Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2019 9:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna strona
 Gender się kończy? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gender się kończy?
Verbal napisał(a):
[
Widocznie mieli inną biologię :)

Yarpen Zirgin napisał(a):
Przydało by Ci się jednak ten angielski odświeżyć. ..

Umiesz odróżnić czas przeszły w języku polskim ? Czy tylko strusia dobrze wycinasz?

Wracając do materii.Najpewniej inną biologię mieli też :
-załoga szpitala San Antonio - tak do 1808
-członkowie przynajmniej 3 zakonów męskich
-parabolani
-Walt Whitman :)
i inni.
Ciężka sprawa z tą biologią :)

Śr lut 18, 2015 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Verbal napisał(a):
[

Umiesz odróżnić czas przeszły w języku polskim ?

Hm... Zaglądałeś ostatnio do kalendarza? Czytałeś coś może o tym, kiedy kobiety zaczęły wykonywać zawód pielęgniarek? Wygląda na to, że nie potrafisz wyciągnąć wniosku z faktu, że wystarczył wiek, aby w tej profesji zaczęły dominować kobiety i jakoś ta tendencja nie ulega zmianie. Tak trudno przyjąć do wiadomości, że to kobiety mają jednak predyspozycje to tej, nie da się ukryć, wyjątkowo niewdzięcznej roboty, a faceci stanowią w tej profesji zdecydowaną mniejszość?
Ciekawe jak to się ma do pseudonaukowych tez gender, że o takich kwestiach decydują uwarunkowania kulturowe. :D

Śr lut 18, 2015 3:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[ Czytałeś coś może o tym, kiedy kobiety zaczęły wykonywać zawód pielęgniarek? :D

To niby kiedy ?

Śr lut 18, 2015 3:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe, że dopytujesz kiedy się to stało, a ignorujesz fakt, iż jest to zawód zdominowany przez kobiety... Coś nie pasuje do wizji świata?

Śr lut 18, 2015 3:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe, że dopytujesz kiedy się to stało, a ignorujesz fakt, iż jest to zawód zdominowany przez kobiety... Coś nie pasuje do wizji świata?

Oj tam zaraz ciekawe. Ciekaw jestem kiedy kobiety zaczęły wykonywać zawód pielęgniarek.Zdajesz się to wiedzieć więc pytam.

Śr lut 18, 2015 4:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):

Oj tam zaraz ciekawe. Ciekaw jestem kiedy kobiety zaczęły wykonywać zawód pielęgniarek.Zdajesz się to wiedzieć więc pytam.

No tak, bo fakt, że kobiety dominują w tym zawodzie, jest już "nieciekawy" z punktu widzenia piewców gender. :D

Aha... Skoro byłeś w stanie sprawdzić, kiedy w Indiach kobiety zaczęły pracować w tym zawodzie, to pewnie i umiesz wyszperać inne informacje na ten temat, tylko ci się nie chciało. Skoro zaś Tobie się nie chce sprawdzać takich rzeczy, to ja też Ci tej informacji nie podam.

Śr lut 18, 2015 4:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[
No tak, bo fakt, że kobiety dominują w tym zawodzie, jest już "nieciekawy" z punktu widzenia piewców gender. :D

. Skoro zaś Tobie się nie chce sprawdzać takich rzeczy, to ja też Ci tej informacji nie podam.

Nie no jest bardzo ciekawy , serio.

Skoro nie wiesz to nie podawaj , OK

Śr lut 18, 2015 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
[

. Skoro zaś Tobie się nie chce sprawdzać takich rzeczy, to ja też Ci tej informacji nie podam.

Nie no jest bardzo ciekawy , serio.

Skoro nie wiesz to nie podawaj , OK

Wiem, ale... Skoro masz tak wybiórcze podejście do informacji na temat tego zawodu, to nie będę Ci ułatwiał życia. Szukajcie, a znajdziecie, bo o tego powinieneś był zacząć.

Śr lut 18, 2015 4:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Verbal napisał(a):
[

Umiesz odróżnić czas przeszły w języku polskim ?

Hm... Zaglądałeś ostatnio do kalendarza? Czytałeś coś może o tym, kiedy kobiety zaczęły wykonywać zawód pielęgniarek? Wygląda na to, że nie potrafisz wyciągnąć wniosku z faktu, że wystarczył wiek, aby w tej profesji zaczęły dominować kobiety i jakoś ta tendencja nie ulega zmianie. Tak trudno przyjąć do wiadomości, że to kobiety mają jednak predyspozycje to tej, nie da się ukryć, wyjątkowo niewdzięcznej roboty, a faceci stanowią w tej profesji zdecydowaną mniejszość?
Ciekawe jak to się ma do pseudonaukowych tez gender, że o takich kwestiach decydują uwarunkowania kulturowe. :D

Czemu dominują pielęgniarki w szpitalach , Yarpen przecież na to łatwo odpowiedzieć to najmniej popłatna praca i spełniająca rolę służebną więc dostała się kobietom .
Murzynów nie wszyscy tolerowali w takiej roli, Hindusów też nie bardzo więc wzięto się za niżej klasyfikowane rezerwy.

Cz lut 19, 2015 12:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wychodzi na to ,że poza Indiami , obie płcie zaczęły w miarę równolegle.
Z tego wniosek ,że inne predyspozycje biologiczne mieli Hindusi a nowy czynnik biologiczny ujawnił się w XIX wieku.

Cz lut 19, 2015 8:40 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Robur napisał(a):

Skoro wszędzie na świecie są pielęgniarki głównie, :)

"Prior to the 20th century, Indian nurses were usually young men, and only in special cases, women were taken for conducting childbirth"

http://en.wikipedia.org/wiki/Nursing_in_India

8O Podejście wprawiające w najwyższej zdumienie !

Na tak druzgocący metodologicznie dictum dam odpowiedź:

Mieszkańcy Sumatry Zachodniej są uważani w Indonezji za bardzo wierzących muzułmanów, ale jednocześnie największą władzę w rodzinie ma kobieta. Mąż może jedynie oczekiwać wierności od swojej małżonki, ale ziemia i majątek należą do niej. W przypadku rozwodu (mimo islamu tutaj kobieta też może wystąpić o rozwód), były mąż wraca do domu rodziców (lub matki), którzy muszą zwrócić przyjęty od panny młodej posag. Kandydat na męża ma swoją cenę. Drożej niż miejscowy rolnik "kosztuje" narzeczony z wyższym wykształceniem, a do tego pracujący w Padangu lub w Dżakarcie.

Oznacza to, że islam jest mizoandryczny, poniża mężczyzn i uciska, mamy też przykład handlu żywym towarem.

Takie wnioski można wysnuć opierając się na jednym przykładzie, nie mówiąc już o tym, że użyłem słowa głównie. Po twoich długich opowieściach o właściwych metodach naukowych zastosowanie takiego argumentu i wyciągnięcie wniosku, autentycznie dziwi bowiem stoi w sprzeczności z deklarowanymi intencjami rzetelności badań.

Przechodząc już do samego przykładu.
Jest on nieadekwatny dla obiektywnego porównania. Tam w Indiach mają też swojego "gendra" kulturowego powodującego niewykorzystania potencjału, co jest wyjaśnione w linku. Jeśli użyć przykładu, ten trop myślowy przypomina mi do złudzenia pewnego posiadacza ziemskiego z południowej Wielkopolski. Zostawił on u mojego mechanika potężnego SUVa do naprawy. Powód? Uszkodzona miska olejowa na polu. Wpadł on z jakiegoś powodu na pomysł zaorania pola .....swoim autem. Byłoby wszystko w porządku, gdyby gdzieś nie zahaczył miską o kamień. Można SUVem zaorać pole, po II wojnie orano poniemieckim motocyklami z napędem gąsienicowym z tyłu. Tylko po co ? Skoro traktor jest do tego celu lepszy. Podobnie z pielęgniarzami, mogą to robić, pielęgniarki zrobią to lepiej. Podsumowując, mój przykład Norwegii z absolutną możliwością wolnego wyboru zawodu jest o wiele bardziej adekwatny do rzeczywistości od przykładu z Indii ze względu na kastowe społeczeństwo. Po prostu, tam wolny wybór jest na nieporównalnie mniejszym poziomie, co przykład ten w praktyce dyskwalifikuje.

ad temat

Jeśli wprowadza się coś nowego, zmieniającego sposób oceny, to należy podać powody. Dlatego zadam podstawowe pytanie w oparciu o definicje gender w Wiki:

Co jest dobrego i sensownego w skutkach wprowadzania podejścia gender ?

Cz lut 19, 2015 11:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
8O Podejście wprawiające w najwyższej zdumienie !
Na tak druzgocący metodologicznie dictum dam odpowiedź:

Problem w tym ,że ja nie napisałem ani ,że to mój wniosek ani ,że słuszny. 8)

Robur napisał(a):
[, ten trop myślowy przypomina mi do złudzenia pewnego posiadacza ziemskiego z południowej Wielkopolski. Zostawił on.....

Aha

Robur napisał(a):
Podobnie z pielęgniarzami, mogą to robić, pielęgniarki zrobią to lepiej.

Zwłaszcza jeśli idzie o przewracanie na boki ważącego 120 kg nieprzytomnego albo pacyfikację pobudzonego psychoruchowo.

Tak czy siak niespodziewanie wyszło ,że kod kulturowy miał ew ma rolę w "przydzielaniu" zawodów.

Robur napisał(a):
Po prostu, tam wolny wybór jest na nieporównalnie mniejszym poziomie,

I tym tropem trzeba pójść dalej :)

Cz lut 19, 2015 12:28 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Co jest dobrego i sensownego w skutkach wprowadzania podejścia gender ?

1.Uczy tego, co zaniedbuje zarówno państwo, jak i Kościół - tolerancji.
2.Osobom z zabużeniami tożsamości płciowej pomaga odnaleźć się w społeczeństwie.

Cz lut 19, 2015 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W każdym razie wychodzi na to ,że XIX - wieczna feminizacja zawodu miała sporo związku ze strukturą dostępnej siły roboczej i prostą ekonomią.
A biologia to tu naciągana cokolwiek.

Pt lut 20, 2015 11:24 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ciekawy jest przykład izraelskich kibulców gdzie przez kilkadziesiąt lat od niemowlęcia edukowano tam obie płcie w ten sam sposób,a efekt tego był taki,że i tak o wiele częściej kobiety zostawały nauczycielkami czy pielęgniarkami,a inżynierami i bizmesmenami mężczyzni.
Tak więc widać tu wyraznie że biologia ma decydujący wpływ na to jakie zawody wybierają obie płcie.
:)

Pt lut 20, 2015 12:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna strona