Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 06, 2020 2:15 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Antykoncepcja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
Zasadniczo niekoniecznie, bo locki ma zakaz pisania w działach katolickich.

So lut 06, 2016 10:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
Jakie cytaty? Nawet opinie świętych nie są przecież wykładnią tylko wskazówką! A o to w tej dyskusji mi chodzi.Oni zostali świętymi ze względu na swoje przymioty nie koniecznie związane z tematem który omawiamy.
Nie rozumiem jednego, czy Pismo Święte przestało być podstawą nauczania?

potwierdza to tylko moją obserwację, że nie czytasz tego co się do Ciebie pisze... oczywiście że Pismo Święte jest powoływane i w tej kwestii

Cytuj:
Ja w pełni rozumiem co to jest asysta Ducha Świętego! tylko, że jak wiemy Bóg nie występuje przeciwko Swoim Prawom.

no wlasnie, i dlatego nie obstawiłbym pieniędzy na to że nauka o grzeszności antykoncepcji zostanie zmieniona... :)

Cytuj:
Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że stwierdzenie "grzeszności w pożyciu małżonków" wykroczyło poza Wytyczne Boga, pomylono zalecenie z nakazem.

no to albo ślepy jest papież (i to nie jeden), albo Ty
i wybacz ale jednak zostanę przy stanowisku papieży :)

So lut 06, 2016 11:08 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Yarpen Zirgin napisał(a):
Mam 38 lat, z czego ponad 11 w małżeństwie poprzedzonym 4 latami związku. Ze współżyciem poczekaliśmy do ślubu, a od początku małżeństwa trzymamy się nauczania Kościoła na temat antykoncepcji.
Jeszcze jakieś pytania?

Czy możesz powiedzieć, że jesteś przedstawicielem swojego pokolenia? ile masz dzieci? ile razy współżyłeś? nie jestem tego ciekaw prywatnie tylko formalnie jesteś przedstawicielem jakiejś opcji. W necie jesteś incognito i tak jak ja możesz pisać szczerze. Ja mam 50 lat, w małżeństwie 30 lat 4 dzieci i ciągle kocham Boga. Nie wstydź się stań w prawdzie, może jesteś ideałem? lub zwykłym grzesznikiem jak ja, to nie ważne, ważne jest co przekażemy innym, wątpiącym i słabym. Wierzę, że Kościół Katolicki jest tym jedynym który mimo przeciwności wytrwał w prawdzie. Jednak wiem, że nie ustrzegł się błędów i wierząc w mój (nasz) kościół podnoszę temat który mnie coraz mniej dotyczy licząc na to, że przeczyta to ktoś władny wpłynąć na zmianę.

So lut 06, 2016 11:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Barney napisał(a):
Obawiam się, że możliwości dyskusji merytorycznej się wyczerpały. Wątek do zamknięcia.
Zamykaj jeżeli musisz, ja w pokorze poczekam, albo pojawię się pod innym nickiem. Z Panem Bogiem.

N lut 07, 2016 12:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
Mam 38 lat, z czego ponad 11 w małżeństwie poprzedzonym 4 latami związku. Ze współżyciem poczekaliśmy do ślubu, a od początku małżeństwa trzymamy się nauczania Kościoła na temat antykoncepcji.
Jeszcze jakieś pytania?

Czy możesz powiedzieć, że jesteś przedstawicielem swojego pokolenia? ile masz dzieci? ile razy współżyłeś? nie jestem tego ciekaw prywatnie tylko formalnie jesteś przedstawicielem jakiejś opcji. W necie jesteś incognito i tak jak ja możesz pisać szczerze. Ja mam 50 lat, w małżeństwie 30 lat 4 dzieci i ciągle kocham Boga. Nie wstydź się stań w prawdzie, może jesteś ideałem? lub zwykłym grzesznikiem jak ja, to nie ważne, ważne jest co przekażemy innym, wątpiącym i słabym. Wierzę, że Kościół Katolicki jest tym jedynym który mimo przeciwności wytrwał w prawdzie. Jednak wiem, że nie ustrzegł się błędów i wierząc w mój (nasz) kościół podnoszę temat który mnie coraz mniej dotyczy licząc na to, że przeczyta to ktoś władny wpłynąć na zmianę.

Kosciol.nie jest od tego zeby dostosowywal sie do swiata. Powinien byc niezmienny, powinien byc ostoja. Taki.Kosciol jest najsilniejszy

N lut 07, 2016 2:39 am
Dyskutant
Dyskutant

joannaa napisał(a):
Kosciol.nie jest od tego zeby dostosowywal sie do swiata. Powinien byc niezmienny, powinien byc ostoja. Taki.Kosciol jest najsilniejszy

No właśnie, powinien być niezmienny!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A czy jest niezmienny??????????????
Przecież ja nie postuluję o taką sobie zmianę tylko o powrót do źródła o wycofanie się ze złej zmiany.

N lut 07, 2016 6:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
joannaa napisał(a):

Przecież ja nie postuluję o taką sobie zmianę tylko o powrót do źródła o wycofanie się ze złej zmiany.

Złą zmianą było by pójście drogą, które wybrały zmianę nauczania na temat antykoncepcji i jej dopuszczenie. Kościół katolicki natomiast pozostał wierny nauce, że jest ona sprzeczna z wolą Bożą i jej nie zmienił. :-)

N lut 07, 2016 8:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
To może powiedz wreszcie nieuku, kiedy to Kościoł dopuszczał antykoncepcję?

N lut 07, 2016 12:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
Jeszcze jakieś pytania?

W necie jesteś incognito i tak jak ja możesz pisać szczerze. Ja mam 50 lat, w małżeństwie 30 lat 4 dzieci i ciągle kocham Boga.

Witaj w klubie 50 +. Zaciekle bronisz antykoncepcji i rzekomego błędu Kościoła , czy tak? Nie chcę być wścibska ale, czy problem antykoncepcji nie jest już jakby poza Tobą?

N lut 07, 2016 2:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Barney napisał(a):
Otóż co do zasady - tak, kto grzeszy i umrze w grzechu ciężkim, pójdzie do piekła.

Nie do końca się z tym zgadzam. Wyobraź sobie, że człowiek, który przez całe swoje życie spełniał dobre uczynki, modlił się za dusze czyśćcowe, ofiarował jałmużnę, dzielił się swoimi dobrami z potrzebującymi a pod koniec życia popełnił jeden grzech śmiertelny i pójdzie prosto do piekła bo nie zdążył się z tego wyspowiadać? Czyli te wszystkie dobre uczynki w gruncie rzeczy były nic nie warte bo ważniejsze jest to że pod koniec życia popełnił grzech śmiertelny? Mam co do tego spore wątpliwości i z dystansem podchodzę do tego co piszesz.

N lut 07, 2016 4:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

ZubenNinja napisał(a):
Wyobraź sobie, że człowiek, który przez całe swoje życie spełniał dobre uczynki, modlił się za dusze czyśćcowe, ofiarował jałmużnę, dzielił się swoimi dobrami z potrzebującymi a pod koniec życia popełnił jeden grzech śmiertelny i pójdzie prosto do piekła bo nie zdążył się z tego wyspowiadać? Czyli te wszystkie dobre uczynki w gruncie rzeczy były nic nie warte bo ważniejsze jest to że pod koniec życia popełnił grzech śmiertelny?

Hint: żal doskonały.

N lut 07, 2016 6:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tylko o taki żal nie jest łatwo. Bo trzeba żałować nie ze względu na piekło, ale Boga. Czyli umieram, grozi mi piekło, ale ma nie żałować z powodu piekła ale Boga który chce mnie wrzucić do tego piekła.

N lut 07, 2016 7:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Jeszcze jakieś pytania?

Tylko jedno: ile masz dzieci i jakim wieku?

N lut 07, 2016 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Seikoholik napisał(a):
Jeszcze jakieś pytania?

Tylko jedno: ile masz dzieci i jakim wieku?

Co to ma do rzeczy? Nic.

N lut 07, 2016 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ZubenNinja napisał(a):
Barney napisał(a):
Otóż co do zasady - tak, kto grzeszy i umrze w grzechu ciężkim, pójdzie do piekła.

Nie do końca się z tym zgadzam. Wyobraź sobie, że człowiek, który przez całe swoje życie spełniał dobre uczynki, modlił się za dusze czyśćcowe, ofiarował jałmużnę, dzielił się swoimi dobrami z potrzebującymi a pod koniec życia popełnił jeden grzech śmiertelny i pójdzie prosto do piekła bo nie zdążył się z tego wyspowiadać? Czyli te wszystkie dobre uczynki w gruncie rzeczy były nic nie warte bo ważniejsze jest to że pod koniec życia popełnił grzech śmiertelny? Mam co do tego spore wątpliwości i z dystansem podchodzę do tego co piszesz.

Rozważ taką sytuację. Obywatel płaci podatki, nie depcze trawników i pracuje uczciwie całe życie. A tuż przed przejściem na emeryturę napada na bank i zabija dwu strażników oraz przypadkową kobietę.
Dostaje dożywocie - tak jakby te wszystkie uczynki dotąd nic nie znaczyły...

Oczywiście, jest instytucja żalu doskonałego. I to ten żal może wyratować tego człowieka z piekła, a nie jego wcześniejsze dobre czyny. Bo to nie nasze czyny nas zbawiają, tylko relacja z naszym Zbawicielem.
Niestety, przy grzechu śmiertelnym zerwana.

Pn lut 08, 2016 2:17 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona