Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 22, 2019 11:18 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1066, 1067, 1068, 1069, 1070, 1071, 1072 ... 1082  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Film Sekielskich miał miliony odsłon i był tak promowany i lansowany jak mało który dokument. Nikt tam nie mówi, żeby powstał film o pedofilii w środowiskach aktorów, piosenkarzy, biznesmenów, lekarzy itd. Cel jest niestety jeden - uderzyć w Kościół. Oczywiście nikt nie broni pedofilii, rząd w tej sprawie wprowadził konkretną uchwałę, której sprzeciwiała się opozycja...

Zabieg i cała operacja była niezwykle prosta: walnąć czymś mega mocnym w Kościół, Kościół w Polsce to przecież PiS, bo go broni, więc premiera tuż przed wyborami. Obraz będzie taki: kto głosuje za PiS, ten broni Kościoła, w którym roi się od zboczeńców i dewiantów i jeszcze to wszystko ukrywają.

Nie wyszło. Zobaczymy w październiku. Póki co nikt nie mówi wcale o ofiarach, tylko wyczekuje drugiej części jak najnowszego filmu z serii "Gwiezdnych wojen". Dociekania, kto będzie następny? Jaki nowy znany duchowny jest zwyrodnialcem? Niestety tak to wygląda.

So cze 15, 2019 6:49 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
a i sam Bóg nakazywał ich wykonywanie na potrzeby Jego kultu. :)

Podasz proszę jakiś przykład z Nowego Testamentu, bo nie kojarzę?

Takie przykłady mamy w Starym Testamencie.Oto kilka z nich:

Wj 25,18-20
"(18) dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni. (19) Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych. (20) Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu."

Wj 26,31
"(31) Zrobisz też zasłonę z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i z kręconego bisioru, z cherubami wyhaftowanymi przez biegłego tkacza."

Lb 21,8-9
"(8) I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. (9) I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu."

1 Krl 6,29-35
"(29) Ponadto na wszystkich ścianach świątyni wokoło wyrył jako płaskorzeźby podobizny cherubów i palm oraz girlandy kwiatów wewnątrz i na zewnątrz.(...) (31) Wejście zaś do sanktuarium zaopatrzył w podwoje z drzewa oliwkowego. A filary były pięciokątne. (32) Na tych zaś podwojach z drzewa oliwkowego też wyrzeźbił podobizny cherubów, palm i girlandy kwiatów oraz pokrył złotem i obił nim owe cheruby i palmy.(33) Również wejście do świątyni zaopatrzył w czworokątne odrzwia z drzewa oliwkowego (34) i podwójne drzwi z drzewa cyprysowego. Dwie obracające się deski tworzyły jedno skrzydło, i dwie obracające się deski - drugie. (35) Na nich wyrzeźbił cheruby, palmy, girlandy kwiatów oraz pokrył te płaskorzeźby cienkim złotem."

1 Krl 7,23-25
"(23) Następnie sporządził odlew "morza" o średnicy dziesięciu łokci, okrągłego, o wysokości pięciu łokci i o obwodzie trzydziestu łokci. (24) Poniżej jego krawędzi opasywały je dokoła rozchylone kielichy kwiatowe. Na trzydzieści łokci otaczały "morze" w krąg. W jego odlewie były razem odlane dwa rzędy rozchylonych kielichów kwiatowych. (25) Stało ono na dwunastu wołach. Trzy zwracały się ku północy, trzy na zachód, trzy na południe i trzy na wschód."

2 Krn 3,10
"(10) W Miejscu Najświętszym uczynił dwa cheruby, dzieło wyrzeźbione artystycznie, i pokrył złotem."

N cze 16, 2019 3:18 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Warto spojrzeć nieco szerzej na sytuację Kościoła Katolickiego i politykę międzynarodową. Szczególnie uważnie warto przyjrzeć się trendom demograficznym w USA. Tam jest coraz większy udział latynosów, ze względu na migrację i dodatni przyrost naturalny. Jak ludziom będzie ciężko, to pójdą do kościoła, a biznesowe elity USA naprawdę nie chcą, żeby KK stał się poważną siłą polityczną za oceanem. Nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiły się twarde dowody na szeroko zakrojoną akcję służb specjalnych USA przeciwko KK.

N cze 16, 2019 6:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Warto spojrzeć nieco szerzej na sytuację Kościoła Katolickiego i politykę międzynarodową. Szczególnie uważnie warto przyjrzeć się trendom demograficznym w USA. Tam jest coraz większy udział latynosów, ze względu na migrację i dodatni przyrost naturalny. Jak ludziom będzie ciężko, to pójdą do kościoła, a biznesowe elity USA naprawdę nie chcą, żeby KK stał się poważną siłą polityczną za oceanem. Nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiły się twarde dowody na szeroko zakrojoną akcję służb specjalnych USA przeciwko KK.

Nie do końca.
https://www.pch24.pl/w-usa-lawinowo-prz ... 382,i.html

Stwierdzenie - jak ludziom będzie ciężko, to pójdą do kościoła, czyli jak trwoga to do Boga nie o końca się sprawdza. Trzeba mieć wewnętrznie gdzie pójść i jeszcze trzeba chcieć.

Pn cze 17, 2019 10:08 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy to już ostateczny koniec ugrupowania Pawła Kukiza w polskiej polityce?

https://fakty.interia.pl/polska/news-terlecki-poslowie-od-kukiza-prosza-o-przyjecie-do-klubu-pis,nId,3049118

Z dwóch powodów, to chyba dobrze...

1). PiS się wzmocni i może wygrać zdecydowanie nad pozbawioną PSL Koalicją Europejską. Elektorat się rozsypał - prawie całkowicie. Byli jeszcze tacy, którzy poszli wsparli to ugrupowanie ze względów sentymentalnych, nazwisko Kukiz wciąż z czymś się kojarzy... pięknymi piosenkami i walką z systemem postkomunistycznym.To chyba za mało.

2). Dzięki temu, że Kukiz15 zniknie ma szanse narodzić się znowu jakaś inicjatywa na prawo od PiS - i w ten sposób głosy głupio się nie podzielą (na: 4.55%, 3.7%). Istnienie i start Kukiz15 było jedną z głównych przyczyn nie wejścia Konfederacji do Europarlamentu, czego najwyraźniej prawie nikt nie zauważył...

Były JOW-y, walka z systemem i nowa siła. Ponad 20% w wyborach prezydenckich. Niewiele z tego zostało...

Pn cze 17, 2019 6:46 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
a i sam Bóg nakazywał ich wykonywanie na potrzeby Jego kultu. :)

Podasz proszę jakiś przykład z Nowego Testamentu, bo nie kojarzę?

Wj 25,18-20
"(18) dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni. (19) Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych. (20) Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu."

Wj 26,31
"(31) Zrobisz też zasłonę z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i z kręconego bisioru, z cherubami wyhaftowanymi przez biegłego tkacza."

Lb 21,8-9
"(8) I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. (9) I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu."

1 Krl 6,29-35
"(29) Ponadto na wszystkich ścianach świątyni wokoło wyrył jako płaskorzeźby podobizny cherubów i palm oraz girlandy kwiatów wewnątrz i na zewnątrz.(...) (31) Wejście zaś do sanktuarium zaopatrzył w podwoje z drzewa oliwkowego. A filary były pięciokątne. (32) Na tych zaś podwojach z drzewa oliwkowego też wyrzeźbił podobizny cherubów, palm i girlandy kwiatów oraz pokrył złotem i obił nim owe cheruby i palmy.(33) Również wejście do świątyni zaopatrzył w czworokątne odrzwia z drzewa oliwkowego (34) i podwójne drzwi z drzewa cyprysowego. Dwie obracające się deski tworzyły jedno skrzydło, i dwie obracające się deski - drugie. (35) Na nich wyrzeźbił cheruby, palmy, girlandy kwiatów oraz pokrył te płaskorzeźby cienkim złotem."

1 Krl 7,23-25
"(23) Następnie sporządził odlew "morza" o średnicy dziesięciu łokci, okrągłego, o wysokości pięciu łokci i o obwodzie trzydziestu łokci. (24) Poniżej jego krawędzi opasywały je dokoła rozchylone kielichy kwiatowe. Na trzydzieści łokci otaczały "morze" w krąg. W jego odlewie były razem odlane dwa rzędy rozchylonych kielichów kwiatowych. (25) Stało ono na dwunastu wołach. Trzy zwracały się ku północy, trzy na zachód, trzy na południe i trzy na wschód."

2 Krn 3,10
"(10) W Miejscu Najświętszym uczynił dwa cheruby, dzieło wyrzeźbione artystycznie, i pokrył złotem."

Wt cze 18, 2019 7:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://dorzeczy.pl/swiat/106374/festiw ... tvn24.html
A nasze wiodące media GW TVN RMF Raio Zet TOKFM nawet się nie zająknęli

N cze 23, 2019 7:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bo te media doszukują się nazistów w Polsce, a nie w Niemczech...

N cze 23, 2019 8:02 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bo przecież Polska zawsze była nazi. A Niemcy przecież to pacyfistyczny naród i nigdy z nikim nie wywołał wojny. To wszak naród poetów i myślicieli. Nie to co Polacy, którzy wciąż atakowali narody ościenne.

N cze 23, 2019 8:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Simon napisał(a):
Stary Testament pełen jest zakazów i nakazów obowiązujących żydów, ale nie katolików: na przykład nakaz obrzezania dzieci płci męskiej albo zakaz spożywania owoców morza. Starotestamentowy Bóg nierzadko jawi się jako Bóg mściwy i zazdrosny, błogosławiący władcom mordujących swoich wrogów; stoi to w ostrym kontraście z Jezusowym nadstawianiem drugiego policzka i odkładaniem piotrowego miecza. Dlatego zapytałem właśnie o NT, nie o ST.

Holmes napisał(a):
Jak ludziom będzie ciężko, to pójdą do kościoła, a biznesowe elity USA naprawdę nie chcą, żeby KK stał się poważną siłą polityczną za oceanem. Nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiły się twarde dowody na szeroko zakrojoną akcję służb specjalnych USA przeciwko KK.
Abstrahując od absurdalności tych teorii, skąd pomysł że Amerykanie w kryzysie zwróciliby się akurat do Kościoła Katolickiego? Przecież mają tam baptystów, metodystów i wiele innych kościołów do wyboru. Słynny "pas biblijny" protestantyzmem stoi.

Z innej beczki: w ramach "transparentności" i "zero tolerancji dla pedofilii wśród księży", poznańska kuria miga się od przekazania prokuraturze dokumentów w sprawie dotyczącej skazanego już(!) księdza-pedofila, o czym pisze Terlikowski. Ale nic to, pewnie cech murarzy też ukrywa kolegów...

N cze 23, 2019 9:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://dorzeczy.pl/kraj/106440/rozpad- ... artie.html
I mamy koniec Konfederacji
Co było do przewidzenia. Tak jak pisałem przed wyborami ze Konfederacja i Koalicja Europejska rozpadną się zaraz po wyborach.
Halo mniszku i jak tam co teraz powiesz

Pn cze 24, 2019 5:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
"Halo mniszku"... Słucham? Zabawne doprawdy :wink:

Nie wiem czemu wielce czcigodny moderator Jockey mnie akurat "wywołuje do tablicy" skoro na tym forum chęć głosowania na Konfederację wyraziło bodajże 13 osób. No, ale OK ^ ^ Uznaję to za niejako zaszczyt swego rodzaju.

Mniszek na razie nieco odpoczywa, bo przez dwa dni z rzędu jeździ na izbę przyjęć, bo te niedobre dreny z brzucha sobie postanowiły wyskakiwać. Czas się ich chyba pozbyć. Ciekawe tylko co na to lekarze 8) ale do rzeczy...

No i co ja mam Ci napisać? Pogratulować przewidywania pewnych spraw? Zresztą drogi Jockeyu ja też pisałem w wątkach politycznych o tym, że jak Konfederacja nie przekroczy 5%, to na jesień nie pójdą razem. Chociaż akurat to żaden super news, bo Jakubiak i Liroy już zaraz po wyborach zaczęli na własną rękę ustalać coś z Kukizem. I oni myślą, że bez Korwina, Ruchu Narodowego i Brauna coś więcej ugrają? Z nimi nie było 5%, to na pewno i we dwóch z tą Federacją nie tego nie zdobędą. Stawiam na 1% z "kawałkiem".

Ostatnio widziałem wywiad z Robertem Winnickim w Mediach Narodowych i on twierdził, że Konfederacja poszerzy się. No cóż, na razie odeszło dwóch liberalnych gospodarczo posłów. Co dalej nie wiem, i zresztą średnio mnie to obchodzi. Nie jestem tej formacji adwokatem, rzecznikiem, czy nawet jakimś wiernym wyborcą. Zagłosowałem na nich w dużej mierze ze względu na Ruch Narodowy i Kaję Godek.

Głosować na podzielone Federacje, Konfederacje itd. nie ma sensu. Nie mówiąc już o Kukizie. Mam dwa wyjścia...
1) zagłosować na PiS
2) nie iść na wybory i dać sobie z tą polityką raz na zawsze święty spokój. ;)

I chyba tego drugiego się będę trzymał. Od 2005 chodzę na wybory wszystkie bez wyjątku i nie wiem czy przez to jest mi lepiej w życiu i lżej na duszy. Może czas trochę pobyć "egoistą" i zadbać bardziej o siebie i zdrowie, które szwankuje, a nie zbytnio interesować się tymi wojenkami i walką o koryta, wpływy i pieniądze.

Konfederacja była za szeroko pomyślana - i Liroy i Kaja Godek to jednak nie to samo. W Polsce prawica gospodarcza nie ma bytu, ideowa jeszcze jakoś się trzyma. Alternatywy brak.

Odniosę się jeszcze do tego żałosnego koncertu, a raczej żałosnej ciszy w liberalnych mediach. Pamiętam jak atakowany był zespół Obłęd i w ogóle Festiwal Orle Gniazda. Przodowały w tym Wyborcza i TVN. Nie podobały im się teksty piosenek o Wałęsie i Tusku, więc szybko nazwały te zespoły "brunatnymi kapelami". Żadnego obiektywizmu, tylko nachalne propagandy i manipulacje. Dobrze, że Czarek Gmyz na posterunku...

Pn cze 24, 2019 11:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Nie wiem czemu wielce czcigodny moderator Jockey mnie akurat "wywołuje do tablicy" skoro na tym forum chęć głosowania na Konfederację wyraziło bodajże 13 osób. No, ale OK ^ ^ Uznaję to za niejako zaszczyt swego rodzaju.
Bo rozmawialiśmy o tym i ty utrzymywałeś że Konfederacja się nie rozpadnie.

Pn cze 24, 2019 11:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem kiedy tak pisałem, że na pewno się utrzyma. Jeszcze przejrzę forum, choć wątpię czy znajdę szybko tego typu swoje wypowiedzi... Raz, że sporo tego, a dwa, że trochę nie mam czasu.

Wydaje mi się, że pisałem o tym, że właśnie jak nie zdobędą 5% 26 maja, to wszystko się rozleci i na długie lata pozostaniemy skazani na duopol PiS i PO z przystawkami (SLD, Nowoczesna). I nie będzie wtedy żadnej alternatywy, bo podzielone partyjki prawicowe, konserwatywne, katolickie i wolnorynkowe zdobędą oddzielnie po 1%. To pamiętam.

Początkowo miała się nie rozlecieć. Choć podejrzane było to, że Jakubiak i Liroy idą do Kukiza sami, bez reszty... Pisałem też kiedyś, że na wielu forach narodowych i prawicowych a także pod filmikami z Konfederacją Jakubiak jest tam najgorzej odbierany, że on to wszystko rozwali. Nie JKM, a właśnie on.

No i Marek Jakubiak dołączył niemal rzutem na taśmę i teraz odchodzi pierwszy. Coś w tym jest. Nawet na takich filmikach gdzie Konfederacja to Drużyna Pierścienia Jakubiak był Boromirem...

Podobnie Adam Zawisza. Prawica w Polsce albo nie umie, albo nie chce, albo nie potrafi się zjednoczyć. Teraz to na pewno sobie dam spokój z tym tworem. Ciekawe czy na tym koniec... Już coś tam Boska mówił o tym rozpadzie.

No i cóż. Tak to podsumuję:

Z jednej strony dobrze: Konserwatywny elektorat zostanie przy PiS-ie i dzięki temu rozbiją KE na jesień. Bo teraz to już naprawdę szczera prawda a nie slogan powiedzieć, że to zmarnowany głos. Zresztą duża część ludzi poszła zagłosować nie tyle za PiS-em co przeciw tęczowej i postkomunistycznej opozycji. I dobrze.

Z drugiej szkoda... Szykowała się ciekawa inicjatywa, jakaś alternatywa, choć od początku były tam różnice i podziały. Niewiele zabrakło. Teraz myślenie o jakimś nowym projekcie to utopia. Koniec. Skończyła się wizja Polski Konfederatów.

Pn cze 24, 2019 11:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stało się. Ustawa Pis o Sądzie Najwyższym sprzeczna z prawem UE.

https://oko.press/ustawa-pis-o-sadzie-n ... zny-wyrok/

Wt cze 25, 2019 5:10 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1066, 1067, 1068, 1069, 1070, 1071, 1072 ... 1082  Następna strona