Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 31, 2020 5:26 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1009 ... 1183  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
towarzyski.pelikan napisał(a):
Uważam, że są/były takie okoliczności, które taką karę usprawiedliwiają, ale rozmawianie o tym w 21 wieku w cywilizowanej Polsce jest pozbawione sensu. Ot, intelektualna masturbacja.

Pozbawione sensu jest utrzymywanie więzień w których nie ma resocjalizacji. Wydajemy kupę szmalu na pasożytów. Kiedy wychodzą na wolność boimy się ich i czekamy z niecierpliwością aż wrócą tam ponownie.
Ludzie mieszkający w miejscach w których sporo jest takich "elementów kryminogennych" znają te sytuacje bo są ich codziennością. Ich życie składa się z naprzemiennych etapów kiedy patologia siedzi i mogą żyć spokojnie, oraz kiedy jest na wolności i żyją w napięciu.
Taka jest proza życia, a wy tu rozbijacie g*** na atomy.

So lut 09, 2019 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Pozbawione sensu jest utrzymywanie więzień w których nie ma resocjalizacji. Wydajemy kupę szmalu na pasożytów. Kiedy wychodzą na wolność boimy się ich i czekamy z niecierpliwością aż wrócą tam ponownie.
Ludzie mieszkający w miejscach w których sporo jest takich "elementów kryminogennych" znają te sytuacje bo są ich codziennością. Ich życie składa się z naprzemiennych etapów kiedy patologia siedzi i mogą żyć spokojnie, oraz kiedy jest na wolności i żyją w napięciu.
Taka jest proza życia, a wy tu rozbijacie g*** na atomy.

Czy uważasz, że nie jesteśmy w stanie wprowadzić resocjalizacji do więzień teraz/w najbliższej przyszłości? I że jedyną alternatywą jest kara śmierci? Tak czy nie?

So lut 09, 2019 9:52 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że prawo nigdy nie będzie doskonałe, nigdy nie będzie uwzględniać wszystkich niuansów, ale przynajmniej może dążyć do doskonałosci, a Ty proponujesz prawo, które w sposób oczywisty, ewidentny od doskonałości odbiega.

Generalnie się z Tobą zgadzam. Chciałbym przy tym tylko dodać, że dobrze by było określić, czym jest ta doskonałość do której dążymy.

So lut 09, 2019 10:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Czy uważasz, że nie jesteśmy w stanie wprowadzić resocjalizacji do więzień teraz/w najbliższej przyszłości? I że jedyną alternatywą jest kara śmierci? Tak czy nie?

Twój master plan przez cały czas nie uwzględnia psychopatów. Rozumiem Twoja filozofię i całkowicie ją kupuję, ale ona działa tylko w przypadku normalnych ludzi.

So lut 09, 2019 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Oczywiście, że prawo nigdy nie będzie doskonałe, nigdy nie będzie uwzględniać wszystkich niuansów, ale przynajmniej może dążyć do doskonałosci, a Ty proponujesz prawo, które w sposób oczywisty, ewidentny od doskonałości odbiega.

Generalnie się z Tobą zgadzam. Chciałbym przy tym tylko dodać, że dobrze by było określić, czym jest ta doskonałość do której dążymy.

Doskonałość wymagałaby uwzględnienia wszystkich możliwych okoliczności przy ocenie czynów człowieka, a tym samym wydawaniu wyroków etc, tak aby nasza reakcja na dany czyn była doskonale sprawiedliwa.
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Twój master plan przez cały czas nie uwzględnia psychopatów. Rozumiem Twoja filozofię i całkowicie ją kupuję, ale ona działa tylko w przypadku normalnych ludzi.

Nie jestem psychiatrą, ale z tego co wiem, przyczyny psychopatii nie są do końca zbadane. To znaczy: częściowo można ją wytłumaczyć jakimiś uwarunkowaniami biologicznymi, ale nie do końca. Nieprawidłowa socjalizacja może przynajmniej tę psychopatię wzmocnić, jeśli nie wywołać. Poza tym nie każdy psychopata jest mordercą, nie każdy łamie prawo. Przeciwnie, o ile dobrze pamiętam, większość psychopatów żyje sobie całkiem po Bożemu np. pracując w zawodzie chirurga czy menadżera. To znaczy, że jednak nie można zwalić np. mordowania psychopaty na samą pychopatię.

So lut 09, 2019 10:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kara śmierci - kiedy wolno stosować

So lut 09, 2019 10:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Doskonałość wymagałaby uwzględnienia wszystkich możliwych okoliczności przy ocenie czynów człowieka, a tym samym wydawaniu wyroków etc, tak aby nasza reakcja na dany czyn była doskonale sprawiedliwa.

Właśnie, prawo powinno służyć realizacji poczucia sprawiedliwości. W takim znaczniu osiągnięcie doskonałości jest niemożliwe, ale to nie oznacza, że nie należy do niej dążyć.

So lut 09, 2019 10:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie jestem psychiatrą, ale z tego co wiem, przyczyny psychopatii nie są do końca zbadane. To znaczy: częściowo można ją wytłumaczyć jakimiś uwarunkowaniami biologicznymi, ale nie do końca. Nieprawidłowa socjalizacja może przynajmniej tę psychopatię wzmocnić, jeśli nie wywołać. Poza tym nie każdy psychopata jest mordercą, nie każdy łamie prawo. Przeciwnie, o ile dobrze pamiętam, większość psychopatów żyje sobie całkiem po Bożemu np. pracując w zawodzie chirurga czy menadżera. To znaczy, że jednak nie można zwalić np. mordowania psychopaty na samą pychopatię.

Nie chcę zwalać morderstw psychopatów na samą psychopatię ani tym bardziej zabijac ich za sam fakt bycie psychopatami. Chciałem tylko zauważyć, że istnieje pewien odsetek ludzi, którzy będą popełniali najgorsze zbrodnie bez żadnych skrupułów i nigdy się nie nawrócą. Są w stanie udawać poczucie winy, ale nigdy go w nich nie wzbudzisz. Jedyne co społeczeństwo może zrobić to bronić się przed nimi. Zapoznaj się np. z tym panem o pseudonimie Diabeł: https://www.youtube.com/watch?v=aSn64wM7wvM

So lut 09, 2019 10:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to ten artykuł KKK został ostatniego lata zmieniony.

So lut 09, 2019 10:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zdelegalizowano Gwardię Szwajcarską, czy tylko odebrano jej broń? Ochrona paieża też jest bezbronna? Wskazałam jedynie, że taki temat już mamy i zainteresowani mogą sobie poczytać lub przenieść się z rozmowami (nie uwierzę).

So lut 09, 2019 10:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie bardzo rozumiem. Co istnienie Gwardii Szwajcarskiej ma wspólnego z karą śmierci?

So lut 09, 2019 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam za zwłokę w odpowiedziach.

towarzyski,pelikan,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Mieli czas na zastanowienie i mogli zrezygnować, ale gdy "przekręcili kluczyki w stacyjce", pojawił się dla obojga obowiązek prawny.

No właśnie że tylko jedna strona mogła zrezygnować. A druga musi zaakceptować wolę drugiej strony niezależnie od własnego zdania. Mężczyzna nawet jak nie chce tego samochodu, to musi spłacać te raty.

Jesteś takie mądre ptaszysko a nie potrafisz tego zrozumieć - nie ma symetrii między płciami w tej sprawie i nie ma dla nich takich samych praw. Ten kto ponosi niemal cały wysiłek i koszty, ma też prawo do decyzji. Koniec, kropka.

Niezbyt szczęśliwa analogia z kupowaniem samochodu odnosiła się do momentu narodzin potomka. Od tej chwili facet nabywa obowiązek i nie istnieje system prawny, bądź etyczny, który by go z niego zwalniał.
Jest tak, gdyż porzucenie matki swego dziecka w takim momencie a wraz z nią zupełnie niesamodzielnego i bezbronnego potomka, jest przejawem ogromnego skur.....a!
Cytuj:
Chcę równouprawnienia. Albo aborcja na życzenie dla jednej i drugiej płci, albo aborcja dopuszczalna tylko w wyjątkowych sytuacjach, tak jak do teraz wygląda w polskim prawie. Jeśli piętnujemy podejście wyrachowane, to musimy je potępiać u każdego człowieka bez wyjątku, a jeśli podchodzimy do takiej postawy z wyrozumiałością, to również w stosunku do każdego niezależnie od rasy, pochodzenia, wyznania i płci.

To sobie zainstaluj w brzuszku macicę wraz z resztą wyposażenia i wtedy osiągniesz równouprawnienie na którym tak bardzo Ci zależy. ;)

bergamotka,

Cytuj:
exeter napisał(a):
I wszystko jest ok. do momentu, gdy para odbiera od dealera wspólnie kupiony na raty samochód. Od tej chwili nie ma zmiłuj, oboje będą je spłacać, albo pójdą siedzieć.
Mieli czas na zastanowienie i mogli zrezygnować, ale gdy "przekręcili kluczyki w stacyjce", pojawił się dla obojga obowiązek prawny.

No dobra, ale kiedy jest niby ten moment "przekręcenia kluczyka w stacyjce"? Dla kobiety najwyraźniej gdy dopiero urodzi - bo do urodzenia dziecka ma de facto jwobec niego jedynie prawa, w tym prawo do pozbawienia go zycia. A dla mężczyzny gdy zapłodni - bo bez znaczenia jest czy chce dziecka czy nie, ma jedynie obowiązki od poczęcia Konsekwencji tym za grosz nie ma. Skoro kobieta ma prawo do aborcji na życzenie alimenty od ojca powinny być jedynie dobrowolne.

Tak naprawdę "przekręcenie kluczyków" ma miejsce w końcu trzeciego miesiąca ciąży, gdy "klamka zapadła" i wiadomo, że na świecie pojawi się potomek. Od tej chwili na obojgu przyszłych rodzicach ciąży moralny obowiązek przygotowania się na jego narodziny. Podobno ciąża to nie choroba, ale ciężarna matka wymaga wsparcia, jeśli nawet nie fizycznego, to na pewno psychicznego, zwłaszcza w pierwszej ciąży. Wiele dziewczyn, kobiet, zostaje samych w takim momencie i musi to być dla nich ogromnie trudnym doświadczeniem.

O powodach pojawienie się obowiązku opieki dla mężczyzny pisałem wcześniej w poście adresowanym do pelikana.

feelek,

Cytuj:
exeter

Cytuj:
Nie jestem świadomy i nie dostrzegam tu żadnej nieuniknionej konsekwencji.

Znów należy zacząć od początku - kobieca "inwestycja" w dziecko jest nieporównanie większa od "inwestycji" męskiej.
W naszym przypadku w grę wchodzi trochę wysiłku i odrobina przyjemności potem możemy tylko kibicować, tymczasem One ponoszą całe ryzyko i cały trud związane z powołaniem dziecka na świat. Tu nie ma żadnej symetrii pomiędzy płciami.

Nie zawsze jest tak jak mówisz. Bardzo często jest tak, kiedy to kobieta będąca w ciąży bardzo chce to dziecko urodzić. Wówczas ciąża jest dla niej jednym z najwspanialszych momentów w życiu. Natomiast dla mężczyzny ten okres może być źródłem ogromnego stresu. Można powiedzieć, że w takiej sytuacji symetria pomiędzy płciami jest po stronie kobiet. Poza tym, kobieta będąca w ciąży cały czas ma możliwość uniknięcia tego trudu i poddania się zabiegowi aborcji. Jeśli tego nie robi, to nie powinna używać takich argumentów.

feelku, bywają mężczyźni ciężko przeżywający ciąże partnerek, ale nie prowadzi to do ich śmierci. Natomiast dla wielu kobiet ciąża kończy się śmiercią, i to nie wyobrażoną, ale jak najbardziej realną.
Pisałem w poście adresowanym do witoldam, że za nasz sukces ewolucyjny wynikający z powiększania mózgów, zapłaciliśmy śmiercią w połogu niezliczonej rzeszy kobiet nie mogących sprostać tak ogromnemu wyzwaniu. I to bynajmniej nie jest prehistoria, dziś także kobiety umierają podczas porodu, czy to z powodu powikłań ciąży, czy rodząc na dużych wysokościach: Nepal, Tybet, andyjskie Altiplano. Chińczycy nauczyli się już i wywożą przyszłe matki z Tybetu na niziny, ale za zdobycie tego doświadczenia życiem zapłaciły kobiety.

Powinniśmy tym wszystkim bezimiennym kobietom wystawić pomnik,
zasłużyły sobie na to.

ŚmiałyHarpunnik,

Cytuj:
Exeter,

Już miałem odpuścić, ale widzę, że temat aborcji wciąż trwa, więc przypomnę moje pytanie.

Kontrowersje co do wielu przepisów wynikają według mnie z tego, że formułując je rozpatrujemy od razu konkretną sytuację a wtedy grę wchodzą emocje, trybalizm, naleciałości kulturowe, przyzwyczajenie, religia itp. Prawidłową drogą jest formułowanie jak najbardziej ogólnych praw a następnie wyprowadzanie z nich całej reszty. Takimi podstawowymi prawami jest m. in. prawo do wolności, własności oraz do życia. Jeśli się zgadzasz, to spróbuj odpowiedzieć na pytanie jakimi ogólnymi zasadami powinniśmy się kierować decydując jakie życie należy chronić i kiedy, a kiedy mamy prawo go pozbawiać? Nie wymieniaj sytuacji ani nie podawaj przykładów. Postaraj się podać ogólną regułę, która będzie zgodna z naturalnym poczuciem moralności większości ludzi.

Na tej podstawie nie trudno będzie wykazać, że aborcja jest moralnie niedopuszczalna.

Przepraszam, ale za dużo ode mnie wymagasz. Mogę jedynie opierać się na opiniach etyków, filozofów, prawodawców i przepuszczając je przez filtr własnego rozumu tworzyć własne. To właśnie robię i dzielę się z Wami efektem końcowym.
Nie chce mi się szukać, kiedyś w podobnej dyskusji z Jozkiem napisałem:
wolność w sferze reprodukcji nie różni się niczym od wolności słowa, czy wolności politycznej. Jedynym problemem jest to, że o ile te drugie dotyczyły mężczyzn i dlatego zostały wywalczone w pierwszej kolejności, pierwsza dotyczy kobiet i dlatego nadal wywołuje kontrowersje.

Gdyby problem przerywania ciąży dotyczył facetów, od dawna byłby pozytywnie rozstrzygnięty i nie budził żadnych kontrowersji.

Nie chciałem na tym forum tematu rozwijać, ale w poście skierowanym do merss napisałem, że walka z aborcją leży w interesie Kościoła. Dopiszę, w moje ocenie Kościół RK jest współcześnie najbardziej patriarchalną strukturą na świecie.
Połącz ze sobą te dwa fakty. :wink:

N lut 10, 2019 9:58 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Exeter,

Cytuj:
feelku, bywają mężczyźni ciężko przeżywający ciąże partnerek, ale nie prowadzi to do ich śmierci. Natomiast dla wielu kobiet ciąża kończy się śmiercią, i to nie wyobrażoną, ale jak najbardziej realną.

Exeter, skoro ciąża jest dla kobiet tak bardzo ryzykowna, to idąc dalej tym tokiem rozumowania musimy dojść do wniosku, że mężczyźni żądając od kobiet poddania się zabiegowi aborcji, jak najbardziej działają w ich interesie. A zatem kobieta, która podejmuje decyzję o tym, aby nadal tkwić w tym ryzykownym stanie, działa nie tylko na szkodę ojca dziecka, ale też i na własną.

N lut 10, 2019 10:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek,

sugerujesz feelku, że wszystkie kobiety dla swego dobra powinny zrezygnować z ciąży? ;)

N lut 10, 2019 10:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Przepraszam, ale za dużo ode mnie wymagasz. Mogę jedynie opierać się na opiniach etyków, filozofów, prawodawców i przepuszczając je przez filtr własnego rozumu tworzyć własne. To właśnie robię i dzielę się z Wami efektem końcowym.

Polecam w takim razie zapoznanie się z opinia tego etyka: https://www.youtube.com/watch?v=mSLnKks12Bo

N lut 10, 2019 11:33 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1009 ... 1183  Następna strona