Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 12, 2021 2:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona
 Gender się kończy? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gender się kończy?
Próbuję to od jakiegoś czasu porozmawiać o genderze, ale jedyne co mi się udało wydusić to to, że jest to neomarksizm, a więc be i już, a do moich argumentów odnieść się nie można, bo to "typowe postawienie kilku rzeczy na raz", poza tym "mijają się z sensem jak każda zwykła propagandówka".

Ot i całe argumenty przeciwników gender (nie żebym ja był jakimś szczególnym zwolennikiem, np w pracy zdecydowanie wolę mieć sekretarkę niż sekretarza, czyli jestem przeciw gender!)

Śr lut 11, 2015 7:59 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator napisał(a):
Próbuję to od jakiegoś czasu porozmawiać o genderze, ale jedyne co mi się udało wydusić to to, że jest to neomarksizm, a więc be i już, a do moich argumentów odnieść się nie można, bo to "typowe postawienie kilku rzeczy na raz", poza tym "mijają się z sensem jak każda zwykła propagandówka".

Ot i całe argumenty przeciwników gender (nie żebym ja był jakimś szczególnym zwolennikiem, np w pracy zdecydowanie wolę mieć sekretarkę niż sekretarza, czyli jestem przeciw gender!)

Proces Twojej edukacji postępuje powoli. Neomarksizm nie jest be i już, tylko be ponieważ. Walka klasowa sie nie sprawdza jakoś.

Śr lut 11, 2015 10:39 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak sobie czytam i widze ze Robur i Smok nie maja pojecia co to ten dzender.
Faktycznie zafiksowani jak Jasio na Leninie.
Niech mi ktos wytlumaczy w jaki sposob plec zenska ma dyskwalifikowac w
-kaplanstwie
-roli przywodczej w rodzinie
to tak na rozgrzewke, prosilam juz Merss zeby mi wytlumaczyla w jaki sposob prowadzenie traktoru moze szkodzic kobietom, a nie mezczyznom.
Wiec moze naukowo wyjasnicie dlaczego kobieta jak ma predyspozycje nie moze byc glowa rodziny? Jajniki przeszkadzaja?
Bo uznajecie Prawde Objawiona - kobieta ma genotyp XX wiec musi prac, szprzatac i gotowac i chlopa sluchac. Tylko co to ma wspolnego z nieszczesnym geotypem?

Śr lut 11, 2015 10:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Odpowiedź: kobiety wolą się zająć innymi rzeczami: https://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

Natomiast teraz przejdźmy do efektów refleksji J. Butler:

Pani, czy też Pana Butler prezentuje ponoć myślenie magiczne: Powiedzmy jak złożysz przysięgę małżeńska to zmienia się Twój stan: stajesz się małżonkiem. Ale jak złożysz oświadczenie, że jesteś jamochłonem to od tego nie staniesz się jamochłonem. Ona tego nie odróżnia i myśli, że jak się powie o baranie że jest krową to on zacznie mleko dawać.

Śr lut 11, 2015 11:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):

Oni mają jakąś własną, bliżej nieokreśloną definicję gender. Wszak proszę ich o ich definicję czy o odniesienie się do moich argumentów - i nic.

Zastanawia mnie (od lat) taka postawa niektórych wierzących. Trudno z nimi wymienić jakieś argumenty. Ja się staram, nie obrażam, nie naśmiewam się, nie kpię, tylko grzecznie proszę. I co? I nic...tylko jakieś wymigiwania się (Yarpen i Smok wiodą tu prym) i głupawe "analogie"

Śr lut 11, 2015 11:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):

Oni mają jakąś własną, bliżej nieokreśloną definicję gender. Wszak proszę ich o ich definicję czy o odniesienie się do moich argumentów - i nic.

Zastanawia mnie (od lat) taka postawa niektórych wierzących. Trudno z nimi wymienić jakieś argumenty. Ja się staram, nie obrażam, nie naśmiewam się, nie kpię, tylko grzecznie proszę. I co? I nic...tylko jakieś wymigiwania się (Yarpen i Smok wiodą tu prym) i głupawe "analogie"
W jakim związku z genderem te tzw "argumenty" pozostają? W luźnym.

Śr lut 11, 2015 11:45 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Posłuchałbyś fachowców to nie:
http://chomikuj.pl/soplandia/Teologia/K ... 2014+03+27

Śr lut 11, 2015 11:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Materiał płatny, a i serwis wątpliwej reputacji. Nie chcę bawić się w Yarpena (który odmawia klikania w linki w celu uniknięcia niewygodnej rozmowy), ale przynajmniej coś publicznie dostępnego zapodaj.

Śr lut 11, 2015 11:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Materiał płatny, a i serwis wątpliwej reputacji. Nie chcę bawić się w Yarpena (który odmawia klikania w linki w celu uniknięcia niewygodnej rozmowy), ale przynajmniej coś publicznie dostępnego zapodaj.

Jest publicznie dostępne. Wystarczy że klikasz play i odsłuchujesz.

płeć to wytwór dyskursu władzy i normatywnej, kulturowo obowiązkowej, heteroseksualności.

Kobieta jest fallusem mężczyzny, poprzez swój brak fallusa potwierdza obecność męskiego fallusa, a także zapewnia mu miejsce do penetracji, kobieta będąc fallusem rozwija męskość, która nie mogłaby istnieć bez potwierdzenia w braku4. Mężczyzna jest zatem znaczącym, a kobieta znaczonym, kobieta ma więc swoim ciałem ukonstytuować porządek symboliczny i relację władzy.

Cz lut 12, 2015 12:02 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Smok
w zyciu prowadziles traktor? Zapewniam Cie, ze podola temu najwiekszy idiota, po pijanemu. Robota lekka, latwa i przyjemna. PZPR byla tylko "rownosciowa" w slowach, naprawde byla mizoginistyczna i purytanska.
Zreszta retoryka dokladnie taka sama jak koscielna. Wiec najlpsza fucha w gospodarstwie byla dla mezczyzn. Taki traktorzysta zarabial doskonale, zarobki porownywalne tylko z gornikami. Ale dorabial na panstwowym paliwie robiac fuchy, albo to paliwo sprzedawal- raczej wymienial "na przelew".
W tych czasach to bym chciala byc traktorzysta - robota tylko w sezonie, masa czasu wolnego, kasa. Mozna by zajac sie ciekawszymi rzeczami.
Dalej nie widze uzasadnienia dlaczego sensowny jest podzial na role kobiece i meskie.
Oprocz ideologicznej sieczki, rzecz jasna.

Cz lut 12, 2015 12:04 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odsluchalam troche tego materialu. Jakis pan slyszal cos tam, gdzies tam - nie podaje co i gdzie. I jego teoria na temat.

Cz lut 12, 2015 12:08 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Smok
w zyciu prowadziles traktor? Zapewniam Cie, ze podola temu najwiekszy idiota, po pijanemu. Robota lekka, latwa i przyjemna. PZPR byla tylko "rownosciowa" w slowach, naprawde byla mizoginistyczna i purytanska.
Zreszta retoryka dokladnie taka sama jak koscielna. Wiec najlpsza fucha w gospodarstwie byla dla mezczyzn. Taki traktorzysta zarabial doskonale, zarobki porownywalne tylko z gornikami. Ale dorabial na panstwowym paliwie robiac fuchy, albo to paliwo sprzedawal- raczej wymienial "na przelew".
W tych czasach to bym chciala byc traktorzysta - robota tylko w sezonie, masa czasu wolnego, kasa. Mozna by zajac sie ciekawszymi rzeczami.
Dalej nie widze uzasadnienia dlaczego sensowny jest podzial na role kobiece i meskie.
Oprocz ideologicznej sieczki, rzecz jasna.

Co Ty wiesz o traktorze? Szczególnie odpalanie na korbę nie wymagało siły, i kierownica bez wspomagania. To były prymitywne maszyny. Zresztą - kto Ci broni?

Cz lut 12, 2015 12:11 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Smok Eustachy napisał(a):

Jest publicznie dostępne. Wystarczy że klikasz play i odsłuchujesz.

Racja, mój błąd, próbowałem ściągać. Problem jednak polega na tym, że materiału audio jest ze 3 godziny. Niestety nie bardzo mam czas tego wszystkiego wysłuchiwać, by znaleźć tam definicję uznawaną przez określone środowiska. Czy możesz wskazać jakiś istotny fragment? Przypomnę - istotny z punktu widzenia Twojej definicji gender, której się nie doczekałem. A najlepiej po prostu ją napisz.

Odnośnie traktora. Co ZŁEGO jest w traktorzystce?
Kilka lat temu widziałem gdzieś na wycieczce traktor prowadzony przez....zakonnicę w habicie. Gdzieś pewnie mam nawet zdjęcie. Uważasz, że to złe?

Cz lut 12, 2015 12:11 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zakonnice się znają na wszystkim, czyli na traktorze też. Nie ma nic złego w traktorzystce. Pooglądaj tego Norwega: zapał do takich zawodów ma może 10% kobiet, inne się decydują na takie zajęcia z braku wyboru.

A nagranie to omówienie tematyki w sposób jasny i kompetentny. Możesz poszperać za "Uwikłanymi w płeć" Butler. Ale tam jest mętnie.

Tu ten Norweg zapoznaje się z tezami genderu, że płeć to tylko kwestia wychowania/kultury: https://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

A to to sobie sam wygóglaj:
Kobieta jest fallusem mężczyzny, poprzez swój brak fallusa potwierdza obecność męskiego fallusa, a także zapewnia mu miejsce do penetracji, kobieta będąc fallusem rozwija męskość, która nie mogłaby istnieć bez potwierdzenia w braku4. Mężczyzna jest zatem znaczącym, a kobieta znaczonym, kobieta ma więc swoim ciałem ukonstytuować porządek symboliczny i relację władzy.

Cz lut 12, 2015 12:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No ale skoro zakonnice mogą się znać na wszystkim to świeckie kobiety już nie?

A ten fragment kursywą, to Twoja definicja gender czy jak?
Proszę o nią i proszę i nic. Tylko odsyłasz do książek, słuchowisk. Nie możesz jej po prostu podać? Zara zaraz, a może Ty nie wiesz w ogóle z czym walczysz???

Cz lut 12, 2015 12:36 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona