Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr mar 20, 2019 6:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 981, 982, 983, 984, 985, 986, 987 ... 1034  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
A tymczasem pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz oraz poseł Mariusz Kamiński zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, fałszowania dokumentów, niegospodarności i nieuprawnionego powoływania się na wpływy. Ktoś jeszcze chce bronić tych panów?

Pn sty 28, 2019 11:28 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Każdy ma prawo do obrony, nie ferujmy kto i na ile jest winien. Nawet jeśli kogoś się nie lubi, warto być wstrzemięźliwym. Domniemanie niewinności istniej zawsze. Za takimi akcjami stoją też często motywy polityczne. Z drugiej strony świadczyłoby o tym, że członkowie PiSu nie stoją ponad prawem.

Przy okazji: PiP nie potwierdził zarzutów wobec ks Stryczka.
https://www.pch24.pl/ks--jacek-stryczek ... 764,i.html

Co dalej, zobaczymy.

Pn sty 28, 2019 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
A tymczasem pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz oraz poseł Mariusz Kamiński zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, fałszowania dokumentów, niegospodarności i nieuprawnionego powoływania się na wpływy. Ktoś jeszcze chce bronić tych panów?

Jak widać, w przeciwieństwie do TOTOpozycji, PiS ściga także "swoich" jesli przeskrobią (oczywiście, nie wiemy jaki będzie wynik śledztwa, ale aresztowanie to już poważna sprawa).
Przy okazji, żeby nie było nieporozumień o którego Kamińskiego chodzi:
Obrazek

Pn sty 28, 2019 12:56 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że domniemanie niewinności istnieje zawsze, ale tu sprawa jest wyjątkowo paskudna - o Misiewiczu i nieprawidłowościach w MON mówiło się od bardzo dawna, w zasadzie od początku, gdy mimo braku kwalifikacji ten człowiek objął urząd. Mimo to część środowiska PIS (zwłaszcza osoby związane z Antonim Macierewiczem) uparcie forsowało go, wbrew jakiemukolwiek zdrowemu rozsądkowi.
Trudno tutaj doszukiwać się jakiegoś plusa dla Pisu- na zasadzie, że członkowie tej partii nie stoją ponad prawem. Lansowali na wysokie stanowiska tego człowieka przez długi okres czasu,mimo kolejnych skandali, aż jego nazwisko stało się symbolem kolesiostwa i nepotyzmu w Polsce. Pis już kompletnie nie ma wyjścia i muszą się od niego odciąć. Teraz prokuratura przedstawi zarzuty i będzie badana skala nieprawidłowości.

Ostatnio edytowano Pn sty 28, 2019 1:25 pm przez MayKasahara, łącznie edytowano 1 raz

Pn sty 28, 2019 1:24 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jak widać, w przeciwieństwie do TOTOpozycji, PiS ściga także "swoich"

Jak to ściga i jak to "także"? Czy poza zrobieniem szopki, PiS kiedykolwiek pociągnął do odpowiedzialności kogoś poważnego? Ale tak naprawdę a nie, że ktoś trafił na dołek i zaraz wyszedł. Płotek będących kozłami ofiarnymi nie liczę.

Pn sty 28, 2019 1:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Przy okazji, żeby nie było nieporozumień o którego Kamińskiego chodzi:

Oczywiście, to inny polityk, również przez wiele lat poseł Pis o tym samym nazwisku, wyleciał z partii gdy ujawniono skandal związany z rozliczaniem podróży służbowych(tzw. afera madrycka, ukarany naganą przez Komisję Etyki Poselskiej) Mimo że nie ubiegał się o reelekcję, koledzy z dawnej partii znaleźli mu nową ciepłą posadkę: został prezesem Polskiego Holdingu Obronnego.

Pn sty 28, 2019 1:32 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Barney napisał(a):
Jak widać, w przeciwieństwie do TOTOpozycji, PiS ściga także "swoich"

Jak to ściga i jak to "także"? Czy poza zrobieniem szopki, PiS kiedykolwiek pociągnął do odpowiedzialności kogoś poważnego? Ale tak naprawdę a nie, że ktoś trafił na dołek i zaraz wyszedł. Płotek będących kozłami ofiarnymi nie liczę.

Trochę wiedzy. Tomasz Lipiec były minister sportu
Cytuj:
25 października 2007 Tomasz Lipiec został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie prokuratora apelacyjnego z Warszawy, pod zarzutami m.in. przyjęcia korzyści majątkowej (100 tysięcy zł) oraz uzależnienia wykonania czynności służbowych od otrzymania korzyści majątkowej. Sprawa dotyczyła śledztwa w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu. Sąd aresztował go początkowo na 3 miesiące, a później aresztowanie było wielokrotnie przedłużane. Dozorem policyjnym objęta została jego żona Maryna – oskarżona o nakłanianie świadków w tej sprawie do składania fałszywych zeznań.

Zatrzymanie Tomasza Lipca wzbudziło liczne kontrowersje. Niektóre media, jak np. tygodnik Wprost twierdziły, że do zatrzymania ministra dojść miało wkrótce po jego dymisji, lecz decyzję zablokowała ówczesna prokurator okręgowa w Warszawie, Elżbieta Janicka. Postępowanie prokurator dziennikarze wiązali ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Sprawę tę wyjaśniała m.in. sejmowa komisja śledcza ds. nacisków na służby specjalne[5].

W wyniku postanowienia sądu[6] tymczasowy areszt stosowany wobec Tomasza Lipca został zamieniony na poręczenie majątkowe w wysokości 80 tysięcy złotych. Po jego opłaceniu 18 lipca 2008 Tomasz Lipiec odzyskał wolność. 2 kwietnia 2009 rozpoczął się proces[7][8][9]. 17 kwietnia 2012 został skazany na 3,5 roku więzienia. Otrzymał również zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat[10]. W roku 2013 w wyniku apelacji wyrok złagodzono do 2 lat i 3 miesięcy[11]. Ostatecznie opuścił zakład karny w sierpniu 2014, po odbyciu połowy kary[12].

Pn sty 28, 2019 3:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Trochę wiedzy. Tomasz Lipiec były minister sportu

To się właśnie nazywa kozioł ofiarny. Rzucanie płotki na pożarcie opinii publicznej żeby pozorować walkę z korupcją. 100 tys. złotych łapówki przyjęte przez ministra sportu? Zaiste sprawa najwyższej rangi. Prawda jest taka, że połowa PO powinna już siedzieć i to z długimi wyrokami. Dlaczego tak się nie stało?

Pn sty 28, 2019 4:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak tak a świstak siedzi...
Chciałeś skazanego to masz. A jak wskazałem to twierdzisz że to Kozioł ofiarny.

Pokaż mi chociaż jednego skazanego z poprzedniej ekipy.

Pn sty 28, 2019 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Prawda jest taka, że połowa PO powinna już siedzieć i to z długimi wyrokami. Dlaczego tak się nie stało?

Bo do postawienia zarzutów potrzebne są dowody, a nie wiedza powszechna.

Pn sty 28, 2019 4:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Eeeee tam to tylko typowe pisowskie zawracanie gitary, przykrywanie powaznych afer ( KGHM i KNF ) mala aferka przy okazji lekkie pogrozenie palcem Maciarewiczowi, moze przy okazji troszke da sie rozmyc oskarzenia po zabojstwie Adamowicza ?
Misiek studiowal prawo wiec sie wybroni :).

Pn sty 28, 2019 5:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Chciałeś skazanego to masz. A jak wskazałem to twierdzisz że to Kozioł ofiarny.

Pytałem o kogoś poważnego. Tak jak Adam M. napisał, jakaś drobna łapówka dla nic nieznaczącego dla gospodarki polityka, to tylko przykrywanie afer i pozorowanie działania.
Jockey napisał(a):
Pokaż mi chociaż jednego skazanego z poprzedniej ekipy.

A co ma piernik do wiatraka?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bo do postawienia zarzutów potrzebne są dowody, a nie wiedza powszechna.

Dowody są po prostu nie do zdobycia... Przekracza to możliwości zarówno prokuratury jak i wszystkich bardzo drogich komisji śledczych. Świadkowie sobie przeczą, zmieniają zdanie, na każdym kroku jakieś nieprawidłowości albo brakujące miliony złotych, ale udało się tylko aresztować byłego ministra sportu :D

Pn sty 28, 2019 6:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
@ŚmiałyHarpunnik
Moja cyniczna natura podpowiada mi, że obecna władza boi się prawdziwego rozliczania poprzedników, dlatego że nie chcą tworzyć niebezpiecznego dla polityków precedensu. Bo jak oni rozliczą PO, to następna władza rozliczy PiS.
Chociażby z tego powodu Ziobro nie stanął przed Trybunałem Stanu, gdy zabrakło dosłownie kilku głosów posłów PO i PSL, w tym ówczesnej szefowej rządu, a sam wniosek o postawienie go przed TS przez bite 3 lata(złożony był w 2012) jakoś nie mógł zostać rozpatrzony.

Pn sty 28, 2019 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
@ŚmiałyHarpunnik
Moja cyniczna natura podpowiada mi, że obecna władza boi się prawdziwego rozliczania poprzedników, dlatego że nie chcą tworzyć niebezpiecznego dla polityków precedensu. Bo jak oni rozliczą PO, to następna władza rozliczy PiS.
Chociażby z tego powodu Ziobro nie stanął przed Trybunałem Stanu, gdy zabrakło dosłownie kilku głosów posłów PO i PSL, w tym ówczesnej szefowej rządu, a sam wniosek o postawienie go przed TS przez bite 3 lata(złożony był w 2012) jakoś nie mógł zostać rozpatrzony.

Oczywiście że tak. Dodatkowo wielu z nich odgrywa teatr dla ludu a poza kadrem "zwaśnieni politycy" jadają ze sobą po restauracjach, odjeżdżają tą samą taksówką po "kłótni w studio".

Pn sty 28, 2019 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ktoś wie dlaczego ojciec Pelanowski paulin dostał zakaz wypowiadania się?

Wt sty 29, 2019 11:12 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 981, 982, 983, 984, 985, 986, 987 ... 1034  Następna strona