Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 25, 2019 3:50 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 Globalna zmiana klimatu. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Dlaczego Yarpenie w pełnej łączności, głuchy jesteś na głos swojego papieża?
https://www.tvn24.pl/papiez-przyroda-udzieli-nam-straszliwej-lekcji-jesli-bedziemy-ja-wykorzystywac,958219,s.html

To, że jesteś głuchy i ślepy na przekaz z innych źródeł już dawno przestało mnie dziwić:
https://www.rp.pl/Ekologia/190809865-Nieoficjalnie-Lipiec-2019-roku-najgoretszym-miesiacem-w-historii-pomiarow.html

"Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres alarmuje, że pięciolecie 2015-2019 może być najbardziej gorącym pięcioleciem w historii pomiarów, co sprawia, że - jak mówi - walka ze zmianami klimatycznymi to "wyścig o życie" dla ludzkości."

Nie ma znaczenia co mówi sekretarz generalny ONZ, prawda Yarpenie? ;)

Ale głos papieża chyba jest dla ciebie ważny.

Ostatnio edytowano N sie 04, 2019 7:50 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

N sie 04, 2019 6:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Dlaczego Yarpenie w pełnej łączności, głuchy jesteś na głos swojego papieża?
https://www.tvn24.pl/papiez-przyroda-udzieli-nam-straszliwej-lekcji-jesli-bedziemy-ja-wykorzystywac,958219,s.html
Nie mogę być głuchym na to, co nie zostało powiedziane, więc...

N sie 04, 2019 4:04 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Klimat się zmieniał, zmienia i będzie zmieniał. Tak działa nasza planeta i, nomen omen, nic tego nie zmieni. Tyle, że niektórzy solidnie zarabiają na tym, że się działa na rzecz zmniejszenia globalnego ocieplenia, więc po co mówić, że to procesy naturalne? Nie zabija się kury, która znosi złote jajka... :D

Klimat faktycznie ulegał zmianom w skutek procesów naturalnych od zawsze i zjawisko to będzie trwało. Taka już dynamika planet. Problemem jest to, że tak gwałtowne i szybkie zmiany klimatu w odniesieniu do posiadanych przez ludzkość danych opartych na monitorowaniu klimatu a także odniesieniu się do danych geologicznych występowały dotychczas wyłącznie w wyniku nagłych eventów w charakterze globalnej katastrofy. Patrząc na zatrważającą dynamikę tego postępującego procesu i na ogromny wpływ jaki wywiera człowiek nie można już tych zmian nazwać naturalnymi. Patrzenie jak ludzie tego nie zauważają boli, bo jednak nie trzeba wiele. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i porównać to z tym jak było jeszcze 20 lat temu. Połączyć kilka faktów i zastanowić się chociaż nad sensem argumentów jakie są przedstawiane. Nawet jeśli ktoś dalej nie jest przekonany, to czy wizja zielonej czystej ziemi nie wygląda kusząco? Nie warto wspierać tych inicjatyw?

Kwestia pieniędzy to akurat normalna sprawa. Potrzeby ludzi napędzają gospodarkę. Tak było zawsze. Biznes jest w tym dobry to fakt, ale nie jest on bez pożytku dla konsumenta. Postęp w kierunku stawania się eko idzie w bardzo szybko i jak dla mnie aż miło się patrzy, że człowiek nie widzi już tylko czubka swojego nosa. Bardzo gorąco kibicuje rozwojowi metod mikrobiologicznych w celu pochłaniania CO2 i metabolizowania plastiku, bo jest tu sporo ekscytujących możliwości.

So sie 17, 2019 9:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przyrodnik8526 napisał(a):
Wystarczy rozejrzeć się dookoła i porównać to z tym jak było jeszcze 20 lat temu. Połączyć kilka faktów i zastanowić się chociaż nad sensem argumentów jakie są przedstawiane. Nawet jeśli ktoś dalej nie jest przekonany, to czy wizja zielonej czystej ziemi nie wygląda kusząco? Nie warto wspierać tych inicjatyw?

Wiele inicjatyw jest zwyczajnie nieprzemyślanych. Ich wprowadzenie, w zamyśle mające coś poprawić, daje efekty może nie przeciwne do zamierzonych. Rozwiązując jeden problem generujemy inny a finalny bilans jest zerowy, jeśli pominiemy bezsensowny wysiłek by przenieść problem w inne miejsce.

Nie sypię przykładami - a jest ich na pęczki - bo szkoda mi klawiatury.

Pn sie 19, 2019 10:37 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17