Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 11:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona
 Gender się kończy? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gender się kończy?
Czyli czlowiek bez wyksztalcenia kierunkowego moze pisac artykuly naukowe?
Fajnie, ja pisze artykul biblistyczny, mam bibliografie i udowadniam ze wszystko to bujda.
Dasz mi ze trzy dni? :D :D :D :D :D :D

Wt lut 17, 2015 12:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Fajnie, ja pisze artykul biblistyczny, mam bibliografie i udowadniam ze wszystko to bujda.
Dasz mi ze trzy dni? :D :D :D :D :D :D
przecież cały czas to robisz? Po co ci 3 dni. Wystarczy, że skleisz wszystkie swoje posty i będziesz miała art.

Wt lut 17, 2015 12:33 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dokladnie to co robia panstwo Peese :D :D :D :D

Wt lut 17, 2015 1:06 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ciekawy artykuł na stronie PAN prof Anny Grabowskiej:

Cyt:
''
Główne różnice

''W literaturze naukowej znajdziemy wiele dowodów wskazujących, że pomimo braku różnic w ogólnym poziomie inteligencji, kobiety i mężczyźni wcale nie mają takich samych uzdolnień. Mężczyźni wykazują np. wyższość w wykonywaniu różnych zadań wymagających wyobraźni przestrzennej lub złożonych operacji matematycznych, kobiety zaś w niektórych zadaniach językowych oraz wymagających precyzji manualnej
(por. Rys. 1). Badania wskazują ponadto na wyższą wrażliwość kobiet na subtelne sygnały emocjonalne, zwłaszcza wyrażane w mimice twarzy. Z kolei mężczyźni łatwiej dopuszczają się aktów agresji.

Nie dziwi więc, że naukowcy od dawna próbują określić przyczyny tych różnic. I choć zgromadzone dotąd dane wyjaśniają jedynie cząstkę tajemnicy związanej z różnicami płciowymi, nie ulega dziś wątpliwości, że różnice te nie są jedynie prostą konsekwencją odmiennych sposobów wychowania. Istotne znaczenie mają tu przede wszystkim czynniki biologiczne, takie chociażby jak wpływ hormonów płciowych.''

http://panorama.pan.pl/s,mozg-kobiecy-m ... ni,97.html
Ciekawa ta tabelka ilustrująca różnice między płciami.

No coś o tym wiem i widać to wyraznie,że kobiety szybciej uczą się języków.
Dlatego też wybierają takie studia. :)
Ale oczywiście bywają tacy mężczyzni co mają znakomite uzdolnienia językowe.

Tak samo bywają takie kobiety które mają świetną, orientację przestrzenną,lepsza od niejednego mężczyzny.
Znam kilku zniewieściałych mężczyzn i jeden zrobił sobie badania i wyszło mu że ma ma żeńskie cechy psychiczne.
Bywają takie przypadki.

Wt lut 17, 2015 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
No i w gender właśnie o to chodzi, by każdy mógł robić to w czym czuje się najlepszy, niezależnie jakie są stereotypy ról męskich i kobiecych! Czy jest w tym coś złego (pytam po raz kolejny słyszą jeno echo...)

Wt lut 17, 2015 1:32 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tak samo bywają takie kobiety które mają świetną, orientację przestrzenną,lepsza od niejednego mężczyzny.
Znam kilku zniewieściałych mężczyzn i jeden zrobił sobie badania i wyszło mu że ma ma żeńskie cechy psychiczne.
Bywają takie przypadki.

i to jest wlasnie gender
Ja na przyklad mam doskonala orientacje przestrzenna, duza wyobraznie przestrzenna, a wcale zdolnosci jezykowych. Jak na ironie, ciagle sie musze tych jezykow uczyc.
Wszystkie testy na sposob myslenia zdaje jako 100% mezczyzna. Zawsze mialam zdolnosci do nauk scislych.
W przedszkolu najbardziej upragniona zabawka byl kon na biegunach, zarezerwowany dla chlopcow.
Z siostra wiazalysmy lalkom sznurek u szyi i robilysmy karuzele, albo je wybebeszalysmy. Lalki od kochajacych cioc, ktore nie mogly zrozumiec ze bardziej ucieszyl by nas konik, piesek czy samolocik.

Ktos napisal o przedszkolankach - w Danii jest sporo facetow. Nikomu to nie przeszkadza, mezczyzni maja z dziecmi wspanialy kontakt.

WM masz calkowita racje

Wt lut 17, 2015 1:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
U nas w robocie też była jedna babka, która naprawdę wiedziała o co chodzi i wszyscy się mogliśmy od niej uczyć. Na poczatku jakieś takie podśmiechujki sobie robiliśmy, że co to, że jak to, baba nas będzie uczyć, próbowaliśmy coś niby wesoło zagadywać, ale ona znała takich jak my (dużo starsza była) i od razu nas zaorała. Zobaczyliśmy, że my nic nie wiemy, a że one ma mózg jak Ajnsztajn. I od tamtej pory był nieustający szacun. No ale babka po prostu nie mieściła się w ramach stereotypów. Jak Skłodowska. Na szczęście dla tej naszej, nienazwany gender już wówczas istniał i pozwolił jej zająć miejsce jakiegoś stereotypowego chłopa. I bardzo dobrze. No bo co w tym złego, że ona po prostu była lepsza i robiła coś typowo męskiego, ale lepiej od nie jednego faceta? Pytam i pytam, "a tylko echo grało..."

Wt lut 17, 2015 1:47 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator napisał(a):
No i w gender właśnie o to chodzi, by każdy mógł robić to w czym czuje się najlepszy, niezależnie jakie są stereotypy ról męskich i kobiecych! Czy jest w tym coś złego (pytam po raz kolejny słyszą jeno echo...)

Problem jak ktoś tak twierdzi;

Cyt;
''
''Tylko rodzenie dzieci jest uwarunkowane biologicznie. I nikt przy zdrowych zmysłach tego nie neguje. Natomiast wszystkie pozostałe stereotypy zostały historycznie narzucone, a współcześnie są w cywilizowanych krajach zniesione, przynajmniej formalno-prawnie.
''

Nic to nie zmieni,że np kobiety o wiele chetniej będą wybierać zawód pielęgniarki.
A tylko znajdą się jakieś wyjątki wśród facetów. :)

Wt lut 17, 2015 2:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co jest złego w facecie pielęgniarzu? To, że ten zawód jest generalnie preferowany przez kobiety, nie oznacza wszak że z biologicznego punktu widzenia tylko i wyłącznie one mogą go wykonywać, nieprawdaż?

Wt lut 17, 2015 2:33 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
- mózgi kobiet i mężczyzn się różnią, zwłaszcza w obszarze seksualności''

Wypowiedz Starowicza:

Cyt:

''Co z tych badań wyszło-że rzeczywiście mózgi kobiet i mężczyzn się znacznie różnią miedzy sobą,ale to bardzo,nawet inne ośrodki sterujące seksualnością.

No nie powiesz mi że będzie to samo jak napiszę że, coś się różni,
a że coś znacznie się różni? :)

Wt lut 17, 2015 2:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No, wybacz, taka potworna manipulacja! Zdemaskowałeś mnie! :brawo:

To tak jakbym napisał: jabłko się różni od gruszki, a Ty byś mi zarzucił, że piszę nieprawdę, bo jabłko wszak ZNACZNIE różni się od gruszki!

Zeusie! Widzisz i nie grzmisz! :roll:

Wt lut 17, 2015 2:39 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co jest złego w facecie pielęgniarzu? To, że ten zawód jest generalnie preferowany przez kobiety, nie oznacza wszak że z biologicznego punktu widzenia tylko i wyłącznie one mogą go wykonywać, nieprawdaż?

A czy ja coś napisałem,że facet pielęgniaż to coś złego?

a że głównie biologia o tym decyduje biologia to inna sprawa.

Wt lut 17, 2015 2:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, nie napisałeś, że to coś złego. I jednocześnie przyznałeś, że o predyspozycjach do tego zawodu decyduje GŁÓWNIE biologia. GŁÓWNIE, a nie WYŁĄCZNIE. Czyli ten zawód NIE JEST uwarunkowany biologicznie, skoro mogą go z sukcesem wykonywać faceci, prawda?

Wt lut 17, 2015 2:47 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No, wybacz, taka potworna manipulacja! Zdemaskowałeś mnie! :brawo:

No dla Ciebie to wszystko jedno jak np cena czegoś znacznie się różni
od tego, że się różni.

To ''znacznie'' nadaje wagę tej cenie.

Wt lut 17, 2015 2:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No owszem, nadaje, ale trudno nazwać to manipulacją, naprawdę.
No to skoro już ustaliliśmy co było tą wielką manipulacją, pozwolę sobie powrócić do mego pytania, które Ci jakoś przypadkiem i niechcący umknęło:

Ty jednak nie odniosłeś się zaś zupełnie do mojego komentarza. Czy widzisz coś złego w tym, że U NAS kobiety mogą studiować, kierować autobusami, głosować w wyborach? W wielu miejscach na świecie nie maja tych praw, bo mężczyźni widzą inaczej ich rolę w tradycyjnym społeczeństwie. Do tego właśnie piła Senyszyn. Czy jest w tym coś złego?

Wt lut 17, 2015 2:52 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona