Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 20, 2021 8:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1277, 1278, 1279, 1280, 1281, 1282, 1283  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Heretycka deklaracja "arcybiskupa" Jędraszewskiego: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce"
https://wpolityce.pl/kosciol/549925-abp ... -ewangelie (pro PiSowskie skundlone wsieci oczywiście z ochotą to przebublikowało).

"Herod kazał pochwycić Jana i związanego trzymał w więzieniu, z powodu Herodiady, żony brata swego Filipa, którą wziął za żonę. Jan bowiem wypominał Herodowi: Nie wolno ci mieć żony twego brata."
A 8 maja będzie święto Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

Jest to czysta zdrada Ewangelii i równocześnie deklaracja poddaństwa wobec nadużyć i demoralizacji władzy.
Państwo dowaliło mocno Kościołowi w kowidzie a ten jeszcze upadł by ucałować buty władzy. Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś złudzenia czym jest "Kościół" posoborowy, to ma tu najlepszy przebłysk tego czym ten twór jest.

Cz maja 06, 2021 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciachciacz - Wespecjan starczy tych wygłupów.

Cz maja 06, 2021 8:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Heretycka deklaracja "arcybiskupa" Jędraszewskiego:

Oczywiście ten cudzysłów oznacza, że arcybiskup przyjął ten tytuł bezprawnie - bo nadpapież Wespecjan nie zatwierdził..

Cytuj:
"Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce"
https://wpolityce.pl/kosciol/549925-abp ... -ewangelie

ale zadaniem Kościoła przede wszystkim jest głoszenie Ewangelii - gdzie tu widzisz herezję????
Całkiem Ci już odbija?

Cytuj:
Jest to czysta zdrada Ewangelii i równocześnie deklaracja poddaństwa wobec nadużyć i demoralizacji władzy.

Acha - samozwańczy proroku.
Komizm sytuacji jest taki, że abp Jędraszewski jest bardzo nielubiany przez lewactwo, za potępianie LGBTowców. Wysnuwają nawet tezy, że jego głos krytyczny w tych sprawach jest nieewangeliczny bo miłość itp.. Czyżbyś Wespecjanie podzielał tęczowe ideologie? Powiadają że "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Innymi słowy - moje grabulacje!

Cytuj:
Państwo dowaliło mocno Kościołowi w kowidzie a ten jeszcze upadł by ucałować buty władzy. Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś złudzenia czym jest "Kościół" posoborowy, to ma tu najlepszy przebłysk tego czym ten twór jest.

Ciekawe czy pamiętasz na jakich zasadach pozwolono Ci pisać tu na forum. Zapomniałeś?

Pt maja 07, 2021 7:41 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Komizm sytuacji jest taki, że abp Jędraszewski jest bardzo nielubiany przez lewactwo, za potępianie LGBTowców. Wysnuwają nawet tezy, że jego głos krytyczny w tych sprawach jest nieewangeliczny bo miłość itp.. Czyżbyś Wespecjanie podzielał tęczowe ideologie? Powiadają że "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Innymi słowy - moje grabulacje!

Jakież to umysłowe wygibasy mogą doprowadzić do takich wniosków...

Pt maja 07, 2021 10:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Oczywiście ten cudzysłów oznacza, że arcybiskup przyjął ten tytuł bezprawnie - bo nadpapież Wespecjan nie zatwierdził..
Użyłem cudzysłowu bo arcybiskup to nie ma być pusty tytuł - ale przede wszystkim funkcja. Jeśli ktoś wyrzeka się tej funkcji w takich deklaracjach to na co to komu? "Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi."

PeterW napisał(a):
abp Jędraszewski jest bardzo nielubiany przez lewactwo, za potępianie LGBTowców. Wysnuwają nawet tezy, że jego głos krytyczny w tych sprawach jest nieewangeliczny bo miłość itp.. Czyżbyś Wespecjanie podzielał tęczowe ideologie? Powiadają że "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Innymi słowy - moje grabulacje!
Z przykrością muszę to stwierdzić, bo sam miałem pewne nadziej wobec tego arcybiskupa, że jest jest on jednak konformistą. Potępia dziś homoseksualizm, ale trzeba przypomnieć, że był biskupem pomocniczym o Paetza w Poznaniu, i nie mógł nie wiedzieć co wyrabiał Paetz wobec kleryków. Czy słyszeliśmy wtedy jakiś głos potępienia homoseksualizmu na jego własnym, biskupim dworze?

Ale kiedy PiS używa potępieńczych sloganów wobec LGBT - moim zdaniem całkowicie pod politykę a nie z przekonania moralnego (by wzbudzić poparcie swojego elektoratu do reform sądowych którym sprzeciwia się Bruksela, więc PiS zaczął twierdzić ze Bruksela "chce nam narzucić LGBT") - wtedy abp Jędraszewski przyłącza się do rządowego chóru. A teraz złożył "hołd krakowski" władzy w dobie kiedy władza świecka uzurpuje sobie rozkazywanie Kościołowi ile wiernych może uczestniczyć w kulcie w kościele i na jakich warunkach.

Dalej, to on miał ostateczną decyzję na zgodę na kolejny ostentacyjny "ślub" rozwodnika Jacka Kurskiego na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Z przykrością ,ale z trzeźwością stwierdzam, że abp Jędraszewski nie nadaje się na męża Kościoła, jest zbyt upokarzająco dla katolicyzmu serwilistyczny wobec władzy świeckiej. Jakie motywacje stoją za takim zachowaniem nie wiem, ale na pewno nie ewangeliczne.

Patronami Jędraszewskiego nie są i nie będą ani kardynał Wyszyński, ani ks Popiełuszko, ani św Stanisław, jutrzejszy solenizant. Deklaracje i zachowanie abp Jędraszewskiego są zaprzeczeniem cnót tych kapłanów.

Pt maja 07, 2021 12:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bo tak objawił papież Wespecjan I i to powiedział korzystając z nieomylności. Wiec dla wiernych kościoła wespecjano-katolickiego to obowiązujący dogmat.

Pt maja 07, 2021 6:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gdyby forumuła tego forum na to pozwalała to wystąpiłby jako Pius XII i nosił się jak papież. Styl wypowiedzi byłby dostojny. Prosiłby też o stosowną literaturę, by się dokształcić w archeologii (Tradycję to trzeba najpierw zrozumieć). Byłoby sporo uciechy, bo sam zainteresowany nie wiedziałby, że jest nagi. Tymczasem oryginał przewracałby się w grobie czytając te wespecjanowe przemyślenia.

Abp M.Jędraszewski ma rację. Kościół zawsze dobrze na tym wychodził, gdy zajmował się swoimi sprawami. To co łączy ołtarz z tronem to etyka, ale nie polityka. Polityka i prowadzenie wiernych do zbawienia to zadania odrębne. Na ich styku ukrywa się zawsze dyplomacja. Dyplomacja powinna być poza zasięgiem wzroku gapiów. W Kościele zdeponowano wiarę. Jezus nie był żadnym przywódcą religijnym a takiego oczekiwali Żydzi. Wespecjan widzi więc jak Żydzi i piszę o tej optyce nie po raz pierwszy.Utożsamia się mentalnie z tymi, których zaciekle krytykuje. Utożsamia się tak jak chcieli tego Żydzi. Tylko wielki przywódca religijny ma moc.
Zapętlone wespecjanowe myślenie. Deklaracja religijna zupełnie nie przystaje do prezentowanych poglądów. Odlot totalny.

Pt maja 07, 2021 8:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli Popiełuszko i Jan Chrzciciel nie krytykowali władzy.

Pt maja 07, 2021 8:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mamy krytykę konstruktywną oraz piwno - ogródkowo - prymitywną pozbawioną jakiejkolwiek wiedzy. Tę drugą nam przybliżasz. Przypisuje ci się jeszcze chamstwo, więc kompatybilne. Ty chamstwo podajesz jako pochodzenie społeczne obrażając ludzi wsi. Wartości wyższe są tu nieznane, wylewa człowiek z siebie to co go określa - trucizna.
Krytyka konstruktywna pozwala rozumieć zagadnienie, krytyka drugiego typu pozwala zobaczyć myślenie człowieka ulewającego szambo.

Pt maja 07, 2021 9:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Heretycką" bym tej wypowiedzi nie nazwał, ale dziwną - owszem. Jasne, że Kościół nie jest od politykowania ale uważam, że jak najbardziej powinien mieć swoje miejsce w życiu publicznym i zajmować w nim określone stanowisko, stać na straży określonych wartości i w tym sensie powinien patrzeć władzy na ręce. Jak zresztą każda instytucja tzw. zaufania społecznego. Dlatego sądzę, że zbyt bliski mariaż części polskiego Kościoła z obecną władzą, który utrudnia rolę takiego surowego recenzenta i zachowanie odrębności władzy duchowej, jest ze szkodą dla samego Kościoła i odbije mu się czkawką.

So maja 08, 2021 4:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kościół ma się zajmować świętością życia i ochrona swoich wiernych przed różnymi zakusami rzadzacych. I ma racje abp ze Kościół nie powinien opowiadać się politycznie

So maja 08, 2021 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale nie chodzi o "opowiadanie się politycznie", tylko o patrzenie władzy na ręce, w czym mieści się chociażby ta ochrona wiernych przed zakusami rządzących, o której mówiłeś. Do tego trzeba czasem powiedzieć "nie" władzy świeckiej, jeśli posuwa sie za daleko.

So maja 08, 2021 4:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To nie jest zadanie Kościoła. Kościół ma mówić o łamaniu przykazań. I tylko w tym ma się zajmować. Każde zaangażowanie do jakiego próbuje namawiać Wespecjan kończyło się dla Kościoła bardzo źle

So maja 08, 2021 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Ale nie chodzi o "opowiadanie się politycznie", tylko o patrzenie władzy na ręce, w czym mieści się chociażby ta ochrona wiernych przed zakusami rządzących, o której mówiłeś. Do tego trzeba czasem powiedzieć "nie" władzy świeckiej, jeśli posuwa sie za daleko.
Próbują usprawiedliwiać słowa i postawę "arcybiskupa" Jędraszewskiego, które są nie do usprawiedliwienia.

Dziś 8 maja, Św Stanisława męczennika - patrzył władzy na ręce:
Obrazek

Wspomnienie liturgiczne bł ks Popiełuszki 19 października - patrzył władzy na ręce:
Obrazek

So maja 08, 2021 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę że rzecz rozbija się nieco o semantykę. Wespecjan wyciągnął jedno zdanie z wypowiedzi abp. Jędraszewskiego i buduje wokół niego całą teorię że "jest zbyt upokarzająco dla katolicyzmu serwilistyczny wobec władzy świeckiej." Tymczasem arcybiskup ten dalej ciągnie "Od tego są w naszym państwie parlament i Najwyższa Izba Kontroli. Zadaniem Kościoła natomiast jest głosić Ewangelię i stać na straży dobra wspólnego oraz narodu polskiego ochrzczonego w 966 r., czyli 1055 lat temu". Dalej mówi wprost "To jest właśnie klucz umożliwiający zrozumienie tego, dlaczego Kościół ma nie tylko prawo, ale nawet obowiązek w pewnych sytuacjach zabrać głos, by bronić tego, czego zawsze bronił – sprawiedliwości, wzajemnego szanowania się i pokoju. Tak też przed wiekami postępował św. Stanisław, biskup i męczennik".
A pomijając rozmaite kontrowersje dotyczące żywotu św. Stanisława to słowa arcybiskupa akurat słowa arcybiskupa wpisują się w niego, a nie wizja Wespecjana, iż nie był jakimś "recenzentem" królewskim i patrzył mu na ręce. Może jeszcze raz w tygodniu wrzucał felietony z tego przeglądu do sieci?
Może się mylę, a żywoty świętych mnie ciekawią. Zatem jestem ciekawa jakie argumenty masz na to że św. Stanisław "patrzył władzy na ręce".

So maja 08, 2021 7:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1277, 1278, 1279, 1280, 1281, 1282, 1283  Następna strona