Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 29, 2020 7:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna strona
 Gender się kończy? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gender się kończy?
sylvian napisał(a):
Twierdzisz,że nie ma różnic w budowie mózgu pomiędzy kobietami a mężczyznami?
Jeśli tak to proszę udowodnij mi to.

JA gdzieś tak twierdzę??? Ja pytam co konkretnie jest brednią w wypowiedzi Senyszyn.

N lut 15, 2015 10:07 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator napisał(a):
sylvian napisał(a):
Twierdzisz,że nie ma różnic w budowie mózgu pomiędzy kobietami a mężczyznami?
Jeśli tak to proszę udowodnij mi to.

JA gdzieś tak twierdzę??? Ja pytam co konkretnie jest brednią w wypowiedzi Senyszyn.

Masz jakieś problemy ze zrozumieniem tego tekstu?

Cyt:

''Tylko rodzenie dzieci jest uwarunkowane biologicznie. I nikt przy zdrowych zmysłach tego nie neguje. Natomiast wszystkie pozostałe stereotypy zostały historycznie narzucone, a współcześnie są w cywilizowanych krajach zniesione, przynajmniej formalno-prawnie.''

Proszę skończ z tym trollowaniem. :)

A Ty mi zadajesz jeszcze takie pytanie?

Cyt:
''
Możesz wskazać KONKRETNIE co jest brednią w wypowiedzi Senyszyn?

N lut 15, 2015 10:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Może wrócimy do sensownej dyskusji, karmienie troli jest bezproduktywne.

N lut 15, 2015 10:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Może wrócimy do sensownej dyskusji, karmienie troli jest bezproduktywne.

Tak masz dużo racji,ale można takich też obśmiewać,albo jakoś inaczej unieszkodliwiać. :)
Jest pełno tutaj ciężkich przypadków,szkodników,ale co zrobić.

N lut 15, 2015 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Można też "trollowi" udowodnić że się myli. Albo samemu polec oddając walkowera - tak najłatwiej. Każdy kto myśli inaczej i docieka, pyta, prosi o argumenty to troll! Symptomatyczne :D

Zacytowane zdania autorstwa Senyszyn należy rozpatrzeć w szerszym kontekście jej wypowiedzi. Te kilka wyrwanych zdań faktycznie może wydawać się miejscami bez sensu. Niemniej w świetle całości widać, że takie nie są.
Senyszyn niczego nie mówi o konkretnych różnicach biologicznych, w szczególności o różnicach w budowie mózgu. Senyszyn przypomina tradycyjną rolę kobiety w społeczeństwie i zwraca uwagę, że tak naprawdę to tylko rodzenie dzieci w zasadzie wyróżnia kobiety od mężczyzn w sensie tego co mogą robić. I nikt tego nie neguje. Natomiast kobiety mogą robić praktycznie wszystko inne, to co mężczyźni, natomiast to że przez tysiąclecia tego nie robiły, wynika z narzuconej im, stereotypowej roli. We współczesnych krajach cywilizowanych, takie ograniczenia formalnie nie istnieją. Kobieta może być studentką, nauczycielką, prawniczką, prezydentką, policjantką, żołnierką, kosmonautką. Jej rola nie sprowadza się już tylko do rodzenia i wychowywania dzieci oraz dbania o obejście i męża.

I to są brednie?

N lut 15, 2015 10:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Polecam Ci te dwie pozycje do zapoznania się z nimi:
Gender Equality Paradox
"Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map" Alla i Barbara Pease'owie.
Zrozumiesz wtedy, zwłaszcza po lekturze tej ksiażki, dlaczego w niektórych zawodach dominują mężczyźni, a w innych kobiety.

N lut 15, 2015 10:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Znaczy się też uważasz,że:

Tylko rodzenie dzieci jest uwarunkowane biologicznie.

Naprawdę tylko?

N lut 15, 2015 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No, np karmienie piersią też. Jak już wytłumaczyłem, chodzi o kontekst. Czy to jedyna "brednia" w wypowiedzi Senyszyn, jaką znalazłeś?

N lut 15, 2015 10:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nic nie wytłumaczyłeś.

To zdanie też jest niezgodne z rzeczywistością:

Natomiast wszystkie pozostałe stereotypy zostały historycznie narzucone.

Jak tego typu brednie łykasz to współczuję. :mrgreen:

N lut 15, 2015 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przynajmniej próbowałem wytłumaczyć...ale w sumie się zgodziłem, że nie tylko rodzenie dzieci jest uwarunkowane biologicznie. Ale przypominam, że chodzi o kontekst!

No dobrze, a co z tymi pozostałymi stereotypowymi rolami kobiecymi? Możesz podać jakiś przykład zadający kłam temu twierdzeniu?

N lut 15, 2015 11:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Posłuchaj tego pana co się nie zna:

https://www.youtube.com/watch?v=Af2oDSr0qOY

Którego wypowiedz ''Wyborcza'' a bardziej Wybiórcza nie zamieściła w swoim artykule z tej konferencji. :)

N lut 15, 2015 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
sylvian napisał(a):

Którego wypowiedz ''Wyborcza'' a bardziej Wybiórcza nie zamieściła w swoim artykule z tej konferencji. :)

Nie męcz się. WiekiM zignoruje wszystko, co zaprzecza jego tezom. Miałem zamiar wrzucić mu link do listy przyjętych na Uniwersytecie Opolskim na kierunek "Pedagogika małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym", gdzie na 40 przyjętych osób nie ma nawet jednego faceta, ale i tak nie przyjmie do wiadomości, że jest to zawód, do którego kobiety są predysponowane psychicznie i chociażby aktywnym polem widzenia, a nie na skutek "historycznego stereotypu".

N lut 15, 2015 11:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
sylvian napisał(a):

Nie męcz się. WiekiM zignoruje wszystko, co zaprzecza jego tezom. Miałem zamiar wrzucić mu link do listy przyjętych na Uniwersytecie Opolskim na kierunek "Pedagogika małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym", gdzie na 40 przyjętych osób nie ma nawet jednego faceta, ale i tak nie przyjmie do wiadomości, że jest to zawód, do którego kobiety są predysponowane psychicznie i chociażby aktywnym polem widzenia, a nie na skutek "historycznego stereotypu".

Wiem,ale komuś nieco bardziej inteligentnemu może się to przydać. :)
Poza tym czy ktoś się zastanawiał dlaczego na tego typu forach światopoglądowych jest znacznie mniej kobiet? I to bardzo mało jest ich również w tematach ich dotyczących.
Pewnie kultura narzuciła. He,he,he.

N lut 15, 2015 11:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oto wywiad z Prof Pawłowiczem z zamej Gazety Wyborczej sprzed kilku lat gdy jeszcze ta gazeta nie była urobiona przez feministki.
Teraz to byłoby nie możliwe żeby taką rozmowę w niej zamieścili.
Niezle tu oszukuje się społeczeństwo i szkoda,ze tak dużo osób tak łatwo daje się manipulować
i tak trudno tym zmanipulowanym umysłom proste oczywiste rzeczy wytłumaczyć.

No proszę jaki podtytuł:
Równouprawnienie nie ma szans w starciu z biologią.

A sam tytuł:

:) Niech żyją różnice płci.
:)

http://www.antropo.uni.wroc.pl/wp-conte ... 5%82ci.pdf

Z góry przepraszam jak kogoś wypowiedzi naukowców zdenerwują. :)

Ostatnio edytowano N lut 15, 2015 11:47 pm przez sylvian, łącznie edytowano 1 raz

N lut 15, 2015 11:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sylvian, poświęciłem ze 20 minut na wysłuchanie Starowicza i jeszcze trochę na napisanie tego co poniżej. Mam nadzieję, że się rzeczowo odniesiesz.

Prof. wspomina o tym, że:

- istnieje trzecia płeć :o
- współcześnie jest wiele kobiet-seksuologów, a minęły czasy gdy seksualność badali tylko mężczyźni :o typowy przykład gender
- mózgi kobiet i mężczyzn się różnią, zwłaszcza w obszarze seksualności
- orientacja seksualna u kobiet może być bardzie zróżnicowana niż u mężczyzn (którzy w przeważającej większości są hetero) i do tego zmienna :o
- różnice w zachowaniu chłopców i dziewcząt pojawiają się bardzo wcześnie i nie zależą od wychowania
- biologia ma pewien wpływ na stereotypowe role męskie i kobiece
- jest coś takiego jak transseksualizm, kiedy procedury zmian płci są bardzo zasadne :o
- zamiana tradycyjnych ról w związku może odbić się negatywnie na tych związkach, także w sensie seksualnym

Muszę przyznać, że dużo niewygodnych rzeczy powiedział :D Trzecia płeć, większa zmienność orientacji seksualnej u kobiet, celowość zmiany płci...

Jeśli chodzi o ostatni argument, to na forum już poruszaliśmy ten temat i z badań wynikało coś zupełnie przeciwnego. Aczkolwiek różne badania ludzie robią.

To co najważniejsze w dla naszej dyskusji, to fakt, że typowe zachowania wynikają także z odmienności biologicznej. I w porządku. To oczywiste. W gender chodzi o to by POZWOLIĆ na nietypowe zachowania tym, którzy tego pragną. Aby pozwolić studiować, prowadzić samochód, być prezydentką. Sprawy nie do pomyślenia w wielu miejscach na Ziemi jeszcze dziś! I to właśnie, tak przynajmniej rozumiem, Senyszyn miała na myśli. Że jak która baba chce tak jak facet studiować czy samochód prowadzić, to należy jej pozwolić, a dotąd stereotypy, że baby się na uniwersytety nie nadają albo że samochodu prowadzić nie potrafią były narzucane historycznie - zaprzeczysz?. Oczywiście, kobiety są lepsze w czymś tam, a mężczyźni w czym innym, kobiety zwykle chcą robić coś, a mężczyźni co innego. Ale jak znajdzie się taka, która chce robić to co facet i jeszcze robi to lepiej (np. być kierowcą autobusu), albo odwrotnie, facet który chce zostać pielęgniarzem, to dlaczego stereotyp kulturowy ma ich ograniczać?

I Senyszyn twierdzi, że takich ograniczeń w sensie formalno-prawnym w cywilizowanych krajach nie ma. U nas zresztą chyba też nie? I co w tym wszystkim złego jest?

N lut 15, 2015 11:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna strona