Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 24, 2019 1:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16030 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067 ... 1069  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Bo Stacho nie poczuwa się. Jest jakiejś innej, lepszej nacji..

Wt maja 21, 2019 9:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Stacho napisał(a):
Dobra wiadomość, bo wprawdzie strasznie cierpiała, ale dziewczynka jednak została uratowana. Dzięki determinacji brata. Polak-zwyrodnialec ujęty.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artyku ... nie-9latki
Nie bardzo rozumiem po co to podkreślenie że "Polak". Ma to coś do rzeczy?

Bo zwyrodnialec według Stacha to tylko Polak. Bo w innych krajach nie ma zwyrodnialców. Takie rozumowanie totalników

Wt maja 21, 2019 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nożownik z Buska - Zdroju w sądzie

Wt maja 21, 2019 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oby przyszły rok był lepszy i udało nam się przeciągnąć Łotwę https://noizz.pl/lgbt/polska-jednym-z-n ... k6Igm79etw

Śr maja 22, 2019 6:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Miałeś na myśli "prześcignąć"?

Cz maja 23, 2019 11:22 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ohgm...

Wybacz. Auto uzupełnianie w moim telefonie na które jesteście narażeni, daje się we znaki co raz częściej.

Cz maja 23, 2019 3:31 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Dla mnie te wybory pokazały kompletny brak świadomości politycznej Polaków - w sumie, nihil novi, ale to i tak za każdym razem przykro zdumiewa.

Można mieć wrażenie, że Polacy kompletnie nie rozumieją na czym polega mandat europosła, dlatego wybierają osoby kompletnie do tej funkcji nieprzygotowane. Parlament europejski to jest takie miejsce gdzie naprawdę trzeba sprawnie porozumiewać się w kilku językach obcych, rozumieć mechanizmy funkcjonowania instytucji unijnych, posiadać jakąś wiedzę merytoryczną, myśleć odrobinę globalnie. Oczywiście, jeżeli chce się jakąkolwiek sprawę załatwić.

Tymczasem Polacy wybierają populistów i demagogów - nie chodzi mi wyłącznie o zwycięstwo Pis, ale w jakiejś mierze również. Serio wyobrażacie sobie, że Beata Szydło, Anna Zalewska i Patryk Jaki - zaściankowi, nieznający języków obcych, bez konkretnej wiedzy merytorycznej w żadnej dziedzinie - będą w stanie skutecznie debatować na przykład na temat budżetu na lata 2021-2027 (oni już w tym temacie szansę właściwie stracili)? Że będą umieli skutecznie negocjować z absolwentami najlepszych brytyjskich czy francuskich uczelni?

To będą po prostu zmarnowane mandaty, bo Ci europosłowie nie będą nawet wiedzieli jak rozmawiać z kolegami z zagranicy ani jak "poruszać się" po unijnych instytucjach. Wśród wybranych europosłów z listy Pis pozytywnym wyjątkiem jeśli chodzi o wiedzę i kompetencje jest rzeczy jasna Jacek Saryusz-Wolski, ale co z tego? Polityka w parlamencie europejskim jest rozgrywana między EPP i Socjalistami, po ostatnich wyborach nieco wzrosło znaczenie liberałów z ALDE i Zielonych. Reszta traktowana jest tam jak polityczny folklor, taka jest prawda. Pis zostaje sam, bo konserwatyści z Wielkiej Brytanii są już jedną nogą poza UE, z kim będzie się dogadywał? Z zawieszonymi w EPP Węgrami? Z naziolkami Le Pen i Salviniego? To jest polityczna izolacja, niebyt.

Nie mówię, że jestem zachwycona wszystkimi kandydatami Koalicji Europejskiej (niektórzy są wręcz żenujący) - ale tu jest odrobinę lepiej: trochę osób z doświadczeniem i przygotowaniem do pracy w unijnych strukturach, z sensowną znajomością języków, przede wszystkim rozumiejących, jak UE funkcjonuje i potrafiących działać skutecznie w ramach jej instytucji. Uważam, że w polskim interesie była jak najsilniejsza reprezentacja w EPP - to dawało nam w poprzednich latach największe pole manewru - podejrzewam jednak że większość wyborców w ogóle tak nie podchodziła do tematu, nie myślała o skuteczności działania w UE. Z tego powodu ponad połowa mandatów przypadających Polsce najpewniej będzie stracona.

Wt maja 28, 2019 7:50 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A wszystko dlatego ze ci światli europejczycy przegrali wybory.
A może warto było robić kampanie wyborcza wokół programu a nie z jednym hasłem pozbawimy PiS władzy. Straszenie PiSem juz nie działa. Przynajmniej od 4 lat. A do obozu KODu wciąż to nie dociera.
Sami skupili kampanie wokół LGBT i pedofilii. Macie co chcieliście. A twoje zarzuty do Polaków No cóż zacznij od bicia się w swoje piersi. Twoi wybrańcy nie dali rady przekonać do siebie Polaków.

A co do zmarnowanych mandatów. Na pewno lepiej będą reprezentować interes Polski niż obecni eurodeputowani jak Lewandowski czy Hubner o Róży nawet nie wspominam. Jej działania targowickie widać na kilometr.
Jakoś nie chcesz zauważyć ze cała UE się zmienia. We Francji wygrali eurosceptycy. Nie tylko zreszta we Francji. Socjaliści tracą około 50 mandatów a w ich miejsce wchodzą eurosceptycy liberałowie.

Mam nadzieje ze komuniści z PRL i ich przybudówka solidarnościową złożona z TW czyli PO w końcu odejdą z polityki. Szkoda ze nie udało się zrobić lustracji i dekomunizacji bo mielibyśmy ten element polityczny z głowy i można by było budować zdrowy kraj bez tego wrzoda.

Wt maja 28, 2019 8:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Dla mnie te wybory pokazały kompletny brak świadomości politycznej Polaków - w sumie, nihil novi, ale to i tak za każdym razem przykro zdumiewa.
Rzeczywiście w dużej części racja. Głosować kolejny raz na polityków KE którzy udowodnili już swoją "pracą" w PE że chętnie działają przeciw interesowi Polski? Głosować na komunistów w tym ugrupowaniu?
Po 60 latach socjalizmu głosowac na lewicę? Głosować na Wiosnę, której jedynym realnym sprzeciwem jest entuzjazm wobec zboczeń i chamstwo wobec ludzi wierzących?
Rzeczywiście, wiele osób ma niską świadomość polityczną. Ale to się zmienia.

Wt maja 28, 2019 11:19 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A wszystko dlatego ze ci światli europejczycy przegrali wybory.
A może warto było robić kampanie wyborcza wokół programu a nie z jednym hasłem pozbawimy PiS władzy. Straszenie PiSem juz nie działa. Przynajmniej od 4 lat. A do obozu KODu wciąż to nie dociera.
Sami skupili kampanie wokół LGBT i pedofilii. Macie co chcieliście. A twoje zarzuty do Polaków No cóż zacznij od bicia się w swoje piersi. Twoi wybrańcy nie dali rady przekonać do siebie Polaków.

Jockey - mój komentarz dotyczy właśnie wyników wyborów. Prawda jest jednak taka, że KE jako jedyna chyba w swojej kampanii przedstawiała elementy programu do realizacji w parlamencie europejskim, nawiązując do spraw, którymi faktycznie PE się zajmuje - w sposób jednak zdecydowanie nieskuteczny i niemedialny. Pis przedstawiał owszem, elementy programu, ale krajowego (świadczenia socjalne) - w ogóle nie mówili o sprawach europejskich.

Ja w ogóle nie jestem pewna, czy taka Beata Szydło lub Patryk Jaki wiedzą, czym PE się zajmuje. Dowodem na niekompetencje w sprawach europejskich Pis-u może być chociażby lista kwestii, którą opublikowali jako swój europejski "program" - same ogólniki w rodzaju "powrót Europy do chrześcijańskich wartości" bez żadnych konkretów, jak to rozumieją i jak zamierzają osiągnąć (raczej ze świadomością, że nic nie mogą). Jedyny konkret na tej liście to była kwestia sprzedaży produktów gorszej jakości w niektórych krajach UE - tylko, że ta kwestia została już rozwiązana przez PE w 2018 roku - jeżeli produkt różni się składem, będzie teraz musiał być wyraźnie oznaczony jako inny. Nawet nie mieli świadomości, że to już dawno zostało przegłosowane :/

Cytuj:
A co do zmarnowanych mandatów. Na pewno lepiej będą reprezentować interes Polski niż obecni eurodeputowani jak Lewandowski czy Hubner o Róży nawet nie wspominam. Jej działania targowickie widać na kilometr.
Jakoś nie chcesz zauważyć ze cała UE się zmienia. We Francji wygrali eurosceptycy. Nie tylko zreszta we Francji. Socjaliści tracą około 50 mandatów a w ich miejsce wchodzą eurosceptycy liberałowie.

Akurat co do Hubner, Lewandowskiego czy Thun zastrzeżeń jakichś poważnych nie mam - to tacy typowi "technokraci", którzy potrafią sprawnie działać w unijnych instytucjach, ludzie ze sporym doświadczeniem. Skoro jednak piszesz o "działaniach targowickich Thun" (która mandat dostała) to prosiłabym o konkrety. Zarzut jest poważny, mam nadzieję, że nie chodzi Ci więc wyłącznie o różnice światopoglądowe

Owszem, we Francji wygrała Le Pen, ale ciężko mówić o tym, by siły "eurosceptyczne" miały szansę dominować po tych wyborach. Kim są "eurosceptycy liberałowie", o których piszesz? ALDE, które zyskało sporo, to żadni "eurosceptycy" nie są, wręcz przeciwnie. To frakcja pod przewodnictwem Guya Verhofstadta, do ALDE dołączy teraz ruch Renaissance Macrona. Światopoglądowo w Polsce Nowoczesna jest blisko ALDE. Bardzo zyskali też Zieloni. Konserwatyści i Reformatorzy, eurosceptycy - frakcja, gdzie działa(ł?) Pis straciła masę głosów. Le Pen i Salvini odnieśli sukcesy w swoich krajach, ale razem mają tylko ok. 50-60 mandatów, więc PE nie zawojują.

Wt maja 28, 2019 5:37 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mam nadzieje ze komuniści z PRL i ich przybudówka solidarnościową złożona z TW czyli PO w końcu odejdą z polityki. Szkoda ze nie udało się zrobić lustracji i dekomunizacji bo mielibyśmy ten element polityczny z głowy i można by było budować zdrowy kraj bez tego wrzoda.

Z tego co pamiętam, to jakiś czas z Tobą wrzucaliśmy listy komunistów w obydwu ugrupowaniach, PO i PIS, były to listy przygotowane przez Kukiza. W obydwu ugrupowaniach było trochę szeregowych członków, którzy np. dawniej należeli do PZPR. Dodatkowo PIS wprowadził na najważniejsze w państwie stanowiska osoby takie jak Andrzej Kryże czy Stanisław Piotrowicz, osobiście odpowiedzialne za skazywanie opozycjonistów w PRL-u. Co znaczące, Kryże osobiście podpisał wyrok skazujący dla Bronisława Komorowskiego (jest to polityk kompletnie nie z mojej bajki, ale to nie ma tu znaczenia), Andrzeja Czumy i Wojciecha Ziembińskiego.

Wt maja 28, 2019 5:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O tych dwu sędziach prawią nam PO-wcy na okrągło - a sami wprowadzili pogrobowców komunizmu z górnych półek tej zbrodniczej formacji. Więc daruj sobie.

Wt maja 28, 2019 6:44 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
O tych dwu sędziach prawią nam PO-wcy na okrągło - a sami wprowadzili pogrobowców komunizmu z górnych półek tej zbrodniczej formacji. Więc daruj sobie.

O kim mówisz konkretnie? Nazwiska, funkcje za PRL i funkcje w rządzie PO-PSL.

Ja nie mam co sobie darować, to Ty i Jockey zaczęliście z "komunistami", nie ja. I od razu się na tym wywracacie, bo to Pis wprowadził na eksponowane stanowiska tak odrażające postacie, jak Stanisław Piotrowicz czy Andrzej Kryże.

Wt maja 28, 2019 6:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W jakim rządzie? Skup się. Mówimy o wprowadzeniu z powrotem do gdy politycznej w ostatnich wyborach komunistycznych działaczy z okresu PRL i to tych najbardziej twardogłowych, jak choćby Leszek Miller, w PZPR od 1968 roku (wcześniej oczywiście ZMS). Sekretarz Komitetu Centralnego PZPR, czy
Włodzimierz Cimoszewicz, w PZPR od 1971 roku, sekretarz na uczelni (wcześniej brylował w różnych komunistycznych młodzieżówkach).
O takich komunistach, którzy cały czas byli w obozie PO, jak Danuta Hubner (w PZPR od 1970 roku) czy Marek Belka (także stary PZPRowiec), Ewa Kopacz (od 1980 w satelickim wobec PZPR ZSL) nawet nie trzeba wspominać.

Wt maja 28, 2019 7:36 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak to w jakim? Pis wprowadził do rządu Andrzeja Kryże i Stanisława Piotrowicza - jakim więc prawem teraz szuka u innych "komunistów"? Bądźmy konsekwentni, albo piszemy o wszystkich, albo o nikim.

Miller i Cimoszewicz? Tak, oni należeli do komunistycznych działaczy i nie jestem zachwycona ich obecnością na listach, ale czy to była "górna półka"? Raczej wówczas szeregowi aparatczycy. Ich przeszłość jest dobrze znana, od lat działają w ramach partii socjaldemokratycznej, zaangażowani we wprowadzenie Polski do NATO i UE. Dostali miejsca, bo SLD przyłączyło się do szerokiego sojuszu przeciwko łamaniu konstytucji i tyle.

Reszta to żadni komuniści - ot, ludzie zapisujący się do partii by móc wówczas kontynuować karierę naukową czy ze względu na inne korzyści. Takich osób w Pisie jest masa - była tu wrzucana lista przygotowana przez Kukiza, polecam zapoznać się.

Wt maja 28, 2019 8:23 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16030 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067 ... 1069  Następna strona