Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 24, 2019 10:09 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1009, 1010, 1011, 1012, 1013, 1014, 1015 ... 1069  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Sciślejsza integracja w ramach Unii wiąże się z realizacją koncepcji UE jako państwa a jednym z działań w tym zakresie jest pomniejszanie, wszelkich przejawów narodowści, dbania o interes narodowy i mamy tego aż nadto przykładów w starej Unii jak i w działaniach naszej rodzmej poprzedniej władzy , w sprawach polityki historycznej tzw. " polityka wstydu".
Jednym z powodów dla których PIS doszedł do władzy było właśnie zerwanie z taką polityką historyczną forsowaną przez poprzedników , a zatem Twoje usilnie porównywanie się w tej kwestii z poprzednikami jest bezzasadne.

Twoją odpowiedż typu cyt. " nie wiem jaka byłaby reakcja " uznaję jako unik.

A to, że istnieje taki fakt tj. cyt. " przyzwolenie na takie teksty pod adresem Polski " to wiemy. Wygląda na to, że obecna władza nie umie temu zaradzić, gdyż taka jej reakcja a prawdę mówiąc brak reakcji dobitnie na to wskazuje.

Pt lut 15, 2019 10:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
marboj napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli ktoś ma pretensje że rząd PiS nie reaguje, a wcześniej miał to w rufie, to znaczy, że nie chodzi o oskarżenie, tylko okazję do przyłożenia obecnym władzom.

Pretensję to mam, że rząd PIS dopuścił do sytuacji, że (...)

Nie. Do takiej sytuacji dopuściły poprzednie rządy, a obecny jedynie zbiera to, co inni zasiali. Swoją drogą, to premier Izraela powiedział nieco inne słowa, niż mu się przypisuje, ale to już nieco inna kwestia.

Pt lut 15, 2019 11:35 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Podziwiam Twoja wiarę, exeter. Nie masz racji, a mimo to ślepo powtarzasz te antykatolickie tezy i wierzysz, że Biedroń jest jakimś novum w polityce. Tak się jednak składa, że nie jest i nie on pierwszy usiłował zbić kapitał polityczny na antyklerykalizmie, a w efekcie skończy tak samo jak poprzednicy. :)

Yarpenie, komuniści w PRLu mówili to samo, gdyby nie wraże, antykomunistycznie nastawione siły, żylibyśmy jak w bajce(do dziś). Nie rozumieli, że 10-cio milionowy związek Solidarność był reakcją na sposób ich rządzenia od 1945. W zasadzie to rozumieli, tylko bardzo długo nie robili nic obawiając się zmiany.

W Waszym przypadku jest tak samo, w kółko i na wiele głosów powtarzacie - obecna sytuacja wokół Kościoła jest dziełem tych okropnych antyklerykałów i gdyby ich uciszyć, wszystko byłoby jak dawniej. :wink:
Nie może trafić do Waszych zabetonowanych głów, że 5 200 000 ludzi w Polsce wydało swoje pieniądze chcąc zobaczyć w kinie prawdę o Kościele, mając dość tego co Kościół robił od 1989.
Zasługą Biedronia jest tylko to, że w odróżnieniu od innych polityków dostrzegł tę wzbierającą falę i wskoczył na nią. Gdyby nie on, zrobiłby to ktoś inny i mrzonką jest myślenie, że odejście Biedronia problem zlikwiduje.

W obecnym położeniu ludzie potrzebują właściwego "drogowskazu" bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Lecz żeby mógł tę funkcję pełnić, musi wskazywać właściwy kierunek, prowadząc na manowce nikomu nie pomoże. A do tego nie może być od podstaw unurzany w paskudztwie, gdyż w takim stanie zaufania nie wzbudzi.

Pt lut 15, 2019 3:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Błąd. 5,2 mln ludzi poszło na szeroko reklamowaną szmirę, bo taka już jest ludzka natura, że idą na sensacje. Wiem, że usiłujesz się podbudować, ale przykro mi: Na antyklerykalizmie jeszcze nikt nie wygrał, a partie na tym zbudowane są sensacjami jednego sezonu.

Pt lut 15, 2019 3:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Błąd. 5,2 mln ludzi poszło na szeroko reklamowaną szmirę, bo taka już jest ludzka natura, że idą na sensacje. Wiem, że usiłujesz się podbudować, ale przykro mi: Na antyklerykalizmie jeszcze nikt nie wygrał, a partie na tym zbudowane są sensacjami jednego sezonu.

Możesz się tak pocieszać, aż do momentu, gdy Kościół zmieni się w sektę z poparciem poniżej 10%. Możesz też poszukać winy u siebie i zmienić postępowanie. To jest Twój wybór i Twoja odpowiedzialność.

Pt lut 15, 2019 4:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Yarpen Zigrin
Twoim zdaniem jaki odsetek katolików(osób, które są w statystykach zaliczanych do tego grona) współżyje seksualnie przed ślubem i jaki odsetek stosuje antykoncepcję(prezerwatywy, tabletki itp.)przed i po ślubie?

Ostatnio edytowano Pt lut 15, 2019 4:32 pm przez HeresJohnny, łącznie edytowano 1 raz

Pt lut 15, 2019 4:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mam zielonego pojęcia.

Pt lut 15, 2019 4:32 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wymagam bardzo dokładnych danych procentowych, ale proszę o oszacowanie typu połowa, 1/3, 1/4 itp. Chciałbym się przekonać czy i jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości.

Pt lut 15, 2019 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przykro mi, ale nadal nie mam zielonego pojęcia.

Pt lut 15, 2019 4:39 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skąd więc ta pewność co do losu partii antyklerykalnych w naszym pieknym kraju? Moje doświadczenie w kontaktach z Polakami z różnych środowisk jest takie, że tego typu kwestie ideologiczne często niezbyt ich interesują, a to na kogo głosują to tak naprawdę wynik konkursu piękności i połaszenia się na kiełbasę wyborczą. Biedroń naobiecywał takich gruszek na wierzbie, jeśli chodzi o socjal, że spokojnie może konkurować o dość pokaźny elektorat.
Ile tych antyklerykalnych partii mieliśmy w historii III RP, żeby być upoważnionym do wyciągania wniosków na podstawie ich losu? Palikota... I kogo jeszcze?

Pt lut 15, 2019 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Skąd więc ta pewność co do losu partii antyklerykalnych w naszym pieknym kraju?

Z historii.

Pt lut 15, 2019 4:54 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bardzo konkretna odpowiedź. Moje przypuszczenia zostały potwierdzone. Ty sobie po prostu sam wmawiasz, że taki będzie los partii Biedronia, żeby się lepiej poczuć.
Niezbadane są wyroki miłośników kiełbasy wyborczej, pamiętaj o tym.

Pt lut 15, 2019 5:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale to nie jest pierwsza antyklerykalna propozycja. Większość partii skrajnych wypada poza główny nurt polityczny. Przypomne Palikota. Wylansował się na ostrych antyklerykalnych hasłach. Potem pojawiła się nowoczesna z również elementami ostrego antyklerykalizmu. A teraz mamy Biedronia. Nawet Leszek Miller pojechał po nim pokazując ze wiosna trwa kwartał.
Na bazie doświadczenia można przypuszczać z prawie pewnością ze losy partii Biedronia będą takie same jak poprzedników.
PiS u to nie martwi. Co najwyżej martwić powinna się opozycja bo to uderzenie w nich i wyciąganie ich wyborców którzy teraz maja dylemat PO Nowoczesna czy Wiosna

Pt lut 15, 2019 5:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ale to nie jest pierwsza antyklerykalna propozycja. Większość partii skrajnych wypada poza główny nurt polityczny. Przypomne Palikota. Wylansował się na ostrych antyklerykalnych hasłach. Potem pojawiła się nowoczesna z również elementami ostrego antyklerykalizmu. A teraz mamy Biedronia. Nawet Leszek Miller pojechał po nim pokazując ze wiosna trwa kwartał.
Na bazie doświadczenia można przypuszczać z prawie pewnością ze losy partii Biedronia będą takie same jak poprzedników.
PiS u to nie martwi. Co najwyżej martwić powinna się opozycja bo to uderzenie w nich i wyciąganie ich wyborców którzy teraz maja dylemat PO Nowoczesna czy Wiosna

Zlituj się. Leszek Miller, polityczny trup, dla którego Biedroń jest bezpośrednim konkurentem o elektorat lewicowy ma być tutaj jakimś autorytetem? Przecież on wręcz musi wmawiać tego typu pierdoły swoim wyborcom, bo inaczej potencjalny elektorat SLD zostanie w pełni przejęty przez Biedronia.

I bądź szczery, czy Twoim zdaniem upadek Nowoczesnej to wynik antyklerykalnych elementów ich programie? Ja cały czas byłem przekonany, że to wynik idiotycznego przywództwa Petru, braku rzeczywistej różnicy programowej między nimi a PO i wyrachowanych ruchów Platformy przy tworzeniu KO.
Jedynym realnym przykładem partii antyklerykalnej, która może Wam służyć do popierania tego wróżenia z fusów to partia Palikota. Jedna partia, która była zarządzana jak cyrk objazdowy, to zdecydowanie za mało, by wyciągać wnioski.

I żeby nie było. Ja nie wiem jaki będzie los Biedronia. Ale ferowanie wyroków na jego temat jest kompletnie bezpodstawne raptem kilka tygodni po powstaniu partii.

Pt lut 15, 2019 6:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Antyklerykalizm w postchrześcijańskiej Europie nie ma najmniejszego sensu. Polska jest już postchrześcijańska, bez obietnic stricte socjalnych Biedroń miałby tyle sondażowego poparcia, co Teraz, nowe partie Jakubiaka i Gwiazdowskiego.
Za eksplozję populistycznych haseł odpowiada oczywiście osobiście Jarosław Kaczyński. Bo jako pierwszy populistyczne obietnice zrealizował.

Biedroń w bardzo niewielkim zakresie rywalizuje o elektorat z SLD, bardziej z Platformą i ze zbieraniną pijącego śpiewaka.

Pt lut 15, 2019 6:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1009, 1010, 1011, 1012, 1013, 1014, 1015 ... 1069  Następna strona