Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn mar 25, 2019 2:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15502 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1013, 1014, 1015, 1016, 1017, 1018, 1019 ... 1034  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey,

jako młody chłopak należałem na Wielkiej, 10 milionowej Solidarności, a w Stanie Wojennym i po nim działałem w podziemiu. Na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, kim był dla nas pan Lech Wałęsa i jaką rolę w podtrzymywaniu gasnącej woli oporu wobec komunistycznego reżimu odegrał.
Gdyby Go nie było, należałoby Go wymyślić! A gdyby to się nie udało, historia potoczyłaby się inaczej, na pewno gorzej.
A Wy, zamiast otaczać Lecha Wałęsę życzliwą troską, próbujecie Go pogrążyć.
Powiedz Jockey, co chcecie przez to osiągnąć?
Pytam Ciebie, gdyż wiem, co chce osiągnąć naczelnik z Nowogrodzkiej, chce podmienić Lecha, na Lecha i mogę go nawet rozumieć, ale Wy? Co Wy na tym zyskacie?

N lut 17, 2019 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Lech "Bolek" Wałęsa sam się pogrążył swoimi kłamstwami na temat przeszłości, a także idiotyzmami, które obecnie produkuje.

N lut 17, 2019 7:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Gdyby Go nie było, należałoby Go wymyślić!

Przecież w dużej mierze został wymyślony. Przykre jest to co teraz odstawia i to że chyba sam uwierzył w swoją legendę.

N lut 17, 2019 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna,

chciałbym móc Cię zabrać ze sobą do roku 1980, albo 1981, żebyś mógł zobaczyć tę niezwykłą powszechną energię społeczną wywołaną przez nadzieję, że zmiany w Polsce są możliwe. Chciałbym zabrać Cię ze sobą do mojej starej firmy - Polkoloru w pierwszych dniach Stanu Wojennego, gdy ogłoszono Strajk Okupacyjny, żebyś mógł zobaczyć u ludzi, z jednej strony dojmujące poczucie straty, z drugiej, determinację by bronić zdobyczy Solidarnościowego Karnawału.

A po wszystkim, mam nadzieję, że wraz ze mną pogoniłbyś każdego, kto zechciałby twierdzić, że solidarnościowy zryw był tylko eventem zaplanowanym i przeprowadzonym przez SB.

N lut 17, 2019 8:10 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Holmes,

Cytuj:
Zaraz pewnie zaczniesz promować Biedronia...

Pewnie nie ma sensu Tobie tego tłumaczyć, ale co mi tam, niech stracę.
Nie rozumiesz, że ja nie muszę "promować" Biedronia, wystarczająco skutecznie Wy to robicie i to od lat? :-)
Biedronia wypromował Kościół tym co robił od 1989!

Prawo do opinii masz jak każdy, nawet najgłupszej jak ta. Ponieważ nie raz zostałeś przyłapany na kłamstwie nie warto pytać o uzasadnienie opinii.

N lut 17, 2019 8:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Holmes,

z oszczercami nie gadam.

N lut 17, 2019 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Jockey,

jako młody chłopak należałem na Wielkiej, 10 milionowej Solidarności, a w Stanie Wojennym i po nim działałem w podziemiu. Na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, kim był dla nas pan Lech Wałęsa i jaką rolę w podtrzymywaniu gasnącej woli oporu wobec komunistycznego reżimu odegrał.

Właśnie dlatego tak trudno jest Ci się zdobyć na obiektywizm. Jesteś emocjonalnie przywiązany do nieskazitelnego wizerunku Lecha Wałęsy. Zapamiętałeś go jako bohatera i taki obraz chcesz w sobie podtrzymać. W przeciwnym razie posypie Ci się fundament. Atak na Wałęsę, to jak atak na Twoje idee i wysiłki młodości.
https://www.poemhunter.com/poem/when-ure-hero-falls/

N lut 17, 2019 8:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Inczuczuna,

chciałbym móc Cię zabrać ze sobą do roku 1980, albo 1981, żebyś mógł zobaczyć tę niezwykłą powszechną energię społeczną wywołaną przez nadzieję, że zmiany w Polsce są możliwe. Chciałbym zabrać Cię ze sobą do mojej starej firmy - Polkoloru w pierwszych dniach Stanu Wojennego, gdy ogłoszono Strajk Okupacyjny, żebyś mógł zobaczyć u ludzi, z jednej strony dojmujące poczucie straty, z drugiej, determinację by bronić zdobyczy Solidarnościowego Karnawału.

A po wszystkim, mam nadzieję, że wraz ze mną pogoniłbyś każdego, kto zechciałby twierdzić, że solidarnościowy zryw był tylko eventem zaplanowanym i przeprowadzonym przez SB.

Problem jest inny. Zryw był a przez Walese był kontrolowany przez bezpiekę. Poczytaj coś o prawdziwych bohaterach tamtego zrywu. Gwiazda, Walentynowicz, Wyszkowski... ci co naprawdę dokonali rewolucji w 1980 roku a nie ci których SB motorówka do stoczni przywiozła.

N lut 17, 2019 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan,

Cytuj:
Właśnie dlatego tak trudno jest Ci się zdobyć na obiektywizm. Jesteś emocjonalnie przywiązany do nieskazitelnego wizerunku Lecha Wałęsy. Zapamiętałeś go jako bohatera i taki obraz chcesz w sobie podtrzymać. W przeciwnym razie posypie Ci się fundament. Atak na Wałęsę, to jak atak na Twoje idee i wysiłki młodości.
https://www.poemhunter.com/poem/when-ure-hero-falls/

Masz rację, na pewno te względy wpływają na moją opinię. Lecz przecież są nie tylko one. Nikt nie wykazał, że na postawie Lecha Wałęsy w czasie strajków sierpniowych i potem, podczas solidarnościowego karnawału a co najważniejsze - w Stanie Wojennym i po nim, kładzie się jakikolwiek cień.
Odwrotnie, historycy badający zagadnienie w pełni podzielili nasze, szeregowych członków Solidarności, odczucia - Lech Wałęsa zachował się wtedy jak wielki przywódca i to dzięki Jego postawie Solidarność przetrwała w podziemiu do Okrągłego Stołu i odzyskała dla nas wolne państwo.

Jeśli, a zakładam, że tak rzeczywiście było, Lech Wałęsa uległ presji i szantażowi SB w 1970, to późniejszą postawą zmazał wszelkie grzechy z tamtego okresu. A tym, którzy teraz z wyżyn swojej nieskazitelności moralnej chcą Go osądzać, życzyłbym jednego, mało brutalnego przesłuchania w SB. I chciałbym zobaczyć, jakby się w nim zachowali zakładając, że tak jak wtedy, od przesłuchujących zależałoby ich życie, kariera, i los ich bliskich.

N lut 17, 2019 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

Cytuj:
Problem jest inny. Zryw był a przez Walese był kontrolowany przez bezpiekę. Poczytaj coś o prawdziwych bohaterach tamtego zrywu. Gwiazda, Walentynowicz, Wyszkowski... ci co naprawdę dokonali rewolucji w 1980 roku a nie ci których SB motorówka do stoczni przywiozła.

Uwierz mi, w Stanie Wojennym nie interesowało nas, co powie pan Gwiazda, czy pani Walentynowicz(o panu Wyszkowskim nikt z nas nie słyszał), natomiast to, co powie, i jak się zachowa Lech Wałęsa, interesowało wszystkich. Od tego zależał los całej organizacji. Gdyby Wałęsa poszedł na współpracę, tak jak się tego od Niego domagano, podziemie rozpłynęłoby się w trzy miesiące.

N lut 17, 2019 8:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Jockey,

Cytuj:

Uwierz mi, w Stanie Wojennym nie interesowało nas, co powie pan Gwiazda, czy pani Walentynowicz(o panu Wyszkowskim nikt z nas nie słyszał), natomiast to, co powie, i jak się zachowa Lech Wałęsa, interesowało wszystkich. Od tego zależał los całej organizacji. Gdyby Wałęsa poszedł na współpracę, tak jak się tego od Niego domagano, podziemie rozpłynęłoby się w trzy miesiące.

I dlatego na internowaniu dostał tyle gorzałki.
Exeter nie bądź śmieszny.
Ja tez pamietam stan wojenny. I pamietam jak gloryfikowano Wałesę. Niestety po nocnej zmianie i po próbie ogołocenia własnej teczki sam się przyznał do tego. Te kłamstwa o tym jak to w totka wygrywał. To się wszystko kupy nie trzyma. Ciagle zmiany zeznań. Wciąż kombinuje. Trzeba być strasznie naiwnym żeby uwierzyć Walesie.
Zwłaszcza ze środowisko WZZW juz w 1989 mówili ze Wałęsa to TW.
Dopóki mógł to wycinał z możliwości mówienia Anne Walentynowicz która mówiła wprost, ze Wałęsa jest po drugiej stronie. To samo mówił Kornel Morawiecki. Solidarność Walczącą która do końca walczyła i nawet w 1989 uważali ze dokonano zdrady w Magdalence. Dzisiaj widać to dokładnie. Trzeba być naiwnym żeby uważać ze komuniści oddali władze. Mieli super zabezpieczenie. Od 1981 do 1989 mieli czas żeby odpowiednio ustawić i wyselekcjonować z kim chcą rozmawiać. Magdalenka poza małymi wyjątkami było układanie się komunistów z TW.

N lut 17, 2019 9:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Inczuczuna,
chciałbym móc Cię zabrać ze sobą do roku 1980, albo 1981, żebyś mógł zobaczyć tę niezwykłą powszechną energię społeczną wywołaną przez nadzieję, że zmiany w Polsce są możliwe.
Wybacz, ale ja nie bym nie chciał. Mam taką wadę że przeszłość pamiętam dość dokładnie i nie przez różowe okulary.

N lut 17, 2019 10:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna,

Cytuj:
Wybacz, ale ja nie bym nie chciał. Mam taką wadę że przeszłość pamiętam dość dokładnie i nie przez różowe okulary.

Ja mam tę samą wadę, dlatego doskonale widzę, jak ogromny postęp dokonał się w naszym kraju w ostatnich dekadach. Co w dużej mierze zawdzięczamy panu Lechowi Wałęsie, jak przywódcy Solidarności i jako Prezydentowi RP.

Pn lut 18, 2019 7:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie jest do końca dobrze oceniać i osądzać drugiego człowieka, bo często zapominamy że swoje decyzje podejmowal w konkretnych uwarunkowaniach. I było to np. poczucie zagrozenia życia jego rodziny. Tego nie wiemy. Dlatego staram powstrzymywać się od jakichkolwiek ocen L.Walesy zostawiając to Bogu. Niech mu się powodzi i szczęśliwie żyje na stare lata. Kiedy przy okazji czytam jednak opinie młodych ludzi związane z osobą L.W. to są to zazwyczaj opinie krytyczne. Głównym zarzutem jaki się mu czyni, to brak niezlomnosci. To znaczy że historia zwiazana z L.W juz jest weryfikowana przez kolejne pokolenia i oceniana krytycznie.Sukces Solidarności przypisywany calemu narodowi, a nie jednostce. I nie ma większego już znaczenia co my o tym sadzimy, albo jakie mamy doswiadczenia z tamtych lat.Tak to się zawsze odbywało...

Pn lut 18, 2019 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Józek, czy naprawdę nie dostrzegasz tego, że człowiek honoru by się przyznał i przeprosił za coś takiego?

Pn lut 18, 2019 11:15 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15502 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1013, 1014, 1015, 1016, 1017, 1018, 1019 ... 1034  Następna strona