Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 11, 2020 8:30 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1069, 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075 ... 1205  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Barney napisał(a):
Bo obiektywizm polega na tym, by krytykować spośród wszystkich ministrów za których są takie właśnie procedury tylko tych, których się nie lubi. Ciekawe

Lepiej spośród wszystkich złych ministrów bronić tylko tych, którzy należą do partii, która żyje w symbiozie z instytucją jaką jest Twój Kościół. To jest obiektywizm.

Tylko że to Twoje słowa. A nie jesteś, o ile mi wiadomo, członkiem Kościoła.
Co do "symbiozy" - no cóż, trudno dyskutować z Twoimi imaginacjami.

N cze 30, 2019 8:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do wstawionego mema Jockeya, to sprawdza się to czego jakiś już czas temu się obawiałem. Mniejszość wchodzi nam na głowę i coraz bardziej narzuca swój światopogląd i wizję Polski. Ziemkiewicz nazwał ich nawet "tęczowymi faszystami"... Te wypowiedzi z parad, parodie i profanacje przede wszystkim Mszy Św., Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej... Serdecznie dziękuję za taką "tolerancję".

To jest mowa nienawiści, obrażanie katolików, Kościoła, duchowieństwa, ludzi w ogóle wierzących. Co będzie dalej? Przecież w tych paradach gejów idzie z 1%, a reszta to skrajna lewica, bojówki Antify, feministki, antyklerykałowie, totalni, obywatele RP, KOD itd., przeciwnicy Polski, Kościoła, wartości chrześcijańskich i patriotyzmu.

W Lublinie nawet 3 osoby z tęczową flagą LGBT przyszło manifestować przeciw Marszowi Żołnierzy Wyklętych.

Wszystko im przeszkadza. Ludzi będą z pracy wyrzucać jak kiedyś za komuny za noszenie krzyżyka (jak znajomą nauczycielkę).

Geje, lesbijki byli, są i będą, ale niech może łaskawie przestaną nam na każdym kroku wciskać i przemycać swoją ideologię. Tęczowe piątki, parady równości, ciągłe promowanie, politycy czołowi w Polsce, Biedroń, Rabiej, media z TVN i Wyborczą na czele oznajmiających, że każdy kto nie zgadza się z ideologią jest zacofanym katolem, faszystą czy homofobem.

N cze 30, 2019 8:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Co do wstawionego mema Jockeya, to sprawdza się to czego jakiś już czas temu się obawiałem. Mniejszość wchodzi nam na głowę i coraz bardziej narzuca swój światopogląd i wizję Polski. Ziemkiewicz nazwał ich nawet "tęczowymi faszystami"... Te wypowiedzi z parad, parodie i profanacje przede wszystkim Mszy Św., Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej... Serdecznie dziękuję za taką "tolerancję".

To jest mowa nienawiści, obrażanie katolików, Kościoła, duchowieństwa, ludzi w ogóle wierzących. Co będzie dalej? Przecież w tych paradach gejów idzie z 1%, a reszta to skrajna lewica, bojówki Antify, feministki, antyklerykałowie, totalni, obywatele RP, KOD itd., przeciwnicy Polski, Kościoła, wartości chrześcijańskich i patriotyzmu.
Bo jak to ujął swojego czasu Michnik a w zasadzie powtórzył to za rewolucjonistami. Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji. Jak ten klucz zastosujesz to będziesz mógł zrozumieć ten atak czyniony za kasę Sorosa.

N cze 30, 2019 9:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

I co w związku z tym? Serio Barneyu, wytłumacz mi. Nie mogę mieć racji na temat Kościoła jeśli do niego nie należę? Skoro tak uważasz, to pewnie kiedy idziesz do lekarza, to zaprzeczasz jego diagnozie jeśli on sam nie jest chory na to samo? :wink: To identyczna logika.
Barney napisał(a):

Jeśli brak komuś argumentów, to faktycznie musi być to trudne. Wśród katolików istnieje ewidentna sympatia dla tej partii, co widać choćby po tym forum. Zdarzają się liczne przypadki całkiem niedwuznacznej agitacji z ambon oraz w Jedynym Słusznym Radiu. Z drugiej strony PiS prowadzi udawaną chrześcijańską politykę oraz proponują od czasu do czasu projekty ustaw dotyczących tematów okołoseksualnych, co do których wiadomo, że spalą na panewce. Korzyść jest z tego podwójna, ponieważ taki teatrzyk w oczach emerytowanych wyborców stawia ich na stanowisku ostatniego bastionu chrześcijaństwa na świecie, natomiast wywołane zamieszanie stanowi zasłonę dymną dla szybkiego przepchnięcia niewygodnych ustaw.

N cze 30, 2019 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

I co w związku z tym? Serio Barneyu, wytłumacz mi.
To że grasz głupa, bo pisałeś o rzekomym związku bronienia z tym, że "żyje w symbiozie" z PiS.

Barney napisał(a):

Jeśli brak komuś argumentów, to faktycznie musi być to trudne.
Jak widać Tobie brak argumentów nie przeszkadza.
Cytuj:
Wśród katolików istnieje ewidentna sympatia dla tej partii, co widać choćby po tym forum.
Nic dziwnego, ze mając jako alternatywę partie popierające sodomię i zabijanie dzieci nienarodzonych, wybierają PiS.
Od tego do symbiozy droga daleka.
Reszty Twojej propagandówki nawet nie skomentuję.

N cze 30, 2019 11:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
To że grasz głupa, bo pisałeś o rzekomym związku bronienia z tym, że "żyje w symbiozie" z PiS.

Napisałem, że instytucja Kościoła w Polsce jest w symbiozie z PiSem. Dlaczego fakt, że nie jestem katolikiem miałby sprawiać, że nie mogę mieć na ten temat racji?
Barney napisał(a):

Cierpisz na jakieś zaburzenia funkcji poznawczych Barneyu, czy po prostu z premedytacją się przekomarzasz? W poprzednim poście podałem argumenty do których nawet się nie odniosłeś. Ty nie podałeś żadnego.
Barney napisał(a):
Nic dziwnego, ze mając jako alternatywę partie popierające sodomię i zabijanie dzieci nienarodzonych, wybierają PiS.

Do wyboru jest wiele partii o całym wachlarzu poglądów. Jestem w stanie zrozumieć głosowanie na PiS jako na mniejsze zło, ale po co bezsensownie stawać w ich obronie, skoro krytyka jest słuszna?
Barney napisał(a):

Nie spodziewałem się po Tobie żadnego komentarza poza obrażaniem, więc mogę być tylko pozytywnie zaskoczony.

Pn lip 01, 2019 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

Napisałem, że instytucja Kościoła w Polsce jest w symbiozie z PiSem. Dlaczego fakt, że nie jestem katolikiem miałby sprawiać, że nie mogę mieć na ten temat racji?
No właśnie. Dlaczego zatem fakt że ja jestem katolikiem miałby sprawiać, ze nie mogę mieć na ten temat racji?
Zwłaszcza że, w przeciwieństwie do Ciebie, zwróciłem uwagę na fakty; ta praktyka ma znacznie dłuzsza historię niż rządy PiS.
Cytuj:
Barney napisał(a):

Cierpisz na jakieś zaburzenia funkcji poznawczych Barneyu, czy po prostu z premedytacją się przekomarzasz? W poprzednim poście podałem argumenty do których nawet się nie odniosłeś. Ty nie podałeś żadnego.
Jakie argumenty? Popaplałeś coś po swojemu.
Cytuj:
Barney napisał(a):

Do wyboru jest wiele partii o całym wachlarzu poglądów. Jestem w stanie zrozumieć głosowanie na PiS jako na mniejsze zło, ale po co bezsensownie stawać w ich obronie, skoro krytyka jest słuszna?
Nie jest słuszna, bowiem krytykujesz PiS za cos, co nie jest charaterystyczne dla PiSu.
Cytuj:
Barney napisał(a):

Nie spodziewałem się po Tobie żadnego komentarza poza obrażaniem, więc mogę być tylko pozytywnie zaskoczony.
A ja czuję niesmak, ze w ogóle odpowiadam na takie bzdury.

Pn lip 01, 2019 2:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
No właśnie. Dlaczego zatem fakt że ja jestem katolikiem miałby sprawiać, ze nie mogę mieć na ten temat racji?
Zwłaszcza że, w przeciwieństwie do Ciebie, zwróciłem uwagę na fakty; ta praktyka ma znacznie dłuzsza historię niż rządy PiS.

Ale rację w czym? Przecież nie zaprzeczam, że PiS nie wprowadził tutaj nic nowego, jednak nie rozumiem skąd Twój sentyment do nich jeśli nie z powodu ich pseudo prokatolickiej polityki. Jeśli ktoś robi coś złego, to fakt że jego poprzednik robił to samo nie wystarcza żeby stawać w jego obronie. Więc jak to jest Barneyu? Napisz szczerze skąd Twoja sympatia do tej partii jeśli nie z powodu ich symbiozy (lub współpracy jeśli wolisz) z Instytucją Kościoła?
Barney napisał(a):
Nie jest słuszna, bowiem krytykujesz PiS za cos, co nie jest charaterystyczne dla PiSu

Krytykuję za coś co jest złe. Kiedy widzę patologię, to niewiele mnie obchodzi czy jest ona dla kogoś charakterystyczna czy wspólna jeszcze z kimś innym.
Czy jeśli ktoś krytykuje PO to stajasz w obronie pisząc, że te same patologie są obecne w SLD albo w Nowoczesnej? Nie wydaje mi się.
Barney napisał(a):
A ja czuję niesmak, ze w ogóle odpowiadam na takie bzdury.

To nie odpowiadaj. Jeśli jednak już się na to decydujesz, to zachowaj chociaż minimalny poziom.

Pn lip 01, 2019 9:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ów "poziom" polega w Twoim mniemaniu na widzeniu winy tylko w jednej stronie (tej, której akurat nie popierasz)?
Dziękuję, nie skorzystam.

Pn lip 01, 2019 10:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Ów "poziom" polega w Twoim mniemaniu na widzeniu winy tylko w jednej stronie (tej, której akurat nie popierasz)?

U wladzy jest aktualnie PiS, wiec za patologie w panstwie obwiniam PiS. Kiedy u wladzy bylo PO, to obwinialem za nie PO. Czy karygodnosc poprzednikow w jakikolwiek sposob usprawiedliwia grzechy obecnych?
Jesli tak sie zdazy, ze do wladze znow dojdzie PO to zapewne zaczniesz nie pozostawisz na nich suchej nitki i przypuszczam, ze bynajmniej nie ograniczysz sie do krytyki wylacznie "nowych" patologii, tylko jakos nagle zaczniesz zauwazac te, ktore byly obecna juz teraz.
Taki brak symetrii zauwazam u wielu katolikow, stad wniosek, ze jest on wynikiem katolickiej maski jaka zaklada PiS. Do prawdy nie wiem dlaczego uwazasz taki wniosek za brednie ani tym bardziej, dlaczego tylko czlonek Kosciola moze miec na ten temat opinie.

Pn lip 01, 2019 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiscie chcialem napisac "doprawdy" a nie "do prawdy". Wole sie poprawic, bo Barney ma zwyczaj wskazywac na bledy jezykowe, kiedy brakuje mu argumentow (czyli zazwyczaj).

Pn lip 01, 2019 10:38 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem

Śmiały Harpunnik i Barney możecie swoje wyznania miłosne przenieść na PW albo do kawiarenki lub do innego tematu w hyde parku?
Zaśmiecacie aktualności idiotycznymi przepychankami nie związanymi z tematem

Pn lip 01, 2019 10:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ziemkiewicz to jeden z niewieu dziennikarzy których szanuję i podziwiam. Na pewno wie co pisze porównując ideologów ruchu LGBT do faszystów. Warto czytać autorów: G.Górny i T.Terlikowski. W naszej parafii o.Antoni mówił tak: "Ten plus w skrócie LGBT+ oznacza - plus inne choroby".
Z Panem Bogiem !

Pn lip 01, 2019 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

U wladzy jest aktualnie PiS, wiec za patologie w panstwie obwiniam PiS. Kiedy u wladzy bylo PO, to obwinialem za nie PO. Czy karygodnosc poprzednikow w jakikolwiek sposob usprawiedliwia grzechy obecnych?
Jesli tak sie zdazy, ze do wladze znow dojdzie PO to zapewne zaczniesz nie pozostawisz na nich suchej nitki i przypuszczam, ze bynajmniej nie ograniczysz sie do krytyki wylacznie "nowych" patologii, tylko jakos nagle zaczniesz zauwazac te, ktore byly obecna juz teraz.
Taki brak symetrii zauwazam u wielu katolikow, stad wniosek, ze jest on wynikiem katolickiej maski jaka zaklada PiS. Do prawdy nie wiem dlaczego uwazasz taki wniosek za brednie ani tym bardziej, dlaczego tylko czlonek Kosciola moze miec na ten temat opinie.

Jak widac nie znasz niedawnej historii, bo np. po przelomie jaki zrobila Solidarnosc, wszelkie dzialania mogace wprowadzic glebsze zmiany ustroju i wprowadzenia kraju na inne tory byly zablokowane przez banki ktorych dyrektorami i prezesami byli dzialacze poprzedniego systemu.
Dlatego wysprzedano zaklady produkcyjne i caly majatek za grosze, a pozniej wykreowano hiperinflacje ktora zakamuflowala wszelkie dzialania opozycji i kretactwa finansowe poprzedniego systemu.
W calej tej polityce zdlawiono finansami caly ruch solidarnosciowy.
To samo dzieje sie caly czas w polityce naszego kraju. Jedni cos probuja zmienic a inni to uniemozliwiaja, by ci ktorzy sa u wladzy nie zrobili tego po co ich wybrano.
W tym wzgledzie to chyba jedynie Hitler i Stalin opanowali wladze i polityke tak by zrobic to co chcieli i tak jak chcieli.
Skutki wszyscy znamy.

Pn lip 01, 2019 9:36 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
POLSKI RZĄD POPARŁ PRZYWRÓCENIE PRAWA GŁOSU ROSJI W RADZIE EUROPY (informacja potwierdzona przez polski MSZ)

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... py/2y8pwgf

To radykalna zmiana dotychczasowego kursu Polski, która zawsze najbardziej naciskała na sankcje dla Rosji i zdrada tych wyborców, którzy głosowali na PIS właśnie dlatego, że wierzyli, iż PIS będzie o wiele bardziej zdecydowanie przeciwstawiał się Rosji niż "zbyt koncyliacyjny (ugodowy)" rząd PO-PSL.

Śr lip 03, 2019 5:15 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1069, 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075 ... 1205  Następna strona