Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 20, 2021 12:28 pmUtwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Zasady działania Żywego Różańca 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4519
Lokalizacja: Poznań
Post Zasady działania Żywego Różańca

Regulamin Żywego Różańca


1. Na forum działa grupa modlitewna Żywy Różaniec Katolika, utworzona przez osoby uczestniczące w tutejszych dyskusjach.

2. Modlimy się w intencjach złożonych przez członków róży na http://rozaniec.meteorapp.com i stałych za papieża oraz w intencjach papieskich.

3. Zgłoszenie na kolejny miesiąc, oznacza zobowiązanie do codziennego odmawiania przydzielonej tajemnicy w tym okresie czasu.

4. Grupa modlitewna Żywy Różaniec Katolika posiada swój własny wątek, gdzie uczestnicy dzielą się doświadczeniami wynikłymi z przynależności do grupy, świadectwami, omawiają też kwestie robocze.

5. Wątek będzie moderowany na zasadach regulaminu forum.

6. Grupa posiada zelatora, który wyznacza zastępcę. Wątkiem zajmuje się wyznaczony moderator, będący koordynatorem z ramienia moderacji. Jest nim obecnie Robur.


Zasady zgłaszania intencji ogólnych:


1.Intencje ogólne mogą być zgłaszane przez użytkowników tego forum.

2.Intencja powinna być zgłoszona do zelatorek, która po zaaprobowaniu będzie umieszczona na liście intencji ogólnych przez trzy miesiące.

3 Po trzech miesiącach składający intencję lub dowolny członek grupy różańcowej ma prawo podtrzymać ją na kolejne trzy trzymiesięczne okresy.

4.Intencje, które nie zostaną podtrzymane po trzech miesiącach, zostaną wykreślone z listy intencji ogólnych.

5. Intencja, która utrzyma się na liście intencji ogólnych przez 12 miesięcy, może zostać przesunięta do intencji prywatnych osoby z grupy różańcowej, gotowej intencję zaadoptować. W przypadku rezygnacji z odmawiania zaadoptowanej intencji, osoba odmawiająca powiadamia zelatorkę. Istnieje możliwość przeniesienia intencji na inną osobę.

Obecnie zelatorkami są Małgosia i Brandeisblueskay.


So gru 10, 2016 12:37 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4519
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Zasady działania Żywego Różańca
Informacje o działaniu Grupy Różańcowej funkcjonującej w ramach Forum Dyskusji

1. Do grupy należą osoby biorące udział w tutejszym Forum Dyskusji i osoby z nimi powiązane. Grupę moderuje zelatorka Małgosia. Zastępcą jest Brandeisbluesky. W razie potrzeby, pomagają: białogłowa, Jaśminowa, lub inne chętne osoby z grupy.

2. Wątek służy do zgłaszania gotowości przystąpienia do grupy przez użytkowników forum dyskusji, dzielenia się doświadczeniami wynikłymi z dawania świadectwa mocy modlitwy różańcowej, składania propozycji dotyczących funkcjonowania i rozwiązywania problemów wyłącznie dotyczących członków róży. Nie przynosimy do wątku problemów i konfliktów z innych tematów Forum Dyskusji.

3.Informacje dla nowych członków i przypomnienie dla wszystkich o rejestrowaniu się na aplikacji:

a) Wejdź na http://rozaniec.meteorapp.com/ i zarejestruj się/zaloguj się
b) Zamelduj się (na kolejny miesiąc — do końca bieżącego miesiąca. Na bieżący miesiąc taką możliwość posiadają zelatorki: Małgosia i Brandeisbluesky) w zakładce "Tajemnice" klikając czerwony przycisk "jeszcze się nie zameldowałeś na m-c.../zamelduj się na m-c ..."
c) Jeśli zapomniałeś hasła, napisz do tomasz-tomasz lub zelatorek na PW lub e-mail dostępne w ich profilach.
d) Przydziały tajemnic dokonywane są w ciągu kilku godzin.
e) Jeśli chcesz dodać swoje intencje do omodlenia wejdź w zakładkę "Intencje" i dodaj kolejno poszczególne intencje.
f) Pod koniec bieżącego miesiąca, intencje są błogosławione przez Opiekuna Róży — ks. Andrzeja SDS.
g) Patronami Róży są św. Ojciec Pio, św. Franciszek, i św. Klara.

Dla lepszego podkreślenia wspólnotowego charakteru naszej grupy, oparliśmy się na STATUCIE STOWARZYSZENIA „ŻYWY RÓŻANIEC”. Formułując obowiązki członków naszej grupy różańcowej bierzemy pod uwagę jej wirtualność.

Obowiązki członków Żywego Różańca:

1. Codzienne rozważanie jednej wyznaczonej tajemnicy różańca świętego, przykładowe rozważania można znaleźć na portalu opoka.
2. Modlitwa za pozostałych członków grupy różańcowej o wzrost w wierze i możliwość udziału w życiu sakramentalnym Kościoła;
3. Dążenie do uczestnictwa w życiu sakramentalnym Kościoła;
4. Rozszerzanie czci Najświętszej Maryi Panny przykładem życia i działalnością apostolską, zwłaszcza przez krzewienie modlitwy różańcowej;
5. Odważne stawanie w obronie wiary;
6. Raz w miesiącu modlitwa o dobrą śmierć dla członków grupy;
7. O ile to możliwe, raz w roku przyjęcie Komunii św. w intencji łask dla naszej Grupy Różańcowej.


Historia Żywego Różańca:

Wirtualna Grupa Różańcowa na Forum Dyskusji skupia obecnie 24 dwie osoby. Została ona założona 17 marca, 2013 r., gdy Małgosia (zelatorka grupy) zaproponowała, by modlić się o łaski dla Papieża Franciszka. Z upływem czasu członkowie grupy zaczęli modlić się w intencjach papieskich, jak również w intencjach osobistych i ogólnych uwzględniając różnorakie natchnienia do modlitwy wypływające z dyskusji pomiędzy użytkownikami tutejszego forum.

Wielokrotnie byliśmy obdarzani Bożymi Łaskami w odpowiedzi na nasze prośby. Początkowo opiekę nad grupą sprawował śp. ks. Marian Bigaj (zm. 28 lipca, 2013 r.). Po jego odejściu, od 25 sierpnia, 2014 r. opiekunem grupy jest ks. Andrzej Waśko, SDS, który co miesiąc błogosławi nasze intencje modlitewne.
W listopadzie 2015 r. grupa obrała za patronów troje świętych: św. Ojca Pio, św. Franciszka, i św. Klarę.

Ponieważ nasza grupa stowarzysza ludzi w sposób wirtualny, napotkaliśmy w związku z tym różne wyzwania. Jednym z nich było zarządzanie zgłoszeniami członków grupy na modlitwę na kolejne miesiące oraz gromadzenie intencji modlitewnych i ich organizacja w łatwo czytelną listę. Rozwiązaniem tego problemu zajął się tomasz-tomasz, który utworzył aplikację. Od 4 października 2015 r. korzystaliśmy najpierw z próbnej wersji aplikacji, a od 23 marca, 2016 r. posługujemy się wersją obecną aplikacji.


Małgosia


So gru 10, 2016 12:41 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL