ta gazeta ocenzurowała pewną konferencję ponieważ wypowiedz pewnego naukowca nie była zgodna z wytyczoną linią,a profesor znany i ceniony przez osoby o lewicowych poglądach więc mógłby trochę co niektórych skłonić do innego zdania i głębszych przemyśleń.

[quote="pies"]I nie uwierzę im na słowo w 300% wzrosty gwałtów, chyba że faktycznie dotrzesz do tych materiałów na które oni się ponoć powołują (Rzecznik Praw Człowieka Szwecji) i je potwierdzisz.[quote]

No to czemu Ty nie sprawdzisz ? Skoro Rzepa powołuje się na konkretne zródło.
Zdemaskuj to kłamstwo,a potem będziesz mógł regularnie co jakiś czas się z tym wielkim sukcesem obnosić jak to Swiftlark robi(jakies osły i przeżuwacze)

Śr mar 25, 2015 3:27 am
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):
A co do RP:
No i już. Teraz wiesz skąd różnica w liczbach i wyjaśnienie pochodzi z Twojego własnego źródła. Poza tym w Szwecji jeśli przestępstwo zostanie zgłoszone jako gwałt, to nawet jeśli później zostanie zmieniona klasyfikacja to w statystykach pozostaje wpisane jako gwałt.

No ok piętnaście razy więcej niż w krajach o podobnej populacji takich jak Dania ,Grecja i Portugalia a to miażdżąca różnica i tyle samo razy miałaby być większa raportowalność.

Śr mar 25, 2015 3:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sylvian -- Ty zacytowałeś RP i RP podaje Ci wyjaśnienie liczb. Skoro masz pretensje, że RP jest niewiarygodnym źródłem informacji to czemu ich cytujesz?

Śr mar 25, 2015 9:39 am
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):
sylvian -- Ty zacytowałeś RP i RP podaje Ci wyjaśnienie liczb. Skoro masz pretensje, że RP jest niewiarygodnym źródłem informacji to czemu ich cytujesz?

Pies -A gdzie ja mam pretensję że RP jest niewiarygodnym zródłem?

Cz mar 26, 2015 12:26 am
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):
Ojej... jak zacząłem czytać Twoje źródła to ilość absurdu która była w pierwszym linku jakoś zatrzymała mnie przed przeczytaniem drugiego.

Sorry.

Teraz popatrzyłem i... nie wiem co z tego tekstu jest istotne dla dyskusji.

No i jak tu z Tobą rozmawiać skoro podaję Ci dwa linki i tylko otwierasz ten pierwszy a pod nimi dwoma podpisjesz się : ''Daj wiarygodne zródło informacji''
Zupełnie bezrozumnie przyjąłeś że link drugi musi być tożsamy z pierwszym.a tam niespodzianka -Gazeta Wyborcza.
Czytajmy więc najpierw materiały zanim pod nimi sie podpiszemy.

Są tacy ludzie co się lubią łatwo pod czymś podpisywać choć nie mają pojęcia pod czym.
A pózniej ojej co ja nawyczyniałem. :mrgreen:

Cz mar 26, 2015 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sylvian napisał(a):
A gdzie ja mam pretensję że RP jest niewiarygodnym zródłem?

RP podało dlaczego w Szwecji raportuje się więcej gwałtów -- nie dlatego, że popełnia się ich tam więcej, tylko dlatego, że kobietom łatwiej jest je zgłaszać policji:

RP napisał(a):

Więc kiedy potem piszesz:

sylvian napisał(a):
a to miażdżąca różnica i tyle samo razy miałaby być większa raportowalność.

To odrzucasz to co napisane było w RP.

To RP pisze prawdę czy kłamie? Piszą prawdę, że gwałtów nie ma więcej tylko raportuje się ich więcej? Zdecyduj się.

Cz mar 26, 2015 1:31 pm
Gaduła
Gaduła

ciach- spam (merss)

Pt mar 27, 2015 7:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Czytam i oczom nie wierzę! W jakim strasznym miejscy ja żyję!
Tylko dlaczego jakoś tego nie widzę gołym okiem i dopiero " Rzeczplita" musiała nie oświecić? Czas iść do okulisty? 8O 8O
A tak z własnej obserwacji: Wychodzi sąsiad w zimie przed dom, zapale silnik w samochodzie, włącza ogrzewania co by szyby odmarzły, zostawia kluczyki w stacyjce i idzie do domu jeść śniadanie.. za kwadrans wraca a samochód dalej tam stoi! Nikt go nie ukradł! I żeby to raz, on tak robi codziennie przez całą zimę!
Oto przerażający obraz Skandynawii widziany moimi oczami :P

So mar 28, 2015 9:51 pm
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):
sylvian napisał(a):
A gdzie ja mam pretensję że RP jest niewiarygodnym zródłem?

RP podało dlaczego w Szwecji raportuje się więcej gwałtów -- nie dlatego, że popełnia się ich tam więcej, tylko dlatego, że kobietom łatwiej jest je zgłaszać policji:

RP napisał(a):

Więc kiedy potem piszesz:

sylvian napisał(a):
a to miażdżąca różnica i tyle samo razy miałaby być większa raportowalność.

To odrzucasz to co napisane było w RP.

To RP pisze prawdę czy kłamie? Piszą prawdę, że gwałtów nie ma więcej tylko raportuje się ich więcej? Zdecyduj się.

No nic nie odrzucam pies.Jest dokładnie tak jak napisałem i w żaden sposób,nie zanegowałem tego co RP podaje.
Po prostu zmieniła się definicja gwałtu,ale Ty tego najwidoczniej nie doczytałeś. :)

So mar 28, 2015 10:31 pm
Gaduła
Gaduła

Eryk Bloodeaxe napisał(a):
Czytam i oczom nie wierzę! W jakim strasznym miejscy ja żyję!
Tylko dlaczego jakoś tego nie widzę gołym okiem i dopiero " Rzeczplita" musiała nie oświecić? Czas iść do okulisty? 8O 8O
A tak z własnej obserwacji: Wychodzi sąsiad w zimie przed dom, zapale silnik w samochodzie, włącza ogrzewania co by szyby odmarzły, zostawia kluczyki w stacyjce i idzie do domu jeść śniadanie.. za kwadrans wraca a samochód dalej tam stoi! Nikt go nie ukradł! I żeby to raz, on tak robi codziennie przez całą zimę!
Oto przerażający obraz Skandynawii widziany moimi oczami :P

To zrób to samo w Szwecji w jakimś większym mieście, gdzie jest duża liczba imigrantów z Azji i Afryki.

Dlatego też dochodzi to takich sytuacji:

http://wyborcza.pl/1,76842,13977400,Szt ... ijaja.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... stach.html

So mar 28, 2015 10:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sylvian -- czyli teraz już zgodnie z RP twierdzisz, że w Szwecji nie ma więcej gwałtów niż w innych krajach. OK, dobrze, że Cię przekonaliśmy. Pozdrawiam!

So mar 28, 2015 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
To zrób to samo w Szwecji w jakimś większym mieście, gdzie jest duża liczba imigrantów z Azji i Afryki.

A to by pewnie się nie udało, tak samo jak i w Polsce...
Ja nie mówię że się nie psuje, fakt że nie jest już tak sielankowo jak dawniej, nawet na prowincji i ludzie to widzą.
Jakiś czas temu ktoś mi ukradł rower stojący luzem koło garażu. Rower stary, szkoda mała ale poszedłem na komisariat zgłosić, a nuż złodziejowi się znudzi i gdzieś zostawi?
A policjant mi mówi : "To pewnie Polacy ukradli!"
No i nie wiedziałem czy się wściekać czy cieszyć że ma taki dobry akcent i mnie wziął za tubylca :-o
A po prawdzie to pewnie miał rację...

So mar 28, 2015 11:42 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona