Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 19, 2019 12:40 am

Kazania o. Augustyna Pelanowskiego 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Polecam do posłuchania, autor nie pozostaeia suchej nitki na wspólczesnych hierarchach i papiezu Franciszku, obnazajać jego nauczanie jako niezodne z Tradycja i Ewangelia
http://www.wydawnictwopaganini.pl/poslu ... nowskiego/

Wt lip 16, 2019 7:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
viewtopic.php?p=1144964#p1144964. To duża nieścisłość, rzekłabym granicząca z manipulacją, że wszystkie kazania dotyczą najwyższej hierarchii. On to podaje w sposób skondensowany przedstawiająć jako znaki czasu, które sam dostrzega. W aspekcie wszystkich jego wypowiedzi to pewnie promil. Dobrze to widzieć. Śledzi objawienia Maryjne i odnosi to do dni końca czasów. Widzi obraz zaciemnienia i miękkiej teologii. Widzi próby zamachu na liturgię, bo takie próby już podejmowano i nadal się to czyni. Odsłuchawszy wszystkich wypowiedzi ojca Pelanowskiego widać dopiero całość i jego tok rozumowania. Jego wypowiedzi są kompatybilne z konferencjami ks. D.Chmielewskiego, ks, P. Glasa analizujących problem ostatecznego zaciemnienia Kościoła a aspekcie objawień Maryjnych i Apokalipsy.

A niżej wersja pisemna tego co watchman nam przybliżył z konferencji o. A. Pelanowskiego. Czas pokaże, czy dzisiejszy Kościół pójdzie w tym kierunku. Rola Polski w tym scenariuszu jest pierwszoplanowa. Zauważył to już Pius XII, więc widać spójność akurat tych ludzi.
viewtopic.php?p=1145101#p1145101
viewtopic.php?p=1145115#p1145115

W tym temacie mogą więcej powiedzieć jedyni ci, którzy nie mają uprawnień do pisania w tym dziale, więc nie wiem jak poprowadzisz ten wątek. Ja znam wszystkie jego konfernecje i czytałam kilka książek. Wykorzystuję to czego się dowiedziałam i znalazłam podobne widzenie innych księży.

Wt lip 16, 2019 9:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kazania i konferencje o. Augusta Pelanowskiego polecam każdemu. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że to było opatrznościowe że akurat jego nagrań zaczęłam słuchać kilka lat temu w gąszczu różnych internetowych nagrań, nie mając większego pojęcia kto i co. Ale akurat ta tematyka którą zachwala sachol jest mi absolutnie nieznana - z tego wnioskuję że prawdopodobnie to jego aktywność w czasie ostatniego 1,5 roku. I zgodzę się z merss że to duża nieścisłość i niejako krzywdząca. Bo od całej działalności hierarchów tematem bardziej istotnym jest własne zbawienie i tego właśnie dotyczy reszta konferencji o. Pelanowskiego. Jego medytacje o księgach Starego Testamentu pokazują ich duchową głębię, piękno i aktualność, przystępnie i konkretnie mówi o cierpieniu w życiu. W ogóle mówi konkretnie i to jeden z większych jego atutów.

Wt lip 16, 2019 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzięki za link. Temat niezwykle głęboki, choć trudny jako całość do ogarnięcia od razu. To jednak takie ujęcia naszej wiary, rozwijają i umacniają ją w nas. Dla tych co jest to zbyt trudne, zachęcę jednak ich do wsłuchiwania się w głos przestrogi. Zagrożenia bardziej przemawiają, aniżeli obietnica dobra. Wyostrzają myśli. Warto ten rodzaj znaków czasu śledzić. Tu wiele jest spraw poruszonych, które są przedmiotem zażartych dyskusji na forum. Biorąc sobie do serc słowa przestróg, można parafrazować. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Niczego bowiem się nie zbuduje, samym tylko zapoznaniem się z czymś. Budowa wymaga podjęcia trudu tej budowy. A im dalej czas się przesuwa, tym chętniej chcemy być wyręczani z trudów. Owocem tych chęci, są zagrożenia o których mówi ten kapłan. Dopiero tego typu przestrogi, pozwalają na zastanowienie się nam, dokąd to zmierzamy. Tak czas ostateczny. Jest czasem naszej próby. On trwa. Zapoznajcie się z tym wszyscy, którzy chcecie toczyć dalsze dyskusje czy spory, na temat naszej wiary. Bo macie w tych przekazach punkt wyjścia, macie na czym się oprzeć. I nie liczcie na łatwiznę. Przesłaniem Ewangelii jest im trudniej tym lepiej. A nie jak by się nam wydawało, że musi być nam coraz lżej. Czy że postęp obecny, usprawiedliwia nasze chcenie by było lżej. To jest niewidzialna pułapka takie myślenie. Postęp ma przynosić ulgę pomoc, lecz tylko tym których trudy mogą zabić. Nie by zdrowy na ciele i duchu, szukał ulgi w postępie. Jest często przewrotnie inaczej. Ten co ginie, nie dostaje pomocy. Bo ten komu dobrze i nic jemu nie grozi, rozsiada się na całym dobrostanie, bo uważa że jemu się przede wszystkim on należy. Czyżby! Doprawdy?

Wt lip 16, 2019 7:32 pm
Zobacz profil WWW