Dyskusje na 'Katoliku'
https://www.dyskusje.katolik.pl/

Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=17&t=30114
Strona 1 z 1

Autor:  Wierzący23 [ N sie 04, 2019 10:41 pm ]
Tytuł:  Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu

Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu utworzyłem ten temat. Gdyby dla tego rodzaju zagadnienia znalazło się lepsze miejsce niż dział "wokół rodziny" to proszę o przeniesienie tego tematu, gdyż mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc.
Szukam dobrej placówki dla osób uzależnionych od alkoholu, przy czym bardzo mi zależy, aby w niej była również możliwość poznania Boga, modlitwy, uczęszczania na Mszę Świętą, spowiedzi i w ogóle aby był tam kapłan, który mógłby pomóc duchowo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że często dla osób uzależnionych bardzo dużą pomocą jest również pomoc terapeuty, lekarzy medycznych. Jednak wiem, że Bóg jest najważniejszy i jest lekarzem. Człowiekowi jest łatwiej walczyć z Bogiem, a wiadomo że miłość jest potrzebna zwłaszcza ludziom uzależnionym i w ogóle wszystkim.

Mam bliską osobę w rodzinie, która jest bardzo uzależniona od alkoholu. Nie będę pisał szczegółów ale problem jest bardzo poważny. Zona tej osoby uzależnionej wraz z córką po wielu latach mieszkania z alkoholikiem odeszły od niego i nie mieszkają razem. Wiem, że ta osoba potrzebuje przede wszystkim nawrócenia, szansy zbliżenia się do Boga a nie tylko wyjścia z nałogu, dlatego chciałbym aby był to ośrodek katolicki.
Najlepiej aby można było zostać tam dłuższy czas, nie chciałbym aby były to spotkania np kilka razy w tygodniu, ponieważ bardzo możliwe jest, że ta osoba uzależniona po jednym spotkaniu, czy po jakimś czasie przestanie się leczyć, jeździć do ośrodka i zacznie pić a znam tą osobę, więc wiem co piszę i to może się zdarzyć.
Poza tym to jest bardzo głębokie uzależnienie, więc taka osoba raczej potrzebuje oczyszczenia organizmu. Tak więc chciałbym ją ratować, chociaż wiem że to bardzo trudne zadanie, ale mam plan i wierzę że mi się uda z Bożą pomocą namówić tą osobę na leczenie, zmianę swojego życia, gdyż myślę że każdy ma prawo do nowego życia i nie można nikogo skreślać i trzeba się starać pomagać innym, szukać tej pomocy. Ta osoba po prostu nie chce się leczyć, ale ja mam nadzieję. Będę rozmawiał, postaram się aby się przede mną otworzył, zaufał mi. Chcę spróbować, jeśli mi się nie uda, to będę przynajmniej wiedział, że zrobiłem wszystko co mogłem.
Kiedyś widziałem w internecie wypowiedź jednego pana, który dawał świadectwo o tym, że się nawrócił, doświadczył Bożej miłości, jakiej nigdy nie poznał. Bóg odmienił Jego życie całkowicie, bo tak działa Bóg. Właśnie ten pan był w takim ośrodku, gdzie można było czytać książki religijne, gdzie właśnie chyba na spotkaniu charyzmatycznym doświadczył dotyku Boga, Jego miłości, chociaż na początku przez długi czas niczego nie czuł, modlił się i były momenty zniechęcenia.

Może znacie takie ośrodki?
Może ktoś z Was był w takim ośrodku? Proszę o jakieś informacje, jeśli wiecie coś na ten temat.

Autor:  Wierzący23 [ N sie 04, 2019 10:58 pm ]
Tytuł:  Re: Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu

Człowiekowi jest łatwiej walczyć z nałogiem miało być, a nie z Bogiem. Sorki za powyższy błąd:)

Autor:  sachol [ Pn sie 05, 2019 7:49 am ]
Tytuł:  Re: Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu

Wujek google pokazał to:
https://ekai.pl/wspoltowarzyszyc-w-zmia ... leznionym/

P.S na siłe tej osobie nie pomozesz ona sama bedzie musiała chceic sie leczyc i być w takim osrodku. Jak bedzie chcial to mozesz jej tylko to oplacic.
Ludzie czasem ale nie zawsze postanawiaja sie leczyc gdy siegaja totalnego dna

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/