Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 14, 2020 4:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1108, 1109, 1110, 1111, 1112, 1113, 1114 ... 1197  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Bez tradycyjnych uników tylko źródło i cytat.

Proszę bardzo, źródło i cytat:"Poznacie ich po ich owocach" Mt 7,16

Pn sie 19, 2019 4:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Czyli zwyczajnie kłamiesz na temat tego, jakie są poglądy J. Kaczyńskiego na temat aborcji.

Pn sie 19, 2019 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Ale obecne prawo jest wystarczajace w biznesie. Wszak mie wolno kraść, oszykiwać ani przyjmować korzysci nienaleznych w zamia za prztslugi itd, co jeszcze chcesz dodat do tej katolickiej moralności w biznesie?
Oświeć mnie.
Zakaz spekulacji (robienia pieniędzy bez pracy).

Pn sie 19, 2019 4:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
Ale obecne prawo jest wystarczajace w biznesie. Wszak mie wolno kraść, oszykiwać ani przyjmować korzysci nienaleznych w zamia za prztslugi itd, co jeszcze chcesz dodat do tej katolickiej moralności w biznesie?
Oświeć mnie.

A jak definjujesz prace?

Pn sie 19, 2019 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli zwyczajnie kłamiesz na temat tego, jakie są poglądy J. Kaczyńskiego na temat aborcji.
Rozumiem, że przekładasz gadanie nad owoce? Jeśli tak, to rozkładam ręce w geście bezradności.

Pn sie 19, 2019 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Jego poglady nie maja znaczenia w gruncie rzeczy nawet jesli jest przeciw jesli nic przez 4 lata w tym temacie nie zrobil majac wszelkie narzedzia ustawodawcze ku temu i nadal w Polsce gina chore nienarodzone dzieci.

Pn sie 19, 2019 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
Oświeć mnie.

A jak definjujesz prace?
Za nauką społeczną Kościoła: "uzdatnianie energomaterii dla ludzkiego użytku".

Pn sie 19, 2019 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
Oświeć mnie.

A jak definjujesz prace?
Za nauką społeczną Kościoła: "uzdatnianie energomaterii dla ludzkiego użytku".[/quote] no i co przez ta definicje rozumiesz?

Pn sie 19, 2019 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
no i co przez ta definicje rozumiesz?
Że kiedy wyjmujesz pieniądze z rynku nie dając w zamian żadnej usługi ani towaru to kradniesz.

Pn sie 19, 2019 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Rozumiem, że(...)

Guzik mnie obchodzi Twoje "rozumienie". Przypisałeś J. Kaczyńskiemu konkretne poglądy, to teraz albo udowodnij prawdziwość swoich tez konkretnymi wypowiedziami prezesa PiS, albo odszczekuj swoje kłamstwa i przepraszaj za pomówienie.

Ostatnio edytowano Pn sie 19, 2019 6:17 pm przez Jockey, łącznie edytowano 1 raz

poprawiono cytowanie i link

Pn sie 19, 2019 4:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Można mieć pretensje (i ja je mam) że nic nie zrobiono w sprawie aborcji eugenicznej, ale jednak przypisywanie na tej podstawie komuś że jest "za aborcją eugeniczną" to oszczerstwo.
Bądźmy uważni, surowi, ale nie przeginajmy. Każdemu politykowi w łeb (w przenośni, żeby ktos nie myślał że naprawdę...) za to co zrobił złego lub nie zrobił dobrego - ale nie przypisujmy więcej, niż nabroił.

Jest oczywiste że pozostawienie sprawy aborcji jest ze strony PiS koniunkturalizmem - podobnie jak ze strony części naszych hierarchów bojących się bardziej "złej opinii o Kościele" niż tego, że Kościół siedzi cicho tam, gdzie powinien krzyczeć.

Jednak mimo wszystko od tego do popierania aborcji baaardzo daleko.

Pn sie 19, 2019 4:59 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
pozostawienie sprawy aborcji jest ze strony PiS koniunkturalizmem
Jakim koniunkturalizmem? Mieli za sobą poparcie społeczne, 800 tysięcy podpisów za - 2x większe niż za ustawą ułatwiającą aborcję i 26x więcej niż drących japy na ulicy i cała maszynę władzy i legislacji by to przeprowadzić. Wrzucili to do kosza. W takim wypadku nie mam mowy o żadnym koniunkturaliźmie, bo koninkutura była za ustawą, tylko o braku woli do wprowadzenia takiego prawa z powodów ideologicznych. Kaczyński to Piłsudski i Rewolucja Francuska, a wiadomo jakie to są ideały, zakaz farm futerkowych chce wprowadzić, zakazał uczestnictwa polowania ocja z synem -18l a zakazu aborcji eugenicznej nie wprowadza z "koniunkturalizmu"? Jesteś naiwny łykając ten PR PiSowski.

Pn sie 19, 2019 5:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Wręcz przeciwnie -to chrześcijanin jest jak ta langusta. Przemieniony łaską czyni uczynki nieznane naturze. Takie jest znaczenie tego motywu, który jak inne elementy tej bazyliki wyjaśniał katechumenom znaczenie i treść inicjacji chrześcijańskiej. To dużo ciekawsze niż kusiciel w Raju :P

Jeszcze do tego wrócę, bo akurat jestem w trakcie lektury Pisma Świętego i natrafiłem na taki opis istot wodnych w 11 rodz. Księgi Kapłańskiej:
10 Ale każda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach spośród wszystkiego, co się roi w wodzie, i spośród wszystkich zwierząt wodnych, będzie dla was obrzydliwością. 11 Będą one dla was obrzydliwością, nie jedzcie ich mięsa i brzydźcie się ich padliną. 12 Wszystkie istoty wodne, które nie mają płetw albo łusek, będą dla was obrzydliwością.
Ten fragment jeszcze bardziej mnie umocnił, że przytoczona interpretacja jest błędna. Obrzydliwość, która jeszcze zmieniła miejsce pobytu i zamiast gdzieś w otchłani jest na palmie, to z pewnością nie jest symbol chrześcijanina. Co innego ryba..

Pn sie 19, 2019 5:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ty jeszcze o tym? Nie ma to jak rzucać fragmenty pisma Świętego na poparcie swoich imaginacji.
"Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, 22 pobłogosławił je tymi słowami: «Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi»."
i nieco parafrazując-nie nazywaj obrzydliwym tego co Bóg oczyścił
Przeraża cie langusta na palmie? To już twój problem.

Pn sie 19, 2019 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście piszesz nie na temat. Tutaj chodzi o symbol.
Co oznacza wg Ciebie żółw na mozaice? Przecież to takie urocze Boże zwierzątko. Rozumiesz już, czy jeszcze nie załapałaś?

Pn sie 19, 2019 6:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1108, 1109, 1110, 1111, 1112, 1113, 1114 ... 1197  Następna strona