Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 25, 2019 2:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1009, 1010 ... 1069  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
I przypomne ze nie był on katolikiem

N lut 10, 2019 11:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Tak naprawdę "przekręcenie kluczyków" ma miejsce w końcu trzeciego miesiąca ciąży, gdy "klamka zapadła" i wiadomo, że na świecie pojawi się potomek. Od tej chwili na obojgu przyszłych rodzicach ciąży moralny obowiązek przygotowania się na jego narodziny.

Ciekawe. A do trzeciego miesiąca to nie wiadomo co się pojawi na świecie za przysłowiowe dziewięć miesięcy? I ostatecznie może okazać się że to np. żaba a nie człowiek? Czy też nie wiadomo jeszcze czyj potomek urodzi - nasz czy jakiejś innej pary? I kto nie wie - medycyna czy ci przyszli rodzice to sami tacy niegramotni?

N lut 10, 2019 12:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Exeter,
Cytuj:
sugerujesz feelku, że wszystkie kobiety dla swego dobra powinny zrezygnować z ciąży? ;)

Tylko wtedy, gdy ojciec dziecka się tego domaga. Bo widzisz, skoro mężczyzna namawia kobietę na aborcję, bo chce ją uchronić od tych negatywnych konsekwencji zajścia w ciążę o których wspomniałeś, a ona uparcie się temu sprzeciwia, ryzykując swym zdrowiem, a nawt życiem, to nie powinna później podnosić argumentów w stylu: "jakie to było dla mnie wielkie wyrzeczenie". A więc exeter, nie ma innego wyjścia, albo rybka, albo ...

N lut 10, 2019 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krótko mówiąc Exeter chodzi mi o odpowiedż czy do końca trzeciego miesiąca wątpliwe jest człowieczeństwo czy pochodzenie tego co ma się urodzić. I jeszcze co się takiego dzieje w końcu trzeciego miesiąca że wiadomym się staje że to jednak potomek danej pary.

N lut 10, 2019 1:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Chciałem tylko zauważyć, że istnieje pewien odsetek ludzi, którzy będą popełniali najgorsze zbrodnie bez żadnych skrupułów i nigdy się nie nawrócą. Są w stanie udawać poczucie winy, ale nigdy go w nich nie wzbudzisz. Jedyne co społeczeństwo może zrobić to bronić się przed nimi. Zapoznaj się np. z tym panem o pseudonimie Diabeł: https://www.youtube.com/watch?v=aSn64wM7wvM

Być może kiedyś nastaną czasy, kiedy i takich ludzi będzie można naprawić. A póki co należy ich izolować i badać.
exeter napisał(a):
Jesteś takie mądre ptaszysko a nie potrafisz tego zrozumieć - nie ma symetrii między płciami w tej sprawie i nie ma dla nich takich samych praw. Ten kto ponosi niemal cały wysiłek i koszty, ma też prawo do decyzji. Koniec, kropka.

Oczywiscie, ze nie ma symetrii, dlatego jeśli kobieta mialaby mieć prawo do aborcji na życzenie to tej fizycznej, a mężczyzna tylko do aborcji prawnej :wink: Musiałby się zdecydować przed upływem terminu dokonania legalnej aborcji., tak aby kobieta wiedziała na czym stoi.
Cytuj:
Niezbyt szczęśliwa analogia z kupowaniem samochodu odnosiła się do momentu narodzin potomka. Od tej chwili facet nabywa obowiązek i nie istnieje system prawny, bądź etyczny, który by go z niego zwalniał.
Jest tak, gdyż porzucenie matki swego dziecka w takim momencie a wraz z nią zupełnie niesamodzielnego i bezbronnego potomka, jest przejawem ogromnego skur.....a!

Jw. O wszystkim by wiedziała odpowiednio wcześnie.
Poza tym, idąc Twoim tokiem rozumowania, każda kobieta porzucająca urodzone dziecko np. w oknie życia jest skur***, bo jak można bezbronne maleństwo zostawić na pastwę losu? Są ośrodki opieki, system zasiłków, rodzina. Kobieta wcale nie musi zostać z problemem sama.
Cytuj:
To sobie zainstaluj w brzuszku macicę wraz z resztą wyposażenia i wtedy osiągniesz równouprawnienie na którym tak bardzo Ci zależy. ;)

A tego to ni w ząb nie rozumiem :no:

N lut 10, 2019 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
bergamotka,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Tak naprawdę "przekręcenie kluczyków" ma miejsce w końcu trzeciego miesiąca ciąży, gdy "klamka zapadła" i wiadomo, że na świecie pojawi się potomek. Od tej chwili na obojgu przyszłych rodzicach ciąży moralny obowiązek przygotowania się na jego narodziny.

Ciekawe. A do trzeciego miesiąca to nie wiadomo co się pojawi na świecie za przysłowiowe dziewięć miesięcy? I ostatecznie może okazać się że to np. żaba a nie człowiek? Czy też nie wiadomo jeszcze czyj potomek urodzi - nasz czy jakiejś innej pary? I kto nie wie - medycyna czy ci przyszli rodzice to sami tacy niegramotni?

[b]Krótko mówiąc Exeter chodzi mi o odpowiedż czy do końca trzeciego miesiąca wątpliwe jest człowieczeństwo czy pochodzenie tego co ma się urodzić. I jeszcze co się takiego dzieje w końcu trzeciego miesiąca że wiadomym się staje że to jednak potomek danej pary.
[/b]

Nie to miałem na myśli, ale Twoje pytania nie są bezzasadne. Rzeczywiście w fazie rozwoju embrionalnego dochodzi do błędów i powstają istoty, których ani Ty, ani ja, nie chcielibyśmy oglądać, a które lądują jako eksponaty w szafach wydziałów medycznych Uniwersytetów.

W moim poście wskazałem koniec pierwszego trymestru ciąży, ponieważ powszechnie uznawany jest za dopuszczalną granicę przerwania ciąży z powodów pozamedycznych. Na ogół(poza wymienionymi przeze mnie przypadkami) nie ma wątpliwości co do człowieczeństwa płodu, można tylko wskazywać, że jest to człowieczeństwo w trakcie tworzenia, a więc niepełne.
Pisaliśmy o tym ale to ginie w ferworze dyskusji, nie ma sporu co do negatywnej oceny aborcji. Jest stwierdzenie iż w jej przypadku dochodzi do konfliktu różnych wartości i przerywając ciążę wybieramy większą, albo jak wolisz, wybieramy mniejsze zło.
Nie chcą być stawianymi przed takimi wyborami, edukujmy dzieci i młodzież i udostępniajmy środki ak.

N lut 10, 2019 3:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Exeter,

Napisałeś, że opierasz swoje stanowisko na opiniach etyków. Jestem ciekawy kogo konkretnie miałeś na myśli? Wysłałem Ci link do krótkiego wykładu ś.p. prof. Wolniewicza, którego autorytetu w tej dziedzinie raczej nie można podważyć. Nie wiem czy oglądałeś, ale jestem ciekawy jakich Ty wiarygodnych etyków mógłbyś podać ze swojej strony barykady? Przez wiarygodnych rozumiem takich, którzy nie są zaangażowani w żadne polityczne ani religijne lobby.

N lut 10, 2019 3:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Nie to miałem na myśli, ale Twoje pytania nie są bezzasadne. Rzeczywiście w fazie rozwoju embrionalnego dochodzi do błędów i powstają istoty, których ani Ty, ani ja, nie chcielibyśmy oglądać, a które lądują jako eksponaty w szafach wydziałów medycznych Uniwersytetów.

Cóż, nic nowego pod słońcem. Kiedyś takie noworodki lądowały w przepaści bo za człowieka uznawano tego kto miał kształt ludzki. Parę tysięcy lat minęło, nauka niby poszła do przodu, pisze człowiek niby rozumny i wyzwolony z pęt zabobonu a tu proszę - barbarzyństwo w czystej postaci. A jak taka "istota" której nie chcemy oglądać jednak się urodzi to jaki status jej przyznamy? Czy też korygujemy ten błąd i uśmiercamy "istotę" uwalniając się tym samym od problemu ustalenia czy to człowiek czy nie - koniec końców, jakie ma to znaczenie skoro już tego nie ma...
exeter napisał(a):
W moim poście wskazałem koniec pierwszego trymestru ciąży, ponieważ powszechnie uznawany jest za dopuszczalną granicę przerwania ciąży z powodów pozamedycznych.

Toż to błędne koło - koniec pierwszego trymestru i nie można dokonać aborcji, a nie można dokonać aborcji bo to koniec pierwszego trymestru. Ten błąd logiczny nie każdego zadowala i ogranicza czego dowodzi dopuszczalność aborcji nawet w bardziej zaawansowanej ciąży, zwłaszcza z powodów pozamedycznych. Innymi słowy - granica jest tam gdzie je sobie postawię.

N lut 10, 2019 3:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Do usunięcia przez moderatorów (pomyłka działu)

N lut 10, 2019 3:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Taka mała ciekawostki u kogo w kieszeni siedzi Biedroń
I czemu mnie to nie dziwi ze to kolejny gosc finansowany przez Niemców
https://dzienniknarodowy.pl/biedron-nie ... bxpJFYRphc

https://dorzeczy.pl/93031/Niezalezna-fu ... roniu.html

Jak dla mnie do zainteresowania kontrwywiadu i do wyeliminowania z polityki.

N lut 10, 2019 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka,

Cytuj:
Cóż, nic nowego pod słońcem. Kiedyś takie noworodki lądowały w przepaści bo za człowieka uznawano tego kto miał kształt ludzki. Parę tysięcy lat minęło, nauka niby poszła do przodu, pisze człowiek niby rozumny i wyzwolony z pęt zabobonu a tu proszę - barbarzyństwo w czystej postaci. A jak taka "istota" której nie chcemy oglądać jednak się urodzi to jaki status jej przyznamy? Czy też korygujemy ten błąd i uśmiercamy "istotę" uwalniając się tym samym od problemu ustalenia czy to człowiek czy nie - koniec końców, jakie ma to znaczenie skoro już tego nie ma...

Pytałaś, czy to co powstaje w wyniku zapłodnienia komórki jajowej, zawsze jest istotą ludzką? Zgodnie z moją wiedzą odpowiedziałem, że nie zawsze. Co nie znaczy, że ktoś ją uśmierca. Najczęściej deformacje uniemożliwiają jej przeżycie i dochodzi do samoistnego poronienia.
Cytuj:
Toż to błędne koło - koniec pierwszego trymestru i nie można dokonać aborcji, a nie można dokonać aborcji bo to koniec pierwszego trymestru. Ten błąd logiczny nie każdego zadowala i ogranicza czego dowodzi dopuszczalność aborcji nawet w bardziej zaawansowanej ciąży, zwłaszcza z powodów pozamedycznych. Innymi słowy - granica jest tam gdzie je sobie postawię.

Granica zawsze jest tam, gdzie ją postawimy, albo gdzie jest postawiona przez prawa natury. Ty widząc ją w momencie zapłodnienia, też ją tam arbitralnie stawiasz.
Mam prawo pytać, dlaczego w tym, a nie w innym momencie? Odpowiesz powołując się na ważne dla Ciebie racje. Miliony ludzi na całym świecie postawiły ją w końcu pierwszego trymestru z powodu względów ważnych dla nich.
Możemy co najwyżej próbować uzgadniać nasze stanowiska w dyskusji, co właśnie robimy.

ŚmiałyHarpunnik,

jeszcze nie, proszę o chwilę cierpliwości.

towarzyski,pelikan,

Cytuj:
Oczywiscie, ze nie ma symetrii, dlatego jeśli kobieta mialaby mieć prawo do aborcji na życzenie to tej fizycznej, a mężczyzna tylko do aborcji prawnej :wink: Musiałby się zdecydować przed upływem terminu dokonania legalnej aborcji., tak aby kobieta wiedziała na czym stoi.

uważam, że wszystkie ważne argumenty na temat "męskiej aborcji" już padły i nie ma potrzeby mielić w kółko tego samego.
Skoro nie rozumiesz na czym polega niegodziwość faceta porzucającego matkę w połogu i jej niemowlę, to nic na to nie poradzę.
Na szczęście wszystkie cywilizowane społeczeństwa(niecywilizowane też) widzą to inaczej i wprowadziły obowiązek alimentacyjny
Cytuj:
Niezbyt szczęśliwa analogia z kupowaniem samochodu odnosiła się do momentu narodzin potomka. Od tej chwili facet nabywa obowiązek i nie istnieje system prawny, bądź etyczny, który by go z niego zwalniał.
Jest tak, gdyż porzucenie matki swego dziecka w takim momencie a wraz z nią zupełnie niesamodzielnego i bezbronnego potomka, jest przejawem ogromnego skur.....a!

Jw. O wszystkim by wiedziała odpowiednio wcześnie.
Poza tym, idąc Twoim tokiem rozumowania, każda kobieta porzucająca urodzone dziecko np. w oknie życia jest skur***, bo jak można bezbronne maleństwo zostawić na pastwę losu? Są ośrodki opieki, system zasiłków, rodzina. Kobieta wcale nie musi zostać z problemem sama
.

To nie są sytuacje analogiczne. Kobieta oddająca urodzone dziecko w szpitalu, lub w "oknie życia" może to robić z bardzo różnych powodów, choćby z braku warunków do jego utrzymania. Kobiety robiły tak od zawsze i nikt ich za to nie potępiał, co nie znaczy, że była to dla nich sytuacja komfortowa. W grę może też wchodzić problem psychiczny, stały, bądź wywołany szokiem porodowym, wtedy też lepiej oddać dziecko, niż narażać jego życia i zdrowie.
Godne potępienia jest tylko zabójstwo noworodka przez matkę, wcale nie tak rzadko spotykane. Występuje ono także w świecie zwierząt i świadczy o degradacji warunków w których zwierze żyje i się rozmnaża.
Jest to pośrednia ocena warunków w jakich przychodzi nam żyć w ludzkiej cywilizacji.

N lut 10, 2019 7:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Pytałaś, czy to co powstaje w wyniku zapłodnienia komórki jajowej, zawsze jest istotą ludzką? Zgodnie z moją wiedzą odpowiedziałem, że nie zawsze. Co nie znaczy, że ktoś ją uśmierca. Najczęściej deformacje uniemożliwiają jej przeżycie i dochodzi do samoistnego poronienia.
(...)
Godne potępienia jest tylko zabójstwo noworodka przez matkę, wcale nie tak rzadko spotykane. Występuje ono także w świecie zwierząt i świadczy o degradacji warunków w których zwierze żyje i się rozmnaża.
Jest to pośrednia ocena warunków w jakich przychodzi nam żyć w ludzkiej cywilizacji.

Exeterze. Czytałem niedawno,że w stanie Wirginia w USA przedstawiono projekt nowego "prawa", które pozwala na zabicie dziecka.... w trakcie porodu w 9 miesiącu ciąży!

W lokalnym parlamencie barbarzyńską ustawę przedstawiła demokratka Kathy Tran. Przepytywał ją w ten sprawie republikanin Todd Gilbert:

„- Czy w sytuacji gdy zaczyna się poród, gdy kobieta odczuwa, że za chwilę będzie rodzić, wciąż mogłaby poprosić o aborcję?
-To byłaby decyzja lekarzy i kobiety.
-Rozumiem, ale pytam o to czy Pani ustawa na to zezwala?
-Tak, moja ustawa by na to pozwoliła.”

W internecie udostępniono nagranie video tej rozmowy. Zgłaszająca projekt aborcjonistka o wszystkim mówiła całkowicie otwarcie, bez owijania w bawełnę i jakichkolwiek manipulacji. Chodzi o zabójstwo 9 miesięcznego dziecka.

Wie Exeter jak ma wyglądać taka aborcja w trakcie porodu?

Tzw. późne aborcje wykonuje się najczęściej poprzez zabicie dziecka za pomocą zastrzyku z trucizną a następnie wywołanie porodu. Jednak w opisywanej sytuacji, poród już się rozpoczął a dziecko żyje. Co zatem, zdaniem aborcjonistów, należy zrobić?

Głos w tej sprawie zabrał gubernator stanu Wirginia Ralph Northam. Według niego mogłoby to wyglądać tak, że matka normalnie urodzi żywe dziecko po czym... zdecyduje czy otoczyć je opieką czy pozostawić je na śmierć!

"W tym konkretnym przypadku, jeśli matka zaczyna rodzić, powiem co konkretnie się stanie: dziecko się urodzi i, jeśli taka będzie wola matki i rodziny, to będą podtrzymywane jego funkcje życiowe, a później wywiąże się dyskusja pomiędzy lekarzami a matką co robić dalej".

Powiedział w mediach Northam, który z wykształcenia jest... lekarzem pediatrą. Pozdrawiam !

N lut 10, 2019 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę,

nie odpowiadam za to, co opisałeś w swoim poście i fundamentalnie nie zgadzam się z taką procedurą, jeśli opisana historia jest prawdziwa.

A czy Ty, jako Katolik, odpowiadasz za to:
http://wyborcza.pl/7,75399,24445329,kardynal-dziwisz-o-anegdocie-franciszka-to-nie-byl-jego-styl.html

"Dziennikarka Associated Press Nicole Winfield zapytała Franciszka o wykorzystywanie seksualne zakonnic przez księży. Odniosła się do artykułu "L'Osservatore Romano", w którym Lucetta Scaraffia opisała nadużycia wobec zakonnic, m.in. zmuszanie ich do aborcji. Autorka domagała się też ostrej reakcji Watykanu."

Gdy coś podobnego pokazał Wojtek Smarzowski w filmie "Kler", twierdziliście, że to paszkwil wymierzony w dobre imię Kościoła.

N lut 10, 2019 7:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
jeszcze nie, proszę o chwilę cierpliwości.

Ale ja już trzeci dzień czekam :-D

N lut 10, 2019 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):

No to co zatem powstaje wtedy jeśli nie istota ludzka? I nadal nie odpowiadasz na pytanie co robić jeśli jednak to "coś" przeżyje do porodu? I skoro dla ciebie poważne wady rozwojowe płodu są podstawą do odmówienia im statusu ludzkiego w fazie prenatalnej co uzasadnia przyznanie statusu ludzkiego noworodkowi z poważnymi wadami rozwojowymi po jego narodzeniu? Między naszymi poglądami nie ma symetrii - bo to co piszesz w prawie cywilnym to bardzo prymitywne konstrukty prawne. Powołujesz się jednak na swoja wiedzę, podaj zatem źródła.
exeter napisał(a):
Granica zawsze jest tam, gdzie ją postawimy, albo gdzie jest postawiona przez prawa natury. Ty widząc ją w momencie zapłodnienia, też ją tam arbitralnie stawiasz.

Czyli wszystko jest względne. Nie rozumiem zatem czemu bulwersuje cie że ktoś postawił granicę nie w końcu pierwszego trymestru ale na końcu ciąży. Miliony ludzi na całym świecie postawiły ją w końcu pierwszego trymestru z powodu względów ważnych dla nich, a ten sobie postawił na chwile porodu. Milionom wolno, tobie wolno a jemu nie?

N lut 10, 2019 8:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1009, 1010 ... 1069  Następna strona